Skocz do zawartości

Festina lente


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon 2007/2008:

 

Liga mistrzów, Finał:

Chelsea Londyn – Inter Mediolan 0:4 /Stankovic, Adriano, Aguero, Ibrahimovic/

Anglia:

Mistrz: Arsenal Londyn /+2/

Spadek: Aston Villa, Blackburn, Watford

Awans: Charlton, Bolton, Luton

 

Król Strzelców:

1. J. Defoe /22, Arsenal/; 2. H. Pedersen /21, Sunderland/; 3. M. Bertolina /20, Birmingham/

Król Asyst:

1. J. Woodgate /8, Man Utd/; M, Mirosevic /8, Birmingham/

Średnia Ocen:

1. K. Toure /Arsenal, 7.88/; 2. J. Terry /Chelsea, 7.82/; 3. A. Cole /Chelsea, 7.80/, S. Taylor /Arsenal, 7.80/

 

Francja:

 

Mistrz: Nantes /+1/

Spadek: Reims, Sochaux, Valencienes

Awans: Basta, Laval, Nice

 

Król Strzelców:

1. M. Saganowski / 25, Troyes/; 2. P-A. Frau /21, PSG/; 3. J. Briand /20, Rennes/

Król Asyst:

1. G. Iliev /9, Strasbourg/; 2. M. Bodmer /8, Lille/

Średnia Ocen:

1. M. Planus /Bordeaux, 7.71/; 2. T. Taiwo /Marseille, 7.65/; Y. Kaboul /Auxerre, 7.65/

 

Polska [Orange Ekstraklasa]:

 

Mistrz: Zagłębie Lubin /+8/

Spadek: ŁKS Łódź, GKS Jastrzębie

Awans: ŁKS Łomża, Śląsk Wrocław

 

Król Strzelców:

1. M. Klatt/ 18, Lech Poznań/, A. Świątek /18, Cracovia/; 3. Ł. Tyczkowski / 17, Wisła Płock/

Król Asyst:

1. M. Michalewicz /9, Groclin/; 2. J. Paulo /7, Cracovia/, A. Błażejewski /7, Górnik Zabrze/

Średnia Ocen:

1. M. Robak /Wisła K., 7.63/; M. Drzymont / Legia, 7.55/, Ł. Janoszka /Wisła K., 7.55/

Odnośnik do komentarza

II Liga

Awans: ŁKS Łomża, Śląsk Wrocław

Spadek: Stal Stalowa Wola, Górnik Polkowice, Unia Janikowo, Mieszko, Szczakowianka

 

Król Strzelców:

1. R. Miguel / 27, ŁKS Łomża/; P. Bagnicki / 22, Kmita/; 3. M. Mężyk /20, Śląsk/

Król Asyst:

1. M. Metani /13, ŁKS Łomża/; M. Mężyk / 12, Śląsk/; 3. M. Burchacki /11, Piast/

Średnia Ocen:

1. R. Miguel /ŁKS Łomża, 7.87/; 2. T. Bekas /ŁKS Łomża, 7.56/; 3. Bikey /ŁKS Łomża, 7.48/

 

Statystyki drużynowe:

Mecze: 43

Bramki zdobyte: 118 /2.7/

Bramki stracone: 50 /1.2/

Żółte kartki : 42 /1.0/

Czerwone kartki: 4 /0.1/

Średnia frekwencja: 2626

 

1 czerwca do klubu dołączył Bryce Moon /22, RPA, AMR, u19/. Jest to były zawodnik Ajaxu Kapsztad.

„Ogo” oraz Bikey zażądali wystawienia ich na listę transferową. Przyjąłem ich prośby. Obaj zawodnicy zasugerowali, że w tym klubie osiągnęli już wszystko i muszą zmienić otoczenie.

