Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

i nie dość, że nic za niego nie będzie płacić

skąd to info?? :o jak to nie będzie płacić?

Piekny skrot myslowy... To, ze ma zyski wieksze od oplaty to nie znaczy, ze nie bedzie placic :]

 

Co do dopasowywania barwy sponsorow do obiektu to sie da - ale trzeba miec jaja, no i renome taka jak ma turniej Roland Garros na przyklad :)

 

http://farm6.static.flickr.com/5065/5899394293_bd735da0d1_z.jpg

http://farm6.static.flickr.com/5307/5899394355_c20ddb1f34_z.jpg

 

Spojrzcie na bandy w tle.

Odnośnik do komentarza

i nie dość, że nic za niego nie będzie płacić

skąd to info?? :o jak to nie będzie płacić?

Piekny skrot myslowy... To, ze ma zyski wieksze od oplaty to nie znaczy, ze nie bedzie placic :]

 

Co do dopasowywania barwy sponsorow do obiektu to sie da - ale trzeba miec jaja, no i renome taka jak ma turniej w Wimbledonie na przyklad :)

 

http://farm6.static.flickr.com/5065/5899394293_bd735da0d1_z.jpg

http://farm6.static.flickr.com/5307/5899394355_c20ddb1f34_z.jpg

 

Spojrzcie na bandy w tle.

 

Będzie pokrywać koszta użytkowania, które pokrywa większość klubów, a żaden z nich nie może liczyć na nowoczesny stadion zbudowany przez miasto z możliwością sprzedania jego nazwy, co pokryje koszta wynajmu i jeszcze zostanie 1,3 mln zł nadwyżki. Przykłady: czy Lechia dostała cokolwiek za sprzedaż nazwy? Śląsk ma bardzo ciekawą ofertę pokrywania kosztów użytkowania stadionu przez miasto w zamian za całość zysków z dnia meczu (nie wiem na ile to aktualne, ale takie propozycje się przewijały) czy cyrki Lecha.

Odnośnik do komentarza

@Henk:

 

Który z tych sponsorów opiera swoją strategię w równych proporcjach na logo, jak i na barwie tła?

To raz, gdzie na Legii znajdziesz takie powierzchnie do reklamowania "właściciela" obiektu?

Wiesz ja nie mowie, ze to na Legii ma sens - mowie tylko, ze jesli ktos bardzo by chcial zmienic swoje barwy to by sie dalo to zrobic...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - Pepsi i Legia zachowuja sie bardzo racjonanie. Nie wiem, czy zwrociliscie uwage, ale oficjalnym komunikacie stron nie pada ani slowo o zmianie nazwy. Jest o umowie sponsoringowej i dzialaniach prowadzonych w jej ramach - umieszczeniu materialow promocyjnych. O ile mi wiadomo, slowo "arena" nie jest zadnym zastrzezonym znakiem towarowym i mozna je pisac wszedzie, nawet obok logotypu Pepsi. Mozliwe, ze w taki sposob strony zagraja - napis bedzie widoczny, ale w zadnych oficjalnych dokumentach taka nazwa nie padnie, zeby nie dawac pretekstu urzednikom (w ktorych sukces i tak niezbyt wierze, bo duzy koncern ma na pewno lepszych prawnikow).

 

Nawiasem mowiac, ciekawe jak zareaguje tzw. srodowisko kibicowskie jesli moje podejrzenia sie potwierdza. Czy specjalisci od wmawiania ludziom, ze transparenty konieciti.pl odsylaly do strony o koniach citi, beda sie oburzac na niegodziwe dzialanie zlego Waltera? Czy beda az takimi hipokrytami jak - nie przymierzajac - PiS, ktory kampanie wyborcza nazywa informacyjna?

