Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem mieszane uczucia co do powrotu Kwaśniewskiego do polityki. Z jednej strony jest popularny, ale z drugiej strasznie nijaki. Nie widziałem nigdy, żeby się utożsamiał z poglądami lewicowymi. Przez ten incydent strasznie podupadł w moich oczach, a tłumaczenie Kalisza w programie "Kawa na ławę" - żenada. ( dla tych co nie widzieli coś w stylu: "a u Was biją murzynów" )

Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić - PiS jest lata świetlne przed konkurencją jeśli chodzi o reklamę, spoty itp. Spójrzcie tutaj: http://www.tvn24.pl/-1,1522438,wiadomosc.html

 

PO i LiD wyglądają bardzo blado przy tym. Teraz coraz bardziej prawdopodobne dla mnie staje się zwycięstwo Kaczyńskiego. Nie zdziwię się, jak PiS będzie miał większość w sejmie... Jak się ma taką nijaką konkurencję to każdy by to wykorzystywał i oni robią to wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Co by nie mówić - PiS jest lata świetlne przed konkurencją jeśli chodzi o reklamę, spoty itp. Spójrzcie tutaj:

Czegoś nie rozumiem... Podając tego linka sugerujesz, że zatrudnienie tych samch aktorów w jakiś sposób osłabia siłę perswazji spotu PO? Wg. mnie jest wręcz przeciwnie i jest to bardzo ciekawa zagrywka ludzi Tuska. Tak samo i treść reklamy, której na razie jeszcze nie znamy oficjalnie, ale już są pewne "przecieki". PO na pewno pozostaje w tyle za PIS pod tym względem, ale myślę, że jest u nich z tym coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Co by nie mówić - PiS jest lata świetlne przed konkurencją jeśli chodzi o reklamę, spoty itp. Spójrzcie tutaj:

Czegoś nie rozumiem... Podając tego linka sugerujesz, że zatrudnienie tych samch aktorów w jakiś sposób osłabia siłę perswazji spotu PO? Wg. mnie jest wręcz przeciwnie i jest to bardzo ciekawa zagrywka ludzi Tuska. Tak samo i treść reklamy, której na razie jeszcze nie znamy oficjalnie, ale już są pewne "przecieki". PO na pewno pozostaje w tyle za PIS pod tym względem, ale myślę, że jest u nich z tym coraz lepiej.

Jakbyś obejrzał spot, to byś wiedział, że to reklamówka PiS. Tytuł może mylić. :>

Odnośnik do komentarza

ja wam powiem, za przeproszeniem w dupie mam to jakie sa spoty, a raczej mam te ktore widze teraz. co mnie obchodzi co sobie jarek, donald, czy ktos inny mysli o innej partii. ja chce wiedziec, jaki oni maja pomysl na poprawe sytuacji w polsce. nie bede sie wypowiadal o LPR i SO, bo to w ogole porazka. Jak slysze jakies nedzne wypowiedzi o sprawach ktore sa drugorzedne, to mnie to tylko utwierdza w przekonaniu jak gleboko w powazaniu maja nas politycy. ja che uslyszec jaki jest pomysl na polepszenie gospodarki, na podatki, na nasza polityke zagraniczna, jaki jest pomysl na polske w UE (sic!) ciekawe jak bedzie przebiegala debata olka z jarkiem, czy powiezda jakies konkrety czy znowu beda jakies farmazony glosci. choc dla mnie to co powiedza i tak nie ma zadnego znaczenia bo nie bede glosowal na partie zadnego z obu panow. a najgorsze jest to ze w zasadzie nie ma zadnego wyboru. mozna jedynie wybrac jedynie mniejsze zlo.

Odnośnik do komentarza
mozna jedynie wybrac jedynie mniejsze zlo.

 

Tak samo jak przy poprzednich wyborach w kraju.

