Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

a hiszpańską ligę zdominowały dwa zespoły - liga cypryjska i polska mają wyższy poziom

Kinas, pisałem to jak telegram bo było późno i byłem po drugim oglądaniu meczu Wisły. Biorąc pod uwagę grę w Europie wypadamy gorzej od Cypru. Do tego dwa różne zespoły cypryjskie grały w LM w ostatnich 4 latach. Dlatego ich liga jest silniejsza od naszej.

 

to są jakieś aksjomaty?

Pisałem w kontekście gry w LM. Tam mając na uwadze mniejsze pieniądze z reguły dostają się zespoły doświadczone i zgrane z odpowiednimi trenerami.

 

na Cyprze budują zespół od co najmniej dwóch lat i tam też zaczynano od "pospolitego ruszenia", Wisła jej na sensownej drodze jeśli chodzi o budowanie drużyny, mają bardzo dobrych ludzi od transferów
Patrząc na grę Wisły drżałem o wynik i piłkarze też, zwłaszcza w tunelu przed meczem. Piłkarze APOELu byli spokojni. Po meczu w Krakowie mówili, że 0-1 to dobry wynik. Napiszę jeszcze raz bo widzę, że nie czytałeś dokładnie mojego posta. Skończy się pospolite ruszenie i kombinowanie ze składem za pięc dwunasta a zaczniemy uzupełniać skład doświadczeniem z Europy to będzie sukces. Będę powtarzać do znudzenia, że zespół wzmacnia się zimą a uzupełnia latem.

 

btw nie rozumiem czemu przez klawisze nie przejdzie Ci nazwa "Lech", bo w Poznaniu są co najmniej dwie przyzwoite drużyny
Bo słowa i działania Masioty dały mi wiele do myślenia.
Odnośnik do komentarza

Gacek błagam, jeśli już się czepiasz to bądź łaskaw przynajmniej w Wikipedii weryfikować swoje tezy. Pareiko nie grał w podwórkowej lidze, tylko w dużo mocniejszej od naszej lidze rosyjskiej, w reprezentacji również zdarzało mu się zagrać z topowymi drużynami, więc mówienie o jego ewentualnym braku doświadczenia jest bajdurzeniem.

 

A na Cyprze może i nie byłem (choć zakładam, że w Turcji jest podobnie), ale to nie ja jestem cholernym zawodowcem, który bieganiem zarabia na życie. Nic bym nie powiedział gdyby siedli w 70 minucie, ale w pierwszej połowie? No bez jaj. Zwłaszcza, że kilkoro z nich pochodzi z krajów o podobnych warunkach atmosferycznych, no i grali jednak o 21:45 miejscowego czasu, a nie w południe.

 

Już do bredzenia sepmatiego powoli się przyzwyczajam, ale jeszcze raz... To, że wczoraj Wisła dostała baty to nie znaczy, że nie rozwija się prawidłowo. Chodzi o to by utrzymać taki, a nie inny kurs wzmocnień. Potrzebne są jeszcze z dwa lata pracy Stana by wyglądało to dobrze. Już na pierwszy rzut oka widać, że gramy bez lewego obrońcy, do środka pola też przydaliby się lepsi gracze niż Sobol i Wilk, Lamey też szału nie robi, więc trzeba mozolnie wymieniać tych graczy na lepszych. I tak jak na dwa okienka transferowe zrobiliśmy spory skok jakościowy.

Odnośnik do komentarza

Potrzebne są jeszcze z dwa lata pracy Stana by wyglądało to dobrze. Już na pierwszy rzut oka widać, że gramy bez lewego obrońcy, do środka pola też przydaliby się lepsi gracze niż Sobol i Wilk, Lamey też szału nie robi, więc trzeba mozolnie wymieniać tych graczy na lepszych. I tak jak na dwa okienka transferowe zrobiliśmy spory skok jakościowy.