 

Będzie pokrywać koszta użytkowania, które pokrywa większość klubów, a żaden z nich nie może liczyć na nowoczesny stadion zbudowany przez miasto z możliwością sprzedania jego nazwy, co pokryje koszta wynajmu i jeszcze zostanie 1,3 mln zł nadwyżki. Przykłady: czy Lechia dostała cokolwiek za sprzedaż nazwy? Śląsk ma bardzo ciekawą ofertę pokrywania kosztów użytkowania stadionu przez miasto w zamian za całość zysków z dnia meczu (nie wiem na ile to aktualne, ale takie propozycje się przewijały) czy cyrki Lecha.

Zaraz zaraz, a kto powiedzial, ze to ma byc jakos ujednolicone? Czy nakazuje tego jakies prawo? Co to za urawnilowka? Przeciez inne uwarunkowania biznesowe i kibicowskie sa w Warszawie, inne w Gdansku, jeszcze inne w Poznaniu etc.

 

Ja wiem, ze dla idealistow piekny bylby powrot wielkich, wielosekcyjnych klubow centralnych, w ktorych kasy byloby tyle, ze nawet jej wyprowadzanie dawaloby szanse na dobre transfery i zawojowanie Europy, ale zdajmy sobie wreszcie sprawe, ze lekcewazenie zasad rynkowych nie ma szans wyjsc na dobre zadnemu klubowi.

 

Jesli po tak kiepskim sezonie jest ktos, kto przekonal Pepsi do wywalania 6 mln zl rocznie na Legie, to ja to kupuje, a nie traktuje tego jako ciosu w splot sloneczny (SZU, naprawde bywasz zabawny). Korona mi z glowy nie spadnie, jesli zamiast syrenki bedzie Pepsi za grube melony - ja syrenke juz wiele razy widzialem, nie trzeba mi jej eksponowac zebym wiedzial, gdzie jestem i klubowi z jakiego miasta kibicuje. Zwlaszcza ze i tak grupy kibicowskie zawiesza tam flagi i logo Pepsi nie bedzie zbyt widoczne (swoja droga to moze byc potencjalne zrodlo konfliktu, gdyby Pepsi zazyczylo sobie, zeby nie zakrywac jego logotypu - no ale wowczas filozofia jest prosta: dajemy logo na trybunach zwykle nieoflagowanych i wszyscy sa syci).

 

Warto uzmyslowic sobie, ze zyjemy w wolnym kraju i nikt nie zabrania stronom zawierania umow takich, jakie uznaja dla siebie za korzystne. W Warszawie miasto dalo kase na stadion w zamian za niemaly czynsz i mozliwosc organizowania bodajze 6 imprez rocznie, na ktorych rowniez moze niezle zarobic - uznalo, ze to uczciwy uklad i tyle. Czemu mam sie przejmowac tym, co dostanie Lecha albo jaka oferte ma Slask? Nie umieli nic wynegocjowac? Frajerzy, niech kombinuja kase skadinad. Nie dopuscili ich do negocjacji z miastem? Loserzy, powinny zyc z ratuszem tak dobrze, zeby moc czerpac profity. Nie zadbali o odpowiednie zapisy w umowie? Trudno, to, co zaoszczedzili na prawniku, straca na umowie sponsorskiej miasta. Sorry, Winnetou, c'est la vie.

Odnośnik do komentarza

Będzie pokrywać koszta użytkowania, które pokrywa większość klubów, a żaden z nich nie może liczyć na nowoczesny stadion zbudowany przez miasto z możliwością sprzedania jego nazwy, co pokryje koszta wynajmu i jeszcze zostanie 1,3 mln zł nadwyżki. Przykłady: czy Lechia dostała cokolwiek za sprzedaż nazwy? Śląsk ma bardzo ciekawą ofertę pokrywania kosztów użytkowania stadionu przez miasto w zamian za całość zysków z dnia meczu (nie wiem na ile to aktualne, ale takie propozycje się przewijały) czy cyrki Lecha.

