Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, dosyć eksperymentów

 

Grudzień 2013

 

Bilans (Gloucester): 5-1-3; 16:17

Bilans (Irlandia): —

Championship: 9. [+2]; 42 pkt, 44:4

FA Cup: 3. runda (z Plymouth)

Carling Cup: 1. runda (0:1 z Brentford)

Finanse: +9.314.026 funtów (-231.389 funtów)

Budżet transferowy: 7.833.317 (100%)

Budżet płac: 142.122 (170.000)

Nagrody: Steve Bradshaw (młody piłkarz miesiąca — 1.), Profesor (menedżer miesiąca — 1.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Aleksiej Dobrowolskij (28, AMC; Białoruś: 11/1) z Tomu do Krylii Sowietow za 1.800.000 funtów

2. Giennadij Jakowlew (21, MLC; Rosja U-19) z Rubinu do Kubania za 1.100.000 funtów

3. Michaił Afanasiew (21, GK; Rosja) z Saturna do Sokoła Saratow za 900.000 funtów

4. Wiaczesław Fiedotow (19, MR; Rosja U-19) z Rubina do Spartaka Moskwa za 875.000 funtów

5. Nikołaj Morozow (19, DC; Rosja U-19) z Bałtiki do Tomu za 675.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Man Utd [+4]

Hiszpania: Real Madryt [+5]

Irlandia: Cork City [+10] (M)

Irlandia Północna: Glentoran [+11]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Wisła [+0]

Rosja: —

Szkocja: Rangers [+11]

Walia: Cwmbran [+3]

Włochy: Roma [+4]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1388), 2. Francja (1254), 3. Argentyna (1075), 10. [-1] Irlandia (831), 73. [+7] Polska (536)

Odnośnik do komentarza

W nowy, 2014 rok wkroczyliśmy z pewnymi zmianami w składzie. Z klubu do amatorskiego Crawley odszedł młody Michael Wright (19, GK; Anglia) [3s], za to wzmocniło nas czterech nowych piłkarzy. Trzech nastoletnich zawodników trafiło do drużyny rezerw — Mark Taylor (17, DR; Walia), kupiony za 100.000 funtów z Evertonu, Daniele Casali (18, GK; Włochy), sprowadzony za 80.000 funtów z Regginy, oraz Salvatore Baldi (17, AMC; Włochy), ściągnięty za 95.000 funtów z Castellettese. Natomiast pierwszym hitem zimowej sesji transferowej było wykupienie za 100.000 funtów z Charltonu przebojowego napastnika Fulham, Anthony'ego Stokesa (25, ST; Irlandia: 17/11), który miał pełnić rolę zmiennika Floriana w obliczu kiepskiej dyspozycji Zahirovicia i Noviello.

 

1 stycznia graliśmy na Craven Cottage z Fulham w teoretycznie najmocniejszym składzie. Po raz kolejny przekonałem się wszakże, że na czołówkę Championship ten skład absolutnie się nie sprawdza. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie, gdy Jackson dobił strzał Rodrigueza, niezbyt pewnie wybroniony przez wracającego do składu Makabu Ma Kalambay'a. W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale Florian grał bardzo niepewnie i nieskutecznie. A po przerwie Fulham dobiło nas w kwadrans — najpierw Birsa zaskoczył naszego bramkarza pięknym strzałem z dystansu, a w 62. minucie Bilardo strzałem głową wykończył centrę Morrisona z rzutu wolnego. Na ostatnie pół godziny wpuściłem na boisko Stokesa, ale tego dnia chyba nawet Pele nie byłby w stanie uchronić nas przed porażką. Kibice musieli pogodzić się ze świadomością faktu, że w tym sezonie stać nas co najwyżej na środek tabeli,

 

