Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 804

 

Wróciłem do swoich codziennych obowiązków w Santander. W klubie pojawiłem się pod koniec miesiąca, ale tylko na moment, bo miałem jeszcze ważny bilet na mecz finałowy Euro 2016. Prezes zaprosił mnie do swojego gabinetu, gdzie czekali na nas wszyscy członkowie zarządu. Na stole leżała nowa, dwuletnia umowa, która czekała na mój podpis. Boss oznajmił, że przez kilka miesięcy pracy zrobiłem cuda w klubie wyciągając go z ostatniego miejsca na 11. lokatę i w nagrodę mogę przedłużyć kontrakt do 2018 roku, mimo że poprzednia umowa wiązała mnie z zespołem do 2017. Bez wahania złożyłem podpis i serdecznie uścisnąłem dłoń prezesa.

 

Podsumowanie (czerwiec):

 

Ranking: 1. Argentyna (1939); 2. Brazylia (1706); 3. Hiszpania (1701); 23. Rosja (975); 29. Polska (927)

 

Bilans spotkań (klub): -

Bilans spotkań (reprezentacja): 4 (3-0-1) 8:6

Najlepszy strzelec (klub):

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Alexandr Prudnikov – 4 gole

Segunda Division: -

Copa del Rey: -

Finanse: € 7,49 mln (+ 2,1 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Fabrice N’Guessi (PSV) -> Celtic za € 9,25 mln

2. Gavin Gunning (Sheff Utd) -> Celtic za € 5,25 mln

3. Nicolas Dul (Estudiantes (LP)) -> San Lorenzo za € 3,7 mln

 

Transfery (Hiszpania): brak

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Portugalia: -

Irlandia: Cork City (+11)

Szkocja: -

Szwecja: Gefle (+2)

Serbia: -

Polska: -

Rosja: Zenit St. Petersburg (+5)

Hiszpania: -

Odnośnik do komentarza

Nie ma wolnych posad, a do silnych drużyn nie będą mnie chcieli :P

 

Odcinek 805

 

Pierwszy lipca był moim ulubionym dniem w całym roku, mimo że pracowałem w takim klubie, gdzie dawno nie słyszano o budżecie transferowym. Nie był mi on potrzebny, bo na pierwsze zakupy nie wydałem nawet złamanego centa. Musiałem przebudować całą kadrę. Najbardziej zależało mi na obronie i ataku, ale to pierwsze musiało poczekać, natomiast to drugie wzmocniłem z nawiązką. Pierwszy na El Sardinero pojawił się 20-letni Hiszpan, Jose Luis Bueno, który miał dość przebywania w rezerwach Atletico Madryt i chciał zasmakować piłki na wyższym poziomie. Co prawda będzie musiał poczekać na swoją szansę, ale widzę w nim obiecującego zawodnika. Do zespołu dołączył jego rówieśnik z Xerez – Sergio Mateo, który jest uważany za wielki talent hiszpańskiej piłki i prawdopodobnie zadebiutuje kiedyś w reprezentacji swojego kraju. Wiele zależeć będzie od moich trenerów, którzy pokierują razem ze mną jego piłkarską karierą. Stawiałem na młodzież, ale nie wahałem się sprowadzić bardziej doświadczonego napastnika, bo 29-letniego Itaya Shechter’a reprezentującego do dnia dzisiejszego barwy Celty Vigo, który jest w kręgu zainteresowania szkoleniowca Izraelu. Czwartym atakującym, który pojawił się w Santander, był 29-letni Marokańczyk z Alcoyano – Alharbi El Jadeyaoui, który jeszcze nie miał okazji zadebiutować w reprezentacji swojego kraju. Niespodziewanie zakontraktowałem również Michała Lelujkę z Polonii Warszawa, który co roku walczył o koronę króla strzelców Orange Ekstraklasy. Sprowadzenie pięciu napastników do klubu świadczy o tym, że z Racing’iem pożegnają się piłkarze, którzy występowali na tej pozycji w poprzednim sezonie. Z wolnego transferu pozyskałem jeszcze prawego skrzydłowego z Guingamp, 31-letniego Karima Matmour’a, który jest Algierczykiem i ostatnio grywa regularnie w swojej reprezentacji.

