Skocz do zawartości

Italy domination


Counter

Rekomendowane odpowiedzi

Piłkarzem roku Serie B został Kuba Błaszczykowski natomiast drugie miejsce zajął Diego Souza.

 

Najlepszym trenerem roku Serie B zostałem Ja.

 

Do jedenastki roku zostało wyróżnionych aż 5 graczy z mojej drużyny: Błaszczykowski, Conti, Souza, Andersson i Zajc.

 

Królem strzelców został Calaio (Napoli) z dorobkiem 25 bramek.

 

Ostatnim plebiscytem, podsumowującym miniony sezon jest wybór najpiękniejszej bramki roku. Zwycięzcą został Eder (Empoli), który strzelił bramkę piekielnie podkręconym strzałem ze skraju pola karnego.

 

21 czerwca 2007, Puchar Konfederacji Grupa B [1/3], Stadion Santiago Bernabeu, Madryt (Hiszpania)

[-] Japonia – [-] Chile

 

Lobos – Alvarez, Escalona, Aceval, Vargas – Maldonado, Jimenez, Gonzalez, Pardo – Quinteros, Salas

 

Według bukmacherów faworytami tego pojedynku jest Japonia, może to i lepiej, zawodnicy nie będą czuć presji. 5 minuta, Higuchi wbiega w pole karne, zgrywa do Nagai, strzelaa…gool! Przegrywamy 1:0. Gramy dziś bardzo niedokładne, widać u nas brak zgrania. 19 minuta, Jimenez wrzuca piłkę w pole karne, Vargas strzela głową…ponad bramką. 22 minuta, Gonzalez rozpoczyna drybling na skrzydle, mija przeciwnika i niespodziewanie podaje do wybiegającego Salasa, uderza po ziemi w kierunku długiego słupka, bramka! To jego 40 gol dla reprezentacji Chile. 25 minuta, Takeda wykonuje rzut rożny, piłka leci wprost na głowę Nagai, 2:1… Sędzią tą bramkę uznał Alvarezowi, całkowicie nie rozumiem dlaczego. Staramy się odrobić stratę. Do przerwy 2:1, nie zachwycamy swoją grą. W drugiej połowie zaskakujemy fantastycznym technicznym futbolem, ocierającym się o miano sztuki. Japonia jednak gra przytomnie i nie daje się nabrać. W 66 minucie Salas uderzył w poprzeczkę, Pardo przejmuje piłkę, obraca się, strzela z dużą rotacją…goooool! Mamy wyrównanie!!! W miejsce Salasa wchodzi Fuenzalida. 80 minuta, Sato wrzuca piłkę w pole karne, Higuchi przyjmuje i uderza, niech to szlag! Znowu przegrywamy. 89 minuta, Alvarez wybija daleko piłkę, ta ląduje przy piłce Quinterosa, Luis uderzaaaa…gooooool!!! Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie zaprezentowaliśmy dużo lepszy futbol.

 

Japonia 3:3 Chile

Nagai 5’ 1:0

Salas 22’ 1:1

Alvarez OG 25’ 2:1

Pardo 68’ 2:2

Higuchi 80’ 3:2

Quinteros 90’ 3:3

 

Sędzia: Ricardo Fellipe Barbosa

Widzów: 44967

MoM: Takayuki Higuchi (Japonia)

Odnośnik do komentarza

23 czerwca 2007, Puchar Konfederacji Grupa B [2/3], Stadion Santiago Bernabeu, Madryt (Hiszpania)

[4.] Hiszpania – [1.] Chile

 

Lobos – Alvarez, Escalona, Aceval, Vargas – Maldonado, Jimenez, Gonzalez, Pizarro – Quinteros, Salas

 

