Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

No Michniewicz chyba niestety coś widzi w Kuklisie i obawiam się, że Piotrek jest na najlepszej drodze do przedłużenia kontraktu :/

Nie martwmy się jednak ewentualną stratą dwóch napastników, przecież jest Ozi, Prezes i Grzelczak :D No i ostro na nich naciska Ceglarz ;)

 

Grzelczak ok, Oziego i Prezesa bym nie liczył, oni zbyt kontuzjogenni zaczynają się robić... No ale, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Jurijs Žigajevs w Widzewie

 

 

Od rundy wiosennej obecnego sezonu Ekstraklasy w Widzewie Łódź występować będzie Jurijs Žigajevs. 25-letni etatowy skrzydłowy reprezentacji Łotwy podpisał z klubem 1,5-roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia - informuje klub w komunikacie prasowym.

 

Jurijs Žigajevs grał ostatnio w barwach łotewskiego wicemistrza kraju FK Ventspils. W sezonie 2010 zawodnik zdobył piętnaście goli. Do zespołu Widzewa dołączy na początku stycznia.

 

- Drużyna nie udała się jeszcze na zimowe urlopy, a już teraz postanowiliśmy ją wzmocnić. Naszym pierwszym nabytkiem przed rundą wiosenną jest skrzydłowy pomocnik reprezentacji Łotwy. To już kolejny kadrowicz w drużynie Widzewa. Jurijs Žigajevs był jednym z najlepszych zawodników FK Ventspils i mocno przyczynił się do zdobycia przez ten klub wicemistrzostwa kraju. Występy w ekstraklasie Łotwy łączył z grą w reprezentacji, z którą walczy obecnie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2012 - przedstawia Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu Widzewa Łódź.

 

Žigajevs występuje na pozycji skrzydłowego pomocnika, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w klubie FK Ilūkste. Następnie był zawodnikiem FK Zibens/Zemessardze, skąd trafił do FK Rīga. Debiut w ekstraklasie Łotwy zaliczył w 2002 roku. Od 2008 roku reprezentował barwy FK Ventspils, z którym wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo kraju, a także grał w Lidze Europy. Žigajevs jest etatowym reprezentantem Łotwy. W jej barwach zadebiutował w 2007 roku. Do tej pory zaliczył 21 występów oraz zdobył jednego gola w kadrze.

 

źródło: Widzew Łódź

 

 

Ten transfer to nie moja sprawka :P Za to zapowiada się całkiem interesująco, solidny grajek z doświadczeniem międzynarodowym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wyglada na to, że nasz napad prawdopodobnie przestanie istnieć, więc czeka nas fascynująca runda pełna niezapomnianych przeżyć :).

 

Nowe transfery (Riku Riski, Bogdan Straton) to aktualnie wielka niewiadoma i ciemno widzę walkę o utrzymanie. Przynajmniej Zigajevs wygląda nieźle na papierze, ale to zdecydowanie za mało. Nie wiem, teoretycznie okno transferowe dopiero sie otwiera, tylko średnio widzę Cacka znajdującego jakiegoś bramkostrzelnego napastnika :roll:.

Odnośnik do komentarza

Ja się przyzwyczaiłem do takiego obrotu spraw... od 98r Widzew sprzedaje, a nie znajduje nikogo kto mógłby zastąpić sprzedanego zawodnika.

jak nikogo nie kupuje, to jakim cudem ma kogo sprzedawac? :>

Taki Sernas to raczej wychowankiem klubu nie jest ;)

Chodzi mi o to, że zazwyczaj kończy się tak, że bez zastępstwa jesteśmy przez przynajmniej pół roku i pojawiają się problemy kto, gdzie/na jakiej pozycji ma grać. Sprzedajemy i zazwyczaj dopiero wtedy zapala się czerwona lampa "trzeba kupić kogoś na tę pozycję".

Odnośnik do komentarza

Ja się przyzwyczaiłem do takiego obrotu spraw... od 98r Widzew sprzedaje, a nie znajduje nikogo kto mógłby zastąpić sprzedanego zawodnika.

jak nikogo nie kupuje, to jakim cudem ma kogo sprzedawac? :>

Taki Sernas to raczej wychowankiem klubu nie jest ;)

akurat Sernas przychodził do Widzewa za czapkę gruszek (50k zł?)

Odnośnik do komentarza

Widzew się tak wyprzedaje bo oba transfery to okazja. Z punktu widzenia ekonomii świetny ruch, więcej pewnie nigdy by za nich nie dostali. Jeśli teraz trafią z zastępcami to wszyscy będą piali nad rozsądną polityką transferową, pozwalająca zarabiać, jeśli nie trafią czeka nas I liga. Osobiście jednak uważam, że ten ruch jest w pewien sposób uzasadniony. Chcieli odejść, to odejdą ale przynajmniej za porządne pieniądze adekwatne do klasy zawodnika.

Odnośnik do komentarza

 

Hehe... Wiedziałem, że pytania do mnie się pojawią... Młody zawodnik, o dużym potencjale. W Gruzji uważa się, że ma możliwości, jeśli tylko nie zabraknie mu chęci do pracy, by osiągnąć poziom nie gorszy, niż swojego czasu Temur Kecbaia. W 2010 zawodnik CSKA Moskwa, występował w zespole Młodej Ekstraklasy (21 meczów, 2 gole). Na pewno zasługuje na to, by nasi trenerzy mu się przyjrzeli. Co prawda, nie jestem pewien, czy już w tej chwili wywalczyłby miejsce w pierwszym składzie. Ale, osobiście uważam, że ma możliwość, by w ciągu 1-2 lat zostać czołowym zawodnikiem Ekstraklasy. O ile tylko by mu chęci do pracy nie zabrakło :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...