 

Ja bym nie liczył na jakąś merytoryczną kampanię, na to, aby partie odpowiedziały Ci na Twoje "pytania". Tematy w dyskusji wyborczej wyznacza J. Kaczyński. Zauważ, że mówi się o tym, o czym on chce. Oligarchowie, układy, afera "kaczmarkowa", teraz wypowiedź o 13 grudnia i kilka innych tematów. PiS rzuca mediom i opozycji temat i te rozprawiają o tym na okrągło. Niestety nie są to merytoryczne sprawy i nigdy nie będą. Ma iść taki a nie inny przekaz do wyborców PiSu i będzie szedł.

 

to mnie to tylko utwierdza w przekonaniu jak gleboko w powazaniu maja nas politycy.

 

Bo niestety mają. Wyjątki można policzyć na palcach jednej ręki. Góra dwóch.

Odnośnik do komentarza

Kiedy przygladam sie temu, co dzieje sie obecnie w Polsce, to z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu, ze slusznie zrobilem wyjezdzajac z Polski. I nie ma mowy, wczesniej niz za 5-7 lat nie wroce. Na wybory nie ide, poniewaz moim zdaniem 99% tego politycznego towarzystwa nadaje sie do tego, zeby ich zamknac w szpitalu psychiatrycznym, bez mozliwosci wyjscia. Partia Kaczynskich brzydze sie, PO to dla mnie PiS-bis, na tak zwana( bo przeciez nie prawdziwa) lewice glosowac nie mam zamiaru, a miejsce chlopkow Leppera jest w stajni lub w wiezieniu, a nie w Sejmie. Sorry, ale mam ich wszystkich w dupie.

Odnośnik do komentarza
Kiedy przygladam sie temu, co dzieje sie obecnie w Polsce, to z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu, ze slusznie zrobilem wyjezdzajac z Polski. I nie ma mowy, wczesniej niz za 5-7 lat nie wroce. Na wybory nie ide, poniewaz moim zdaniem 99% tego politycznego towarzystwa nadaje sie do tego, zeby ich zamknac w szpitalu psychiatrycznym, bez mozliwosci wyjscia. Partia Kaczynskich brzydze sie, PO to dla mnie PiS-bis, na tak zwana( bo przeciez nie prawdziwa) lewice glosowac nie mam zamiaru, a miejsce chlopkow Leppera jest w stajni lub w wiezieniu, a nie w Sejmie. Sorry, ale mam ich wszystkich w dupie.

Może mam nieco skrajne poglądy, ale skoro nie głosujesz w wyborach nie masz prawa narzekać i wybrzydzać. Tyczy się o każdego dorosłego Polaka.

Jedyne do czego masz prawo to mieć ich wszystkich w dupie, ale wtedy jw. ;)

Odnośnik do komentarza
Kiedy przygladam sie temu, co dzieje sie obecnie w Polsce, to z kazda chwila utwierdzam sie w przekonaniu, ze slusznie zrobilem wyjezdzajac z Polski. I nie ma mowy, wczesniej niz za 5-7 lat nie wroce. Na wybory nie ide, poniewaz moim zdaniem 99% tego politycznego towarzystwa nadaje sie do tego, zeby ich zamknac w szpitalu psychiatrycznym, bez mozliwosci wyjscia. Partia Kaczynskich brzydze sie, PO to dla mnie PiS-bis, na tak zwana( bo przeciez nie prawdziwa) lewice glosowac nie mam zamiaru, a miejsce chlopkow Leppera jest w stajni lub w wiezieniu, a nie w Sejmie. Sorry, ale mam ich wszystkich w dupie.

Może mam nieco skrajne poglądy, ale skoro nie głosujesz w wyborach nie masz prawa narzekać i wybrzydzać. Tyczy się o każdego dorosłego Polaka.

Jedyne do czego masz prawo to mieć ich wszystkich w dupie, ale wtedy jw. ;)

 

Idąc dalej tym tropem, skoro tak tu wszyscy, albo prawie wszyscy kochają demokrację, nie mają prawa narzekać i wybrzydzać, gdyż preferują system, w którym większość ma rację.Jedyne do czego mają, prawo to mieć ich wszystkich w dupie, ale wtedy jw. ;)

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale niebezpiecznie zniżacie poziom dyskusji w tym topicu do poziomu obecnej kampanii...