 

Umowa została zawarta przez obie strony. Skoro znalazł się tam zapis, że Legia ma wszystkie prawa marketingowe związane ze stadionem to o co chodzi? Ktoś przykładał urzędnikom pistolet do głowy i kazał to podpisywać? Legia to instytucja charytatywna i ma zrzec się tego punktu? :huh:

Odnośnik do komentarza

Tylko czy ja mówię, że Legia zrobiła coś złego? Świetny ruch biznesowy, po prostu stwierdziłem, że miasto nie popisało się w tych negocjacjach (czy ten czynsz jest taki wysoki? skoro zastrzegając sobie prawo do nazwy stadionu zyskaliby więcej to IMO wysoki nie jest). Czysto biznesowo Legia jest zdecydowanie w czołówce polskiej ligi, jeśli nie jest najlepsza (gorzej, że pion sportowy nijak się do tego nie ma). Do tego dochodziło mydlenie oczu ze strony miasta mówiącego o "miejskim stadionie", który w praktyce był i jest czysto legijny. Jeśli ktoś tu zrobił coś nie tak to miasto, Legia zrobiła genialny interes i tylko im można tego gratulować.

Odnośnik do komentarza

Tylko czy ja mówię, że Legia zrobiła coś złego? Świetny ruch biznesowy, po prostu stwierdziłem, że miasto nie popisało się w tych negocjacjach (czy ten czynsz jest taki wysoki? skoro zastrzegając sobie prawo do nazwy stadionu zyskaliby więcej to IMO wysoki nie jest). Czysto biznesowo Legia jest zdecydowanie w czołówce polskiej ligi, jeśli nie jest najlepsza (gorzej, że pion sportowy nijak się do tego nie ma). Do tego dochodziło mydlenie oczu ze strony miasta mówiącego o "miejskim stadionie", który w praktyce był i jest czysto legijny. Jeśli ktoś tu zrobił coś nie tak to miasto, Legia zrobiła genialny interes i tylko im można tego gratulować.

 

Gdyby był to stadion czysto miejski, to sytuacja byłaby pewnie podobna do tej w Gdynii, Poznaniu czy Krakowie. Jednak koncern ITI zdecydował się wydać ~12 mln złotych na indywidualny projekt stadionu, który został opracowany na potrzeby Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa.

 

Miasto też zrobiło dobry interes - przecież ten obiekt jest świetną reklamą dla Warszawy. W ostatnim roku odbyło się kilka dużych imprez na PEPSI Arena (;)), które okazały się sporym sukcesem.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że w teraz również przyniesie szczęście i zdobędziemy Mistrzostwo Polski :)

 

Dariusz Śledziewski w sztabie Legii Warszawa

 

Przed nadchodzącym sezonem 2011/2012 do sztabu szkoleniowego Legii Warszawa dołączył trener Dariusz Śledziewski. Będzie on pełnił funkcję konsultanta sztabu szkoleniowego w zakresie przygotowania fizycznego i indywidualnych treningów legionistów.

 

- Przede wszystkim chciałbym pomóc w kwestii treningu indywidualnego poszczególnych zawodników i przygotowania motorycznego, aby drużyna była na tyle dobrze przygotowana, żeby tą ciężką, jesienną rundę rozgrywek mogła dobrze wytrzymać i prezentować się korzystniej od rywali – mówi nowy członek sztabu.

 

Nie jest to jednak pierwszy kontakt dr Śledziewskiego ze stołecznym Klubem.

- Pracowałem dla Legii już kilka lat temu, kiedy szkoleniowcem był Dariusz Wdowczyk. Zdobyliśmy wtedy mistrzostwo Polski, dlatego bardzo miło wspominam tamten okres. Nie ukrywam, że z przyjemnością przyjąłem zaproszenie trenera Macieja Skorży do sztabu. Wspólnie doszliśmy do porozumienia, że w kilku kwestiach mógłbym pomóc zespołowi – podkreśla nowy trener.

 

Dariusz Śledziewski pełni również funkcję kierownika Zakładu Teorii Sportu w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, jest dyrektorem Szkoły Trenerów PZPN, oraz przewodniczącym Wydziału Szkolenia PZPN.