Odnośnik do komentarza

arubaluba - mnie tam cieszy tylko to, że Chelsea przegrała. :keke:

 

Podsumowanie sezonu 2007/2008 w ŁKS Łomży:

[ Zawodnicy, którzy zagrali mniej niż jedno spotkanie nie będą uwzględniani w podsumowaniu. Skala ocen 1-6]

 

Bramkarze:

 

1. Grzegorz Sobiech [14meczy / 11 puszczonych br./ 0 MoM / 7.30 Średnia Ocen]

Grzesiek grał na przyzwoitym poziomie jak na drugą ligę, ale miejsce pierwszego golkipera miał Kazimierczak. Sobiech jak już wspomniałem grał solidnie, nie popełniał głupich błędów. Solidy rezerwowy bramkarz, na którego zawsze mogłem liczyć.

Ocena: 4

 

18. Piotr Andrzejczak [ 2 / 1 / 0 / 6.00] – 18 letni golkiper trafił do nas z myślą o przyszłości. Piotrek w tym sezonie nie zagrałby żadnego spotkania, ale, że mieliśmy zagwarantowany awans na dwie kolejki przed końcem sezonu, postanowiłem, że dostanie szansę. Nie pokazał nic specjalnego, ale także ja na chwilę obecną więcej od niego nie oczekiwałem.

Ocena: 3

 

27. Przemysław Kazimierczak [ 31 / 38 / 1 / 7.10] - Wykupiony z Boltonu za ‘’czapkę gruszek’’ znakomicie wkomponował się w zespół. Bardzo szybko jak na młodego zawodnika wywalczył sobie podstawowe miejsce w składzie. Świetny sezon w jego wykonaniu. Mógłbym pisać bez końca samych superlatywach, więc powiem krótko: Podstawowy zawodnik o sporych możliwościach.

Ocena: 6

Odnośnik do komentarza
arubaluba - mnie tam cieszy tylko to, że Chelsea przegrała. :keke:

:lol:

 

 

1. Grzegorz Sobiech [14meczy / 11 puszczonych br./ 0 MoM / 7.30 Średnia Ocen]

Grzesiek grał na przyzwoitym poziomie jak na drugą ligę, ale miejsce pierwszego golkipera miał Kazimierczak. Sobiech jak już wspomniałem grał solidnie, nie popełniał głupich błędów. Solidy rezerwowy bramkarz, na którego zawsze mogłem liczyć.

Ocena: 4

W Odrze Opole miałem takiego, drugiego bramkarza. Kiedy dostawał szansę, zawsze dobrze grał. Tylko, żeby Ci on nie uciekł...

Odnośnik do komentarza

arubaluba - jeśli o mnie chodzi, to Sobiech jest dla mnie tylko rezerwowym. Planuję na OE kupić porządnego bramkarza a wtedy Sobiech powędruje do rezerw. Ale go nie skreślam, byc może nie uda mi się pozyskac klasowego, doświadczonego golkipera a wtedy Grzesiu może powalczy z Kazimierczakiem o miano pierwszego bramkarza. Pożyjemy, zobaczymy. ;)

Odnośnik do komentarza

Obrońcy:

 

2. Robert Gaca [ D R/C; 2 mecze / 0 bramek / 0 Asyst / 0 MoM / 7.50 Średnia Ocen] – Robert tylko na początku miał pewne miejsce w składzie. Gdy zakupiłem Goukasiana, Robert nie potrafił już powalczyć z Armeńczykiem. Po dwóch spotkaniach mogę powiedzieć, że jest to pierwszy zawodnik do odstrzału.

Ocena: 3

 

4. Hubert Wołakiewicz [D R/C; 20 / 5 / 1 / 0 / 7.25 ] – Uniwersalny zawodnik. Potrafił zagrać zarówno na prawej stronie jak i na środku. Wszystkie bramki zdobywał z rzutów karnych. Trudny do przejścia, grał twardo, ale zgodnie z przepisami. Zdarzyło mu się popełnić kilka drobnych błędów, ale ogólnie jestem zadowolony z jego postawy w tym sezonie. Czy poradzi sobie w OE? Tego nie wiem, ale na pewno zostanie na kolejny sezon.

