Skocz do zawartości

Arsenal Londyn


Rekomendowane odpowiedzi

Mając na myśli 'psucie rynku' miałeś na myśli chyba płacenie nieadekwatnych sum i wypłacanie nieadekwatnych gaż dla piłkarzy względem ich wartości. Tego rynku zepsuć się nie da, za mocno stoi na nogach i czerpie źródła ze zbyt wielu źródeł. Nie od dziś wiadomo, że jak to mówił klasyk 'pierwszeństwo ma ten, co ma autokasko'. To co robią szejkowie z gorszej strony Manchesteru jest ich świętym prawem, bo nikt im nie zabroni robić z pieniędzmi tego co sobie życzą. Jednakże z ekonomicznego i zdroworozsądkowego punktu widzenia płacenie tak horrendalnych kwot jako pensji to absurd. Nie pije już teraz wyłącznie do City. Ogromna tendencja do przepłacania piłkarzy jest we Włoszech. Widzimy przykład Anżi, która robi teraz rzeczy kompletnie 'od czapy'. Jestem jednak, jako fan Manchesteru United, ale przede wszystkim fan futbolu, że na końcu i tak tradycja, konsekwencja i piękno > pieniądze.

 

Co do Arsenalu, krzyżyka bym na nim nie stawiał. Odejście Fabregasa? Jest na pewno piłkarzem niebagatelnym, ale kurde, okres jego największej świetności to okres posuchy w trofeach. Staram się oglądać dużo meczów BPL, często obserwuję Arsenal z racji tego, że darzę go głębokim szacunkiem za politykę (a może bardziej darzyłem, bo nie można popadać ze skrajności w skrajność i kupować tylko "młodych zdolnych") i muszę przyznać, że Fabregas mnie absolutnie nie zachwycał. Mam nadzieję, że drużyny takie jak United, Arsenal czy Tottenham pokażą, City czy Chelsea, że mądra polityka transferowa, może wziąć górę nad bezsensownym wyrzucaniem dziesiątek milionów funtów.

 

Do zobaczenia w Niedzielę !! :)

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że drużyny takie jak United, Arsenal czy Tottenham pokażą, City czy Chelsea że mądra polityka transferowa, może wziąć górę nad bezsensownym wyrzucaniem dziesiątek milionów funtów.

troche odbiegajac od tematu to akurat uwazam, ze Chelsea troche zmienia orientacje polityki transferowej i ostatnie transfery tej druzyny juz nie sa takie calkiem z kosmosu, jak jeszcze pare lat temu (chociaz akurat przypadek Torresa moze tego nie potwierdzac, ale jednak) :)

Odnośnik do komentarza

To co robią szejkowie z gorszej strony Manchesteru jest ich świętym prawem, bo nikt im nie zabroni robić z pieniędzmi tego co sobie życzą. :)

Jakiej k...a gorszej strony? Jest jakiś podział na lepszą i gorszą stronę Manchesteru? Czy tak sobie napisałeś bo jesteś sympatykiem ManU? :>

Odnośnik do komentarza

Okienko transferowe zamknięte. Ostatnie dzień tego okienka to istny zawrót głowy. Zacierałem ręce na wiadomości o Hazardzie i M'Vili. Skończyło się na Artecie i Benayounie. O ile transfer tego pierwszego można w sumie uznać za udany. O tyle drugi będzie prawdopodobnie wspierał duchowo siedzących na ławce Arshavina i Chamberlaina. W sumie to może, zarząd wziął go z myślą o późniejszym zatrudnieniu na jakimś stanowisku związanym z finansami, nie mam pojęcia. Wracając do Artety to będzie to solidne wzmocnienie i w sumie to nic więcej nie mogę o nim powiedzieć. Może SZU coś podpowie, bo niewiele spotkań w ostatnich dwóch sezonach widziałem z jego udziałem. Mam nadzieję, że kontuzje ma już za sobą.

