Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Potencjalni rywale Legii w 3 rundzie eliminacji LE:

 

Hapoel Tel Awiw (Izrael), Stade Rennais (Francja), Lewski Sofia (Bułgaria), Vitoria Guimares (Portugalia), FK Mińsk (Białoruś)/Gaziantepspor (Turcja)

 

Oby Legia wpadła na Lewskiego lub Białorusinów. Najgorszy byłby zdecydowanie wyjazd do Francji.

Odnośnik do komentarza
Trzydziestu czterech polskich i dziesięciu holenderskich pseudokibiców zostało w czwartek zatrzymanych za naruszanie porządku publicznego w Kownie. Wszyscy przyjechali na spotkanie Taurasa Taurogi z holenderskim ADO Den Haag w eliminacjach Ligi Europejskiej.

sport.pl

 

Chłopaki widać lubią jeździć na Litwę :] Ciekawe ilu złapią po i w trakcie meczu :roll:

Odnośnik do komentarza

Potencjalni rywale Legii w 3 rundzie eliminacji LE:

 

Hapoel Tel Awiw (Izrael), Stade Rennais (Francja), Lewski Sofia (Bułgaria), Vitoria Guimares (Portugalia), FK Mińsk (Białoruś)/Gaziantepspor (Turcja)

 

Oby Legia wpadła na Lewskiego lub Białorusinów. Najgorszy byłby zdecydowanie wyjazd do Francji.

 

E tam, jak odpadać to już z przytupem :keke:

Odnośnik do komentarza
Trzydziestu czterech polskich i dziesięciu holenderskich pseudokibiców zostało w czwartek zatrzymanych za naruszanie porządku publicznego w Kownie. Wszyscy przyjechali na spotkanie Taurasa Taurogi z holenderskim ADO Den Haag w eliminacjach Ligi Europejskiej.

sport.pl

 

Chłopaki widać lubią jeździć na Litwę :] Ciekawe ilu złapią po i w trakcie meczu :roll:

Prowokacja policyjna pewnie była.

Odnośnik do komentarza

Picie piwa też się łapię pod naruszanie porządku publicznego. Skoro nie macie jakichkolwiek informacji za co były zatrzymania, to po co po raz kolejny piszecie takie bzdury? Nie rozumiem...

Nie wiesz? Wszyscy tutaj są bardziej kumaci od tych, którzy byli na meczu.

 

Kibic z dala się nie wp%$%#ala :)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie mogli zostać zatrzymani nawet za plucie na chodnik czy przeklinanie, faktem jest, że ilość zatrzymanych (oraz to z jakiego są państwa oraz komu kibicują) idzie w świat i ludzie coraz bardziej są nieprzychylni kibicom, bo za każdym razem gdy pokażą się za granicą są zatrzymania, nieważne z jakiego powodu.

Odnośnik do komentarza

Za legia.net:

 

Ivica Vrdoljak nadal będzie kapitanem Wojskowych.

 

O wszystkim zadecydowało głosowanie wewnątrz zespołu. "Ivo" dostał opaskę przed rozpoczęciem zeszłego sezonu od trenera Macieja Skorży. Dalsze pełnienie tej funkcji przez Chorwata nie jest zaskoczeniem. Już przed zgrupowaniem wszystko wskazywało, że tak się stanie, a na dodatek wielu piłkarzy Legii, podkreślało, że defensywny pomocnik ma ich pełne poparcie.

 

Niespodzianki nie było :-k Dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Kelhar rozpoczyna treningi w Ankaragucu

 

Jak poinformował legia.com dyrektor ds. rozwoju sportowego - Marek Jóźwiak - Dejan Kelhar rozpocznie treningi w Ankaragucu.

 

W stolicy Turcji słoweński obrońca będzie przebywał przez trzy dni.

 

Dejan Kelhar podpisał kontrakt z Legią w lutym 2011 roku. Wystąpił w dwóch meczach ligowych i jednym pucharowym.

 

Ankaragucu poprzedni sezon zakończył na 13. miejscu w Super Lig. Barw klubu z tureckiej stolicy bronił Michał Żewłakow.