 

Tak naprawdę to następnego dnia otworzyło się okienko transferowe w Hiszpanii i do klubu zjechali się piłkarze, których kupiłem kilka miesięcy wcześniej, ale za których musiałem już zapłacić żądane kwoty. Mam nadzieję, że warto było wydać pół miliona euro na 30-letniego Jakuba Wilka z Lecha Poznań, który ma wzmocnić lewą stronę pomocy. Kuba grał kapitalnie za moich czasów i liczę na podobną grę w Santander. Do środka drugiej linii sprowadziłem Carlosa Colazo z Elche, który kosztował mnie zaledwie 60 tysięcy euro. O 100 tysięcy więcej wydałem na szwajcarskiego obrońcę ze Spartaka Moskwa – Christiana Beckmann’a, który pomimo młodego wieku (19 lat), będzie poważnym wzmocnieniem zespołu. Jednak żaden transfer nie mógł równać się z prawdziwym hitem tego lata, którym okazał się chiński bramkarz ze Spartaka Moskwa – Wang Dalei, grający niesamowicie, gdy prowadziłem rosyjski klub. Na tym skończyły się moje wzmocnienia, które będę kontynuował, gdy tylko dostanę jakieś fundusze od zarządu. Potrzebuję dwóch prawych obrońców i jednego lewego.

Odnośnik do komentarza

Ważne, że regularnie trafia do siatki ;)Wang Dalei i Michał Lelujka

 

Odcinek 806

 

Mistrzostwa Europy 2016

 

Ćwierćfinał

 

Anglia – Norwegia 2:0 (0:0) [Lennon 56’, Walcott 59’]

Rosja – Dania 0:1 (0:1) [schwartz 9’]

Słowenia – Francja 0:4 (0:4) [benzema 6’, 34’, Acapandie 26’, 43’]

Portugalia – Włochy 1:2 (1:1) [Coentrao 45’ – Pasquato 44’, Giovinco 62’]

 

Półfinał

 

Anglia – Włochy (k) 2:2 (2:2) [Rooney 7’, Walcott 19’ – Pasquato kar. 9’, Rossi 30’]

Dania – Francja (d) 1:2 (1:1) [schwartz 32’ – Traore 30’, Duplus 96’]

 

Finał

 

Włochy – Francja 0:2 (0:2) [Menez 8’, Benzema 26’]

 

Król strzelców: Vincent Acapandie (Francja) – 6 goli

2. miejsce: Alexandr Prudnikov (Rosja) – 4 gole

3. miejsce: Wayne Rooney (Anglia) – 4 gole

 

Najlepszy piłkarz mistrzostw: Karim Benzema (Francja) – śr. 8,00

Odnośnik do komentarza

Odcinek 807

Okres przygotowawczy zaczynał się dość późno, bo dopiero w połowie lipca, inaczej niż np. w Polsce. Do tego czasu sprzedałem wszystkich zawodników, dla których nie widziałem przyszłości w klubie. Adrian Murcia kilka tygodni temu przyszedł do mojego biura i położył przede mną pismo, że chce opuścić klub, bo szuka nowych, większych wyzwań. Nie chciałem pozbywać się mojego najlepszego bramkarza, ale skoro pojawił się Dalei, to dałem Hiszpanowi zielone światło w sprawie transferu. Chłopak nie zrobił wielkiego postępu, bo za 1,5 miliona euro przeszedł do drugoligowego Valladollid. Hiszpańskie kluby korzystały z mojej wyprzedaży i tym sposobem w Elche pojawił się Mikel Martinez, za którego dostałem jedynie 150 tysięcy. Trochę więcej, bo za 400 tysięcy odszedł inny z Martinez’ów – Carlos, który zasilił Vecindario. Reszta zawodników z listy niepotrzebnych obrała kurs na inne kraje niż Hiszpania. Vitaly Klimovich spodobał się francuskim działaczom z Nantes, którzy zgodzili się przelać na moje konto aż 1,5 miliona euro. O pół tysiąca więcej zainkasowałem za transfer Fernando Usero, który od tej pory będzie bronił barw drugoligowego Kaiserslautern. Hans Meeusen postanowił wrócić do ojczyzny i skorzystał z oferty Anderlechtu, który bez żadnych oporów zapłacił za napastnika 3,5 miliona euro. Niestety, 50% szło do jego poprzedniego klubu, więc Panionios też się obłowił na tym transferze. Dzięki tym pieniądzom będę mógł spokojnie poszukać nowych piłkarzy, którzy będą stanowić o sile Racingu w nowym sezonie.

