Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że kibice każdego innego klubu w Polsce już dawno by się zorganizowali i bez względu na okoliczności założyli klub w najniższej klasie rozgrywkowej.

 

Na pewno kibice WIELKIEJ LEGII by tak zrobili. Przecież to WIELKA LEGIA zorganizowała największy na świecie protest, przepraszam dżihad i wygrała z okupantem. Przecież to WIELKA LEGIA nie dała sobie zdjąć Starucha z gniazda. Skończ już SZU ze swoją propagandą.

 

Prawda jest taka, że dla Polonii start od B-klasy, który i tak nie byłby pewny, to prawdopodobnie śmierć. Polonia nie ma takiego komfortu, żeby jeździć po wioskach i spokojnie szczebel po szczebelku awansować. Wiadomo, że kibiców KSP w Warszawie i okolicach jest niewielu, co bardzo chętnie wykorzystałaby Legia i wiele spotkań mogłoby po prostu się nie odbyć. Ludzie mogliby także bać się grać w Polonii ze względu na pozaboiskowy ekscesy.

 

Po dłuższym przemyśleniu sytuacji, trzeba twardo negocjować z Królem, wywalczyć sobie pewną pozycję i jeśli ten pan nie będzie się wywiązywał ze swoich obietnic (a pewnie tak będzie), to zacząć rozglądać się za właścicielem, który stworzy długofalowy plan działania i postawi ten klub na nogi.

 

Najważniejsze jest jednak to, aby Polonia działała razem. Nie może być tak, że część kibiców wybierze Polonię Króla, a część sobie pójdzie na tru-Polonię w B-klasie. To nie ma żadnego sensu. O tru-Polonię trzeba było walczyć przed fuzją z Dyskobolią.

Odnośnik do komentarza

Tańczyliście nad grobem Dyskobolii, teraz macie za swoje. Jaka to propaganda? Dobrze widzieć, że chociaż na CMF kibice Polonii potrafią przyznać się do tego, że Polonia jest klubem bez jakiegokolwiek potencjału kibicowskiego i marketingowego. Czytanie forum Wielka Polonia to Wielka Beka :D

Odnośnik do komentarza

Tańczyliście na trumnie Dyskobolii, teraz macie za swoje. Jaka to propaganda? Dobrze widzieć, że chociaż na CMF kibice Polonii potrafią przyznać się do tego, że Polonia jest klubem bez jakiegokolwiek potencjału kibicowskiego i marketingowego. Czytanie forum Wielka Polonia to Wielka Beka :D

 

Nie do końca jest to prawdą, że każdy klub zrobiłby to samo na naszym miejscu. Lech Poznań nie miał nic przeciwko fuzji z Amicą. Zagłębie Sosnowiec też miało poważny konflikt z zarządem, kibice stworzyli swój klub, po czym dogadali się z tym samym zarządem :-k

Odnośnik do komentarza

@shqvarny tak się składa że mecze w niższych ligach o których mówimy to festyn pełną parą... grill przy linii bocznej, zmiana właściciela krowy, wprowadzenie biletów pierwszy raz w historii klubu bo graja ze znaną drużyną, "promocje" alko w miejscowych sklepach itp itd to nie zapomniane chwile. A co do wsparcia władz to kiedyś kibice Lechii poszli do tuska i poprosili o pomoc ale usłyszeli że z bandytami nie chce mieć nic wspólnego taki z niego wielki kibic Lechii.

 

Z tym miejscem w zarządzie to też bym uważał bo u nas też tak było ale na walnym zgromadzeniu zostało przegłosowane że dziękują im za współprace. Kuchar miał dawać grube miliony co sezon ale na walnym jego ludzie przegłosowali że zostaje z tego zwolniony...

 

powodzenia w kibicowanie Dysko Kato Polonii W-wa

Odnośnik do komentarza

@SZU: Ale przecież o żadnej fuzji nie ma mowy. Zmienia się właściciel. Z Wojciechowskiego na Króla.