 

Myslalem, ze jednak trochę wiecej potrafi i jeszcze to pokaże... :roll: Szczurek miał rację, że to szrot ;)

 

Sztab chyba woli zostawić młodego Zboźnia (i bardzo dobrze). Mam nadzieję, że przekona do siebie sztab szkoleniowy i dostanie szanse w Pucharze Polski. Tylko czy to w tej chwili będzie lepsze dla jego piłkarskiego rozwoju? :-k

 

 

Decyzji co do testowanych pomocników ciągle nie ma. Może dziś...

 

A Skorża słusznie zaniepokojony:

 

- Gdyby wszyscy napastnicy byli zdrowi to dziś Hubnik grałby z przodu z Ljuboją lub ewentualnie na lewym skrzydle. Chciałem w czasie obozu zobaczyć, czy lepiej ustawiać ich obok siebie, w pionie, czy Michala na skrzydle. Wygląda na to, że ten wariant będę musiał sprawdzić dopiero w meczu o stawkę. To wiąże się z ryzykiem - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Legii Maciej Skorża.

 

Ljuboja, Żewłakow - mocne nazwiska. Wkomponował pan ich już do zespołu?

 

- Obaj dobrze pracują, po Michale początkowo było widać, że nie grał od kwietnia, ale z każdym meczem prezentuje się lepiej. Przestał nawet zdobywać bramki samobójcze (śmiech). Danijelowi na przestrzeni trzech tygodni przyplątały się dwa urazy, niestety niewiele trenował z zespołem. Z oceną tego, czy udało się ich wkomponować, poczekajmy. Przyjdą mecze o stawkę, wtedy to ocenimy.

 

Wciąż mówi pan o negatywnych sprawach. Plusów nie ma?

 

- Plusem jest coraz lepsza gra drużyny oraz dobra atmosfera panująca w zespole.

 

Możemy spodziewać się wzmocnień?

 

- Bardzo na nie liczę. To jest druga rzecz, która mnie niepokoi. Odeszło od nas pięciu ofensywnych graczy, a przyszli Danijel Ljuboja oraz Jakub Kosecki, który trafił do nas z kontuzją eliminującą go z treningów jeszcze na kilka tygodni. Musimy koniecznie pozyskać piłkarzy, a dodatkowo ciągle wisi nade mną możliwość odejścia Ariela Borysiuka. Jeśli tak się stanie, to natychmiast musimy sprowadzić kogoś w jego miejsce. Z całym szacunkiem dla młodzieży, Rafała Wolskiego, Michała Żyro, dobrze pracują, robią postępy, ale jeszcze za wcześnie, aby opierać na nich grę w europejskich pucharach. W tym oknie transferowym priorytetem było pozyskanie bramkarza, niestety Dusan Kuciak wciąż nie jest naszym zawodnikiem. Sprawa się komplikuje, liczyłem, że od meczu z Zagłębiem Lubin będę miał go do swojej dyspozycji.

 

Patrzy pan z zazdrością na Wisłę?

 

W pewnym sensie. Gdy tam pracowałem, czegoś takiego nie było. Nieco im zazdroszczę.

 

Dlaczego w Legii transfery nowych piłkarzy trwają tak długo? To pana wina, dyrektora sportowego czy kogoś innego?

 

- To niedoskonałość pewnych procedur. Ja przedstawiłem zarządowi swoją listę zawodników, niektórzy zostali zaaprobowani, inni nie. Nie ukrywam, że liczyłem na większą determinację klubu przy transferach, szczególnie w obliczu gry w europejskich pucharach. Więcej wzmocnień, to większe szanse w rywalizacji.

 

Źródło: Przegląd Sportowy

 

 

Przemówił również Wojtek kac Kowalczyk ;)

 

- Było ogromnym błędem pozostawienie trenera na kolejny sezon. Przecież już dwie kolejki przed końcem było niemal w stu procentach pewne, że zostanie pożegnany. Działacze nie potrafili jednak w porę znaleźć jego następcy, czas uciekał i postanowili, że Skorża zostanie. Stracony czas. Po pierwszych dwóch meczach pucharowych, względnie także dwóch ligowych, zostanie i tak zwolniony. Po prostu w Legii już nie będą mieli wyboru. Jak im przegra Ligę Europejską i jeszcze fatalnie wystartuje w Ekstraklasie - mówi w rozmowie z "Polską the Times" były gracz naszego klubu Wojciech Kowalczyk.