01.01.2014 Craven Cottage, Londyn: 20.750 widzów
Ch (28/46) Fulham [5.] — Gloucester [9.] 3:0 (1:0)

7. G.Jackson 1:0
41. D.Leacock (F) knt.
55. V.Birsa 2:0
62. F.Bilardo 3:0

Gloucester: Y.Makabu Ma Kalambay — M.Drake, J.Walker, E.Sabić, A.Kaas — A.Ferri — M.Siedlarz (63. S.Patterson), G.Lake (63. M.Hackzell), J.Duffy, Ch.Kabeya — D.Florian (63. A.Stokes)

MoM: Francesco Bilardo (ST; Fulham) — 8

Odnośnik do komentarza

Se-he-heriooo? :>

 

Kolejnym nowym zawodnikiem, który dołączył do Gloucester, był wychowanek Shamrock Rovers, David Ellis (16, DRC; Walia), który kosztował nas 130.000 funtów.

 

Na pucharowy mecz z Plymouth tradycyjnie już wystawiłem rezerwowy, naszpikowany debiutantami skład; zależało mi zwłaszcza na przyjrzeniu się młodemu Thompsonowi, który nie zachwycił na bramce i nie wydawał się być realną alternatywą dla Makabu Ma Kalambay'a. Chciałem też zobaczyć w akcji Stokesa, oraz kilku smarkaczy, szkolonych przez moich współpracowników w zespole rezerw.

 

W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę ładnie i bramkarz Plymouth miał pełne ręce roboty; niestety gospodarze mieli w nim prawdziwego fachowca i nie zdołaliśmy go pokonać. Rywale mieli więcej szczęścia i w 33. minucie centrę Connolly'ego z prawego skrzydła plasowanym strzałem zamknął Lita. Po przerwie ruszyliśmy do ataku, ale... w 49. minucie irlandzka krew zagotowała się w Stokesie, który kopnął Connolly'ego w jądra, za co obejrzał czerwoną kartkę. A jednak obraz gry nie uległ zmianie i to my byliśmy stroną przeważającą, choć nasze ataki zatrzymywały się w polu bramkowym Plymouth. Ale w 87. minucie Evans wyrzucił piłkę z autu do Stephena Smitha, który w ciemno dośrodkował w szesnastkę, a tam jak spod ziemi wyrósł debiutujący w Gloucester włoski lewoskrzydłowy, Mario Viola, i strzałem głową wyrównał stan meczu, zapewniając nam rychłą powtórkę z rozrywki, tyle że na Meadow Park. Miałem głęboką nadzieję, że zawodnicy pierwszego zespołu dobrze przyjrzeli się grze dublerów — pokusa, by niczego nie zmieniać przed najbliższym meczem w lidze, była olbrzymia...

 

04.01.2014 Home Park, Plymouth: 14.114 widzów
FAC 3R Plymouth — Gloucester 1:1 (1:0)

33. L.Lita 1:0
49. A.Stokes (G) cz.k.
87. M.Viola 1:1

Gloucester: J.Thompson — S.Patterson, D.Smith YC, S.McLean, D.Evans — D.Gutiérrez — A.Thomas (73. M.Viola), C.Thomas (66. I.Zahirović), M.Hackzell, L.Roback (66. S.Smith) — A.Stokes RC

MoM: David Evans (DR; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Dwaj kolejni zawodnicy tymczasowo opuścili Meadow Park. Prawy pomocnik Martin O'Connor na trzy miesiące przeniósł się do Swindon, zaś Duńczyl Mogens Christiansen za 100.000 funtów na resztę sezonu przeprowadził się do grającego w Premiership Portsmouth. Natomiast do sztabu szkoleniowego dołączył Mark Martin (31; Anglia), który odpowiadać miał za trening taktyczny.