Przede wszystkim jak Cupiał chce zagrać w LM to musi skończyć z podejściem: "jak wygramy ligę to będzie kasa na puchary". Piłkarze pozyskani za pięć dwunasta nie mają szansy się zgrać, zwłaszcza obrońcy. Jeśli Cupiał nadal myśli o walce o LM to jeszcze w tym okienku niech pomyśli o wzmocnieniu a najpóźniej zimą. Niech ten wzmocniony zespół przepracuje długą zimę i krótką wiosnę. Lamey i Diaz nie nadają się na ten szczebel rozgrywek. Sobolewski nie ma doświadczenia w Europie i umiejętności już nie te. Wg mnie należy poobserwować poprzednią i obecną edycję LM oraz LE i bez skrupułów ściągnąć 3 doświadczonych piłkarzy na te pozycje, które zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Pareiko nie grał w podwórkowej lidze, tylko w dużo mocniejszej od naszej lidze rosyjskiej, w reprezentacji również zdarzało mu się zagrać z topowymi drużynami, więc mówienie o jego ewentualnym braku doświadczenia jest bajdurzeniem.

I jak gra w supermegamocarnym Tomsku czy bęcki od większości reprezentacji w kadrze Estonii przekładają się na doświadczenie?

Pareiko jest piłkarzem totalnie niedoświadczonym na tym poziomie, pokazał to wczorajszy mecz, gdy się spalił psychicznie, bo walczył o awans do LM. Pisanie o tym, że zaskakujący jest taki błąd ze strony doświadczonego bramkarza to błąd - on może być doświadczony na grę z ŁKSem czy Lechią, a nie z APOELem na Cyprze.

 

 

A na Cyprze może i nie byłem (choć zakładam, że w Turcji jest podobnie)
Nie, nie jest podobnie, na Cyprze jest dużo większa wilgotność powietrza. Nie dziwi mnie to, że oni tam prędko padli, bo dwa dni aklimatyzacji to nic, a zawodowstwo nie polega na tym, by być przygotowanym do gry w każdych warunkach doskonale. Jakby grali z BATE czy z Kopenhagą, to mecz wyglądałby zupełnie inaczej, a na Cyprze nie takie ekipy jak Wisła puchły.
Odnośnik do komentarza

Nie nastawienie, tylko umiejętności... Nie ma co mieć pretensji do Wiślaków, bo chcieli, ale nie mogli. Wisla grała wczora jna trudnym terenie z lepszym od siebie rywalem w zasadzie w dziewiątkę, bo Nunez i Diaz zachowywali się jak głuchonieme dzieci nie wiedzące co się dzieje na około... Emerytowanych Holendrów Lameya i Jaliensa też był odstrzelił. Wczoraj podobał mi się w zasadzie tylko Wilk, który walczył za dwóch w środku pola, a wielokrotnie potrafił zaasekurować ww. Holendrów. Co najmniej trzy razy skasował akcje APOELU w naszym polu karnym. Myślę, że jeśli Valckx dostanie kasę na ściągnięcie dobrych defensorów (wczoraj cokolwiek radził sobie jedynie Chavez, który przegrał tylko jeden pojedynek. Jego pech, że skończyło się decydującym trafieniem) i prawdziwego snajpera, no i jakiegoś porządenego cofniętego rozgrywającego (Melikson to raczej typowy wolny elektron) to Wisła będzie mogła liczyć się w walce o awans do LM....

Odnośnik do komentarza

Pereiko ponosi chyba najmniejsza wine w tej porażce. Popełnił bład, ale w przeciągu całego meczu to i tak zagrał poprawnie. Bramkarz Hapoelu tez raz przepuścił miedzy rekami, ale bramki nie było wiec błąd wybaczony. Cała druzyna zagrała piach, a przy ilosci sytuacji jakie miał Hapoel to trzy bramki to i tak najmniejszy wymiar kary.

Odnośnik do komentarza

jakiej sensownej drodze, jak awanse z Litexem to były szczęśliwe, mecz to kompletna miazga, nie mogli wyjść z własnej połowy, APOEL robił z nimi co chciał, wiedzcie to, że na naszą ligę starczy to co ma Wisła, wygrywali doświadczoną obroną i błyskami Kirma, Małeckiego i Meliksona. Już w meczach ligowych widać było nieporadność i to nic dziwnego, że odpadli

 

bardzo sensownej drodze, każdy transfer jest przemyślany i stanowi wzmocnienie drużyny, drużyny nie buduję się od tak, na to potrzeba czasu, a z taką "celnością" transferów z tej mąki będzie chleb - jak widać nie na LM w tym roku, ale reszta klubów w Polsce może się wiele nauczyć od Wisły

 

Kinas, pisałem to jak telegram bo było późno i byłem po drugim oglądaniu meczu Wisły. Biorąc pod uwagę grę w Europie wypadamy gorzej od Cypru. Do tego dwa różne zespoły cypryjskie grały w LM w ostatnich 4 latach. Dlatego ich liga jest silniejsza od naszej.
no i to jest sensowny argument, z którym jak najbardziej się zgadzam

 

Pisałem w kontekście gry w LM. Tam mając na uwadze mniejsze pieniądze z reguły dostają się zespoły doświadczone i zgrane z odpowiednimi trenerami.