 

- Po zgrupowaniu w Austrii prawda o tej drużynie jest okrutna. Znów w Warszawie mamy bardzo słaby zespół, który nie jest zdolny do niczego. Słaba gra, beznadziejne transfery, no i ciągłe kontuzje zawodników. Tam nie ma kto grać. Jak czytałem nazwiska zawodników, którzy siedzieli na ławce rezerwowych w ostatnich sparingach, to nie znałem żadnego. Kompletne "noł nejmy". W wielkiej Legii. Tuż przed rozpoczęciem sezonu, w którym drużyna ma wreszcie zdobyć mistrzostwo.

 

Może nie będzie tak źle? Jakieś transfery jednak przeprowadzono.

 

Jakie? Ljuboja to ma być wzmocnienie? Wszyscy się podniecają, że takiego zawodnika w polskiej lidze jeszcze nie było. A ja się pytam, dlaczego ten Ljuboja, skoro taki dobry, nie był w stanie znaleźć żadnego klubu na Zachodzie. Odpowiedź właściwie już mamy. Od razu jak przyjechał, to coś go bolało. A jak się kończyło zgrupowanie, to też doznał kontuzji. Coś mi się wydaje, że częściej niż na boisku będzie gościł w gabinecie doktora Machowskiego. Myślę, że Serb ciągle będzie kontuzjowany. Spójrzmy na Wisłę Kraków. Widać już wyraźnie, że Wisła znów najlepiej kupiła na rynku transferowym. I nie myśleli wyłącznie krótkowzrocznie o najbliższych meczach pucharowych. Zabezpieczyli się na cały sezon. Dlatego znów zdobędą mistrzostwo Polski.

 

A Legia która będzie?

 

Szósta. Tak to wygląda. Lepsze drużyny w tym momencie oprócz Wisły mają także Lech, Jagiellonia, Śląsk, a nawet Lechia. Może jeszcze ktoś wystrzeli. Wydaje mi się, że ten sezon będzie podobny do minionego. Znów z dziesięć drużyn będzie walczyć o mistrzostwo prawie do samego końca. Z tym że nie wierzę, aby Legia miała aż tyle szczęścia co w poprzednich rozgrywkach. Kiedy mimo jedenastu porażek zajęła trzecie miejsce.

 

Jak posada Skorży wisiała na włosku, to trener dostał potężne wsparcie z trybun. Można było usłyszeć, że Maciek jest OK i nikt nie powinien go wyrzucać.

 

Przecież pan wie, jak było. Po pierwsze, to trener uczestniczył w rozmowach z kibicami i przyczynił się do wyciszenia całej tej sprawy Rzeźniczka. Poza tym dostał ultimatum. Coś w stylu Puchar Polski w zamian za wsparcie. No, i jakimś cudem udało się ten Puchar Polski zdobyć. Gdyby było inaczej, to myślę, że nie mógłby się pokazać przy Łazienkowskiej przez lata. Inna rzecz, że to tylko odroczyło wyrok. Powtórzę jeszcze raz: Skorża wyleci z hukiem po kilku pierwszych meczach w tym sezonie. Sądzę, że działacze już robią odpowiednie przymiarki i poszukują nowego trenera.

 

Kto powinien zostać jego następcą?

 

Czesiek Michniewicz byłby odpowiedni. Pokazał facet, że potrafi zrobić coś z niczego. I z byle jakim Widzewem otarł się o europejskie puchary. Pytanie tylko, czy dałby radę ugrać coś z takim szrotem, jaki jest teraz w Legii do dyspozycji.

 

Oczywista oczywistość, że po kiepskim początku Skorża wyleci. Jeśli będzie tylko dobry następca, bo Czesia to jakoś nie widzę... :roll:

Odnośnik do komentarza

Oczywista oczywistość, że po kiepskim początku Skorża wyleci. Jeśli będzie tylko dobry następca, bo Czesia to jakoś nie widzę... :roll:

Skorża do spółki ze swoim Italiano-Physio znowu przygotują zespół do rundy tak, że obudzi się na sam koniec. Od kilku rund już Skorża nie umie dobrze przygotować zespołu. Tak było w Wiśle, tak było w Legii. On już dawno powinien zostać zwolniony, Jóźwiak także. Przykro patrzeć jak Wisła i Polonia się zbroją a Legia przymierza łachy w lumpeksie :/

Odnośnik do komentarza

Zbozień chyba jednak trafi na kolejne wypożyczenie. Tym razem będzie to prawdopodobnie GKS Bełchatów.