Gospodarze z pewnością są faworytami tego spotkania, można ich jednak powstrzymać. Grecji udało się zremisować z Hiszpanią 2:2, dlaczego nam ma się nie udać? Początek dość rozpoznawczy, obie drużyny uważają, by nie stracić szybko bramki. W 23 minucie Pizarro mógł dać nam prowadzenie, jednak uderzył zbyt wysoko. 35 minuta, Garcia wrzuca piłkę w nasze pole karne, Torres strzela…słupek! Mieliśmy teraz sporo szczęścia. 39 minuta, Aceval zabiera piłkę przeciwnikowi i podaje do wychodzącego Quinterosa, fantastycznie wbiega w pole karne, zmyla bramkarza i podaje do Salasa, ten ma pustą bramkę, gooooool!!! Saaaalaaas! Do przerwy prowadzimy dość zasłużenie. Druga połowa, rozpoczynają gospodarze, Torres do Raula, ten do Lopeza, on podaje do Raula, Hiszpan strzelaaaa…1:1! Zaczyna się wszystko od początku. Rozpoczynamy, podobnie jak w poprzedniej akcji Hiszpanii płynnie przesuwamy się w kierunku bramki…prostopadłe podanie do Salasa, on strzelaaa…goooool! Znowu prowadzimy! W 58 minucie kontuzji doznał Pizarro, wchodzi Pardo. Mamy wyrównane widowisko. 80 minuta, Quinteros biegnie skrzydłem, dośrodkowuje, Gonzalez uderza z wolejaaaa, goooool!!! Już nikt nam nie odbierze tego zwycięstwa! 82 minuta, Torres dograł dokładnie na nogę Raula, a ten umieścił piłkę w siatce! Oj będzie nerwowa końcówka. Za Quinterosa wchodzi Reynero. Ustawiłem bardzo defensywnie mój zespół, zależy nam by wywieźć te 3 punkty. Czas mija powoli. W końcu sędzia zakończył spotkanie, zwycięstwo!

 

Hiszpania 2:3 Chile

Salas 39’ 0:1

Raul 47’ 1:1

Salas 49’ 1:2

Gonzalez 80’ 1:3

Raul 82’ 2:2

 

Sędzia: Horts Jurado

Widzów: 49553

MoM: Mark Gonzalez (Chile)

Odnośnik do komentarza

25 czerwca 2007, Puchar Konfederacji Grupa B [3/3], Stadion Lluis Companys, Barcelona (Hiszpania)

[2.] Chile – [3.] Grecja

 

Lobos – Alvarez, Escalona, Aceval, Vargas – Maldonado, Jimenez, Gonzalez, Pizarro – Quinteros, Salas

 

Remis w tym spoktaniu już daje nam awans do następnej rundy, my jednak powalczymy o coś więcej niż o tylko remis. 6 minuta, Alvarez posyła daleką piłkę w pole karne, Gonzalez w biegu strzelaa, gooool!!! W 10 minucie pechowej kontuzji doznał Jimenez, Mirosevic zajmie jego miejsce. 15 minuta, Mirosevic wykonuje rzut rożny, Maldonado strzela głową, bramka! W 18 minucie Salas zamienił się na chwile pozycjami z Gonzalezem, Salas dośrodkowuje, Quinteros uderza z przewrotki…gooool! Fantastyczna bramka Quinterosa! 26 minuta, Salas wysuwa piłkę Pizarro, ten w swoim stylu uderza i pakuje piłkę do siatki, szykuje się pogrom. Kibice żartobliwie zaczęli krzyczeć „Jeszcze pięć! Jeszcze pięć!”, ja nie miałbym nic przeciwko temu, hehe. Grecy w końcu ruszyli do ataku, w 45 minucie mistrzowie Europy po rzucie rożnym strzelili bramkę na 4:1, strzelcem bramki jest Tavlaridis. Do przerwy 4:1. W drugiej połowie grecka obrona nie daje już się tak łatwo pokonać. Aceval wybija piłkę, Quinteros przyjmuje i biegnie do sytuacji sam na sam z bramkarzem, zbliża się do pola karnego, Nikopolidis wchodzi mu pod nogi, faul! Sędzia wyrzuca Nikopolodisa z boiska! Pizarro ustawia piłkę, strzela technicznie, gool! Prowadzimy już 5:1. 63 minuta, Escalona posyła futbolówkę w pole karne, Quinteros lekko strąca piłkę i cieszy się ze swojej drugiej bramki, 6:1. 79 minuta, Salas do Quinterosa, ten pędzi na skrzydle, dośrodkowuje, piłką odbija się od głowy obrońcy i wpada do bramki, 7:1. Prawdziwy pogrom. W miejsce Salasa wprowadziłem Fuenzalide. Do końca już nie mieliśmy tak świetnego widowiska, wynik nie zmienił się. Odnieśliśmy dziś fantastyczne zwycięstwo, nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Wyszliśmy z grupy.