 

Jako że Makabu Ma Kalambay na Championship okazał się za cienki, a zawodnicy z drużyny rezerw jeszcze nie byli w stanie wpasować się do pierwszego składu, musiałem w zimowym oknie transferowym znaleźć nowego podstawowego bramkarza. Upatrzonych miałem kilku kandydatów, ale golkiper reprezentacji Irlandii, Robert Elliott, który nie był szczęśliwy w Charltonie, nie zgodził się na zaproponowane mu przez nas warunki. Zignorował nas również Anglik Joe Lewis, który wolał ciepłą i bezproblemową posadkę w Shelbourne. W tej sytuacji sięgnąłem po trzeciego na liście Duńczyka Jacoba Vilhelmsena (26, GK; Dania U-21: 3/0), świetnie spisującego się w ostatnim zespole szkockiej ekstraklasy, Livingston, i za 240.000 funtów ściągnąłem go na Meadow Park. Tym samym przygoda Yvesa Makabu Ma Kalambay'a z Gloucester dobiegła końca i Kongijczyk umieszczony został na liście transferowej.

 

Vilhelmsen zadebiutować miał w spotkaniu ze Stoke, a oprócz niego w wyjściowym składzie znalazło się też miejsce dla dwóch zawodników, którzy pokazali się z dobrej strony w Plymouth, Gutiérreza i Thomasa. Na pozycję rozgrywającego po urazie powrócił Bradshaw i było to dla nas sporym wzmocnieniem. I kibice, i ja mieliśmy nadzieję na lepszy wynik niż kilka ostatnich.

 

Nasz duński bramkarz szybko pokazał, że zna się na swoim fachu. Bronił pewnie i z dużym wyczuciem, a do tego posiadał bezcenną umiejętność wprowadzania piłki do gry dalekim, a zarazem celnym wykopem. Mając go za plecami, zawodnicy z pola grali odważniej i już w 8. minucie Kaas posłał piłkę na dobieg do Floriana, który mocnym strzałem pokonał Willisa. Kwadrans później Vilhelmsen wybił piłkę na połowę przeciwnika, gdzie przejął ją Florian i lobem po koźle przerzucił nad bramkarzem — tym samym Jacob w debiucie zaliczył asystę! Pięć minut później debiutujący w lidze Gutiérrez zagrał na prawe skrzydło do Kabeyi, który dośrodkował w pole bramkowe, tam piłkę przyjął Florian, zwodem minął obrońcę i podcinką po raz trzeci pokonał Willisa. Nie minęło dziesięć minut, a Vilhelmsen znów świetnie wprowadził piłkę do gry, tym razem na głowę Kabeyi, który przedłużył podanie do Floriana, a Damien potężną bombą w okienko podwyższył na 4:0. Takich czterdziestu pięciu minut na Meadow Park dawno nie widziałem.

 

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 49. minucie Kabeya dośrodkował w pole karne, Bradshaw sprytnie trącił piłkę głową, a ta zatrzymała się dopiero w bramce. Trzy minuty później rozegraliśmy efektowną akcję z pierwszej piłki — Thomas do Walkera, Walker do Gutiérreza, Gutiérrez do Thomasa, Thomas do Floriana... Florian głową do bramki! Piłkarze Stoke pogodzili się z porażką, bo co innego im zostało, a w 88. minucie po rzucie rożnym dla Gloucester Gutiérrez zagrał do Kabeyi, który zdecydował się na efektowną przewrotkę, tor lotu przeciął Zahirović, czym zmylił Willisa, ustalając wynik spotkania. Rekordowe zwycięstwo, rekordowe pięć bramek Floriana, fantastyczny i słusznie dostrzeżony przez media debiut Vilhelmsena — czy mogłem chcieć czegoś więcej?

 

11.01.2014 Meadow Park, Gloucester: 3.467 widzów
Ch (29/46) Gloucester [9.] — Stoke [11.] 7:0 (4:0)

8. D.Florian 1:0
22. D.Florian 2:0
27. D.Florian 3:0
37. D.Florian 4:0
49. S.Bradshaw 5:0
52. D.Florian 6:0
88. I.Zahirović 7:0

Gloucester: J.Vilhelmson — M.Drake, J.Walker, E.Sabić YC, A.Kaas — D.Gutiérrez — A.Thomas (82. M.Siedlarz), S.Bradshaw (72. M.Hackzell), G.Lake, Ch.Kabeya — D.Florian (64. I.Zahirović)

MoM: Damien Florian (ST; Gloucester) — 10

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy. Przyglądałem się jego grze i naprawdę pokazał się z dobrej strony.

