Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Moze i Kretek stracil pomysl na prowadzenie druzyny ale zeby za niego Michniewicza zatrudniac? :|

 

Czesław Michniewicz został nowym trenerem Widzewa Łódź. Zastąpi on na tym stanowisku Andrzeja Kretka. Nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę już w najbliższym meczu ligowym z Lechią Gdańsk.

 

[...]

Zrodlo 90minut.pl

 

Moim zdaniem cały czas problem nie w Kretku, a w braku 1 albo 2 pomocników, którzy zagraliby w razie kontuzji Panki, względnie zawieszeń za kartki... No ale, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza

To troche niepoważne. Może i sytuacja jest niezbyt ciekawa, ale żeby zaraz zwalniać trenera? Cacek ma spore ambicje, jednak chyba niezbyt zdaje sobie sprawe, że jeśli nie wylozy kasy, to Widzew będzie co najwyzej walczyl o srodek tabeli. I nawet wielki przyjaciel Wlodka Lubańskiego, Morten Olsen, tutaj jakos szczegolnie by nie pomogl.

Odnośnik do komentarza

To troche niepoważne. Może i sytuacja jest niezbyt ciekawa, ale żeby zaraz zwalniać trenera? Cacek ma spore ambicje, jednak chyba niezbyt zdaje sobie sprawe, że jeśli nie wylozy kasy, to Widzew będzie co najwyzej walczyl o srodek tabeli. I nawet wielki przyjaciel Wlodka Lubańskiego, Morten Olsen, tutaj jakos szczegolnie by nie pomogl.

 

Ano. I to całkiem sporej kasy. Mówiłem, i będę mówił, że potrzebujemy bramkarza, środkowego obrońcy, 2 środkowych pomocników, nie zaszkodzi po 1 skrzydłowym na każdą stronę dla wzmocnienia rywalizacji. Atak jest, ale nie współpracuje - i tu jest miejsce dla trenera...

Odnośnik do komentarza

no ja osobiście liczyłem, że te plotki o rozmowach z Zielińskim okażą się jednak prawdą, a tu Czesław... no cóż.

 

Apropo Zielińskiego i wzmocnień, to martwi mnie informacja zamieszczona w Expressie Ilustrowanym, gdzie czytamy:

Widzew coraz niżej w tabeli - "Express Ilustrowany"

 

Zaraz po piątkowym remisie Widzewa z Cracovią (2:2) nastroje wśród kibiców i szefów łódzkiego klubu nie były tak złe, jak są teraz. Dopiero po pozostałych meczach 13. kolejki okazało się bowiem, że wynik ten spowodował spadek Widzewa na 14. miejsce w tabeli. Oprócz Zagłębia Lubin (zremisowało 1:1 z GKS Bełchatów) w minionej kolejce wygrali wszyscy najgroźniejsi rywale Widzewa. W efekcie łódzką drużynę w tabeli wyprzedziły już Śląsk Wrocław (wygrał 4:0 z Górnikiem Zabrze), Polonia Bytom (2:0 z Arką Gdynia) i dogonił Lech Poznań (2:0 z kolejnym rywalem Widzewa, Lechią Gdańsk), który Widzew wyprzedza tylko lepszym bilansem goli. Łodzianie są tuż nad strefą spadkową i nic dziwnego, że kibicom coraz częściej przypomina się zakończony degradacją sezon sprzed trzech lat.Niewątpliwie rozgrzany wcześniej trenerski stołek Anderzeja Kretka zaczął już parzyć. Po piątkowym meczu szkoleniowiec nie chciał rozmawiać o swojej przyszłości w klubie z al. Piłsudskiego. – Nic nie wiem o ultimatum (zwycięstwo nad Cracovią – przyp. red.), jakie mieli postawić mi szefowie klubu – uciął tylko i mówił już o kolejnym meczu: – W Gdańsku znów nie zagramy w tym samym składzie, bo wypadnie nam Ukah. W niedzielę obserwował też mecz rezerw Widzewa z ŁKS II. Odejścia Kretka coraz głośniej domagają się jednak kibice. – Trener Kretek nadal prowadzi pierwszy zespół i w poniedziałek razem z drużyną rozpocznie przygotowania do meczu w Gdańsku – mówi rzecznik prasowy Michał Kulesza. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że szefowie klubu szukają już nowego szkoleniowca. Podobno rozmowy ze zwolnionym z Lecha Jackiem Zielińskim utknęły na pytaniu trenera o zimowe wzmocnienia. Zaczęto więc wspominać nazwisko komentującego piątkowy mecz dla telewizji Czesława Michniewicza, a oprócz niego na spotkaniu z Cracovią był Stefan Majewski. Bardzo prawdopodobna jest jednak opcja, że zmiana nastąpi dopiero po zakończeniu rundy jesiennej. Chyba, że po trzech pozostałych do końca meczach (z Lechią, Górnikiem i Lechem) Widzew znacznie poprawi swoją pozycję w tabeli.