Michał Żewłakow, Dickson Choto, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Ivica Vrdoljak to zawodnicy, którzy są wyżej w hierarchii na środku obrony, więc o minuty rzeczywiście byłoby ciężko. Miejmy nadzieję, że Janas da więcej pograć temu chłopakowi :)

Odnośnik do komentarza

Skorża do spółki ze swoim Italiano-Physio znowu przygotują zespół do rundy tak, że obudzi się na sam koniec. Od kilku rund już Skorża nie umie dobrze przygotować zespołu. Tak było w Wiśle, tak było w Legii. On już dawno powinien zostać zwolniony, Jóźwiak także. Przykro patrzeć jak Wisła i Polonia się zbroją a Legia przymierza łachy w lumpeksie :/

 

 

stary, uwierz mi, że żaden z zespołów się nie wzmocnił dobrze. Gdyby w drużynie pozostali Mierzejewski, Sobiech i Andreu, dziś dałbym głowę sobie uciąć, że będziemy mistrzem. Dzis sytuacja jest gorsza i sukcesem będzie podium. Czy rzeczywiście sytuacja Legii jest tak zła ? Legia nie musi na gwałt szukać kolejnych zapchajdziur, mając najbardziej utalentowanych juniorów w Polsce możecie dawać im szanse, a skład mocny jak co roku. Wina leży po stronie M.Skorży

Odnośnik do komentarza

 

 

 

stary, uwierz mi, że żaden z zespołów się nie wzmocnił dobrze. Gdyby w drużynie pozostali Mierzejewski, Sobiech i Andreu, dziś dałbym głowę sobie uciąć, że będziemy mistrzem. Dzis sytuacja jest gorsza i sukcesem będzie podium. Czy rzeczywiście sytuacja Legii jest tak zła ? Legia nie musi na gwałt szukać kolejnych zapchajdziur, mając najbardziej utalentowanych juniorów w Polsce możecie dawać im szanse, a skład mocny jak co roku. Wina leży po stronie M.Skorży

Gdyby zostali to by pewnie nie grali przez brak podpisania odpowiedniego aneksu do umowy. I muszę przyznać, że odważny z Ciebie człowiek skoro stawiasz swoją głowę na szali przy prezesie Wojciechowskim, który zmienia zdanie z szybkością karabinu maszynowego.

Odnośnik do komentarza

PEPSI Arena na Łazienkowskiej 3.

 

Pepsi Arena - tak od nowego sezonu będzie nazywał się stadion miejski, na którym grają piłkarze warszawskiej Legii. Dzisiaj ta informacja ma zostać podana do publicznej wiadomości.

 

Z tego tytułu budżet stołecznej drużyny wzbogaci się o 6 mln zł rocznie. Legia dzierżawi stadion od miasta, a roczny koszt utrzymania wraz z wynajmem to około 12 mln zł.

 

Oprócz koncernu PepsiCo o były prowadzone rozmowy z Coca Colą i dwoma bankami. Ostatecznie zdecydowano się na Pepsi. We wtorek trwał już montaż reklam na Łazienkowskiej, a także sesja zdjęciowa piłkarzy warszawskiej Legii.

 

Dwa miesiące temu została oddana do użytkowania ostatnia trybuna nowego obiektu przy ul Łazienkowskiej 3. Od maja jego pojemność to 31 tys. widzów. Stary obiekt Legii powstał w 1930 roku i był nazywany Stadionem Wojska Polskiego im. Józefa Piłsudskiego. Odkąd w jego miejscu kosztem 364 mln zł wybudowano nowy stadion, funkcjonowała nazwa Stadion Miejski. Teraz będzie to Pepsi Arena.

 

sports.pl

 

Niezła sumka :-k

Mam nadzieje, że to była najlepsza oferta.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy w zwiazku z tym klubowe sklepiki zaczna sprzedawac Pepsi zamiast Coca Coli :keke:

 

Jesli o wizje sezonu w plecy - na moje to Legia pod koniec zeszlego nie grala jakiegos strasznego piachu i zespol powoli zaczynal cos grac. Sparingi wprawdzie nie nastrajaja jakos strasznie optymistycznie, ale w swej naiwnosci wierze, ze wlasnie slabe sparingi zwiastuja dobry sezon... Niczym w FMie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...