 

Chile 7:1 Grecja

Gonzalez 6' 1:0

Maldonado 15' 2:0

Quinteros 18' 3:0

Pizarro 26' 4:0

Tavlaridis 45' 4:1

Pizarro kar 59' 5:1

Quinteros 63' 6:1

Goumas OG 80' 7:1

 

Sędzia: Hani Al-Harthi

Widzów: 33292

MoM: Luis Ignacio Quinteros (Chile)

Odnośnik do komentarza

Wyniki faz grupowych Pucharu Konfederacji:

 

Grupa A:

 

1. Brazylia 7 A

2. Meksyk 6 A

3. Nowa Zelandia 3

4. Maroko 1

 

Brazylia 4:0 Nowa Zelandia

Maroko 1:2 Meksyk

 

Nowa Zelandia 2:0 Maroko

Meksyk 2:3 Brazylia

 

Brazylia 0:0 Maroko

Nowa Zelandia 0:2 Meksyk

 

Grupa B:

 

1. Chile 7 A

2. Hiszpania 4 A

3. Japonia 2

4. Grecja 2

 

Japonia 3:3 Chile

Grecja 2:2 Hiszpania

 

Hiszpania 2:3 Chile

Grecja 1:1 Japonia

 

Japonia 0:3 Hiszpania

Chile 7:1 Grecja

 

Losowanie par półfinałowych:

 

Brazylia – Hiszpania

Meksyk – Chile

 

25 czerwca 2007

Właśnie się dowiedziałem, że na stadionie Cagliari jest wymieniania murawa. Podgrzewana murawa to jeden z europejskich wymogów, lepiej mieć ją niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza

28 czerwca 2007, Puchar Konfederacji Półfinał, Stadion La Cartuja, Sewilla (Hiszpania)

Meksyk – Chile

 

Lobos – Alvarez, Escalona, Aceval, Vargas – Maldonado, Jimenez, Gonzalez, Pizarro – Quinteros, Salas

 

Meksyk jest trudnym przeciwnikiem, wiemy to po mistrzostwach świata w Niemczech. Szczęśliwie zagramy w tym samym składzie co w poprzednim meczu, do ostatnich minut nie było wiadome czy Jimenez wystąpi, noga Luisa jednak pozwala na grę w tym spotkaniu. W 9 minucie po rzucie rożnym w poprzeczkę uderzył Maldonado. 27 minuta, Fonesca biegnie skrzydłem, dośrodkowuje dokładnie na głowę Franco, reszty można się domyślić…1:0. Oddaliśmy kilka strzałów, który nie odnalazły drogi do bramki. Do przerwy 1:0. W drugiej połowie Quinteros oddał dwukrotnie strzał wprost w bramkarza w dogodnych sytuacjach, jeśli nie wykorzysta następnej dojdzie chyba do zmiany. 60 minuta, Torres uderza z dystansu…gool! Jest źle, muszę coś wykombinować. W 68 minucie w miejsce Salasa wchodzi Fuenzalida. 79 minuta, Pizarro biegnie środkiem boiska, uderza jak z armaty, niestety w słupek. Zmieniam ustawienie na tzw. „hiperofensywne”, może w to pozostałe 10 minut uda się zmienić wynik na korzystny. Niestety nie udało się odmienić losów tego spotkania, będziemy walczyć o 3 miejsce. Wynik meczu powinien być odwrotny, oddaliśmy dwa razy więcej strzałów niż Meksyk.

 

Meksyk 2:0 Chile

Franco 27' 1:0

Torres 61' 2:0

 

Sędzia: Charles Chalwe

Widzów: 71961

MoM: Kinin Fonesca (Meksyk)

 

Wyniki meczów półfinałowych:

 

Meksyk 2:0 Chile

Brazylia 1:3 Hiszpania[/b]

 

Finał:

 

Hiszpania - Meksyk

 

Mecz o 3-miejsce:

 

Chile - Brazylia

Odnośnik do komentarza

Kuba Błaszczykowski został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny wg. fanów.