Ocena: 4+

 

5. Marcin Grochowski [ DL; 2 / 0 / 0 / 0 / 7.00] – Dałem mu szansę, gdy mieliśmy małe obniżenie formy. Spisał się całkiem dobrze. Jednak nie przekonał mnie. Na treningach nie spisywał się najlepiej, będzie musiał poszukać sobie innego pracodawcy.

Ocena: 3

9. Marcin Rogoziński [ LB / DC ; 16 (3) / 3 / 1 / 2 / 7.22] – 27 letni obrońca może zaliczyć sezon do udanych. Jednak potrafił utrzymać formy. Gdy grał kilka meczy nawet na wysokim poziomie to w następnym spotkaniu „popisywał” się dziecinnymi błędami. Spowodowało to, że nie zbytnio nie mam do niego zaufania.

Ocena: 4-

 

15. Paweł Galiński [ DC; 1 (2) / 0 / 0 / 0/ 6.67] – Zagrał tylko 3 spotkania i to na początku sezonu, gdy jeszcze nie zrobiliśmy porządnych zakupów. Po tych 3 meczach postanowiłem, że nie przedłużę z nim kontraktu. Z gry nie mogę być zadowolony. Mimo dobrych warunków fizycznych, był łatwo ogrywany przez rywali.

Ocena: 3-

 

20. Fabian Kotarski [ D C/L; 2 (8) / 1 / 1 / 0 / 6.60] – Kupiony z myślą o ławce rezerwowych. Fabian wykonał swoje zadanie w miarę dobrze. Brakuje mu jeszcze doświadczenia na boiskach ligowych i niekiedy nie potrafił się odnaleźć na „murawie”. Jeśli poprawi swoje „atrybuty” fizyczne, może być w przyszłości niezłym zawodnikiem.

Ocena: 3+

 

22. Alex Goukasian [ D R/C; DMC; 33(1) / 1 / 4 / 0 / 7.26] – Jego transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem. Grał w miarę równo, bez większych błędów. W końcówce niestety dostosował się do słabszej postawy całego zespołu. Myślę, że w OE także będzie grał tak jak w tym sezonie.

Ocena: 5+

 

23. Przemysław Żmuda [ DL/DML; 39 / 0 / 5 / 0 / 7.31] – Przemek rozegrał najwięcej meczy z całego zespołu. Jak to mówią jest to zawodnik z „żelaznymi płucami”, potrafi biegać cały mecz i nie było widać po nim zmęczenia. Bardzo ważny zawodnik dla naszego zespołu, mam nadzieję, że w wyższej klasie rozgrywkowej utrzyma doskonałą dyspozycję.

Ocena: 6

 

24. Bikey [ DC; 26(3) / 1 / 2 / 4 / 7.41] – Hit transferowy II ligi. Zamienił Lokomotiw Moskwa na malutki klub w Polsce. Rozegrał kapitalny sezon, niestety zdarzały mu się beznadzieje spotkania. W przerwie zimowej pytały się o niego europejskie klub z najwyższej półki. Szkoda, że poprosił o wystawienie go na listę transferową.

Ocena: 5-

 

25. Grzegorz Dorobek [ DC/DMC/MR; 19(11) / 3 / 6 / 0 / 6.90] – Miał być zastępcą Bekasa, ale jak się okazało grał na każdej wyuczonej pozycji. Na każdej z nich spisywał się na miarę pokładanych oczekiwań.

Ocena: 4

 

29. Misko Ceklic [ DC/MC; 16(7) / 2 / 2 / 1 / 7.17] – Misko lepiej spisywał się, jako środkowy obrońca. Miał moment, że jego pozycja była niepodważalna. Niestety potem przyszedł słabszy okres jego gry. Myślę jednak, że sprawdzi się w OE. Dobry sezon z kilkoma wpadkami.

