Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Inna grupa, również nietrzeźwych Polaków, usiłowała wedrzeć się na teren Koloseum. Z kolei do polskiej policji dotarły w czwartek wieczorem informacje, że kibice Legii w trakcie wchodzenia na stadion w Rzymie usiłowali rozerwać ogrodzenie.

 

 

Ło kurwa, jakie buractwo :lol:

Tak się kończy popuszczanie pasa, panie Leśnodorski.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

 

Inna grupa, również nietrzeźwych Polaków, usiłowała wedrzeć się na teren Koloseum. Z kolei do polskiej policji dotarły w czwartek wieczorem informacje, że kibice Legii w trakcie wchodzenia na stadion w Rzymie usiłowali rozerwać ogrodzenie.

 

 

Ło kurwa, jakie buractwo :lol:

Tak się kończy popuszczanie pasa, panie Leśnodorski.

 

Kibice Lazio pokazali dziś, że buractwo i im obce nie jest. :D

 

Mecz tragedia, wszyscy zagrali fatalnie. Nigdy nie sądziłem, że zatęsknię za Skorżą, ale trzeba przyznać, że umiał dobrze wykorzystać Ljuboję, który wiele dawał tej drużynie. Teraz za to mamy Ojamę, Kucharczyka czy Pinto. Śmiech na sali.

A Urban w pucharach ma bilans 6 - 9 - 11. W tym dwa zwycięstwa nad Walijczykami, dwa nad Gruzinami i po jednym nad Austriakami i Łotyszami.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy dobrze wiedzieli, że Urban wspaniałym trenejro nie jest. Broni go MP z tamtego roku, ale w pucharach nic nie pokazał. Druga strona medalu to te kontuzje. Przed sezonem mówiłem, że wygramy ligę w cuglach z taką ławka rezerwowych I nie będziemy w pewnym momencie w sytuacji gdzie braknie nam piłkarzy (nareszcie). Sic - koszmar się zrealizował, choć w lidze ciągle mamy lidera. W zimie ma odejść niby Furman (wreszcie), ale pasuje nam porobić kilka transferów z przodu. Nie może być tak, że jak nie ma Rado to nie ma kto rozgrywać (choć Pinto nawet ostatnio zaczął grac). Mamy na papierze najlepsza obronę w kraju, ale cały czas nam ktoś wypada. Tak fatalnego sezonu jakiejkolwiek polskiej ekipy pod względem kontuzji nie pamiętam od lat.

Odnośnik do komentarza

Tylko pytanie - kto przygotowywał drużynę do sezonu? Kto ustala intensywność treningów? Właśnie trenejro Urban i asystent, którego może sobie dobrać względnie dowolnie. Dlaczego kolejni gracze nagle gasną? Dlaczego grają gorzej niż w poprzednich klubach? Bo ustawia ich taktyczny ignorant. Urbana nieusprawiedliwia kompletnie nic, to jeden z najgorszych trenerów w E-klasie i było mu ładnie podziękować po MP i odszedłby z poczuciem spełnienia, a i kolejne pół roku nie byłoby zmarnowane. Mam nadzieję, że zarząd wreszcie to zauważy i pozbędzie się szkodnika już w zimie. Niesty znając życie zostawią go do lata, on zdobędzie kolejne MP (bo niby kto miałby zagrozić Legii?) i znowu będzie "no jak to go tak wyrzucić?". Komedia.

 

Z drugiej strony wychodzi też typowe picerstwo w sprawie skautingu. Leśnodorski wolał zatrudnić byłych piłkarzy za gigantyczne pieniądze zamiast stworzyć dużo szerszej, a wcale nie mniej "eksperckiej" siatki. A brak skautingu najlepiej pokazuje letnie okno, z którego nie sprawdził się praktycznie nikt (Dossa to dla mnie jednak niewypał).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Niby fajnie, Urban wyleciał, został zrobiony "jakościowy krok do przodu", ale jakoś trudno doszukać sie tej jakości w karierze trenerskiej Berga. Na razie to wielka niewiadoma.

Facet ma charyzme, obycie w wielkiej piłce, na pewno jakieś znajomości w świadku piłkarskim, możliwe, że jego renoma piłkarska obudzi kilku legijnych bumelantów, ale na ta chwilę, to tylko tyle. Na naszą cienką ligę wystarczy (nawet kiepski Urban wystarczał), ale czy na puchary..to już pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza

Wiadomość mocno słodko-gorzka. Oczywista radość, że wyleciał przebieraniec, ale również poważna wątpliwość czy nie zastąpił go kolejny. Zupełnie nie obchodzi mnie jakim piłkarzem był Berg, bo i Urban był nie najgorszym, nie mówiąc już o jakimś Gullitcie czy Matheusie. Niestety póki co wszędzie gdzie pracował to przegrywał (zupełnie analogicznie do Urbana), a jakieś pustosłowie SAF-a niespecjalnie robi na mnie wrażenie. Martwi mnie też to, że przy ewentualnych kiepskich wynikach łeb podniosą fani polskiej myśli szkoleniowej zupełnie pomijając fakt, że wybrano trenera kompletnie bez sukcesów. Jednak jeszcze nie skreślam Berga, może rzeczywiście praca w Blackburn była specyficzna, a w Norwegii było średnio, a nie beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza

Ja tam jednak zapijalem dobre nowiny, ze Janek odszedl. Bylem jego przeciwnikiem od kiedy znow go zatrudnili. Wiem -i zdobyl mistrza I puchar, ale co z tego. Berg choc bez sukcesow jako trener zapewnie moze tez to zrobic przynajmniej tak samo jak Urban. Legia byla przez poltorej sezonu bez stylu. Puchary europejskie w plecy - mistrza zdobylismy poprzez megaforme Koseckiego, Kuciaka, Jedzy, Radovicia czy Ljuboji. Do tego dochodzil pech przeciwnikow. Tak to widze jako fan Legii, ktory do taktyki i stylu zawsze sie czepial. Przepita mordka nie bedzie juz siedziala na naszej lawce trenerskiej. Co do znanego nazwiska jak ktos tu wspomnial to je mamy. Chcieliscie Guardiole czy bardziej znanego trenera? Za co? Nikogo na to nie stac. Wisla juz probowala I odbilo sie to czkawka, a nazwiskiem raczej imponowal dyrektor, a nie trener.

 

Czekam wlasnie na konferencje prasowa I spokojnie przewegetujemy kolejne kilka tygodni by zobaczyc co Berg moze zaoferowac Legii. Legia zaoferowala mu dobre warunki by cos wybudowac I przede wszystkim zbudowac swoja marke jako menadzer.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...