@19since45: Skoro kradzież alkoholu z miejscowego sklepu jest dla Ciebie nie zapomnianym przeżyciem, to weź rozbieg i pier****nij się głową w ścianę. Oby mocno. Może przy okazji zrozumiesz, że żadnych Katowic w Warszawie nie ma. Cały czas jest to ta sama Polonia grająca na licencji Groclinu.

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi SZU skąd w Tobie tyle niechęci? Polonia jakąś krzywdę Ci zrobiła?

 

Co do postu Selekcjonera to sytuacja wygląda tak, że jeszcze tydzień temu Król mówił, że nie będzie powrotu do Warszawy. Środowisko kibiców założyło, ze trzeba tworzyć od nowa klub Polonia. Kibice dostali poparcie miasta. Po tygodniu okazało się, że Król przyjeżdża do Warszawy z licencją czyli wraca Polonia JW. Sytuacja się skomplikowała. Do momentu deklaracji Króla o przyjeździe do Warszawy nie było mowy o dwóch Poloniach. Miała być jedna Polonia tworzona od podstaw. Teraz sytuacja wygląda tak, że Polonie mogą być dwie. Kibice się podzielili. Jedni chcą mimo wszystko widzieć Polonię w ekstraklasie. Taka Polonia nawet po spadku do I. ligi bedzie mogła przyciągnąć sponsorów i łatwiej będzie ją uratować. Druga grupa chce oczyszczenia atmosfery wokół Polonii i startu od B-klasy. Obie grupy maja swoje racje. Jestem zwolennikiem drugiej opcji, ale rozumiem zwolenników pierwszej opcji. Mój ojciec powiedzial, że nie chce Króla, ale nie chce także Polonii w B-klasie. Facet ma swoje lata i chciałby zobaczyć jeszcze Polonie grającą w najwyzszych klasach rozgrywkowych. On już się napatrzyl na Polonię w III. lidze.

Polonia nie ma jasnej struktury kibiców. U nas na mecze nie przychodzą wyłącznie łyse karki nastawione na napier... Polonii kibicuje sporo starszych. Ludzi trzyma przy tym klubie rodzinna atmosfera i tradycja. Wiem, że tradycji można się czepiać. Polonia to nie Polonia tylko Groclin. Kibice popełnili błąd, że wtedy nie zaprotestowali przeciw kupieniu licencji. Tak, tutaj kibice Polonii dali tyłka. Być może kierował nimi strach przez kolejnymi latami spędzonymi w niższych ligach. To nie jest tak, że wszystko jest czarne albo białe.

 

Naszła mnie jeszcze jedna refleksja. Część kibiców Polonii bardzo przejmuje się opinią innych kibiców. Wiemy, że z kibiców Polonii śmieje cała Polska. Jest nas mało, jesteśmy konfidentami, nie stanowimy zwartej grupy, Może kibice Polonii nie powinni aż tak bardzo przejmować się co mówią inni? Każda grupa kibiców ma coś za uszami, nie ma w Polsce 100% czystego klubu. Do każdego mozna się o coś przypierniczyć.

SZU ma bardzo negatywne podejście do Polonii, a czy jego Pogoń jest w 100% czysta? Czy jej kibice są aż tak bardzo honorowi? Czy nie można im nic zarzucić?

 

Mnie Polonia Króla się nie podoba. Nie podobało mi się także wykupienie licencji od Groclinu. Człowiek kibicował Polonii JW. Przez pewien czas wierzył także samemu JW. Przez pewien czas popierałem nawet opcję przekazania mu gruntów Polonii. Byłem naiwny i zawiodłem się. JW tak samo budował Polonię jak swoje osiedla. Nie chcę powtórki z rozrywki. Dlatego mimo wszystko popieram opcję z B-klasą, chociaż tak naprawdę chciałbym, żeby w Polonią zainteresował się jakiś rozsądny sponsor.