 

Pierwszy sparing rozegraliśmy na El Sardinero z Coventry, który rok temu został wicemistrzem Anglii. Nic dziwnego, skoro ma się w składzie takich piłkarzy jak Maarten Stekelenburg, Ryan Babel, Andy Carroll czy Genero Zeefuik. Mecz towarzyski pokazał, że możemy konkurować z najlepszymi w Europie, a wynik 1:1 bardzo mnie cieszył.

 

[TOW] Racing Santander – Coventry City 1:1 (1:0) [shechter 14’ – Carroll 49’]

Data: 14.07.2016

 

Cztery dni później wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do stolicy, gdzie czekało na nas Getafe. Średniak z Primera Division szybko sprowadził nas na ziemię, ale w drugiej połowie odrodził się w nas wojownik, który sprawił, że szczęśliwie zremisowaliśmy 4:4.

 

[TOW] Getafe C.F. – Racing Santander 4:4 (2:0) [ismaile kar. 12’, kar. 70’, Maiga 16’, More 78’ – Hammouti 68’, Camps 73’, Bueno 75’, Fernando 90’+4’]

Data: 18.07.2016

 

Posiadanie w składzie jednego klasowego bramkarza wcale mnie nie satysfakcjonowało. Owszem, Majewski był dobrym golkiperem, ale nie byłem pewien, czy sobie poradzi nawet w takiej lidze, jak Segunda Division. Poszukałem i znalazłem. Mam nadzieję, że sprowadzenie Artura Boruca okaże się dobrą inwestycją. Za 36-letniego bramkarza, który nadal prezentuje bardzo dobre umiejętności, nie dałem ani jednego centa, ponieważ Polakowi wygasł kontrakt z Reading, a nie chciał jej przedłużyć.

 

Złożyliśmy wizytę piłkarzom w Durango, amatorom z czwartej ligi, których mieliśmy roznieść w pył. Tymczasem okazało się, że ich bramkarz to jakiś mutant, który potrafi wybronić dosłownie wszystko i mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę wpuścił Boruc, choć wpadła ona trochę przypadkiem.

 

[TOW] Cultural Durango – Racing Santander 1:1 (0:1) [Aizpurua 72’ – Matmour 8’]

Data: 22.07.2016

 

Następnego dnia do mojego klubu sprowadziłem kolejnego Polaka – Bogusława Stefańskiego, z którego byłem zadowolony za czasów prowadzenia Spartaka. To właśnie z tego klubu przyszedł do mnie prawy obrońca, za którego musiałem zapłacić okrągły milion euro.

 

W końcu doczekałem się pierwszego zwycięstwa w obecnym okresie przygotowawczym, ale nasz rywal nie był zbytnio wymagający, bo trudno powiedzieć tak o amatorach z Andory.

 

[TOW] F.C. Andorra – Racing Santander 1:7 (0:5) [Cristobal 63’ – Mateo 1’, 5’, 7’, Shechter 26’, Matmour 39’, N’Diaye 53’, Lelujka 66’]

Data: 26.07.2016

 

Miesiąc zakończyliśmy meczem z włoskim Empoli, z którym zremisowaliśmy, co stało się naszym przekleństwem od zimy tego roku.

 

[TOW] Racing Santander – Empoli FC 1:1 (1:0) [Wilk 9’ – Jovetić 57’]

Data: 31.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ważny zawodnik pierwszego zespołu, bo nie chciał niższej pensji.

 

Odcinek 808

 

Podsumowanie (lipiec):

 

Ranking: 1. Francja (1834); 2. Argentyna (1703); 3. Brazylia (1700); 15. Rosja (1101); 26. Polska (928)

 

Bilans spotkań (klub): -

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub):

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Segunda Division: -

Copa del Rey: 2. runda (vs. Xerez ?:?)