 

 

30 czerwca 2007, Puchar Konfederacji, mecz o 3-miejsce, Stadion Santiago Bernabeu, Madryt (Hiszpania)

Brazylia – Chile

 

Lobos – Alvarez, Escalona, Aceval, Vargas – Maldonado, Jimenez, Gonzalez, Pizarro – Quinteros, Salas

 

Faworytem, jak nie trudno się domyśleć, jest Brazylia. Za mojej kadencji jeszcze nie przegraliśmy z Canarinhos, dziś musimy wygrać. 35 sekunda, Adriano wysuwa Emersonowi, ten strzela z dystansu…gool! Przegrywamy 1:0, oj źle, bardzo źle. Brazylijczycy naciskają, Lobos jednak nieźle broni. 29 minuta, Escalona posyła prostopadłe podanie, Pizarro przyjmuje, strzelaaa…słupek! Do przerwy przegrywamy 1:0. 56 minuta, Ronaldinho przy piłce, uderza z dystansu, bramka! Ciężko będzie odrobić tą stratę. 77 minuta, Gonzalez dośrodkowuje, Salas uderza głową…goool! Sędzia nie uznaje bramki, Salas był na spalonym. Salas jest już zmęczony, dlatego w jego miejsce wchodzi Castillo. Natomiast za Jimeneza pojawia się Fuenzalida. Niestety do końca meczu nie stworzyliśmy żadnej dogodnej sytuacji, mecz zakończył się na wyniku 2:0.

 

Brazylia 2:0 Chile

Emerson 1' 1:0

Ronaldinho 56' 2:0

 

Sędzia: Matjaz Dabo

Widzów: 74976

MoM: Ronaldinho (Brazylia)

 

Po meczu wysłałem do krajowego związku moją…rezygnację ze stanowiska selekcjonera Chile. Połączenie klubu i reprezentacji nie było najlepszym pomysłem. Jako mojego następce wskazałem mojego asystenta, który w pełni zna zespół i często pomagał mi przy odprawach taktycznych.

 

Mecz o 3-miejsce:

 

Brazylia 2:0 Chile

 

Finał:

 

Meksyk 0:1 Hiszpania

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu 2006/2007:

 

Arni Gautur Arason – rozegrał 21 spotkań, puścił 13 goli. Jego średnia wynosiła 7,19.

Wang Dalei – podobnie jak jego kolega z bramki zagrał 21 spotkań, puścił 20 goli, ale jego średnia to 7,29.

 

Miguel Aceval – zagrał w prawie wszystkich spotkaniach, bo aż w 40-stu. Zdobył 9 bramek i zaliczył dwie asysty, średnia ocen 7,38.

Semedo – zagrał w dwóch, niepełnych spotkaniach. Średnia 7,00.

Paolo Uccheddu – ma na swoim koncie dwa całe spotkania i jedno wejście z ławki, 7,00.

Giuseppe Pancaro – zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych, zaliczył 4 asysty, gola nie strzelił. Ligowi fachowcy wyliczyli jego średnią na 7,24.

Allesandro Agostini – nasz etatowy zmienny obrońca, zagrał tylko jeden pełnowymiarowy mecz, 7,00.

Cristiano Del Grosso – 41 meczów, 5 asyst, średnia 7,41. Czego chceć więcej?

 

Jakub Błaszczykowski – 41 rozegrane spotkania, 8 bramek, 22 asysty i aż 7-krotnie wybrany zawodnikiem meczu. Nie bez powodu został wybrany najlepszym zawodnikiem Serie B, jego średnia wynosi 7,76.

Diego Souza – 40 spotkań, strzelił 7 goli i zaliczył 14 asyst, podobnie jak Błaszczykowski 7-razy został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, jego średnia to 7,88.

Daniel Andersson – 38 razy grał w pierwszym składzie, raz wyszedł z ławki rezerwowych. Strzelił 11 bramek, 7-razy asystował, 7,51.

Cristian Scarlato – 4 mecze od pierwszej minuty i 4 z ławki, zaliczył jedną asystę i ma średnią 6,75.

Nabil Taider – miał być gwiazdą, jednak nie udało mu się. Zagrał 2 spotkania, w których nie zaprezentował nic ciekawego, średnia jego to 7,00.

Daniele Conti – 40 meczów, 6 bramek, 3 asysty, średnia 7,38.

Andres Guglieminpetro – 7 spotkań, wszystkie z ławki. Prezentował się nie najgorzej, jednak jego średnia wynosi tylko 6,29.