 

W 2008 handlarz licencjami został pogoniony z Wrocławia i Szczecina. Przyjęliście go z otwartymi rękoma.

W 2012 handlarz licencjami dostał kopa w Katowicach i Sosnowcu. Pewnie przyjmiecie go jako zbawcę.

 

Nic tylko przyklasnąć.

 

W pierwszym przypadku tak. W drugim już nie. Część kibiców jest bardzo niechętna Królowi. Niestety jak sam dobrze wiesz jest nas zbyt mało, żeby zrobić taki protest jak w Katowicach. Chociaż protest być moze będzie. Dlaczego jest nas mało? Doskonale znasz odpowiedź na to pytanie.

Boimy się chodzić po mieście w barwach Polonii, bo boimy sie dostać w zęby od troglodytów w barwach Legii. Zaznaczam, że nie uważam tych debili za kibiców Legii. Prawdziwy kibic potrafi uszanować innego kibica. Chociaż nie, kibice Polonii nie zasługują na szacunek - dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza

Błąd popełniono, godząc się na Wojciechowskiego na Konwiktorskiej. Szczególnie, że klub wtedy grał w I lidze i były realne szanse na normalny awans sportowy. Wojciechowski omamił nas pieniędzmi, my mu zaufaliśmy i powstała Polonia na bazie Groclinu. Wtedy powinniśmy zachować się inaczej. Patrząc po Śląsku Wrocław czy GKS-ie Katowice fuzji można zapobiec i myślę, że wtedy protesty kibiców byłyby dobrą decyzją.

 

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Polonia jest na licencji Groclinu i trzeba ją ratować. Mam nadzieję, że Król jest to opcja przejściowa, która postawi podwaliny pod innego, lepszego inwestora, który wraz z pomocą miasta zbuduje tu ciekawy klub grający na miłym dla oka stadionie. Obawiam się jednak, że to złudne marzenia.

Odnośnik do komentarza

Kibice Pogoni w przeciwieństwie do Waszych decyzyjnych (którzy dostaną stołki od Króla - żenada) wyciągnęli wnioski i nie połasili się na ekstraklasę. Układacie się z typem, który tydzień temu zlikwidował Wasz klub. Przecież tego nawet nie trzeba komentować. Jak dla mnie to decyzja już zapadła, bez względu na te całe głosowanie.

 

Nie tyle co niechęć, a śmieszność. Duma Stolicy, oprawy z JW, idiotyczna napinka ("Jak się wkurwimy to was też wykupimy"), martyrologia i genialne forum :wub:

Odnośnik do komentarza

Kibice Pogoni w przeciwieństwie do Waszych decyzyjnych (którzy dostaną stołki od Króla - żenada) wyciągnęli wnioski i nie połasili się na ekstraklasę. Układacie się z typem, który tydzień temu zlikwidował Wasz klub. Przecież tego nawet nie trzeba komentować. Jak dla mnie to decyzja już zapadła, bez względu na te całe głosowanie.

 

Nie tyle co niechęć, a śmieszność. Duma Stolicy, oprawy z JW, idiotyczna napinka ("Jak się wkurwimy to was też wykupimy"), martyrologia i genialne forum

 

Duma Stolicy - to hasło powstało dużo wcześniej niż Polonia z JW w roli głównej. Poczytaj sobie trochę historii, to może zrozumiesz dlaczego Polonia jest w sercach warszawiaków. Szczególnie tych starszej daty. No tak, ale Dumą Stolicy przecież jest klub, który gdyby nie komuna, to nie byłby pierwszą siłą w tym mieście.

