Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Legia z Polonią zagrał równie tragicznie jak z Wisłą. Niemal wszystkich pilkarzy powinno się przepędzić na cztery wiatry. Co z tego, że przy Łazienkowskiej jest piękny stadion? Nie chciałbym oglądać takiej gry nawet w najbardziej komfortowych warunkach. Nie chcę, zeby taka Legia grała w europejskich pucharach. Nie chcę się wstydzić za klub z Warszawy. Niech Ruch się kompromituje.

Może w przyszłym sezonie będzie lepiej. Chciałbym zobaczyć oba warszawskie kluby walczące o mistrzostwo. Niestety nie zanosi się na to. Mam tylko nadzieję, że nie skońćzy się na walce o utrzymanie w lidze.

Odnośnik do komentarza

Nie dziwi mnie kolejny słaby mecz/runda Legia. Większość piłkarzy i tak odejdzie. Od dłuższego/krótszego czasu zachowują się tak jakby to był ich ostatni dzień w pracy. Odpykać osiem godzin= mecz i do domu. Wypłata i na konto wpłynie, pobiegają na boisku i starczy. Po co więcej się trudzić jak i tak za chwilę ich tu nie będzie. Dalszymi losami klubu nie są zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Pierwszym nabytkiem Legii Warszawa przed nowym sezonem ma być 22-letni napastnik Bruno Mezenga. Brazylijczyk, który obecnie znajduje się w szerokiej kadrze Flamendo Rio de Janeiro ma być wypożyczony na 12 miesięcy z opcją pierwokupu. Koszt transferu ma zamknąć się w kwocie 1 mln euro.

 

 

Przegląd Sportowy tak opisuje nowego napastnika: "Silny, mocno trzymający się na nogach, świetnie wyszkolony pod względem technicznym".

 

Mezenga występował w reprezentacji Brazylii do lat 15 i 17. Od 2007 roku był wypożyczany. Najpierw grał we Frontalezie, potem Macae (ligi stanowe). Poprzedni sezonu spędził w tureckiej drugiej lidze, w Ordusporze. W 25 spotkaniach zdobył 21 goli i tytuł króla strzelców.

 

W tym roku rozegrał dwa mecze w barwach Flamengo.

 

Ciezko powiedziec, co z niego bedzie. Ostatnio malo gral :|

Odnośnik do komentarza

Chyba najmłodszy zawodnik jaki wystąpił w lidze dla Flamengo, miesiąc po 16 urodzinach. W ligach młodzieżowych król strzelców, powoływany do młodzieżówek, wchodząc na końcówki we Flamengo nie strzelił ani jednego gola, w niższych ligach też słabo, potem świetny sezon w Ordusporze, Turcy nie mieli go za co wykupić i wrócił do klubu, tam zagrał jeszcze 7 spotkań w sezonie 2009, sezon 2010 w Brazylii niedawno się rozpoczął z tego co wiem (w maju?) - na razie ma 2 występy, więc to nie tak tragicznie mało. Jeżeli Legia ma go wykupić za 1 mln euro to świetny interes, jak tyle dali za wypożyczenie to idiotyzm :) IMO kierunek zakupów dobry, to nie jest zawodnik anonimowy.

Odnośnik do komentarza

Ponoć (tak stwierdził w ostatnim z wywiadów Józef Birka, szef RN Śląska Wrocław) Brazylijczyk był zimą o krok od transferu do Wrocławia - byli dogadani z piłkarzem, porozumienie z Flamengo też było blisko, ale trener tej ekipy uznał, że potrzebuje tego gracza jako zmiennika dla Adriano i zablokował transfer...

Odnośnik do komentarza

Legia Warszawa 2-2 (1-0) GKS Bełchatów

 

W porównaniu do ostatnich spotkań ten mecz nie był najgorszy w wykonaniu Legii. Zawiodła skuteczność. Mnóstwo sytuacji marnował Mięciel, co znakomicie podsumowuje sezon w jego wykonaniu. Zagraliśmy bez dwójki podstawowych, środkowych obrońców, co ośmieszył Bełchatów swoim drugim golem. Pożegnaliśmy marzenia o Lidze Europejskiej w sezonie 2010/11, ale przede wszystkim straciliśmy mocną kartę przetargową w negocjacjach z nowymi zawodnikami.