 

Z takim podejściem, to już wolałbym, żeby Czesław się teraz przyjrzał kilku zawodnikom i im przynajmniej podziękował, jak na wzmocnienia nie mamy co liczyć, niech już z tych pieniędzy odkładają na przyszły sezon, chociaż to rozwiązanie trochę żenujące, ale z drugiej strony, jak miasto nie pomaga, a jeszcze przeszkadza (vide stadion), to może nie ma się co Cackowi dziwić, że nie chętnie rzuca kasą na prawo i lewo, plus wybitnie udane transfery Mr Zoob'a :|

Z drugiej strony, Michniewicz mi się kojarzy z typem trenera, który ma swoje zdanie, więc mam nadzieję, że jednak spróbuje przeforsować jakieś wzmocnienie. Czas pokaże, oby go tylko wystarczyło.

Odnośnik do komentarza

nie odrazu Rzym zbudowano,

 

ja na Waszym miejscu bardzo bym się cieszył, miasto owszem rzuca kłody pod nogi, ale nie samym stadionem się żyje...

 

jak dla mnie zatrudnienie Michniewicza to bardzo dobre posunięcie, z takim trenerem jako "kibic zza miedzy" moge Wam życzyć tylko jak najlepiej. Czesław jeżeli tylko trafi do piłkarzy, to z byle gówna wyrzeźbi ile się da i troszkę więcej, więc nawet "odkrycia" Zuba pozwolą Widzewowi spokojnie dograć ten sezon

 

Cacek pokazał iż nie jest zwolennikiem budowania mocnego zespołu, w krótkim czasie, jest trener - moim zdaniem dobry - to będzie potrzebował chwile czy troche dłużej na dobry materiał do pracy trenerskiej

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jest całkiem nieźle. W przodzie atak marzeń jak na polskie warunki ;) Środek pomocy nie istnieje (btw, Đurić cały czas ma złą datę urodzenia chyba :/). Do przycięcia IMHO Grzelak (no ale to chyba nie działka naszego researchu), Szymanek (mimo niskiego potencjału radzi sobie całkiem dobrze), Kuklis i Lisowski. Poprawiłbym odrobinę Ben Radhię (jedyny wyróżniający się gracz obecnie), no i Grischoka.

Cieszę się natomiast, że wreszcie są juniorzy w bazie. Wcześniej to był chyba tylko Zwoliński i Knera.

 

Podsumowałem całość bazy z Widzewa w odpowiednim wątku, wszelkie uwagi mile widziane - w końcu chyba nie tylko ja gram naszym klubem :>?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy było, ale podobno Sernasa uznali najlepszym graczem na Litwie. :>

 

W głosowaniu, w którym wzięli udział tamtejsi futbolowi eksperci i kibice, Sernas (w Widzewie od ponad półtora roku) zdobył 821 punktów i wyprzedził Deividasa Semberasa (CSKA Moskwa) 671 pkt oraz ubiegłorocznego triumfatora ankiety Mariusa Stankeviciusa (Valencia) 602 pkt.

Odnośnik do komentarza

Polonia Bytom - Legia Warszawa 1 1

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1 1

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1 3

Korona Kielce - Lech Poznań 0 2

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 4 0

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0 1

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1 2

 

Wróżbita Maciej? ;)

 

Wynik super, bardzo mnie cieszy :) Co do samej gry... hm... momentami było więcej do śmiechu niż do radości. Ale bramka Đurića, śliczna!

Odnośnik do komentarza

Mnie tam jakoś nie dziwi to, że Widzew wygrał, bo Górnik na wyjazdach spisuje się gorzej niż katastrofalnie. 0:4 ze Śląskiem, 1:5 z Lechią i teraz 0:4 ze słabiutkim Widzewem, za to u siebie wygrane z Wisłą czy choćby Lechem. Górnik podchodzi do meczów na wyjeździe zbyt optymistycznie i dostaje baty. Zamiast zagrać mądrze w defensywie próbują rozgrywać, wymyślać nie wiadomo co, a kończy się to zazwyczaj tak jak dziś. Młoda ekipa, która musi się jeszcze sporo nauczyć. Na Waszym miejscu nie przykładałbym do tego 4:0 wielkiego znaczenia, bo oglądałem mecz i obie ekipy spisywały się w nim naprawdę mizernie.

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa to dobry czas, żeby przemysleć kwestię napadu. Robak narzeka, że Widzew jest dla niego za słaby i nie może spełniać swoich marzeń, a Sernas gdyby dostal jakaś niezłą ofertę to też od razu by odszedł. Inna sprawa, że ta ich współpraca jest dosyć średnia, Sernas o wiele lepiej grał bez Robaka. Można byłoby sprzedać za dobre pieniądze Robaka i zadbać tym samym o jakieś konkretne wzmocnienia.

 

Inna sprawa, że na Lisowskim, Kuklisie, Mielcarzu i Budcę też można byłoby trochę zarobić :>.

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa to dobry czas, żeby przemysleć kwestię napadu. Robak narzeka, że Widzew jest dla niego za słaby i nie może spełniać swoich marzeń, a Sernas gdyby dostal jakaś niezłą ofertę to też od razu by odszedł. Inna sprawa, że ta ich współpraca jest dosyć średnia, Sernas o wiele lepiej grał bez Robaka. Można byłoby sprzedać za dobre pieniądze Robaka i zadbać tym samym o jakieś konkretne wzmocnienia.

 

Inna sprawa, że na Lisowskim, Kuklisie, Mielcarzu i Budcę też można byłoby trochę zarobić :>.

 

Jak zwykle, mam parę pomysłów, i jak zwykle pewnie nic z nimi nie zrobią :P No, ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...