Ocena: 4+

Odnośnik do komentarza
24. Bikey [ DC; 26(3) / 1 / 2 / 4 / 7.41] – Hit transferowy II ligi. Zamienił Lokomotiw Moskwa na malutki klub w Polsce. Rozegrał kapitalny sezon, niestety zdarzały mu się beznadzieje spotkania. W przerwie zimowej pytały się o niego europejskie klub z najwyższej półki. Szkoda, że poprosił o wystawienie go na listę transferową.

Ocena: 5-

Dobrze, że miałeś z niego pożytek w drugiej lidze. A nie da się go jakoś przekupić super kontraktem nowym?

Odnośnik do komentarza
Elegancko Ci idzie. ;) Tylko jakbyś mógl dodawać narodowość zawodnika to by było git. ;d

 

Sam zawodnik nie chce nawet myśleć o czymś takim.

 

Elegancko Ci idzie. wink.gif Tylko jakbyś mógl dodawać narodowość zawodnika to by było git. ;d

 

O kurcze, wiedziałem, że o czymś zapomniałem :/

Goukasian - Armenia; Bikey - Kamerun; Ceklic - Bośnia i Hercegowina ;)

Odnośnik do komentarza

Pomoc:

 

3. Mouritala „Ogo” Ogoubiyi [ BEN, 24l, AM R/L/C-ST, 26/9 A; 35(1) / 4 / 8 / 1 / 7.11]

Popularny wśród kibiców zawodnik rodem z Beninu, zyskał sympatię sympatyków naszego klubu. Po bardzo udanym sezonie tego zawodnika, postanowił on, że odejdzie z klubu. Była by to ogromna strata, bo „Ogo” grał w tym sezonie naprawdę dobrze. Zdarzały mu się wpadki, ale już w następnym spotkaniu udowadniał, że był to jednorazowy przypadek.

Ocena: 5+

 

6. Mateo Metani [ ALB, 24l, ML, 1/0 u21; 27(3) / 1 / 17 / 1 / 7.47]

Król asyst tak i w zespole jak i w lidze. Mateo od samego początku przejawiał oznaki niewątpliwego talentu. Aklimatyzacja nie trwała zbyt długo i szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. Bardzo dobra w jego wykonaniu była runda wiosenna. Mimo, że w tej rundzie graliśmy troszkę słabej to Metani wprost przeciwnie.

Ocena: 6-

 

8. Adrian Citko [POL, 22l, AM L/C; 11(8) / 2 / 8 / 1 / 7.00]

Adrian mógł odejść już w przerwie zimowej, ale postanowiłem, że dam mu jeszcze szansę. Zawodnik obdarzony doskonałym dryblingiem, podaniem oraz potrafiący zagrać szybką kombinacyjną grę powinien być wprost idealny do mojej wizji taktycznej. Niestety nie wiem, jaka jest przyczyna tego, że Adrian, gdy dostaje szansę to nie potrafi jej wykorzystać. Nie skreślam go ostatecznie, bo zagrał kilka dobrych spotkań, ale w sparingach musi się pokazać z naprawdę mocnej strony.

Ocena: 4-

 

11. Denis Tumasyan [ RUS, 23l, DMC; 10(2) / 2 / 0 / 0 / 0 / 6.83]

Denis przywędrował do nas w zimie. Przez rundę rewanżową pokazał się z przyzwoitej strony aczkolwiek na chwilę obecną nie przekonał mnie zbytnio, co do swojej gry. Ale jest u nas niecałe półmroku, więc sądzę, że potrzebuje więcej czasu na zaaklimatyzowanie.

Ocena: 3+

 

13. Tomasz Bekas [POL, 32l, MC; 32 / 6 / 3 / 0 / 7.53]

Tomek jest najbardziej doświadczonym graczem w mojej drużynie. W zespole pełni role typowego „czyściciela”. Mimo to nie przeszkodziło mu to na zdobycie aż 6 bramek. Musze pochwalić Tomka za waleczność na boisku, nie zawiódł mnie i spełnił moje oczekiwania, co do niego.

