Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie takie same odczucia. Ten tekst o DeDeeRach chyba najgorze zrozumiałem. Więc akurat tam na wiele punktów nie liczę. Dobrze, że był list prywatny. Kropki też nie były trudne, więc kilka punktów na pewno wpadnie. Obawiałem się trochę słuchania bo zazwyczaj Stefffen nawijał dosyć szybko a dzisiaj było dobrze. Powoli i wyraźnie mówił. O 15 się przekonany się faktycznie dobrze poszło.

Odnośnik do komentarza

Ja już skończyłem całą maturę pisemną... Z polskiego będę miał wysoki wynik, pewnie z 80 %, zarówno z angielskiego jak i niemieckiego będę miał jeżeli nie wydarzy się tragedia 100 %, ale WOS poszedł mi tragicznie słabo jak na moje oczekiwania i wiedzę :|

Odnośnik do komentarza

Na ile sobie życzysz, nie ma żadnego limitu, prócz finansowego - najczęściej za złożenie dokumentów musisz uregulować wpłatę. Możesz to zrobić nawet na 20 kierunków jeśli Ci się podoba i masz kasę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli system rekrutacyjny danej uczelni wymaga, abyś złożył świadectwo maturalne, to wystarczy, że dasz im ksero. Uczelnia przecież wie, że składasz papiery do kilku szkół, gdzie też mogą chcieć tego papierka. Jak już podejmiesz ostateczną decyzję i wybierzesz uczelnię, na której zamierzasz studiować donosisz im oryginał, a od innych szkół dostajesz zwrot teczki, którą złożyłeś.

 

dokumenty zanosisz im zazwyczaj dopiero po zakończeniu rekrutacji :> przynajmniej na lubelskich tak było.

Problem się zaczyna, jak jesteś na kilku listach rezerwowych :> Papiery trzeba złożyć.

Odnośnik do komentarza
Jeśli system rekrutacyjny danej uczelni wymaga, abyś złożył świadectwo maturalne, to wystarczy, że dasz im ksero. Uczelnia przecież wie, że składasz papiery do kilku szkół, gdzie też mogą chcieć tego papierka. Jak już podejmiesz ostateczną decyzję i wybierzesz uczelnię, na której zamierzasz studiować donosisz im oryginał, a od innych szkół dostajesz zwrot teczki, którą złożyłeś.

 

dokumenty zanosisz im zazwyczaj dopiero po zakończeniu rekrutacji :> przynajmniej na lubelskich tak było.

Problem się zaczyna, jak jesteś na kilku listach rezerwowych :> Papiery trzeba złożyć.

Co mądrzejsza uczelnia chce orginały papierów dopiero po wywieszeniu list wstępnych, a listy wstępne są wklepywane przez samego przyszlego studenta. Mnie starczył sam oryginał świadectwa, odpis gdzieś leży w czeluściach ;)
Odnośnik do komentarza
Rok temu był oryginał plus jeden odpis.

 

A uczelnie przyjmują odpisy notarialne?

Na UG razem z kserokopią przynosiło się oryginał i ktoś z komisji sprawdzał zgodność obu papierków. Ale teraz wiele uczelni wprowadziło już internetowy system rekrutacji, więc nawet nie trzeba się ruszać z domu, a oryginały dokumentów składasz już po przyjęciu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...