Ismael Aissati – wiele razy uratował nam skórę, zagrał w 13 spotkaniach, strzelił 5 goli i zaliczył jedną asystę. Fachowcy dali mu średnią 7,08.

 

Jiri Kaufman – grał w pierwszej części sezonu, w drugiej już nie był tak przekonujący. W 13 spotkaniach strzelił jedynie 3 bramki, jego średnia to 6,69.

Antonio Aiello – 13 spotkań od pierwszej minuty i 10 z ławki, strzelił 9 goli, 4-razy był wybierany najlepszym zawodnikiem meczu, dlatego też jego średnia to 7,09.

Radosław Matusiak – rozegrał 21 pełnych spotkań, strzelił 13 goli, 8-razy asystował, 7,62.

Gorazd Zajc – najlepszy strzelec drużyny, w 39 spotkaniach strzelił 23 bramki, asystował 11-krotnie. Średnia ocen to 7,41.

Odnośnik do komentarza

Włochy - Serie A 2006/2007:

1. Inter Mediolan (38m, 23-7-8, +27, 76pkt)

2. Juventus Turyn (38m, 22-8-8, +24, 74pkt)

3. AC Milan (38m, 20-11-7, +30, 71pkt)

4. Lazio (38m, 19-11-8, +25, 68pkt)

5. Roma (38m, 20-6-12, +14, 66pkt)

 

Spadek: Reggina, Messina, Torino.

Awans: Cagliari, Ascoli, Piacenza.

 

Francja – Ligue 1 Orange 2006/2007:

1. Lyon (38m, 22-7-9, +32, 73pkt)

2. Marseille (38m, 19-11-8, +15, 68pkt)

3. PSG (38m, 18-10-10, +17, 64pkt)

4. Strasbourg (38m, 16-14-8, +9, 62pkt)

5. Bordeaux (38m, 16-13-9, +22, 61pkt)

 

Spadek: Bastia, Lorient, Valenciennes.

Awans: Angers, Le Havre, Brest.

 

Polska – Orange Ekstraklasa 2006/2007:

1. Wisła Kraków (30m, 17-7-6, +19, 58pkt)

2. Korona Kielce (30m, 17-6-7, +11, 57pkt)

3. GKS Bełchatów (30m, 15-5-10, +12, 50pkt)

4. Legia Warszawa (30m, 12-8-10, -1, 44pkt)

5. Wisła Płock (30m, 11-10-9, +4, 43pkt)

 

Spadek: Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, Arka Gdynia.

Awans: Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Odra Opole.

 

Hiszpania – Premiera Division 2006/2007:

1. FC Barcelona (38m, 24-6-8, +29, 78pkt)

2. Real Madryt (38m, 23-7-8, +35, 76pkt)

3. Sewilla (38m, 18-12-8, +15, 66pkt)

4. Villarreal (38m, 19-8-11, +20, 65pkt)

5. Deportivo (38m, 16-13-9, +7, 61pkt)

 

Spadek: Lorca, Racing, Celta.

Awans: Albacete, Tenerife, Murcia.

 

Portugalia – Liga BetandWin.com 2006/2007:

1. FC Porto (30m, 19-4-7, +27, 61pkt)

2. Benfica Lizbona (30m, 15-6-9, +11, 51pkt)

3. Sporting CP (30m, 15-5-10, +12, 50pkt)

4. P. Ferreira (30m, 14-5-11, +6, 47pkt)

5. Braga (30m, 13-7-10, +3, 46pkt)

 

Spadek: Boavista, Academica, E. Amadora.

Awans: Chaves, Estoril, Varzim

 

Chile – Primera Division 2006:

1. Colo Colo (38m, 22-10-6, +45, 76pkt)

2. Universidad de Chile (38m, 23-7-8, +38, 76pkt)

3. Universidad Catolica (38m, 18-12-8, +25, 66pkt)

4. Huachipato (38m, 18-9-11, +17, 63pkt)

5. Cobreola (38m, 17-9-12, +6, 60pkt)

 

Spadek: La Serena, Osorno.