 

Generalnie dni po porażce z Manchesterem wyglądały tak jakby szalony Wenger biegał z koszykiem po hipermarkecie i wybierał kąski z przeceny. Przecież Santos, Mertesacker i Park to zawodnicy kupieni okazyjnie. 0 przemyślanych transferów wg. mnie. Poszedł na ilość, żeby kibice się od niego odczepili. Cieszy tylko to że przyszli zawodnicy doświadczeni i mam nadzieję, że nauczą naszą młodzież odpowiedniej mentalności. Cóż zobaczymy w najbliższym spotkaniu ligowym jak to wszystko będzie grało. Mam tylko cichą nadzieję, że w zimowym okienku Arsen postara się o dwie bomby transferowe i wturlamy się szczęśliwie na 4 miejsce.

Odnośnik do komentarza

O ile Arsenal mógł kupić lepiej, to za te ceny jakie wydali to mają bardzo uznanych i co najmniej solidnbych zawodników. Każdy z nich wyróżniał się w klubie i reprezentacji, no poza Mikelem, ale ten to ma taką konkurencję...

 

Wracając, wspomniany Arteta to świetny transfer. Niby ofensywny pomocnik i rozgrywający, ale niesamowity walczak, nie oddający pola jak nie jeden DM, a 10 mln funtów to za niego cena naprawdę niska, zwłaszcza przy dzisiejszym rynku.

 

Andre Santos z kolei poza rozruszaniem lewej strony wniesie doświadczenie i zdolności przywódcze, w końcu bywał kapitanem w swoich klubach, więc to coś znaczy. A poza tym to po prostu niezły zawodnik, trochę czasami zapomina o defensywie, ale w przy dobrym wsparciu może zaszaleć na lewej stronie.

 

Mertesacker to bardzo solidny obrońca, może nie za szybki, ale warunki fizyczne, gra głową i doświadczenie wystarczą by nadrobić braki szybkościowe. Kolejny, który w swoim klubie był ważną postacią i kolejny silny psychicznie zawodnik.

 

A z Parka jestem pewien, że nie będziecie mniej zadowoleni niż my z naszego Koreańca ;) fajny, solidny zawodnik, do tego ruchliwy i inteligentny.

 

Ogólnie Ci gracze to może nie gwiazdy, ale solidni gracze i moim zdaniem będą idealnym dopełnieniem młodych wilków Arsene'a. W końcu Wenger pomieszał doświadczenie z młodością i naprawdę rysuję się ciekawa paczka.

 

Co do Yossiego, to przy obecnej formie Arszy, może ma szansę by coś pokazać ;)

Odnośnik do komentarza

Okienko transferowe zamknięte. Ostatnie dzień tego okienka to istny zawrót głowy. Zacierałem ręce na wiadomości o Hazardzie i M'Vili. Skończyło się na Artecie i Benayounie. O ile transfer tego pierwszego można w sumie uznać za udany. O tyle drugi będzie prawdopodobnie wspierał duchowo siedzących na ławce Arshavina i Chamberlaina. W sumie to może, zarząd wziął go z myślą o późniejszym zatrudnieniu na jakimś stanowisku związanym z finansami, nie mam pojęcia. Wracając do Artety to będzie to solidne wzmocnienie i w sumie to nic więcej nie mogę o nim powiedzieć. Może SZU coś podpowie, bo niewiele spotkań w ostatnich dwóch sezonach widziałem z jego udziałem. Mam nadzieję, że kontuzje ma już za sobą.

 

Generalnie dni po porażce z Manchesterem wyglądały tak jakby szalony Wenger biegał z koszykiem po hipermarkecie i wybierał kąski z przeceny. Przecież Santos, Mertesacker i Park to zawodnicy kupieni okazyjnie. 0 przemyślanych transferów wg. mnie. Poszedł na ilość, żeby kibice się od niego odczepili. Cieszy tylko to że przyszli zawodnicy doświadczeni i mam nadzieję, że nauczą naszą młodzież odpowiedniej mentalności. Cóż zobaczymy w najbliższym spotkaniu ligowym jak to wszystko będzie grało. Mam tylko cichą nadzieję, że w zimowym okienku Arsen postara się o dwie bomby transferowe i wturlamy się szczęśliwie na 4 miejsce.

 

Jesteś moim idolem :respekt:

To, że jest Żydem nie oznacza, że wiedzę i cudowność w działaniu, wyssał automatycznie z mlekiem matki :D

 

A.S. się przestraszył utraty posady i gniewu kibiców i ruszył na zakupu, jak dla mnie trochę za późno, jednak wydają się one przemyślane.