Finanse: € 9,93 mln (+ 2,44 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Robert Ikechukwu (Birmingham) -> AC Milan za € 28,5 mln

2. Mohamed Grelier (Arsenal) -> Roma za € 28 mln

3. Frederic Boulabiar (Sochaux) -> Bolton za € 25 mln

 

Transfery (Hiszpania):

 

1. Javi Martinez (Real Madryt) -> AC Milan za € 24 mln

2. Neil Donald (Man Utd) -> Barcelona za € 18 mln

3. Mateo Musacchio (Real Madryt) -> Espanyol za € 14 mln

Transfery (Polska):

 

1. Rados Prodić (Smederewo) -> Zagłębie Lubin za € 2,3 mln

2. Mateusz Urbański (ŁKS Łódź) -> Korona Kielce za € 900 tys.

3. Maciej Szajna (Widzew Łódź) -> Polonia Bytom za € 625 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Portugalia: -

Irlandia: Cork City (+12)

Szkocja: -

Szwecja: Hammarby (+0)

Serbia: -

Polska: GKS Bełchatów (+0)

Rosja: Zenit St. Petersburg (+2)

Hiszpania: -

Odnośnik do komentarza

Artur Boruc

 

Odcinek 809

 

Druga połowa przygotowań do sezonu wyglądała na jeszcze trudniejszą od poprzedniej, a to ze względu na wymagających sparingpartnerów. Zanim jednak doszło do jakiegokolwiek spotkania, wzmocniłem obie flanki w moim bloku defensywnym. Na lewej stronie będę mógł skorzystać z Czecha Vlastimila Benesa, za którego zapłaciłem 325 tysięcy, a pieniądze pojawiły się na koncie Mlady Boleslav. Sporo pieniędzy wydałem, bo aż 2,3 miliona, na Argentyńczyka Maxa Raffaele z Panathinaikosu, który jest prawym obrońcą.

 

Sierpień zaczynaliśmy od sparingu z włoską Bologną. Tradycyjnie skończyło się remisem, mimo że prowadziliśmy od 10. minuty po pięknym golu.

 

[TOW] Racing Santander – Bologna FC 1:1 (1:0) [ivanschitz 10’ – Koman 80’]

Data: 4.08.2016

 

Prezes zgodził się wydać pieniądze na naszą podróż na wschód, gdzie zmierzyliśmy się z FK Homel. Białorusini nam nie sprostali i polegli aż 0:4, a my odnotowaliśmy drugie zwycięstwo w tegorocznym okresie przygotowawczym.

 

[TOW] FK Homel – Racing Santander 0:4 (0:2) [Matmour 30’, Stelvio 33’, El Jadeyaoui 72’, Araujo 80’]

Data: 9.08.2016

 

To był spacerek, a schody miały się zacząć w następnym meczu, gdzie naszym przeciwnikiem było pierwszoligowe Atletico Madryt. Stołeczni piłkarze szybko się z nami rozprawili, ale następnie odpuścili i mogliśmy strzelić jakiegoś honorowego gola. Niestety, nie tym razem.

 

[TOW] Racing Santander – Atletico Madryt 0:3 (0:3) [benitez 4’, 19’, Barnes 25’]

Data: 13.08.2016

 

Na El Sardinero pojawiła się włoska Fiorentina, jeden z czołowych klubów w Europie. Włosi ograli nas jeszcze szybciej niż poprzedni rywal, ale przynajmniej w tym spotkaniu stać nas było na zachowanie honoru i trafiliśmy do siatki przeciwnika raz. W tym samym czasie Zagłębie Lubin grało w Zurychu z Grasshopper w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów i wygrało 2:1 po golach Leszczaka i Pazdana.

 

[TOW] Racing Santander – AC Fiorentina 1:3 (1:3) [stelvio 33’ – Danilinho 1’, 31’, Soares 11’]

Data: 17.08.2016

 

W 2. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA grał tylko jeden polski zespół – Górnik Zabrze, który niespodziewanie przegrał 0:1 z albańskim Besa. Nas natomiast czekał prawdziwy i ostatni sprawdzian przed sezonem – mecz z wicemistrzem Hiszpanii Barceloną. Co prawda mieliśmy grać dzisiaj z Realem Madryt, ale Królewscy w ostatniej chwili odwołali spotkanie. Sprawiliśmy wielką niespodziankę, gdy prowadziliśmy z Katalończykami 1:0 do przerwy, a swoje prowadzenie zwiększyliśmy w 52. minucie. W całym meczu byliśmy lepsi, a gola straciliśmy dopiero w 91. minucie.