Awans: O’Higgins, Melipilla

 

Europejskie Puchary:

 

Liga Mistrzów: Real Madryt 3:1 Inter

Puchar UEFA: Schalke 2:2 (3:4) Barcelona

Puchar Inter-totto: Deportivo 2:1 FC Twente, Dortmund 4:1 Marseille, Leverkusen 1:5 At. Madryt

Odnośnik do komentarza

Nadszedł lipiec, zacząłem się rozglądać za nowymi zawodnikami. Szybko znalazłem Damiano Zenoniego, świetnego obrońcę. Złożyłem ofertę w wysokości 1,3mln euro. Najbardziej zależy mi na wzmocnieniu obrony, nie pogardziłbym też dobrym snajperem i kreatywnym pomocnikiem.

 

Zauważyłem, że Mateja Kezman jest do ściągnięcia…za darmo! Nie ma aktualnie ważnego kontrakt, mimo to przebywa nadal w klubie. Od razu przystąpiłem do negocjacji kontraktowych, niebawem otrzymałem odpowiedź, Mateja jest naszym zawodnikiem.

 

Mateja Kezman (NŚ, Serb, Roma, 28l) ==> Cagliari = Free

 

Postanowiłem powalczyć o świetnego zawodnika, jakim jest Simao Sabrosa. Złożyłem ofertę rzędu 5 mln. Dostałem za to odpowiedź za Damiano, Udinese zgodziło się, zacząłem negocjować z zawodnikiem. Dzień później uzyskałem odpowiedź od Zenoniego, zgodził się na grę w naszych barwach. Wysłałem również ofertę za Hugo Viane, dostałem szybko pozytywną odpowiedź. Negocjacje z zawodnikiem trwały równie szybko i możemy cieszyć się z nowego pomocnika.

 

Damiano Zenoni (OP, Włoch, Udinese, 30l) ==> Cagliari = 1,3 mln euro.

Hugo Viana (OPŚ, Portugalczyk, Valencia, 24l) ==> Cagliari = 2,7 mln euro.

 

Dostałem negatywną odpowiedź z Benfici, klub powiedział, że negocjacje w sprawie Simao zaczynają od 6 mln, złożyłem więc taką ofertę plus dodatkowe klauzule. Benfica zgodziła się, negocjacje z zawodnikiem były ciężkie, w końcu zgodził się na zarobki rzędu 60 tysięcy euro tygodniowo.

 

Simao (OPP/OPL, Portugalczyk, Benfica, 27l) ==> Cagliari = 6mln euro.

 

Didier Droga rozwiązał kontrakt z Chelsea, złożyłem mu ofertę kontraktu podobnie jak Rangers, Leverkusen i Wolfsburg. Zacząłem interesować się Christianem Chivu, jednak kwota, jaką rząda za niego Roma jest zbyt wielka. Postanowiłem poszukać innego obrońcy, skoro Chivu nie wypalił to może uda się z Michaelem Jansenem. Złożyłem ofertę 1mln euro, klub chciał jednak 4,6 mln euro. Przystałem na tą propozycję, wydam dużo pieniędzy tego lata, jednak jest to konieczne. Michael zarządał 16 tysięcy euro tygodniowo, od razu się zgodziłem.

 

Michael Jansen (OL/OŚ, Holender, Vitesse, 23l) ==> Cagliari = 4,6 mln euro.

 

13 lipca 2007 późnym wieczorem doszła do mnie szczęśliwa informacja, Didier Drogba wybrał naszą ofertę! Bardzo się ucieszyłem, gdyż wszystkich zawodników, jakich chciałem ściągnąć mam już w klubie. Oby to przyniosło efekt w postaci utrzymania w Serie A.

 

Didier Drogba (NŚ, obywatel WKS, Free Transfer, 29l) ==> Cagliari = Free

 

Sparingi:

Cagliari 7:1 Stuttgart (Kezman x5, Drogba x2)

Cagliari 14:0 Acilia (Kezman x6, Drogba x6, Viana, Simao)

Cagliari 2:0 Cagliari II (Drogba, Andersson)

Cagliari 1:1 Dinamo Buk. (Kezman – Dicu)

 

Z klubu natomiast za kwotę 2 mln euro odszedł zawodnik rezerw, Jerginho Sahadewsing.

 

Jerginho Sahadewsing (PP, Holender, Cagliari, 22l) ==> Foggia = 2mln euro

 

Drugim zawodnikiem, który opuszcza nasz klub jest Jiri Kaufman, Ternana wyłożyła za niego 2,3 mln euro.