Ocena: 6

 

17. Michał Płotka [POL, 19l, M R/C; 3(3) / 0 / 1 / 0 / 6.50]

Michał ma dopiero 19 lat, więc może się jeszcze rozwinąć. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Ocena: 3-

 

21. Adrian Fedoruk [ POL, 21l, AM R/C; 36(1) / 6 / 10 / 1 / 7.46]

Jedne z „ojców” sukcesu. Siał popłoch w szeregach obronnych rywali, był nie do zatrzymania. Podstawowy zawodnik, kapitalny sezon i czego chcieć więcej? Może tego, aby swoja doskonałą formę prezentował na boiskach OE?

Ocena: 6+

 

30. Andras Horvath [ HUN, 20l, MC, 5/0 u21; 4(4) / 0 / 0/ 0 / 6.63]

Otrzymywał szansę, gdy „Ogo” miał lekki dolek formy lub Bekas odnosił drobne kontuzje. Nie specjalnego nie pokazał, ale ma dopiero 20 lat. Wszystko przed nim. Liczę na to, że dalej będzie się rozwijać i może kiedyś będzie rozgrywającym w Łomży? Kto wie, na chwilę obecną tylko ławka rezerwowych.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy:

 

3. Piotr Bajdziak - (24, ST, POL) – 27(6) / 22 / 6 / 5 / 7.36. Ocena: 5

12. Marcin Kajca – (21l, AMC/ST, POL 1/0 u21) – 20(12) / 16 / 10 / 4 / 7.25. Ocena: 5-

14. Dawid Żłobiński – ( 18l, ST, POL) – 4(6) / 4 / 0 / 0 / 6.70. Ocena: 4-

28. Rui Miguel - (24l, ST, POR 1/0 u21) – 30(1) / 33 / 13 / 9 / 7.94. Ocena: 6+

31. Andras Pal (22l, ST, HUN) – 3(4) / 0 / 0 / 0 / 6.29. Ocena: 3

Prym na tej pozycji wiódł zdecydowanie Miguel. Przed jego kupnem zastanawiałem się czy dobrze robię. Miąłem przecież już 4 napastników, ale całe szczęście, że dokonałem słusznego wyboru. Miguel wraz z Bajdziakiem zdobyli łącznie 55 bramek, co daje niesamowitą ilość. Kajca także grał znakomicie, ale do momentu kontuzji. Po wyleczeniu jej nie potrafił powrócić do dawnej skuteczności. Młody Żłobiński pokazał się z bardzo dobrej strony, czego nie mogę powiedzieć o Pal-u. Węgier nie potrafił przez 7 spotkań zdobyć żadnego gola, choć miał do tego okazję. Poważnie zastanawiam się czy Węgier zdoła jeszcze zagrać w naszych barwach.

Odnośnik do komentarza

Wybrano piłkarza sezonu Polskiej Drugiej Ligi.

1. Rui Miguel /ŁKS Łomża/; 2. Grzegorz Kmiecik / Śląsk Wrocław/; Michał Burchacki / Piast Gliwice/

 

Menedżer roku:

1. Sławomir Jeżowski /ŁKS Łomża/; Lubos Kubik / Śląsk Wrocław/; 3. Ryszard Federkiewicz / Piast Gliwice/

 

Młody piłkarz sezonu:

1. Michał Kajca / ŁKS Łomża/; Paweł Smółka /Radomiak Radom/; Rafał Wawrzyńczok /Piast Gliwice/

 

„11” Sezonu:

Kapsa /Lechia/ - Rafalski /Lechia/, Michniewicz /Arka/ - Bikey, Żmuda /ŁSK Łomża/ - Fedoruk, Bekas, Metani /ŁKS Łomża/, Markiewicz /Jagiellonia/ - Miguel /ŁSK Łomża/, Kmiecik / Śląsk/

 

W Austrii i Szwajcarii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy 2008.