Ciekaw jestem jak skomentujecie sprawę Tomasza Lisa czy też "zaproszenia" obserwatorów OBWE na wybory październikowe. Czy rzeczywiście PiS niszczy "ducha demokracji", jak to definiuje "wykopany" autor "Co z tą Polską?"

Aha... a prezydent zapewnia, że nie prowadzi kampanii wyborczej :>

 

Ło matko :zawstydzony: ... kolejna "czarownica" przy prezydencie:

http://wiadomosci.onet.pl/1611585,11,item.html :>

Odnośnik do komentarza
Ciekaw jestem jak skomentujecie sprawę Tomasza Lisa

 

IMO mają jakieś haki na Solorza. Co mnie w sumie nie dziwi, bo akurat ten pan ma dosyć, hm, niejasną przyszłość. Tylko akurat szantaż jest naganny, no ale oficjalnie chodzi o kasę. Mimo wszystko Lis nie mając żadnych, ale to żadnych dowodów powinien być trochę ostrożniejszy w wyrażaniu sądów.

 

 

czy też "zaproszenia" obserwatorów OBWE na wybory październikowe.

 

Nie wiem w czym problem. Szwajcarzy zapraszają obserwatorów z OBWE i jakoś nikt tam nie płacze. Tyko w naszym wypadku włącza sie ta nasza "duma". Gorzej wygląda gdy sie ich nie wpuszcza - jakby mieli coś do ukrycia.

Odnośnik do komentarza
czy też "zaproszenia" obserwatorów OBWE na wybory październikowe.

 

Nie wiem w czym problem. Szwajcarzy zapraszają obserwatorów z OBWE i jakoś nikt tam nie płacze. Tyko w naszym wypadku włącza sie ta nasza "duma". Gorzej wygląda gdy sie ich nie wpuszcza - jakby mieli coś do ukrycia.

No właśnie, my nie mamy nic do ukrycia, więc po co zapraszać jakiś tam obserwatorów. :>

 

A teraz poważnie. Coraz bardziej się skłaniam do głosowania na PSL. Dzisiaj oglądałem ich konferencję dotyyczącą służby zdrowia. Nie proponowali żadnych rewolucyjnych zmian, w zasadzie utrzymanie status quo plus niewielkie poprawy. Szczerze to mi to odpowiada, bo zamiast robić kolejny burdel to dopracuje się w końcu jeden system i nie stracimy kolejnych xxx zł na 'genialną' reformę. Poza tyum, wypowiadał się poseł PSL, lekarz. Mówił naprawdę konkretnie o tym co trzeba zrobić, a kiedy przyszła pora na pytania od dziennikarzy padło ich całe zero. A na konferencji prasowej po tym jak Olek pijany prowadził wykłady na Ukrainie pół konferencji było temu poświęcone, to też pokazuje jak media zaniżają poziom debaty co jest najbardziej smutne.

Odnośnik do komentarza
Ciekaw jestem jak skomentujecie sprawę Tomasza Lisa

 

IMO mają jakieś haki na Solorza. Co mnie w sumie nie dziwi, bo akurat ten pan ma dosyć, hm, niejasną przyszłość. Tylko akurat szantaż jest naganny, no ale oficjalnie chodzi o kasę. Mimo wszystko Lis nie mając żadnych, ale to żadnych dowodów powinien być trochę ostrożniejszy w wyrażaniu sądów.

 

A po co mu dowody? .... Jeśli są haki na Solorza to niech zostaną ujawnione a nie odbijają się na jego dziennikarzach. Bo inaczej mamy do czynienia z korupcją polityczną - usunięcie Lisa staje się "łapówką" dla rządzących w zamian za co oni dają spokój czyli możliwośc pomnażania majątku oligarsze Solorzowi.

 

czy też "zaproszenia" obserwatorów OBWE na wybory październikowe.

 

Nie wiem w czym problem. Szwajcarzy zapraszają obserwatorów z OBWE i jakoś nikt tam nie płacze. Tyko w naszym wypadku włącza sie ta nasza "duma". Gorzej wygląda gdy sie ich nie wpuszcza - jakby mieli coś do ukrycia.