Odnośnik do komentarza

Generalnie dni po porażce z Manchesterem wyglądały tak jakby szalony Wenger biegał z koszykiem po hipermarkecie i wybierał kąski z przeceny. Przecież Santos, Mertesacker i Park to zawodnicy kupieni okazyjnie. 0 przemyślanych transferów wg. mnie. Poszedł na ilość, żeby kibice się od niego odczepili.

:picard: Równie dobrze mogłeś napisać, że Wenger po porażce z MU wrócił do domu, odpalił FMa i zaczął szukać wzmocnień.

 

Moim zdaniem bardzo fajne transfery. Luki po ubytkach zapełnione. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało w praniu. Dobrze, że jest kilka dni przerwy, zawodnicy będą mogli zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Generalnie dni po porażce z Manchesterem wyglądały tak jakby szalony Wenger biegał z koszykiem po hipermarkecie i wybierał kąski z przeceny. Przecież Santos, Mertesacker i Park to zawodnicy kupieni okazyjnie. 0 przemyślanych transferów wg. mnie. Poszedł na ilość, żeby kibice się od niego odczepili. Cieszy tylko to że przyszli zawodnicy doświadczeni i mam nadzieję, że nauczą naszą młodzież odpowiedniej mentalności. Cóż zobaczymy w najbliższym spotkaniu ligowym jak to wszystko będzie grało. Mam tylko cichą nadzieję, że w zimowym okienku Arsen postara się o dwie bomby transferowe i wturlamy się szczęśliwie na 4 miejsce.

 

Przesadzasz i to mocno. Wolałbyś, żeby zamiast czterech zawodników kupił tylko jednego, ale dużo droższego? Bo przecież nie ma pewności, że ten droższy okaże się lepszy i od razu uda mu się zaaklimatyzować w lidze.

 

Na dodatek Arsenal ma sporo luk, więc jeden zawodnik, nawet gdyby okazał się nowym Nasrim mógłby po prostu nie wystarczyć. A tak masz przynajmniej trzech, którzy od razu powinni reprezentować niezły poziom i nie zmuszać Wengera do wystawiania juniorów w pierwszym składzie, że o niemalże anonimowej ławce rezerwowych nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
A z Parka jestem pewien, że nie będziecie mniej zadowoleni niż my z naszego Koreańca ;) fajny, solidny zawodnik, do tego ruchliwy i inteligentny.

 

Wyczytałem gdzieś w necie, że wasz Park i nasz Park to kuzyni ;) więc mam nadzieje na walkę do upadłego z jego strony.

 

Gdyby Wenger przeprowadził takie transfery w poprzednim sezonie to chyba skakał bym ze szczęścia. Fabregas i Nasri dostaliby kapitalne wsparcie i podejrzewam, że wygralibyśmy Carling Cup, a i w lidze walczylibyśmy do samego końca. Teraz sytuację mamy taką, że odeszło dwóch zawodników klasy światowej. O ile Gervinho jakoś tego Nasriego zastąpi(przynajmniej tak myślę), to na Artetę trzeba będzie chuchać i dmuchać żeby był zdrowy.

 

Narobiłem sobie apetytu w tym okienku na Mate, Hazarda, czy chociażby Cahila. Ale ze wszystkimi nimi Wenger za długo się bujał. Jakby jeszcze Koguty w ostatniej chwili pozyskały Cahila to już w ogóle straciłbym wiarę w Wengera. Szkoda, że transfery były wykonane w ostatniej chwili i potrzeba czasu żeby się chłopaki zgrali, ale jestem niezłej myśli. Tak jak napisałem, jeśli Wenger "Wyda w końcu te cholerne pieniądze" na jakąś gwiazdę lub dwie w okienku zimowym to byłbym naprawdę dobrej myśli przed drugą połówką sezonu.

 

Tym razem Arsen nie będzie mógł zrzucić winy na młodość i obiecywać, że już następny sezon to będzie to, gdyż ściągnął zawodników w optymalnym dla piłkarza wieku.