 

Grupa A:

Irlandia – Niemcy 0-2 / Klose, Lauth/

Włochy – Szwajcaria 2-1 / Iaquinta, Pazzini – Huggel/

Niemcy – Włochy 0-0

Szwajcaria – Irlandia 0-0

Irlandia – Włochy 0-1 /Cassano/

Niemcy – Szwajcaria 4-0 /Klose, Podolski x2, Ballack/

 

Awans: Niemcy /7/; Włochy /7/

 

 

Grupa B:

Anglia - Izrael 3-1 / Defoe, Westlake, Rooney – Alberman/

Hiszpania – Czechy 2-0 /Navas, Xavi/

Czechy – Izrael 3-1 /Jankulovski, Bednar, Jarosik – Shechter/

Hiszpania – Anglia 1-3 / Ramos – Ronney, Defoe x2/

Anglia – Czechy 6-0 / Defoe x2, Gerrard, Smith, Owen/

Izrael – Hiszpania 0-1

 

Awans: Anglia /9pkt/; Hiszpania /6/

 

Grupa C:

Rosja – Francja 1-1 / Sychev - Anelka/

Holandia – Słowenia 2-0 /Sneijder x2/

Francja - Holandia 1-0 / Henry/

Słowenia – Rosja 1-2 / Stevanovic – Arshavin, Zhirkov/

Francja – Słowenia 3-0 / Anelka x2, Silvestre/

Rosja – Holandia 0-1 /Sneider/

 

Awans: Francja /7/; Holandia /6/

 

Grupa D:

Portugalia – Turcja 0-0

Walia – Austria 2-1 / Earnshaw, Waughan – Garics/

Austria – Turcja 1-2 /Ivanschitz – Nihat, Tuncay/

Walia – Portugalia 1-3 /Ricketts – Almeida, Quaresma, Postriga/

Portugalia – Austria 3-1 / Almeida x3 – Garics/

Turcja – Walia 2-1 /Baukara x2 – Earnshaw/

 

Awans: Portugalia /7/; Turcja/7/

 

Ćwierćfinały

Niemcy – Hiszpania 0-3 / Torresx2, Baraja/

Włochy – Anglia 0-0 k. 1:4

Francja – Turcja 3-0 /Vieira, Anleka, Didot/

Portugalia – Holandia 2-0 /C.Ronaldo, Vaz Te/

 

Półfinały:

Hiszpania – Portugalia 1-0 /Xavi Alonso/

Anglia – Francja 0-1 /Henry/

 

Finał:

Hiszpania – Francja 0-2 /Anelka, Grax/

 

Król strzelców:

1. Defoe / 6, Anglia/; 2. Anelka /5, Francja/; 3. Almeida / 4, Portugalia/

 

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, zarząd postawił przede mną Jany cel – utrzymać się w lidze. Mam nadzieję, że podał takiemu wyzwaniu.

Gdy rozpoczęło się okienko transferowe z Pogoni Szczecin zawitał do nas Michał Paszkowski [ 17l; POL, AMC/ST]. Kosztował nas jedynie 5 tys. €.

Odnośnik do komentarza

Przed rozpoczęciem naszego premierowego sezonu w Orange Ekstraklasie, dokonałem pewnych zakupów. Tomasz Witkowski [16l, ST, POL] dołączył do nas z wolnego transferu. Pomimo młodego wieku prezentuje spore umiejętności.

Moi obserwatorzy nie próżnowali. W Paragwaju wypatrzyli młodego golkipera. Był nim Gerardo Ortiz [19l, GK, PAR 16/0 u21], za którego musieliśmy zapłacić 250 tys. €. Mam nadzieję, że Gerardo będzie w przyszłości znakomitym golkiperem.

Z Nigeryjskiego Insurance za 300 tys. € wykupiliśmy Daddyego Bazuaye [ 19l, MR, NIG 11/0 u21].

W kraju kawy został upatrzony Carlinhos [23l, DC, BRA]. Bez wahania wyłożyłem za niego 10 tys. €. Jego były klub, Cruzeiro nie sprawił kłopotów i zgodził się na tak małą stawkę. Bardzo się zdziwiłem, że za takiego piłkarza chcą tak mało.