Odnośnik do komentarza

Skorża zablokował wypożyczenie Koseckiego :) Chłopak ma papiery na granie. Mam nadzieję, że powalczy i przebije się jak Kucharczyk przed rokiem :)

 

Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje, zgodnie z którymi Jakub Kosecki w najbliższym sezonie miałby reprezentować barwy ŁKS-u Łódź. "Raczej nic z tego nie wyjdzie, chociaż wszystko wskazywało na to, że dojdziemy do porozumienia z Legią. Niestety dostaliśmy odmowę wypożyczenia piłkarza, bo trener Skorża chce mieć Kubę pod ręką. To praktycznie zamyka drogę do dalszych negocjacji" - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" menedżer łódzkiego klubu Tomasz Kłos.

 

Poprzedni sezon Kosecki spędził właśnie w ŁKS-ie, dla którego zdobył 11 bramek i pomógł łodzianom w powrocie do ekstraklasy. Po zakończeniu rozgrywek niespełna 21-letni pomocnik wrócił na Łazienkowską. Z powodu kontuzji "Kosa" nie poleciał na zgrupowanie z Legią do Austrii.

 

legionisci.com

Odnośnik do komentarza

Ciągle nie została podjęta decyzja co do Kahlona, a na testy przyjechał kolejny izraelski pomocnik :-k

 

Moshe Ohayon będzie trenował z Legią

 

W czwartek przy Łazienkowskiej 3 pojawił się izraelski zawodnik – Moshe Ohayon. Piłkarz weźmie udział w treningu z drużyną Macieja Skorży.

 

Ohayon od 2009 roku gra w FC Ashod. W poprzednim sezonie wystąpił w 34 meczach i strzelił 17 goli. Jego drużyna zajęła 13. miejsce w izraelskiej ekstraklasie. W latach 2006-2008 zawodnik bronił barw szwajcarskiego FC Winterthur. W Superlidze zaliczył 40 występów oraz zdobył 10 bramek. Sezon 2008/09 Moshe spędził w Beitarze Jerozolima. 6 sierpnia 2008 roku zagrał przeciwko Wiśle Kraków w eliminacjach do LM. Co ciekawe w tamtym okresie funkcję szkoleniowca „Białej Gwiazdy” pełnił Maciej Skorża.

 

Ohayon wystąpił w 10 spotkaniach pierwszej reprezentacji Izraela. Wychowanek FC Ashod był powoływany również do drużyn młodzieżowych.

 

Piłkarz występuje na pozycji pomocnika. W maju skończył 28 lat.

 

legia.com

 

Nadal trwa zamieszanie z Kuciakiem. W LE będziemy zmuszeni grać bez bramkarza :|

 

Zamieszania z Kuciakiem ciąg dalszy

 

Do końca miesiąca wyjaśni się sytuacja Dusana Kuciaka. Legia Warszawa co prawda już dwa tygodnie temu poprzez PZPN wystąpiła do FIFA o wydanie tymczasowego certyfikatu piłkarza, ale działacze FC Vaslui twierdzą, że Słowak wciąż jest ich zawodnikiem. Na udowodnienie tego mają czas do 28 lipca. Jeśli dokumenty potwierdzą, że kontrakt nie został rozwiązany, Słowak może zostać zdyskwalifikowany co najmniej na pół roku.

 

"Rozwiązałem kontrakt z Vaslui już kilka tygodni temu. Przez ostatnie miesiące nie otrzymywałem wypłat. Dostałem dokumenty to potwierdzające, ale bez certyfikatu. I tutaj właśnie jest problem. Gdy Michał Żewłakow rozstawał się z Ankaragücü, to od razu dostał certyfikat. Ja nie" – stwierdził Kuciak.

 

Bramkarz ma ustalone warunki 3-letniego kontraktu z Legią, ale bez certyfikatu umowa nie może wejść w życie. Nawet jeśli sprawa potoczy się po myśli Rumunów, legionistom nie grożą konsekwencje. Zawodnik rozpoczynając z nimi rozmowy przedstawił dokumenty świadczące o tym, że jest wolnym graczem.