 

[TOW] Racing Santander – FC Barcelona 2:1 (1:0) [Wilk 45’, Camps 52’ – Izquierdo 90’+1’]

Data: 21.08.2016

Odnośnik do komentarza

Odcinek 810

 

Po pokonaniu Barcelony w sparingu, wszyscy w Santander z optymizmem patrzyli na nasz pierwszy ligowy mecz z Alcoyano, drużyną, z którą rozpoczynaliśmy również rundę wiosenną w poprzednim sezonie, i która skopała nas wówczas 1:4. Miałem nadzieję, że zawodnicy zgrali się ze sobą podczas tych dziesięciu spotkań towarzyskich, a niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jakiś piłkarz po tym, jak sprzedałem Murillo za pół miliona euro do Rayo.

 

Długo zastanawiałem się nad wyborem pierwszego bramkarza, ale w końcu zdecydowałem się na Daleia, który w ostatnim meczu pokazał wielką klasę i ani razu nie wyjmował piłki z siatki. Czekałem na jakieś potwierdzenie, że dobrze zrobiłem i doczekałem się tego w 12. minucie, gdy Wang w kapitalny sposób obronił strzał rywala. Chiński golkiper świetnie spisywał się w tym spotkaniu pokazując w nim wielkie umiejętności, refleks i szybkość. Szczytem wszystkiego była obrona rzutu karnego w 40. minucie, ale chwilę później nie dał już rady i skapitulował przy technicznym strzale Urbano na długi słupek.

 

Nie miałem zamiaru krytykować swoich piłkarzy, którzy do tej pory grali bardzo dobrze i nie popełniali błędów. Musiałem ich odpowiednio zmotywować, żeby odrobili stratę jednego gola i wyszli na prowadzenie. W tym celu wprowadziłem na boisku dwóch świeżych zawodników, ale i tak pierwsze słowo należało do Shechter’a, który w 62. minucie wparował w pole karne przeciwnika, dostał piłkę od swojego kolegi i świetnym strzałem milimetry obok słupka dał nam nowy wynik – 1:1. Teraz wystarczyło spokojnie rozegrać akcję, żeby wyjść na prowadzenie, a dokonaliśmy tego 7 minut przed końcowym gwizdkiem. Zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Lelujka, który mocnym strzałem nie dał szans zasłoniętemu bramkarzowi. 4 minuty później Camps zagrał do Polaka, który nie wahał się długo i uderzył z ponad 30 metrów. Wysunięty golkiper nie zdążył wrócić na swoje miejsce, a piłka swobodnie wpadła do siatki! Sędzia doliczył tylko 3 minuty, które miały dać nadzieję gościom, ale szybko je zgasiliśmy, gdy w doliczonym czasie Wilk kopnął z kilku metrów w odsłoniętą część bramki i podwyższył na 4:1! Tym razem to my ogrywamy Alcoyano takim rezultatem, a nie na odwrót.

 

Data: 28.08.2016

Stadion: El Sardinero, Santander

Widzów: 15 442

Sędzia: David Miranda Torres

MoM: Michał Lelujka (9) [Racing]

 

Dalei – Raffaele, Benes, Beckmann, Przybylski – Stelvio, Fernando (Ivanschitz 45’), Wilk, Matmour (Camps 74’) – Shechter, Mateo (Lelujka 45’)

 

(-) Racing Santander – (-) C.D. Alcoyano 4:1 (0:1) [shechter 62’, Lelujka 83’, 87’, Wilk 90’+3’ – Urbano 43’]

-Segunda Division [1/42]

Odnośnik do komentarza

Podziękować ;)

 

Odcinek 811

 