Wisła do tego opisu też pasuje - po prostu okazali się gorsi w dwumeczu

Patrząc na grę Wisły drżałem o wynik i piłkarze też, zwłaszcza w tunelu przed meczem. Piłkarze APOELu byli spokojni. Po meczu w Krakowie mówili, że 0-1 to dobry wynik. Napiszę jeszcze raz bo widzę, że nie czytałeś dokładnie mojego posta. Skończy się pospolite ruszenie i kombinowanie ze składem za pięc dwunasta a zaczniemy uzupełniać skład doświadczeniem z Europy to będzie sukces. Będę powtarzać do znudzenia, że zespół wzmacnia się zimą a uzupełnia latem
no zaraz, przecież Wisła miała zaklepane ważne transfery jeszcze przed otwarciem okienka (np. Iliev), kto był ściągany niby na za pięć dwunasta? niemal wszyscy (a na pewno wszyscy kluczowi) piłkarze przepracowali z Wisłą ostatni okres przygotowawczy - to NIE JEST pospolite ruszenie na za pięć dwunasta

 

Bo słowa i działania Masioty dały mi wiele do myślenia.
rozwiń, bo nie zamierzam się domyślać co autor miał na myśli
Odnośnik do komentarza

Wisła do tego opisu też pasuje - po prostu okazali się gorsi w dwumeczu

Zgranie i doświadczenie? Emeryt Sobolewski co nigdy nie grał w lepszej lidze? Lamey, Diaz, Nunez ściągani za pięć dwunasta? Nasi piłkarze, którzy grali w Grecji i na Cyprze powtarzali, że APOEL ma doświadczonych piłkarzy w rozgrywkach europejskich a nie cypryjskich i ostrzegali przed nimi.

no zaraz, przecież Wisła miała zaklepane ważne transfery jeszcze przed otwarciem okienka (np. Iliev), kto był ściągany niby na za pięć dwunasta? niemal wszyscy (a na pewno wszyscy kluczowi) piłkarze przepracowali z Wisłą ostatni okres przygotowawczy - to NIE JEST pospolite ruszenie na za pięć dwunasta
tzn ile przepracowali? niecałe 2 miesiące? to nazywasz przygotowaniem? Tak jak pisałem, wzmocnienia zimą a uzupełnienia latem żeby przepracować zimę i zgrać się wiosną. Jak Wisła ściągnie w miejsce Sobolewskiego doświadczonego pomocnika, a w miejsce bocznych obrońców doświadczonych ogranych w Europie i pogra nimi co najmniej rundę to wtedy może myśleć o walce o awans do fazy grupowej na poważnie bo na słabszą drużynę już nie trafi.
Odnośnik do komentarza
nie rozumiem jak ktoś tak doświadczony jak Pareiko może zagrać tak beznadziejnie

Ten bramkarz jest doświadczony wieloma meczami w niższej lidze rosyjskiej (chyba), włoskiej, i w ligach czy lidze estońskiej. Sorry, jak weźmiesz 40 letniego bramkarza z 20 letnim stażem z piątej ligi polskiej, to też będziesz mówił, że jest doświadczony?

Facet rozgrywał piąty mecz na tym poziomie w karierze, pierwszy w karierze na takim terenie i przy takich kibicach. Pod tym względem to od niego De Gea jest bardziej doświadczony. Doświadczenie nie liczy się do wszystkiego - niby Estończyk ma ponad 30 lat, ale w takim spotkaniu mógł się spalić, bo był równie zapoznany z tym poziomem jak Wilk.

 

Grał w el. MŚ i ME, przez kilka sezonów był podstawowym bramkarzem w pierwszej lidze rosyjskiej, to nie jest jakaś lama z podwórka. W lidze estońskiej grał, rzeczywiście, od 16 roku życia już występował w pierwszej lidze, w wieku 23 już grał w Rosji. Myślisz że oprawa tego spotkania tak dobiła bramkarza że zawalił bramkę? Ryzykowne. Grał już z silniejszymi rywalami i to kilkadziesiąt spotkań - z Zenitem, Spartakiem, CSKA, Lokomotivem i Rubinem Kazań chociażby.