Tu akurat sprawa jasna: konserwowanie "żelaznego" (wełnianego) elektoratu w przeświadczeniu, że PiS nie daje "pluc nam w twarz" itp. czyli powstawianie polskiej polityki zagranicznej "z kolan". Dla mnie jest to raczej podskakiwanie "na czworaka" a już wobec USA ciągłe pełzanie i łaszenie się :doh!:

Odnośnik do komentarza
A teraz poważnie. Coraz bardziej się skłaniam do głosowania na PSL. Dzisiaj oglądałem ich konferencję dotyyczącą służby zdrowia. Nie proponowali żadnych rewolucyjnych zmian, w zasadzie utrzymanie status quo plus niewielkie poprawy. Szczerze to mi to odpowiada, bo zamiast robić kolejny burdel to dopracuje się w końcu jeden system i nie stracimy kolejnych xxx zł na 'genialną' reformę. Poza tyum, wypowiadał się poseł PSL, lekarz. Mówił naprawdę konkretnie o tym co trzeba zrobić, a kiedy przyszła pora na pytania od dziennikarzy padło ich całe zero. A na konferencji prasowej po tym jak Olek pijany prowadził wykłady na Ukrainie pół konferencji było temu poświęcone, to też pokazuje jak media zaniżają poziom debaty co jest najbardziej smutne.

 

Zgadzam się z tym niestety. Większośc dziennikarzy to plotkarze, którzy w konkretnych dziedzinach nie mają wiele do powiedzenia i często prowadzą żenujące dysputy nie zdajac sobie sprawy z głupot jakie powtarzają za politykierami. Widac to było np. w sprawie "Rosomaka"

Odnośnik do komentarza

Ale Nigel USA = samo dobro ;) przez wiele lat w PRL mit kochanych Jankesów funkcjonował świetnie, a ciocia w Ameryce była symbolem mega-wypasu, że się tak wyrażę. Oczywiście części elektoratu i USA nie będzie odpowiadać (Żydy, panie!!), ale o tym Kaczynski przezornie milczy.

Najważniejsze jest by dokopać Niemcom, bo Niemiec się czai na Polskę cały czas. I Kaczyński będzie dalej rujnował nasze stosunki z najważniejszym sąsiadem, bo to chce usłyszeć jego elektorat. A że się to kiedyś odbije czkawką, to dla tego elektoratu jeszcze lepiej, bo sobie wytłumaczy, że to zemsta Niemców itp itd.

Później polansuje sie na "ziemiach polskich" czyli w Wilnie i Lwowie i parę procent więcej :/ A że Litwinom i Ukraińcom gula skoczy w kosmos, to kogo to? Jarosław będzie przy władzy.

 

A i jeszcze kamyk do ogródka prezia, no bo przecież nie prezydenta :roll: Fajnie sobie jechać za m.in. moje pieniądze robić agitkę wśród Polonii za Wielką Wodą. Ciekawe czy zamelduje wykonanie zadania po powrocie z USA :doh!: A ta cała Polonia co taka mądra jest, to niech wróci do Polski jak chce rodakom w kraju robić niedźwiedzią przysługę i glosować na PiS :/

Może i my zaczniemy im wybierać jakiś jankeskich oszołomów? Zobaczymy jak im się będzie podobało :/

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj oglądałem ich konferencję dotyyczącą służby zdrowia. Nie proponowali żadnych rewolucyjnych zmian, w zasadzie utrzymanie status quo plus niewielkie poprawy. Szczerze to mi to odpowiada

 

A mi nie :]. Co do tego, że nie należy wciąż przeprowadzać "rewolucji" to się zgadzam, ale ten system co jest aktualnie nie jest zbyt dobry. Zresztą wystarczy popytać pacjentów, lekarzy czy pielęgniarki, byle nie pielęgniarkę Szczypińską. Burdel to właśnie mamy i nalezy go posprzątać.

 

Co do PSL - sympatyczna sprawa, niegłupi ludzie tylko nie lubie u nich politycznego dziwkarstwa - z każdym pójdą do łóżka. I wątpie czy przyświęca im cel dla "dobra" ojczyzny...