 

Nie porównuj SZU sytuacji Pogoni do sytuacji Polonii. Po pierwsze, w Szczecinie macie monopol na piłkę nożną, więc dużo prościej odbudować się, nawet od B-klasy, kiedy w każdej wiosce po której jeździsz masz swój fan-klub, który mimo że kibicuje swojemu miejscowemu klubikowi, to i tak chętnie widziałby Pogoń w Ekstraklasie. Dobrze wiesz jaka jest sytuacja w Warszawie i okolicach. Polonia nie miałaby spokoju, a nikt nie zabezpieczy meczu B-klasy tak, aby w Markach czy Kobyłce nie dochodziło do ekscesów. Droga od B-klasy/IV ligi dla Polonii nie jest taka łatwa jak dla Lechii czy Pogoni - głównie ze względu na rozkład sił kibicowskich. I dlatego pomysł negocjacji z Królem nie jest do końca zły. Utrzymanie Polonii w Ekstraklasie to szansa na innych sponsorów, na innego inwestora, który chciałby tu stworzyć coś ciekawego.

 

O ile jeszcze start Polonii w niższych ligach przy całkowitym rozwiązaniu ekstraklasowego "Dysko-Polo" miał sens - wtedy mogliśmy liczyć na większą pomoc, zainteresowanie miasta, to w przypadku dwóch Polonii jestem niemalże w stu procentach przekonany, że obie by prędzej czy później umarły.

Odnośnik do komentarza

Błąd popełniono, godząc się na Wojciechowskiego na Konwiktorskiej. Szczególnie, że klub wtedy grał w I lidze i były realne szanse na normalny awans sportowy. Wojciechowski omamił nas pieniędzmi, my mu zaufaliśmy i powstała Polonia na bazie Groclinu. Wtedy powinniśmy zachować się inaczej. Patrząc po Śląsku Wrocław czy GKS-ie Katowice fuzji można zapobiec i myślę, że wtedy protesty kibiców byłyby dobrą decyzją.

 

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Polonia jest na licencji Groclinu i trzeba ją ratować. Mam nadzieję, że Król jest to opcja przejściowa, która postawi podwaliny pod innego, lepszego inwestora, który wraz z pomocą miasta zbuduje tu ciekawy klub grający na miłym dla oka stadionie. Obawiam się jednak, że to złudne marzenia.

 

W przypadku przejęcia Groclinu kibice Polonii popełnili błąd i doskonale zdają sobie z tego sprawę. Tak zwani "kumaci" dali tyłka i także o tym wiedzą.

JW wielu z nas omamił obietnicami.

Sytuacja z Królem to kompletna paranoja. Z mojego punktu widzenia kibice Polonii powinni ostro przeciwko niemu zaprotestować. Do takiego protestu chętnie bym się przyłączył.

 

.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja z Królem to kompletna paranoja. Z mojego punktu widzenia kibice Polonii powinni ostro przeciwko niemu zaprotestować. Do takiego protestu chętnie bym się przyłączył.

 

Tak, to jest paranoja. Ja nie mówię, żeby Króla wynosić na ołtarze i cieszyć się, że przyszedł zbawca, który uratuje Polonię. Po pierwsze, nie można mu w pełni zaufać i nie popełnić tego błędu co przy JW. Po drugie, nawet jeśli w głosowaniu/referendum wygra opcja niższych lig, to w przypadku pozostania w Ekstraklasie "Dysko-Polo" kierowanego przez Króla, rozwój tru-Polonii będzie niezwykle trudny, żeby nie powiedzieć niemożliwy.

Odnośnik do komentarza

Kibice Pogoni w przeciwieństwie do Waszych decyzyjnych (którzy dostaną stołki od Króla - żenada) wyciągnęli wnioski i nie połasili się na ekstraklasę. Układacie się z typem, który tydzień temu zlikwidował Wasz klub. Przecież tego nawet nie trzeba komentować. Jak dla mnie to decyzja już zapadła, bez względu na te całe głosowanie.