 

Otrzymałem ofertę poprowadzenia reprezentacji Finlandii, ale oczywiście z niej nie skorzystałem.

 

Powtórzone spotkanie Pucharu Anglii z Plymouth nie miało historii. W 8. minucie centrę Connolly'ego z rzutu wolnego na gola zamienił Lita i ten gol wystarczył gościom do awansu. Rezerwowi Gloucester tym razem nie pokazali niczego szczególnego, zwłaszcza że paru bohaterów z Home Park grało już w pierwszym zespole i musiałem sięgnąć głębiej do rezerw.

 

15.01.2014 Meadow Park, Gloucester: 516 widzów
FAC 3R(P) Gloucester — Plymouth 0:1 (0:1)

8. L.Lita 0:1

Gloucester: G.Johnston — D.Wallace, D.Smith, S.McLean, D.Evans — A.Ferri — S.Patterson (71. M.Viola), J.Duffy, M.Hackzell, L.Roback (61. J.Thomas) — I.Zahirović (46. M.Noviello)

MoM: Leroy Lita (ST; Plymouth) — 7

Odnośnik do komentarza

Jako że pierwszy zespół już mi się raczej wykrystalizował, a z pucharów odpadliśmy, wypożyczyłem na trzy miesiące kolejnych dwóch młodych zawodników, którzy nie mieli już szansy na grę w tym sezonie. Prawy obrońca James Pugh przeniósł się do Tranmere, a prawy pomocnik Jim Thomas do Wrexham.

 

Sheffield Utd było jednym z kandydatów do awansu, więc musieliśmy pokazać wielką klasę, by wywieźć z Bramall Lane choćby i jeden punkt. Niestety, gospodarze zmiętosili nas od pierwszej minuty, a dzielny Vilhelmsen ratował nas jedynie do 26. minuty, kiedy to z piłką minął się Sabić i nawet rozpaczliwe wyjście Jacoba do piłki nie zapobiegło utracie bramki. Tuż przed przerwą faul Hackzella w polu karnym skończył się jedenastką, pewnie wykonaną przez Francisa, a w drugiej połowie daliśmy pokaz niecelnych podań w środku pola. Całkowicie zawiódł Hackzell, rozczarował Florian, Bradshaw skręcił nogę w kostce i wypadł na miesiąc z gry, a Zahirović swoją nieskutecznością sprawił, że przy jego nazwisku w moim notesie pojawił się wielki znak zapytania. Na pochwałę zasłużyli jedynie Duńczycy, bardzo dobrze grający Kaas oraz Vilhelmsen, który obronił w tym meczu dziesięć strzałów.

 

18.01.2014 Bramall Lane, Sheffield: 20.834 widzów
Ch (30/46) Sheff Utd [4.] — Gloucester [9.] 2:0 (2:0)

26. P.Brady 1:0
45+2. S.Francis 2:0

Gloucester: J.Vilhelmsen — M.Drake, J.Walker, E.Sabić, A.Kaas — D.Gutiérrez — A.Thomas (70. M.Siedlarz), S.Bradshaw (72. M.Hackzell), G.Lake, M.Hackzell (46. L.Roback) — D.Florian (70. I.Zahirović)

MoM: Simon Francis (DR; Sheff Utd) — 8

Odnośnik do komentarza

W końcówce okna transferowego wypożyczyłem na dwa miesiące do Bournemouth prawego pomocnika Davida Walkera, odrzuciłem sugestie dotyczące mego przejścia do Stoke, a także sprzedałem dwóch zawodników pierwszego składu. Yves Makabu Ma Kalambay (27, GK; DR Kongo: 44/0) [124-0-0, 6.97; 4s], który nie sprawdził się w Championship, powrócił do League One, za 18.000 funtów (50%) stając się piłkarzem Gillingham. Natomiast Linus Roback (24, AMRC; Szwecja U-21: 11/0) [57-5-12, 6.61; 3s], który okazał się średnio trafionym transferem, za 400.000 funtów (50%) przeniósł się do trzecioligowego Luton.