Pod koniec miesiąca wybraliśmy się do Vecindario, gdzie ich drużyna szczęśliwie wygrała w pierwszej kolejce z Rayo 4:3, dlatego zajmują siódme miejsce. Tak się składa, że graliśmy z nimi trzeci mecz w rundzie wiosennej, więc początek sezonu wygląda niemal identycznie do minionego. Wolałem nie ryzykować i wystawiłem od pierwszych minut Dalei’a oraz Lelujkę. Mecz jednak różnił się znacząco od poprzedniego i kibice mogli śmiało narzekać na nudę. Dopingu prawie nie było, a to dlatego, że na stadionie zasiadło niewiele ponad 2 tysiące widzów. Gospodarze bez specjalnego wsparcia fanów zdobyli gola jako pierwsi. W 32. minucie Angel popchnął przeciwnika przed naszym polem karnym i Longo wykorzystał rzut wolny z dogodnej pozycji.

 

Przegrywaliśmy do przerwy 0:1, ale nadal miałem w pamięci ostatnie spotkanie, gdzie w drugiej połowie stać nas było na czterokrotne pokonanie bramkarza drużyny przeciwnej. W tym celu musiałem poważnie porozmawiać z piłkarzami i zmotywować ich do ciężkiej pracy. Ale wyrównującego gola nie zdobyliśmy po akcji, lecz po rzucie wolnym, którego wykorzystał Lelujka – czołowy strzelec drużyny. Polak miał szansę zostać bohaterem w 66. minucie, ale trafił wprost w ręce bramkarza, który miał dzisiejszego dnia wiele szczęścia. Skończyło się podziałem punktów i nikt nie mógł być niezadowolony, bo całe spotkanie było na niskim poziomie.

 

Data: 31.08.2016

Stadion: Municipal, Vecindario

Widzów: 2 288

Sędzia: Andres Manuel Ceballos Silva

MoM: Michał Lelujka (8) [Racing]

 

Dalei – Raffaele (Stefański 76’), Benes, Beckmann, Angel – Stelvio, Wilk, Matmour, Ivanschitz (Colazo 61’) – Lelujka, El Jadeyaoui (Shechter 45’)

 

(7) U.D. Vecindario – (2) Racing Santander 1:1 (1:0) [Longo 32’ – Lelujka 50’]

-Segunda Division [2/42]

 

Wydawało się, że Zagłębie przejdzie do fazy grupowej, ale niespodziewanie przegrali u siebie rewanżowe spotkanie z Grasshopper 0:2 i będą kontynuować swoją przygodę w europejskich pucharach w UEFA.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 812

 

Podsumowanie (sierpień):

 

Ranking: 1. Francja (1862); 2. Argentyna (1758); 3. Brazylia (1649); 16. Rosja (1100); 22. Polska (950)

 

Bilans spotkań (klub): 2 (1-1-0) 5:2

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Michał Lelujka – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Segunda Division: 6. miejsce

Copa del Rey: 2. runda (vs. Xerez ?:?)

Finanse: € 6,72 mln (- 3,21 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Henri Saivet (PSG) -> Arsenal za € 41,5 mln

2. Alexandre Pato (Arsenal) -> Real Madryt za € 39 mln

3. Samir Nasri (Olympique Marseille) -> Barcelona za € 25 mln

 

Transfery (Hiszpania):

 

1. Alexandre Pato (Arsenal) -> Real Madryt za € 39 mln

2. Samir Nasri (Olympique Marseille) -> Barcelona za € 25 mln

3. Marc Crosas (Real Madryt) -> Juventus za € 19,5 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Sergiy Kryvosheev (Lech Poznań) -> Olympique Marseille za € 8 mln

2. Trabo Marumo (Lech Poznań) -> Valenciennes za € 4,1 mln

3. Maciej Tora (GKS Bełchatów) -> Ruch Chorzów za € 1,1 mln

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+0)

Francja: Le Mans (+1)

Niemcy: Köln (+0)

Grecja: Aris (+0)

Włochy: Lazio (+0)

Holandia: Heerenveen (+2)

Portugalia: Braga (+0)

Irlandia: Cork City (+11)

Szkocja: Partick Thistle (+1)

Szwecja: Hammarby (+3)

Serbia: Borac (+0)

Polska: Arka Gdynia (+1)

Rosja: Saturn (+1)

Hiszpania: Barcelona (+0)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...