 

qqlkan - nie tak łatwo montować drużynę zimą, piłkarze chętniej zmieniają zespół latem. Zresztą, Wisła wzmocniła się zimą bardzo mocno, dzięki czemu wygrała ligę. Te transfery letnie przeprowadziła szybko i dość sprawnie, jedynym popełnionym błędem było uwierzenie w Diaza, ale tu już zadziałała kasa - ciężko znaleźć pieniądze na wszystko.

Odnośnik do komentarza
tzn ile przepracowali? niecałe 2 miesiące? to nazywasz przygotowaniem? Tak jak pisałem, wzmocnienia zimą a uzupełnienia latem żeby przepracować zimę i zgrać się wiosną. Jak Wisła ściągnie w miejsce Sobolewskiego doświadczonego pomocnika, a w miejsce bocznych obrońców doświadczonych ogranych w Europie i pogra nimi co najmniej rundę to wtedy może myśleć o walce o awans do fazy grupowej na poważnie bo na słabszą drużynę już nie trafi.
jedenastka z Nikozji:

Pareiko - kupiony zimą

Lamey - kontrakt od 13 czerwca - miesiąc przed pierwszym meczem eliminacyjnym, PSV, Duisburg, Arminia - jak najbardziej ograny w Europie

Jaliens - kupiony zimą

Chavez - ponad rok w Wiśle

Junior Diaz - powrót do Wisły na początku lipca, wcześniej kilka lat w Wiśle

Małecki, Sobolewski, Wilk - od dłuższego czasu w Wiśle

Nunez - przyszedł 2 lipca

Melikson - kupiony zimą

Genkov - rok w Wiśle

 

Wisła zrobiła dokładnie to, czego od niej oczekiwałeś - wzmocnienia zimą, uzupełnienia latem

 

nie wiem co można było lepiej zrobić, nie można przecież zimą całkowicie przemontować zespołu, skoro trzeba walczyć o lidera, do którego brakowała jednak trochę punktów

 

i nie wiem na jakiej podstawie oceniasz, że na słabszą drużynę już nikt nie trafi, masz szklaną kulę? znasz wyniki losowań na X lat do przodu?

Odnośnik do komentarza

Kinas, dialog schodzi na manowce. Pogadamy za rok jak zespół zostanie wzmocniony odpowiednimi piłkarzami. Niech Wisła pogra w PE, zdobędzie mistrza i wtedy wrócimy do dyskusji.

 

A jak chcesz wiedzieć, na kogo trafi Wisła w przyszłym roku w LM jak wygra ligę to popatrz z kim grały słabsze ekipy w 4rundzie el po reformie.

Odnośnik do komentarza

Maly Błąd Roberta Maaskant przy rzutach rożnych Małecki na krótkim słupku to jakaś parodia . APOEL ładnie rozgrywał piłkę czego wisła nie umiał zrobić u siebie :/ . Wisła przegrała jako zespól . Zespól > Inwidualność . Wisła na szczęście ma jeszcze 6 meczy LE przy dobrym losowaniu i dobrej grze na Wiosnę będziemy mieli puchary . Polska Liga powinna Szkolić młodzież nie kupować drogi piłkarzy 5-kategorii których w polskiej lidze jest w H** .

Odnośnik do komentarza

Małecki na krótkim słupku to nie parodia, bo zazwyczaj staje tam najniższy, który i tak się nie przyda w polu karnym. Błąd popełnił Małecki, że bronił w świetle bramki i Pareiko, że sobie wrzucił piłkę do bramki.

 

Co do szkolenia to Basałaj od roku podkreśla, że wraz z Holendrami chcą zbudować zaplecze młodzieżowe w Wiśle, szukają specjalistów, przeszukują roczniki, ma być nowa baza treningowa. To nie jest coś co można w pół roku zrobić, zwłaszcza przy ograniczonych środkach i w sytuacji, gdy jednocześnie walczy się o najwyższe cele.