 

A po co mu dowody? .... Jeśli są haki na Solorza to niech zostaną ujawnione a nie odbijają się na jego dziennikarzach. Bo inaczej mamy do czynienia z korupcją polityczną - usunięcie Lisa staje się "łapówką" dla rządzących w zamian za co oni dają spokój czyli możliwośc pomnażania majątku oligarsze Solorzowi.

 

Dowody po to, aby nie stał sie jednym z polityków. Oni też gadają o setkach powiązań, gdy jednak prosi się o dowody to mówią, że "przyjdzie czas" albo "w tej chwili nie mogę ich przytoczyć". Zreszta, człowiek który zostal zwolniony zawsze ma zal do całego świata przez co jego wypowiedzi są mało obiektywne. Dlatego chcialbym jakieś dowody lub konkrety - kto naciskał, kiedy były jakieś rozmowy itd.

 

Oczywiście, że powinni ujawnić haki. Tylko im się bardziej "opłaca" taki ruch jak teraz. Może nawet można wymusić na Solorzu przychylniejsze oko na władzę?

 

Tak btw - śmieszy mnie ta fobia "oligarchii" prawicy, ale co do p. Solorza to ja też mam sporo wąwpliwości jak stworzyl Polsat i za jakie pieniądzę.

 

 

Zgadzam się z tym niestety. Większośc dziennikarzy to plotkarze, którzy w konkretnych dziedzinach nie mają wiele do powiedzenia i często prowadzą żenujące dysputy nie zdajac sobie sprawy z głupot jakie powtarzają za politykierami. Widac to było np. w sprawie "Rosomaka"

 

Ja bym to inaczej określił. Plotkarstwo w tym środowisku oczywiście występuję, ale rzecz sie rozchodzi o indolencje samych dziennikarzy. Proponuje popatrzeć pod tym kątem kilka godzin na tvn 24, albo na reportaże polsatu czy telewizji państwowej (choć tutaj sporą rolę grają naciski polityczne). Czasami aż śmiać się chcę gdy patrzy się na te poważne miny i na te brednie co wygadują. Potrafią pięć minut gadać, a tak naprawdę nie przekazać żadnej konkretnej (!) treści. Nie od dziś wiadomo, jacy ludzie trafią do tv i jak awansują... Najlepszym przykładem niech będzie moment, kiedy owy dziennikarz prowadzący wiadomości musi improwizować. Język się placze, fakty są przeinaczane. Dramat. Inna kwestia, że brednie lepiej się sprzedają. I znów przykład tvn 24. Często transmitują rózne konferencje, które są podzielone na dwie części. Pierwsza to jakaś propagandowa gadka bla bla bla, druga to już odczytywanie uchwalonych ustaw. Gdy zaczynała się ta druga część, nagle przechodzono do studia. Natomiast pytania zadawane przez dziennikarzy w ogóle nie miały związek z ustawami tylko co powiedział pan X etc.

 

 

A ta cała Polonia co taka mądra jest, to niech wróci do Polski jak chce rodakom w kraju robić niedźwiedzią przysługę i glosować na PiS :/

Może i my zaczniemy im wybierać jakiś jankeskich oszołomów? Zobaczymy jak im się będzie podobało :/

 

Bo Polonia - nie chodzi tu o innych Polaków mieszkających normalnie wśod Amerykanów - to specyficzne środowisko, gdzie spory poklask zbiera Radio Maryja. Pan Jan Kowalski z Chicago (teraz John Kowalsky z Szikago) będzie raczej głosował na Kaczyńskich, którzy na dodatek robią kampanię za oceanem.

Odnośnik do komentarza

Jestem daaaaleko od odbierania możliwości głosowania Polakom za granica, ale swoją droga to ciekawe, ze ludzie, którzy ze Starego Kraju wyjechali iksdziesiąt lat temu, a do Polski przyjeżdżają raz na iks lat, no i przede wszystkim maja amerykańskie obywatelstwo, mogą decydować o losach innych :-k

I dotyczy to też innych krajów, aczkolwiek w USA jest chyba największa polska społeczność.