 

W następnej kolejce podejmowaliśmy Millwall, zespół, z którym zawsze mieliśmy spore problemy. Z młodym McCourtem zastępującym na prawym skrzydle grającego w Pucharze Narodów Afryki Kabeyę rozpoczęliśmy z animuszem, choć już po kwadransie gry z urazem łydki z boiska zszedł Thomas. W 17. minucie McCourt ładnie podał do Floriana, który mocnym strzałem pokonał Heatona, ale sześć minut później strzałem z narożnika pola karnego wyrównał Collins. Jeszcze przed przerwą ponownie objęliśmy prowadzenie po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Kaasa, ale na tym nasze szczęście się skończyło.

 

Na początku drugiej połowy poważnej kontuzji doznał Gutiérrez — był to nasz już czwarty defensywny pomocnik wyeliminowany na dłużej z gry w tym sezonie —, a zanim zdążyliśmy się przegrupować, Richardson minął zwodem Walkera i wyrównał na 2:2. Od tej pory nasze ataki nie były już tak zdecydowane, a w 80. minucie Danny Smith zagrał bezmyślną piłkę w poprzek pola karnego, pozwalając Wheelerowi na zdobycie decydującego gola. Był to ostatni występ Smitha w barwach Gloucester; grający zdecydowanie za słabo Smith znalazł się na liście transferowej w zespole rezerw. Poczułem się dzięki temu odrobinę lepiej, ale straconych punktów to nam nie wróciło.

 

28.01.2014 Meadow Park, Gloucester: 3.458 widzów
Ch (31/46) Gloucester [9.] — Millwall [10.] 2:3 (2:1)

17. D.Florian 1:0
23. M.Collins 1:1
37. A.Kaas 2:1 rz.k.
49. D.Gutiérrez (G) knt.
50. S.Richardson 2:2
80. N.Wheeler 2:3

Gloucester: J.Vilhelmsen — M.Drake, J.Walker, E.Sabić, A.Kaas — D.Gutiérrez (49. D.Smith) — A.Thomas (12. M.Siedlarz), J.Doyle, G.Lake, M.McCourt (65. M.Hackzell) — D.Florian

MoM: Neil Wheeler (ST; Millwall) — 8

Odnośnik do komentarza

@grepio: 6.70; to jeden z zawodników, który na wiosnę albo stanie na głowie, by grać lepiej, albo odejdzie z klubu.

 

Jedynym sprawdzianem reprezentacji przed Mistrzostwami Świata był mecz towarzyski z Ghaną, który miał nam dać pojęcie, co czeka nas w pojedynku z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej. Dlatego też zdecydowałem się na zaproszenie na zgrupowanie najmocniejszego składu; powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Robert Elliott (27, GK; 14/0; Charlton), Andrew Lonergan (30, GK; 18/0; Wigan), Darren Randolph (26, GK; 2/0; Bolton)

 

Obrońcy: Alan Campbell (21, DR; 2/0; Liverpool), Damien Delaney (32, DC/DM; 44/2; Hull), Paul Doyle (21, DC; 6/0; Wigan), Alan Kearney (26, DC; 10/0; Everton), Stephen Kelly (30, D/WBR; 33/1; Aston Villa), Paul McShane (28, DC; 41/4; Sheff Utd), Andy O'Brien (34, DC; 67/1; St.Johnstone), John O'Shea (32, DLC; Irlandia: 86/1; Man Utd), Alan Reilly (20, DL; 4/0; Birmingham), Marc Wilson (26, DC/DM; 15/0; Doncaster)