Odnośnik do komentarza

Trzeba mieć nadzieje, że Cupiał zachowa spokój i trio Basałaj/Valckx/Maaskant dalej będzie pracować, efekty będą na pewno. Przydałoby się jednak też wsparcie miasta. Jakiś czas temu gdzieś przeczytałem, że Wisła musiała z własnej kiesy dokładać do robót na stadionie przez co nie miała tyle pieniędzy w tym okienku na solidne wzmocnienia ile mogła mieć. Mógłby ktoś lepiej zorientowany przybliżyc tą sytuację?

Odnośnik do komentarza

Maly Błąd Roberta Maaskant przy rzutach rożnych Małecki na krótkim słupku to jakaś parodia. Polska Liga powinna Szkolić młodzież nie kupować drogi piłkarzy 5-kategorii których w polskiej lidze jest w H** .

Zawsze niski zawodnik stoi na krótkim słupku, to żaden błąd. Polska liga szkoli młodzież - możesz to poznać po tym że drożej sprzedaje zawodników niż kupuje i że nie sprowadza obcokrajowców do gry w drużynach młodzieżowych. Do polskiej ligi nie kupuje się zawodników piątej kategorii których u nas jest masę: widać to po klasie zawodników kupionych w ostatnich latach: Ljuboji, Meliksona, Jeża, Traore czy Ilieva. Nie mamy takich zawodników na pęczki i kupowanie ich za małe pieniądze przy chorych cenach za polskich piłkarzy jest najlepszym co spotyka polską piłkę. Każdy z piłkarzy zagranicznych Wisły jest tańszy niż Polak o takich samych umiejętnościach. Takie gadanie jak ekspertów z ławeczki.

 

Niby kazdy to wie, ze w polskiej lidze trzeba postawic na szkolenie, a co roku te same błędy. Taki Cupiał tyle lat jest w Wiśle i nadal to samo. Kiedys to jeszcze przynajmniej miał jakiś Polaków w składzie.

 

Stawiać na Polaków i nimi walczyć o najwyższe cele próbował już Wojciechowski, skutek widoczny. Dopiero Bruno i Jeż sprawili że Polonia zaczęła grać. Obcokrajowcy są mocni i tani, nie oczekuj że Cupiał będzie płacił krocie za przeciętnych Polaków, jego interesuje wreszcie sukces. A szkolenie w Wiśle ruszyło, tak samo szukanie graczy - już w tym roku zaczął grać Czekaj, rok temu Kurto, za 30 000 zł z OKS Olsztyn sprowadzono Karłowicza (18 lat, debiut w II lidze w wieku 16 lat), 15 latka z Mamr Giżycko Piotra Żemło, szukają po całym kraju.

Odnośnik do komentarza

Kinas, dialog schodzi na manowce. Pogadamy za rok jak zespół zostanie wzmocniony odpowiednimi piłkarzami. Niech Wisła pogra w PE, zdobędzie mistrza i wtedy wrócimy do dyskusji.

 

A jak chcesz wiedzieć, na kogo trafi Wisła w przyszłym roku w LM jak wygra ligę to popatrz z kim grały słabsze ekipy w 4rundzie el po reformie.

 

1)jakie manowce? jasno pokazałem Ci, że nie gadasz w oderwaniu od rzeczywistości (teraz nagle wyskakujesz z "odpowiednimi" piłkarzami, jakże klarowne zalecenie co do polityki transferowej :lol:)

 

2) grały z mistrzami krajów, Ty ich wszystkich znasz na prawie rok przed końcem lig? siła tegorocznych jest różna, niespodzianek było co najmniej kilka, natomiast Ty głosisz trudną do obronienia tezę, że APOEL to najsłabsza drużyna z nich wszystkich a w kolejnych latach wszystkie będą silniejsze

 

Maly Błąd Roberta Maaskant przy rzutach rożnych Małecki na krótkim słupku to jakaś parodia
a kto tam miał stać? przecież wysocy piłkarze potrzebni są podczas krycia :roll:

 

Niby kazdy to wie, ze w polskiej lidze trzeba postawic na szkolenie, a co roku te same błędy. Taki Cupiał tyle lat jest w Wiśle i nadal to samo. Kiedys to jeszcze przynajmniej miał jakiś Polaków w składzie.
no tak, gwarancją sukcesu jest posiadanie Polaków w składzie - ciekawe ile z 32 tegorocznych drużyn będzie spełniać ten warunek :lol:
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...