 

 

Sytuacja się komplikuje, bo:

W piątek o północy mija termin zgłaszania piłkarzy do III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Do gry w pucharach można wskazać 25 piłkarzy. Możliwe, że nowi w zespole będą tylko Danijel Ljuboja i Michał Żewłakow.

 

Według regulaminu UEFA skład musi zostać odpowiednio zestawiony. Na tzw. liście A jest miejsce dla 17 dowolnych piłkarzy. Pozostałe osiem miejsc muszą zająć piłkarze wyszkoleni w Polsce (tzn. tacy, którzy między 15. a 21. rokiem życia łącznie przez trzy lata grali w polskim klubie), ale w tej liczbie tylko czterej wyszkoleni poza Legią.

legia.com

 

Nie wiem z jakim piłkarzem prowadzą rozmowy i dlatego zwlekają, ale w koncu się tak, że zostaniemy z takim składem jak obecnie. Bez nowego bramkarza, a zmiennikiem Radovica będzie Wolski.

 

 

Legia szykuje jednak dla kibiców HIT TRANSFEROWY!!! :D

W najbliższych dniach może okazać się też, że wiceprezes Legii Warszawa Leszek Miklas odejdzie ze stanowiska i przeniesie się do władz Ekstraklasy SA. Taką informację usłyszeliśmy wczoraj w ITI. W grę wchodzi stanowisko wiceprezesa spółki. Nie jest tajemnicą, że kilku mocnych graczy w radzie nadzorczej Ekstraklasy SA, w tym przedstawiciele Legii i Lecha, chciałoby odwołania obecnego prezesa Andrzeja Ruski. Przewrót szykowany jest na zimę, ale brakuje wystarczającej liczby głosów w radzie nadzorczej. Konflikt na jakiś czas mógłby zostać zażegnany, gdyby zastępcą Ruski został Miklas, przedstawiciel opozycji.

sports.pl

Odnośnik do komentarza

Ciągle nie została podjęta decyzja co do Kahlona, a na testy przyjechał kolejny izraelski pomocnik :-k

 

Moshe Ohayon będzie trenował z Legią

 

W czwartek przy Łazienkowskiej 3 pojawił się izraelski zawodnik – Moshe Ohayon. Piłkarz weźmie udział w treningu z drużyną Macieja Skorży.

 

Ohayon od 2009 roku gra w FC Ashod. W poprzednim sezonie wystąpił w 34 meczach i strzelił 17 goli. Jego drużyna zajęła 13. miejsce w izraelskiej ekstraklasie. W latach 2006-2008 zawodnik bronił barw szwajcarskiego FC Winterthur. W Superlidze zaliczył 40 występów oraz zdobył 10 bramek. Sezon 2008/09 Moshe spędził w Beitarze Jerozolima. 6 sierpnia 2008 roku zagrał przeciwko Wiśle Kraków w eliminacjach do LM. Co ciekawe w tamtym okresie funkcję szkoleniowca „Białej Gwiazdy” pełnił Maciej Skorża.

 

Ohayon wystąpił w 10 spotkaniach pierwszej reprezentacji Izraela. Wychowanek FC Ashod był powoływany również do drużyn młodzieżowych.

 

Piłkarz występuje na pozycji pomocnika. W maju skończył 28 lat.

 

legia.com

 

Podobno tym razem nie chodzi o sławne testy sportowe. Ohayon jest już dogadany z Legią i na dniach ma podpisać 2-letni kontrakt (220 tys. Euro za sezon). W drużynie Skorży ma zastąpić Ariela Borysiuka, który odchodzi do Udinese. Przyznam, że jak na piłkarza z wolnego transferu ma ciekawe CV. W zeszłym sezonie strzelił 17 bramek i miał 12 asyst - sporo jak na defensywnego pomocnika :-k

 

P.S. Z filmików na YouTube widać, że ma niezłe prostopadłe podanie, dobre strzały z dystansu i co najważniejsze: jest całkiem skutecznym wykonawcą stałych fragmentów gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...