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj oglądałem ich konferencję dotyyczącą służby zdrowia. Nie proponowali żadnych rewolucyjnych zmian, w zasadzie utrzymanie status quo plus niewielkie poprawy. Szczerze to mi to odpowiada

 

A mi nie :]. Co do tego, że nie należy wciąż przeprowadzać "rewolucji" to się zgadzam, ale ten system co jest aktualnie nie jest zbyt dobry. Zresztą wystarczy popytać pacjentów, lekarzy czy pielęgniarki, byle nie pielęgniarkę Szczypińską. Burdel to właśnie mamy i nalezy go posprzątać.

Ale czy Ty wiesz co oni proponują? Bo nie odniosłeś się do żadnych konkretów, w sumie ja też ich tutaj nie przedstawiłem. Więc mi się podoba zrównanie przychodni publicznych i prywatnych, finansowanie centralne, a nie tak jak kiedyś podzielone na województwa i wychodziło czasem tak, że jak ktoś chciał się leczyć to musiał jechać z Rzeszowa do Szczecina. No i przede wszystkim tworzenie zespołów szpitali przez marszałka województwa, co powinno zrównoważyć rozkład przychodni specjalistycznych w danym regionie.

Odnośnik do komentarza
Ale czy Ty wiesz co oni proponują? Bo nie odniosłeś się do żadnych konkretów, w sumie ja też ich tutaj nie przedstawiłem. Więc mi się podoba zrównanie przychodni publicznych i prywatnych, finansowanie centralne, a nie tak jak kiedyś podzielone na województwa i wychodziło czasem tak, że jak ktoś chciał się leczyć to musiał jechać z Rzeszowa do Szczecina. No i przede wszystkim tworzenie zespołów szpitali przez marszałka województwa, co powinno zrównoważyć rozkład przychodni specjalistycznych w danym regionie.

Problem polega na tym, ze co by nie proponowali to ma im to wystarczyc jedynie na dopchanie sie do koryta na kolejna kadencje dzieki glosom ludzi, ktorzy uwierza w to, iz uda sie im takie zmiany przeprowadzic - a na to nie ma najmniejszych szans, bo PSL jak tylko sie znajdzie w sejmie to da dupy temu kto bedzie mial wiekszosc...

 

I choc czasem pewnie beda sie odgryzac, kiedy decyzje rzadu nie bede sie im podobac to tak naprawde beda tylko dopelnieniem do wiekszosci bez zadnej sily sprawczej.

Odnośnik do komentarza
Dzisiaj oglądałem ich konferencję dotyyczącą służby zdrowia. Nie proponowali żadnych rewolucyjnych zmian, w zasadzie utrzymanie status quo plus niewielkie poprawy. Szczerze to mi to odpowiada

 

A mi nie :]. Co do tego, że nie należy wciąż przeprowadzać "rewolucji" to się zgadzam, ale ten system co jest aktualnie nie jest zbyt dobry. Zresztą wystarczy popytać pacjentów, lekarzy czy pielęgniarki, byle nie pielęgniarkę Szczypińską. Burdel to właśnie mamy i nalezy go posprzątać.

Ale czy Ty wiesz co oni proponują? Bo nie odniosłeś się do żadnych konkretów, w sumie ja też ich tutaj nie przedstawiłem. Więc mi się podoba zrównanie przychodni publicznych i prywatnych, finansowanie centralne, a nie tak jak kiedyś podzielone na województwa i wychodziło czasem tak, że jak ktoś chciał się leczyć to musiał jechać z Rzeszowa do Szczecina. No i przede wszystkim tworzenie zespołów szpitali przez marszałka województwa, co powinno zrównoważyć rozkład przychodni specjalistycznych w danym regionie.

 

 

Odniosłem się do wypowiedzi, że najlepszy byłby status quo.

 

Zrównanie w jakim sensie? Finansowanie centralne niegłupi pomysł, tworzenie zespołów przez marszałka również. Tylko to dalej za mało by mówić o jakiejś znaczącej poprawie. Dopóki reformować służbę zdrowa będą tacy ludzie jak Łapiński czy Religa to będzie syf.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...