 

Pomocnicy: John Burke (22, MC; 4/1; Coventry), Willo Flood (28, MRC; 53/2; Man City), John Gallagher (21, AMC; —/—; Brighton), Stephen Ireland (25, AM/FC; 14/3; Fulham), Derek O'Reilly (21, AMLC/ST; 4/2; Man City), Andy Reid (31, AML; 34/3; Cardiff), Steven Reid (32, AMRC; 63/9; Blackburn), John Ward (21, DM; 11/1; Sunderland)

 

Napastnicy: Paul Brady (23, ST; 7/6; Leicester), Keith Dunne (20, AM/FC; 2/0; Newcastle), Stephen Elliott (30, ST; 57/35; Sunderland), Gary Kelly (22, ST; 10/3; Man City), Derek Milne (22, AMRL/ST; 20/3; Leeds)

 

Ostatniego dnia stycznia wypożyczyłem na dwa miesiące do Bournemouth lewego obrońcę Paula Browna. A na popołudniowym treningu Jacob Vilhelmsen nadwyrężył sobie staw kolanowy i przez najbliższy miesiąc znów obsada bramki stanowić miała mój problem numer jeden. Ten sezon był po prostu przeklęty.

 

Styczeń 2014

 

Bilans (Gloucester): 1-1-4; 10:10

Bilans (Irlandia): —

Championship: 10. [-1]; 45 pkt, 53:52

FA Cup: 3. runda (0:1 z Plymouth)

Carling Cup: 1. runda (0:1 z Brentford)

Finanse: +9.510.814 funtów (+192.878 funtów)

Budżet transferowy: 7.964.476 (100%)

Budżet płac: 151.010 (170.000)

Nagrody: Daniel Gutiérrez (młody piłkarz miesiąca — 3.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Andrzej Hudek (21, ST; Polska U-21: 22/13) z Rangers do Fiorentiny za 5.500.000 funtów

2. Tomasz Nowak (28, MC; Polska U-21: 1/0) z Wisły do Ipswich za 1.100.000 funtów

3. Marcin Smoliński (28, AMLC; Polska: 45/4) z Chievo do Vitesse za 750.000 funtów

4. Tomasz Rybarczyk (20, FC; Polska U-21: 2/0) z Górnika Zabrze do CSKA Sofia za 525.000 funtów

5. Radosław Janukiewicz (29, GK; Polska U-21: 3/0) z MTK do Partick za 100.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ramón (25, AM/FC; Hiszpania: 3/0) z Zaragozy do Realu Madryt za 23.000.000 funtów

2. Roberto De Dios (22, AML/ST; Hiszpania: 6/0) z Barcelony do Liverpoolu za 23.000.000 funtów

3. Rocco Rossini (21, ST; Włochy: 2/2) z Fiorentiny do Chelsea za 15.250.000 funtów

4. Diëgo Biseswar (25, DR/AMRC/FC; Holandia: 19/4) z Bayernu do Betisu za 15.000.000 funtów

5. Michele De Santis (22, ST; Włochy U-21: 14/5) z Romy do Chelsea za 13.750.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Man Utd [+2]

Hiszpania: Real Madryt [+1]

Irlandia: —

Irlandia Północna: Glentoran [+12]

Niemcy: Bayern [+4]

Polska: Wisła [+0]

Rosja: —

Szkocja: Rangers [+11]

Walia: Haverfordwest [+1]

Włochy: Inter [+1]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1468), 2. Francja (1202), 3. Argentyna (1141), 9. [+1] Irlandia (828), 62. [+11] Polska (553)

Odnośnik do komentarza
A na popołudniowym treningu Jacob Vilhelmsen nadwyrężył sobie staw kolanowy i przez najbliższy miesiąc znów obsada bramki stanowić miała mój problem numer jeden. Ten sezon był po prostu przeklęty.

Chcąc nie chcąc, musisz kogoś w bramce postawić... tylko kogo?