 

Jiri Kaufman (NŚ, Czech, Cagliari, 28l) ==> Ternana = 2,3 mln euro

 

Zbliża się nasz pierwszy mecz o punkty w tym sezonie, naszym rywalem w Coppa Italia jest Benevento.

Odnośnik do komentarza

5 sierpnia 2007, Coppa Italia 1 runda, Stadion Santa Colomba, Benewent

Benevento – Cagliari

 

Dalei – Zenoni, Pancaro, Jansen, Aceval – Błaszczykowski, Simao, Conti, Viana – Drogba, Kezman

 

Każdy oczekuje tutaj pogromu, my skupiamy się jednak na tym by się zgrać, bo to jest najważniejsze przed zbliżającym się sezonem. Od początku ciśniemy gospodarzy. Jednak z naszą skutecznością jest nie najlepiej. 21 minuta, Błaszczykowski podaje do Viany, ten prostopadle do Kezmana, on strzela po ziemi, gool! Kezman strzela gola w debiucie. 33 minuta, Kezman uderza z ostrego kąta, bramkarz paruje w bok, Drogba tylko dostawia nogę, 0:2. Do przerwy wynik się nie zmienił. Niestety kontuzji doznał Simao, w jego miejsce wchodzi Souza. Natomiast za Drogbę wchodzi Zajc. Kolejna kontuzja, Błaszczykowski został podcięty przez przeciwnika, na boisku pojawia się Guglielminpetro. Do końca meczu stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji, jednak piłka najczęściej przechodziła obok bramki.

 

Benevento 0:2 Cagliari

Kezman 22' 0:1

Drogba 34' 0:2

 

Sędzia: Mario Mazzoleni

Widzów: 6061

MoM: Simao (Cagliari)

Odnośnik do komentarza

12 sierpnia 2007, Coppa Italia 2 runda, Stadion Sant’Elia, Cagliari

Cagliari – Pescara

 

Dalei – Zenoni, Pancaro, Jansen, Aceval – Błaszczykowski, Simao, Andersson, Viana – Drogba, Kezman

 

Nasz były rywal, w zeszłym sezonie wygrywaliśmy z nimi dwukrotnie. 7 minuta, Błaszczykowski podaje wysoką piłkę do Drogby, ten główką do Kezmana, on wchodzi dynamicznie w pole karne, strzelaa…gool! Naciskamy, jednak Drogbie nie udało się wykorzystać świetnej sytuacji, w której zamiast strzelić podał do Kezmana, któremu nie udało się skierować piłki do bramki. Do przerwy stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji, jednak nie wykorzystanych. W 47 minucie w polu karnym faulowany był Drogba, Andersson strzelaa…goool. 71 minuta, Drogba zabiera piłkę obrońcy, dośrodkowuje, Kezman przyjmuje, patrzy gdzie może uderzyć, strzelaaa…goool! Prowadzimy już 3:0, chociaż szczerze mówiąc powinniśmy więcej. Do końca wynik nie uległ zmianie, wygraliśmy 3:0.

 

Cagliari 3:0 Pescara

Kezman 7' 1:0

Andersson kar 49' 2:0

Kezman 71' 2:0

 

Sędzia: Emidio Morganti

Widzów: 5033

MoM: Mateja Kezman (Cagliari)

Odnośnik do komentarza

18 sierpnia 2007

Odbył się finał Supercoppa Italiana, który był rozgrywany pomiędzy zdobywcą Pucharu Włoch, a mistrzem kraju. Inter Mediolan pokonał Parmę aż 4:0.

 

19 sierpnia 2007, Coppa Italia 3 runda, Stadion Sant’Elia, Cagliari

Cagliari – Livorno

 

Dalei – Zenoni, Pancaro, Jansen, Aceval – Błaszczykowski, Simao, Andersson, Viana – Drogba, Kezman

 

