Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że oceniacie wyszkolenie techniczne jedynie przez pryzmat dryblingów. Tom ogrywał Diaza cały czas tym samym zwodem, fakt, jednak główna przewaga tego zawodnika nad obroną Wisły to jego niesamowite na tym poziomie przyspieszenie.

 

Wyszkolenie techniczne to także choćby celność dośrodkowań czy podań (te Sobola na 1:0 i bodaj Wilka na 2:1 były fantastyczne), również skuteczność. Sumarycznie Bułgarzy nie byli lepsi od Wisełki technicznie. Dlaczego Polacy ( :keke: ) wygrali? Na pewno nie byli lepsi fizycznie, wolą zwycięstwa też ich nie przewyższali. Taktycznie byli może odrobinę lepsi.

Odnośnik do komentarza

Wtopa jak wtopa, raczej wypadek przy pracy. Powstrzymajmy się z ocenami do zakończenia rundy. Zwłaszcza, ze wiślacy lubią się rozkręcać powoli. Gdy masz zbierać konsekwentnie punkty przez cały sezon to nie możesz zacząć z "wysokiego C".

Odnośnik do komentarza

Muszę tutaj kilka słów od siebie napisać. Dzisiejszy wieczór, to było dla mnie coś... europejskiego. Piękny stadion w połączeniu z polską publicznością... Myślę że taki Bułgar Bułgarov troszkę się zestresował i troszkę popadł w kompleksy, przywołując swój kurnikowaty stadion w Łoweczu. Doskonale znam ten ból, bo sam pamiętam "kurnikowate" czasy "noża w głowie Dinno Baggio". Jak widać od tamtych czasów minęły lata świetlne. To cieszy. A co do Bułgarów, to nie może u nich być inaczej, skoro na zmianę wchodzi kolega prezesa, znany graczom angielskiej Championship z zamierzchłych lat - Todorov? Naprawdę szkoda że ta sympatyczna nacja nie może się doczekać pokolenia równemu połowie lat '90. Ale to już nie nasz problem.

 

Pierwsze 10 min. Wisły to była nędza. Potem jednak coś zaskoczyło i mimo kwaśnego poczucia fatalnego sędziowania, gratuluję Wiśle, bo mecze w takiej atmosferze, to dla nas Polaków coś nowego i wspaniałego. Mimo wszelkich przeciwności gonimy Europę.

 

Miejmy nadzieję że Śląsk podtrzyma tradycję bicia Bułgara Bułgarova, a Legii życzę takiej samej mądrości, jaką zaprezentowała dzisiaj Wisła.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w całej rozciągłości z Dragonem. W IV rundzie el. Ligi Mistrzów na Wisłę czeka jeden z następujących rywali: BATE, Malmoe, Maccabi, Kopenhaga, Dinamo. Moim zdaniem każdy rywal bez dwóch zdań dla naszego zespołu jest do ogrania. Chciałbym, żeby Wisła trafiła na Szwedów, którzy awansowali kosztem Rangersów.

Dochodzą mnie z prasy wieści, że klub z Reymonta w razie awansu (co nastąpiło) ma złożyć ofertę za Spasa Deleva. Byłoby to niewątpliwe fajne wzmocnienie i potwierdzenie ambicji Wisły. Za zwycięstwo w dwumeczu z Liteksem z tego co wiem polski klub otrzyma mln €.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w całej rozciągłości z Dragonem. W IV rundzie el. Ligi Mistrzów na Wisłę czeka jeden z następujących rywali: BATE, Malmoe, Maccabi, Kopenhaga, Dinamo. Moim zdaniem każdy rywal bez dwóch zdań dla naszego zespołu jest do ogrania. Chciałbym, żeby Wisła trafiła na Szwedów, którzy awansowali kosztem Rangersów.

Dochodzą mnie z prasy wieści, że klub z Reymonta w razie awansu (co nastąpiło) ma złożyć ofertę za Spasa Deleva. Byłoby to niewątpliwe fajne wzmocnienie i potwierdzenie ambicji Wisły. Za zwycięstwo w dwumeczu z Liteksem z tego co wiem polski klub otrzyma mln €.

Żadne Malmoe :| APOEL oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, gdzie byśmy nie byli są trudni rywale, bo Genk i Viktoria Pilzno zrobiły swoje eliminując teoretycznie silniejszych przeciwników. Do tego Malmoe, Sturm Graz. Nierozstawione to moim zdaniem podobny poziom co rozstawione, poza Kopenhagą, która naprawdę przetrzymała chyba większość ekipy po dużym sukcesie w LM (1/8 finału).

Odnośnik do komentarza

Dochodzą mnie z prasy wieści, że klub z Reymonta w razie awansu (co nastąpiło) ma złożyć ofertę za Spasa Deleva. Byłoby to niewątpliwe fajne wzmocnienie i potwierdzenie ambicji Wisły. Za zwycięstwo w dwumeczu z Liteksem z tego co wiem polski klub otrzyma mln €.

Z tego, co pamiętam, to za awans do baraży LM dostaje się 2,1 mln euro + w razie ew. porażki w tychże - 1 mln za awans do fazy grupowej Ligi Europy. Czyli wychodzi, że w najgorszym wypadku Wisła zarobiła dzisiaj ok. 3 mln euro.

 

Co do transferów, to ponoć wczoraj przyleciał jakiś zawodnik do Krakowa, ale nie wiadomo o kogo chodzi. Maaskant naciskał Valckxa, aby ten znalazł mu konkurenta dla Meliksona (Gargułę widzi bardziej z tyłu), więc najprawdopodobniejsze wydaje się być sprowadzenie ofensywnego pomocnika. Do terminu zgłaszania składów do następnej rundy zostało niewiele czasu, więc wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza

Oprócz FC Kopenhaga nie lekceważyłbym Dinama w którym oprócz doświadczonych Biscana, Rukaviny, J. Leko, Tonela czy Cufre grają zawodnicy którzy pukają do seniorskiej kadry Chorwacji: Vrslajko (za którego Marsylia oferowała 4 mln), Badelj (łączony z Lazio), Vida i Tomacek.

Mimo to każdy rywal jest spokojnie w zasięgu. Bo jeżeli mamy trząść się przed mistrzem Danii czy Chorwacji to jaki jest sens awansowania do LM, gdzie każdy przeciwnik będzie z najwyższej pólki?

Odnośnik do komentarza
Bo jeżeli mamy trząść się przed mistrzem Danii czy Chorwacji to jaki jest sens awansowania do LM, gdzie każdy przeciwnik będzie z najwyższej pólki?

 

E... Pieniądze?

Jeśli na tym kończą się ambicje i Wisła ma skończyć jak np. Żylina to można o to grać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...