Odnośnik do komentarza

A ja naprawdę nie widzę sensu martwienia się odejściem Fabregasa. Przecież po tym co pokazywał w poprzednim sezonie Wilshere to wręcz bardzo dobrze, że Hiszpan odszedł. Jack będzie mógł pokazać pełnię talentu, a Cesc nie będzie łaził markotny. Do tego jest Ramsey, który też jest bardzo utalentowany. Akurat przyszłość na pozycji rozgrywającego w Arsenalu jest różowa jak flamingi na paradzie równości.

 

Gervinho po tym co pokazał w Lille powinien być wzmocnieniem, jak skuma co robić z ludźmi pokroju Bartona ;)

 

Może i Mata i Hazard byliby lepszymi zawodnikami, ale Hiszpan kosztował ponad 20 mln no i ładną tygodniówkę pewnie dostał, a Hazard to też był by wydatek koło 20 milionów. A z kolei Cahill to moim zdaniem wcale nie wiele lepszy zawodnik od Mertesackera. I wydaje mi się, że jeszcze jeden sezon w Boltonie dobrze mu zrobi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Generalnie dni po porażce z Manchesterem wyglądały tak jakby szalony Wenger biegał z koszykiem po hipermarkecie i wybierał kąski z przeceny. Przecież Santos, Mertesacker i Park to zawodnicy kupieni okazyjnie. 0 przemyślanych transferów wg. mnie. Poszedł na ilość, żeby kibice się od niego odczepili.

:picard: Równie dobrze mogłeś napisać, że Wenger po porażce z MU wrócił do domu, odpalił FMa i zaczął szukać wzmocnień.

 

Moim zdaniem bardzo fajne transfery. Luki po ubytkach zapełnione. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało w praniu. Dobrze, że jest kilka dni przerwy, zawodnicy będą mogli zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Ale tak to wygląda. :D Patrząc na kogo zarzucał sieci, o kogo pytał, a kogo kupił, to tu nie ma żadnego planu, bo to są kompletnie różne charakterystyki piłkarzy. No i przemyślanych transferów nie robi się na kilka godzin przed zakończeniem okienka. Przemyślane transfery są już wtedy do pewnego stopnie wkomponowane w zespół, a przynajmniej jasna jest ich rola. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie do końca. IMO po iluś latach współpracy wszyscy w klubie się do siebie przyzwyczajają ;) Czasem zarządowi brakuje odwagi by pozbyć się kogoś, kto od tylu lat jest w klubie. Może tez Wenger zbudował swoją koterię w zarządzie ;)

A podobny przykład co do Arsenalu - choć na mniejszą skalę - jest w Werderze Brema. Schaaf jest tam od 12 lat, a w tym czasie obok sukcesów zespół zaliczył wiele wpadek.

Odnośnik do komentarza

Wenger jest świetnym managerem. Sądzę, że jeśli teraz objąłby jakiś klub to z miejsca osiągnąłby z nim sukcesy, ale po prostu nie ma już tej chemii pomiędzy nim a drużyną. Coraz gorsze są jego decyzje personalne (chociaż tu może być wina również po stronie zarządu). Szuka j mitycznej jakości, którą ponoć posiada każdy zawodnik którego ściąga, ale tego po prostu nie widać. W drużynie celującej w wyższe miejsca potrzebnych jest kilku zawodników ze ścisłego światowego topu, póki zarząd/Wenger tego nie zrozumieją będziemy widzieć takie mecz jak teraz.

Odnośnik do komentarza

Hmm, ale może poczekajmy do grudnia przynajmniej? Dajcie Arsenowi zgrać zespoł, zmienić taksę i popracować trochę. Wcale nie pewne, że sezon nie wyjdzie zły przecież ;)

 

Czy wiesz że Arsenal od 1905 nie stracił w lidze 8 bramek ?

Obrona Arsenalu gra na poziomie Championship ( choć tym stwierdzenie mogę obrazić kilka ekip) . Jeśli arsenal nie poprawi gry w Obronie może zapomnień o LM na następny sezon i stoczy trudną walkę o awans z grupy w obecnej edycji LM .

Klasowa drużyna ? Arsenal od kilku lat ma politykę transferowa kupić tanio sprzedać drogo . Czy tak postępuje klasowy zespól?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...