Dziś gramy z naszym rywalem z Serie A, podobnie jak my Livorno jest faworytem do spadku. Ten mecz to dla nas test, w którym okaże się jak radzimy sobie z pierwszoligowcami. Od samego początku naciskamy, w 2 minucie gola z rzutu wolnego mógł zdobyć Simao, bramkarz jednak sparował na rzut rożny. W 15 minucie kontuzji doznał Andersson, na boisku pojawia się Souza. Widać u nas lekki brak zgrania. 25 minuta, Błaszczykowski podaje do Souzy, ten strzela wprost w bramkarza. Drogba drybluje, podaje Kezmanowi, ten w biegu oddaje strzał…bramkarz broni. 35 minuta, Simao zabiera piłkę przeciwnikowi, mija obrońcę, strzelaa…piłka w rękach bramkarza. W fantastycznej formie jest bramkarz Livorno. 45 minuta, Simao wybija piłkę, Kezman dopada do niej, mija bramkarza, strzela do pustej bramki…gooool! Nareszcie bramka! 47 minuta, Błaszczykowski przeprowadza z Drogbą akcję dwójkową na skrzydle, w końcu Drogba biegnie na lini pola karnego, strzela…goooool!!! Fantastyczna bramka Drogby, piłka wpadła w same okienko! Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowe. 54 minuta, Garzelli podaje do Lucalleriego, ten strzela w dalszy słupek, bramka! Musimy uważać, mamy tylko jedną bramkę przewagi. 62 minuta, Viana spostrzegł wolnego Kezmana, posłał do niego piłkę, ładnie przyjmuje, zauważył, że bramkarz wyszedł trochę z bramki, strzela lobem…goool! Teraz to już nam raczej nikt nie odbierze zwycięstwa. W 82 minucie za Viane wprowadziłem Guglielminpietro. Zmuszamy Livorno do obrony całym zespołem, mimo to do końca meczu nie podwyższyliśmy wyniku.

 

Cagliari 3:1 Livorno

Kezman 45' 1:0

Drogba 47' 2:0

Lucarelli 54' 2:1

Kezman 62' 3:1

 

Sędzia: Paolo Bertini

Widzów: 5015

MoM: Mateja Kezman (Cagliari)

 

Daniel Andersson rozciął sobie nogę w czasie meczu i nie będzie mógł wystąpić przez 2,3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Bukmacherzy nasze szanse na mistrzostwo oceniają bardzo nisko, nasza szansa na zwycięstwo to 150-1. Zresztą nie ma co się oszukiwać, to będzie ciężki sezon.

 

24 sierpnia 2007

Zwycięzcą Superpucharu Europy został Real Madryt, który pokonał swoich rywali z Barcelony 3:0.

 

26 sierpnia 2007, Serie A [1/38], Stadion Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo

[-.] Atalanta – [-.] Cagliari

 

Dalei – Zenoni, Pancaro, Jansen, Aceval – Błaszczykowski, Simao, Conti, Viana – Drogba, Kezman

 

Nasz debiut ligowy szykuje się ciekawie, my jesteśmy faworytami tego spotkania. Od pierwszej minuty mamy wyrównane spotkanie, obie drużyny stworzyły sobie po sytuacji. 13 minuta, gospodarze przeprowadzają ładną akcje, Bianchi uderza z dystansu…piłka w siatce. 26 minuta, Arriati dośrodkowuje, Bianchi wyskakuje wyżej niż Pancaro i podwyższa wynik, 2:0. 28 minuta, Kezman podaje do Drogby, ten odwraca się z piłką, strzelaa…bramkarz wybronił. Bianchi podaje do stojącego przed polem karnym Garcii, strzał z dystansu…3:0. Do przerwy 3:0. Za Acevala wprowadziłem Di Cesare. Zależy nam by coś w tym meczu jeszcze zmienić. W 68 minucie czerwoną kartkę obejrzał Conti, będziemy grać w dziesiątkę. W miejsce Kezmana wchodzi Zajc. 76 minuta, Simao dośrodkowuje, Błaszczykowski przyjmuje, odwraca się, strzela z całej siły…Moreira broni! W 77 minucie kontuzji doznał Zenoni, w jego miejsce wchodzi Agostini. Wynik meczu do końca nie uległ zmianie. Debiut nam nie wyszedł, oddaliśmy więcej strzałów na bramkę, a nie potrafiliśmy zdobyć gola.

 

Atalanta 3:0 Cagliari

Bianchi 14' 1:0

Bianchi 27' 2:0

Garcia 41' 3:0

 

Sędzia: Luca Palanca

Widzów: 16155

MoM: Moreira (Atalanta)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...