Z River Plate za marne 5 tys. € został wykupiony Diego Buonanotte [20l, AM L/C,ARG, 5/0 u21]. Diego grał w River aż 3 sezony, lecz ani razu nie pojawił się na boisku.

Postanowiłem, że Bazuaye będzie mieć partnera z Nigerii. Jest nim Dele Adeleye [19l, DC, NIG, 15/0 u21]. Jego wykupienie z Shooting Stars kosztowało nas 220 tys. €.

Moi obserwatorzy penetrowali także rynek Rosyjski. Zaowocowało to transferem Zdenka Volka [23l, ST, CZE] z Lokomotiwu Moskwa za 450 tys. €.

Jeszcze przed pierwszym sparingiem udało się wypożyczyć z Legii Warszawa Jakuba Hładowczaka [21l, GK, POL] do końca sezonu.

 

Przed pierwszym meczem w lidze, rozegraliśmy tylko trzy mecze sparingowe.

 

ŁSK Łomża – Slovan Bratysława 4:0 / Bekas, „Ogo”, Miguel, A. Citko/

ŁSK Łomża – Brno 2:2 / Witkowski, Kajca/

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁSK Łomża 1:4 / Volek, Żłobiński x2, Adeleye/

Odnośnik do komentarza

Kilka dni przed meczem z Bełchatowem, do zespołu dołączył Mateusz Nagórski [21l, DC, POL] . Wychowanek Polonii Warszawa ostatnio grał w Wiśle Kraków, lecz ani razu w niej nie wystąpił. Cena była bardzo mała i to mnie skusiło do pozyskania Mateusza.

Nie tylko kupujemy, ale także sprzedajemy. Zespół opuścili:

Marcin Grochowski [22l, DL;, DL] == = > Widzew Łódź /7 tys. €/

Robert Gaca [ 28l, D R/C, POL] == = > Piast Gliwice /1 tys. €/

Paweł Galiński [ 22l, DC, POL]; Mariusz Bacławski [21l, AMC/ST, POL] == = > Wolny transfer

 

 

Podczas sparingów Miguel oraz Bajdziak nabawili się lekkich kontuzji. Dwóch najlepszych strzelców poprzedniego sezonu niestety nie zagra w historycznym, pierwszym spotkaniu w OE.

 

Na pierwsze spotkanie w OE wyjeżdżaliśmy do Bełchatowa. Tamtejsza drużyna w poprzednim sezonie zajęła 8 miejsce. Oczywiście nie byliśmy wymieniani, jako faworycie tego spotkania.

Od pierwszych minut GKS nas przycisnął, ale Kazimierczak spisywał się dziś rewelacyjnie. Z biegiem czasu drużyna GKS-u gasła w oczach zaś my coraz bardziej się rozkręcaliśmy. Szkoda, że Kajca miał dziś słabszy dzień. Miał trzy idealne sytuacje do zdobycie bramki. We wszystkich trzech okazjach trafiał obok bramki.

Ii połówka spotkania należała zdecydowanie do nas. Powinniśmy strzelić przynajmniej 3 gole. Zamartwiła się mnie dziś gra Bekasa. Tomek zbytnio nie mógł się odnaleźć w tym spotkaniu. W 76 minucie zmarnował karnego! Kilka minut później sędzia nie uznał bramki Witkowskiego.

GKS jeszcze w końcówce próbował nas zaskoczyć, ale Kazimierczak nie dał się pokonać.

Tak, więc debiut w lidze okazał się niczym strasznym. Zagraliśmy dobre spotkanie i tylko brakło nam szczęścia.

19.07.2008.
Orange Ekstraklasa [1/30]
Przy ul. Sportowej, Bełchatów /4957/

GKS Bełchatów /-/  -  ŁKS Łomża /-/   0:0

MoM: M. Witkowski / Bełchatów, GK, *8/

Kazimierczak – Żmuda, Carlinhos, Bikey, Goukasian – Metani, Bupnanotte/`72 ‘’Ogo’’/, Bekas, Fedoruk – Kajca/`45 Żłobiński/, Volek/`77 T. Witkowski/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...