 

Nie tyle co niechęć, a śmieszność. Duma Stolicy, oprawy z JW, idiotyczna napinka ("Jak się wkurwimy to was też wykupimy"), martyrologia i genialne forum

 

Duma Stolicy - to hasło powstało dużo wcześniej niż Polonia z JW w roli głównej. Poczytaj sobie trochę historii, to może zrozumiesz dlaczego Polonia jest w sercach warszawiaków. Szczególnie tych starszej daty. No tak, ale Dumą Stolicy przecież jest klub, który gdyby nie komuna, to nie byłby pierwszą siłą w tym mieście.

 

Nie porównuj SZU sytuacji Pogoni do sytuacji Polonii. Po pierwsze, w Szczecinie macie monopol na piłkę nożną, więc dużo prościej odbudować się, nawet od B-klasy, kiedy w każdej wiosce po której jeździsz masz swój fan-klub, który mimo że kibicuje swojemu miejscowemu klubikowi, to i tak chętnie widziałby Pogoń w Ekstraklasie. Dobrze wiesz jaka jest sytuacja w Warszawie i okolicach. Polonia nie miałaby spokoju, a nikt nie zabezpieczy meczu B-klasy tak, aby w Markach czy Kobyłce nie dochodziło do ekscesów. Droga od B-klasy/IV ligi dla Polonii nie jest taka łatwa jak dla Lechii czy Pogoni - głównie ze względu na rozkład sił kibicowskich. I dlatego pomysł negocjacji z Królem nie jest do końca zły. Utrzymanie Polonii w Ekstraklasie to szansa na innych sponsorów, na innego inwestora, który chciałby tu stworzyć coś ciekawego.

 

O ile jeszcze start Polonii w niższych ligach przy całkowitym rozwiązaniu ekstraklasowego "Dysko-Polo" miał sens - wtedy mogliśmy liczyć na większą pomoc, zainteresowanie miasta, to w przypadku dwóch Polonii jestem niemalże w stu procentach przekonany, że obie by prędzej czy później umarły.

 

Masz plusa za kolejny post. Sytuacja Polonii jest jaka jest. Z Polonii można się śmiać, szydzić, ale trzeba też spojrzeć na nią przez pryzmat historii. Kto doprowadził do tego, że sytuacja wygląda jak wygląda? Polonia nie miała takich szans na sukcesy czy rozwój jak inne kluby. Legia przez wiele lat dominowała i dalej będzie dominowała w Warszawie pod wieloma względami. Kibice Polonii muszą jakoś sobie radzić.

 

Sytuacja z Królem to kompletna paranoja. Z mojego punktu widzenia kibice Polonii powinni ostro przeciwko niemu zaprotestować. Do takiego protestu chętnie bym się przyłączył.

 

Tak, to jest paranoja. Ja nie mówię, żeby Króla wynosić na ołtarze i cieszyć się, że przyszedł zbawca, który uratuje Polonię. Po pierwsze, nie można mu w pełni zaufać i nie popełnić tego błędu co przy JW. Po drugie, nawet jeśli w głosowaniu/referendum wygra opcja niższych lig, to w przypadku pozostania w Ekstraklasie "Dysko-Polo" kierowanego przez Króla, rozwój tru-Polonii będzie niezwykle trudny, żeby nie powiedzieć niemożliwy.

Ano będzie trudny. Tru Polonię musieliby utrzymywać kibice. Przypuszczam, że entuzjazm części kibiców szybko moze opaść. Tym bardziej, że na wyjazdy skusi się raczej niewielka grupa. Powiem wam, że bałbym się pojechać do Kobyłki. Bałbym się, że dostanę po głowie.

Samą Tru Polonię mógłbym jednak jakoś tam wspierać. Jakieś składki pieniężne, drobne prace administracyjne. To jest do ogarnięcia, ale przez jaki czas? Z różnych względów kibice mogą zacząć szybko odpadać. Tym bardziej, że bedzie jeszcze Polonia Króla. Może niestety okazać się, ze przy dwóch Poloniach nie ma żadnej Polonii. Za rok może nie być nic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...