Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Legia fartownie wygrała kolejny mecz. W pierwszej połowie mogło być spokojnie 0:4. Lech dał ciała.

Czerwona kartka dla idioty Rybusa pomogła drużynie. Może potrzebne było rozluźnienie szyków?

W drugiej połowie Lech siadł kompletnie, a Legia przycisnęła. Skończyło się na 2:1.

Piłkarze z Łazienkowskiej dalej grają słabo. W kolejnych meczach może nie być tak różowo. Ale zwycięstwo z Lechem jest cenne :) .

Odnośnik do komentarza
Długa przerwa Choto

W piątkowym spotkaniu z Lechem Poznań Dickson Choto doznał urazu ścięgna Achillesa. Dzień później legionista przeszedł operację. Przerwa „Dixi’ego” potrwa od czterech do sześciu miesięcy.

 

Przypomnijmy, że „Dixi” „złapał kontuzję” w 70. minucie spotkania z „Kolejorzem”. Zawodnik z Zimbabwe opuścił boisko na noszach, a jego miejsce zajął Artur Jędrzejczyk.

 

W poniedziałek na Łazienkowską 3 wpłynęło powołanie dla Dicksona Choto na najbliższy mecz reprezentacji Zimbabwe w eliminacjach do PNA. Niestety kontuzja wykluczyła udział "Dixi’ego" ze spotkania z Wyspami Zielonego Przylądka.

http://legia.com/www/index.php?akt=17835

 

Ależ mi go szkoda ;( no i jeszcze reprezentacja się odezwała a tu klops :/ Faktem jest, że tyle baboli co ostatnio to w jego wykonaniu nie widziałem dawno (nigdy?), ale kwestią czasu był powrót do optymalnej formy. A teraz wszystko od początku :wallbash:

Odnośnik do komentarza

Ano, też bym sobie zagrał :|

 

 

Antolović - Kiełbowicz, Jędrzejczyk, Astiz ©, Rzeźniczak - Rybus, Cabral, Borysiuk, Manu - Mezenga, Kucharczyk

 

Tak chyba będzie wyglądać jedenastka na Lechie. Mam wielkie obawy co do braku Vrdoljaka w środku pola, szczególnie po jego ostatnim występie. Borysiuk z Cabralem raczej nie gwarantują dominowania w tej strefie. Miejmy nadzieję, że skrzydła przejmą obciążenie. Liczę, że Rybus będzie chciał się zrehabilitować za osłabienie drużyny. No chyba, że Skorża znowu będzie chciał utemperować gwiazdkę i siądzie na ławce, a od pierwszej zagra Radović, który dał dobrą zmianę z Lechem i może wreszcie zacznie grać tak regularnie :-k

Oby Kucharczyk poszedł za ciosem :)

 

Choto wróci najwcześniej pod koniec stycznia, Kumbev chce rozwiązać kontrakt już teraz, Wawrzyniak w ML, a Kneżević narzeka na pachwiny i w obronie znowu bida. :|

Dziś banici mają mieć indywidualny trening ze sztabem. Ciekawe co z tego wyjdzie, bo Iwański narzeka na pachwiny (przez sztuczną murawę), Giza na grypę. Inni mówią, że nie chcieli grać z Lechem w ME...

Po treningu mają odbyć indywidualne rozmowy. Skorża chyba będzie chciał ich przywrócić do składu, tak czuję...

Odnośnik do komentarza

No i Pancze rozwiązał umowę. Szkoda, że nie odnalazł się w Warszawie i nie prezentował tak jak w Groclinie tuż przed przejściem do Legii :roll:

Jak poinformowałdyrektor ds. rozwoju sportowego - Marek Jóźwiak - w czwartek kontrakt z Legią rozwiązał Macedończyk Pance Kumbev. "Panczo" zakończył przygodę ze stołecznym klubem, która trwała ponad dwa lata.

 

- Zdecydowałem się na taki krok, ponieważ trener Skorża nie stawiał na mnie. Mimo tego Legię będę wspominał bardzo miło. Żałuję, że w czasie mojej gry w Legii na trybunach nie było dopingu. Kiedy atmosfera wróciła, ja muszę odejść. Jednak ostatnio kibice z Łazienkowskiej pokazali, że są najlepsi w Polsce. Mimo słabego startu myślę, że legioniści mogą jeszcze zdobyć tytuł mistrzowski. W przyszłym tygodniu wrócę do Macedonii i tam będę do grudnia. Muszę odbudować się psychicznie, ponieważ długo nie grałem. Mam nadzieję, że na początku nowego roku podpiszę umowę z nowym klubem - powiedział legia.com Kumbev.

 

Pance trafił do Legii w czerwcu 2008 roku. Z "eLką" na piersi rozegrał 26 meczów i strzelił jednego gola. W sezonie 2008/09 wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Odnośnik do komentarza
Maciej Skorża zawieszony na dwa mecze

 

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisja Ligi zadecydowała, że najbliższe dwa mecze Ekstraklasy trener Legii Maciej Skorża obejrzy z trybun.

 

Przypomnijmy, że w trakcie ostatniego spotkania Legii z Lechem szkoleniowiec naszej drużyny został odesłany na trybuny przed rozpoczęciem drugiej połowy.

 

Po zakończeniu pierwszej połowy spotkania z "Kolejorzem" Skorża spierał się z arbitrem w sprawie czerwonej kartki dla Macieja Rybusa. Po meczu podczas konferencji prasowej opiekun Legii powiedził - Schodząc do tunelu, rozmawiałem z arbitrem i podzieliłem się swoimi wątpliwościami, co do ukarania Rybusa. Moja ocena była taka, że to była zbyt pochopna kartka. Nie używałem żadnych niecenzuralnych słów, więc nie rozumiem decyzji sędziego.

 

Czwartkowa decyzja oznacza, że Maciej Skorża nie zasiądzie na ławce trenerskiej Legii w spotkaniach z Lechią i Widzewem.

http://legia.com/www/index.php?akt=17903

 

Dowalili :| Powinien zostać przeniesiony do ML i karę finansową dodatkowo dostać :roll:

 

 

Żyro strzelił gola w U19 w meczu z Turcją. :)

Odnośnik do komentarza
W piątek Legia rozwiązała umowę z Piotrem Gizą. Informację przekazał legia.com dyrektor ds. rozwoju sportowego Marek Jóźwiak. Tym samym kończy się trzyletnia przygoda "Gizmo" z naszym klubem.

 

Piotr Giza trafił na Łazienkowską w 2007 roku.

 

źródło: legia.com

 

Najpierw Kumbev, teraz Giza. Dobry piłkarz, ale w Legii sobie nie poradził. Jedna udana runda na 3 lata to trochę mało. :pa:

 

Jego miejsce w kadrze pierwszego zespołu powinien zająć Rafał Wolski, który świetnie spisuje się w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza

Pieknie... Widze, ze ktos w tym klubie poszedl po rozum do glowy :)

 

Chciałem zwrócić uwagę, że rozwiązanie kontraktu z Gizą to zwolnienie sporej części budżetu płacowego. Może zarząd szykuje nam jakąś gwiazdę? ;)

Grzelus, jak Cie lubie to prosze przestan spekulowac w tym temacie - wiesz cos to mow, wiesz i nie mozesz mowic to nie zachowuj sie jak redaktor Faktu :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...