Może jakiegoś juniora lepiej... tego Włocha?

Odnośnik do komentarza

Luty zaczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem z Leicester i na ten mecz do składu powrócił nominalny drugi bramkarz, Ashley Russell. Mimo urazu Floriana graliśmy całkiem udanie, a rezerwowy Stokes zmarnował kilka świetnych okazji do zdobycia pierwszego gola w barwach Gloucester. A potem Agbonlahor wjechał korkami w Russella i kolejny bramkarz "Tygrysów" zaliczył kontuzję, która ostatecznie wyeliminowała go z gry na miesiąc. Ten mecz musiał wszakże dograć do końca, gdyż wykorzystałem już wszystkie zmiany. To oczywiście musiało się źle skończyć i po golach Jamesa i Agbonlahora przegraliśmy 0:2. Po meczu publicznie stwierdziłem, że jeśli Hackzell zamierza nadal grać taką padlinę, jak w ostatnich kilku spotkaniach, jego przygoda z Gloucester potrwa co najwyżej do czerwca.

 

01.02.2014 Walkers Stadium, Leicester: 30.918 widzów
Ch (32/46) Leicester [18.] — Gloucester [10.] 2:0 (0:0)

72. A.James 1:0
79. G.Agbonlahor 2:0

Gloucester: A.Russell — M.Drake, J.Walker, E.Sabić, A.Kaas — A.Ferri — A.Thomas (70. M.Siedlarz), G.Lake, J.Duffy, M.Hackzell (46. A.Zito) — D.Florian (59. A.Stokes)

MoM: Ashley Gardner (DC; Leicester) — 9

Odnośnik do komentarza

Sparingowy mecz z Ghaną miał stanowić sprawdzian dla paru zawodników, a dla całego zespołu przetarcie w konfrontacji z drużyną z czarnej Afryki. W pierwszej połowie poza kontuzją Elliotta niewiele się działo ciekawego; goście mieli lekką przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej celnymi strzałami. Sytuacja uległa zmianie zaraz po przerwie, gdy Delaney brakiem pressingu pozwolił pomocnikowi Grasshopperu Zurych, Stanley'owi Aborahowi, na oddanie strzału z dystansu, który zaskoczył Elliotta.

 

Strata bramki zmusiła nas do bardziej otwartej gry, w czym celował zwłaszcza Steven Reid, szarpiący za dwóch na prawym skrzydle. W 57. minucie po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki sięgnął głową Kearney i umieścił ją w bramce, wyrównując na 1:1. Teraz przewaga przeszła na naszą stronę, graliśmy ciekawą, szybką piłkę, dobrą okazję miał Ireland, a w 72. minucie Gary Kelly dostał podanie od Reida i wykorzystał fakt, że Antwi kryje go na radar, niesygnalizowanym strzałem pokonując bramkarza Ghany. Przez ostatni kwadrans goście rozpaczliwie szukali wyrównującego gola, ale nasza defensywa wytrzymała napór rywala. Pomeczowe wnioski były niejednoznaczne — Gary Kelly wyrastał na klasowego napastnika, ale z drugiej strony słabo zagrali obaj prawi obrońcy i obsadą tej pozycji miałem prawo się niepokoić.

 

05.02.2014 Lansdowne Road, Dublin: 34.826 widzów
TOW Irlandia — Ghana 2:1 (2:1)

47. S.Aborah 0:1
57. A.Kearney 1:1
72. G.Kelly 2:1

Irlandia: R.Elliott 7 (57. D.Randolph 7) — J.O'Shea 7 (46. A.Reilly 7), A.Kearney 7, P.Doyle 7, S.kelly 6 (57. A.Campbell 6) — D.Delaney 7 — D.O'Reilly 7, S.Ireland 8 (72. J.Gallagher 7), W.Flood 7 (72. J.Burke 7), S.Reid 7 — S.Elliott 6 (15. G.Kelly 7)

MoM: Stanley Aborah (MC; Ghana) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...