 

Niedługo oficjalnie powinno zostać ogłoszone zatrudnienie Skorży. Przed nim potwornie trudne zadanie. Budowa kompletnie nowej drużyny (choć nazywanie "drużyną" aktualnej formacji to dla mnie osobiście nadużycie). Odchodzi jedyny człowiek z charakterem w tym teamie - Mucha. Kto w jego miejsce? Wróci zapewne Skaba, ale to najwyżej numer 2. Nie wydaje mi się, żeby w przypadku awansu do Ligi Europejskiej zainteresowany transferem był Sandomierski. Pozostaje charakterny Onyszko, który moim zdaniem bardzo by się nam przydał. Niestety, zdaniem wielu jest już po słowie z Wisłą Kraków. W takim razie może Isailović z Zagłębia? Pytanie czy stać nas na tego zawodnika i czy byłby zainteresowany transferem?

W obronie klucz to pozostawienie Choto. Mimo, że to piłkarz kontuzjogenny jak na nasze warunki doskonały. W parze z Astizem powinni dzielić i rządzić na środku obrony. Kopniak dla Kumbeva, emerytura vide. Klasa A dla Szali, dogadać się z Piastem i ściągnąć Glika. Zawiódł Komorowski, nie pokazał nic, co pozwalałoby mu zostać na kolejny sezon w Warszawie. Wawrzyniak na pewno się odbuduje, ma pewien potencjał. Rzeźniczakowi trzeba konkurenta, jego dośrodkowania wołają o pomstę do nieba. Plotka z Golańskim czy coś jest na rzeczy? Mam nadzieję, że Golo niedługo zagra przy Ł3.

W pomocy zawiódł Jarza, kolejny przeciętny sezon Radovicia. Ci gracze powinni pożegnać się z Legią. Są Borysiuk, Rybus, Żyro. Iwański po odpowiednim przygotowaniu fizycznym powinien być zupełnie innym graczem. Mam nadzieję, że do dawnej dyspozycji wróci Szałachowski. Pozostaje sprowadzić solidnego, defensywnego pomocnika i skrzydłowego pokroju Kiełba.

Sytuacja w napadzie jest fatalna. Kontuzjowany Chinyama, Grzelak który już jest na wylocie, tragiczny w tym sezonie Mięciel, Dong który nie pokazał nic. Potrzebujemy nowych napastników. Kto wie, może Kucharczyk, jeśli dostanie szanse okaże się nowym Lewandowskim? Mi osobiście bardzo podoba się Tshibamba, o którego powinniśmy się postarać. Dorobek Bruno Mezengi również jest zachęcający, ja jednak jestem zwolennikiem w pierwszej kolejności przeglądania rodzimego rynku. Za pół roku kończy się kontrakt Nowakowi w Bełchatowie. Mimo że Dawidek często łapie kontuzje to graczy niezły, łapiący się do kadry, warto w niego moim zdaniem zainwestować.

Co by nie powiedzieć, przydatność zawodników do drużyny musi weryfikować trener - w domyśle Skorża. Kto by nie zasiadł w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej przy Ł3 czeka go potwornie trudne zadanie.

Odnośnik do komentarza

Onyszko nie byl nawet brany pod uwage, jak sam powiedzial w wywiadzie Legia woli sciagnac mlodego zagranicznego bramkarza, ostatnio byla plotka o bramkarzu CSKA Sofia, ktoremu konczy sie kontrakt i jest do wziecia za darmo. Co do Choto, to moim zdaniem jesli potwierdziloby sie, ze Fenerbahce chce za niego dac te 2,5-3,0 mln euro, to ja bym jak najbardziej go sprzedal (oczywiscie pod warunkiem, ze cala suma pojdzie na nowe transfery). Prochu juz nie wymysli, lepszy juz nie bedzie, wiadomo ze jak co roku czesto lapie kontuzje, poza tym wydaje mi sie ze jest tu juz troche wypalony. Co do Glika, to te runde mial fatalna, co tylko potwierdza glupie zjawisko dyktowania niebotycznych sum za polskich pilkarzy po paru niezlych wystepach. Po wczesniejszym sezonie Glika chcialo przeciez wiele klubow w Polsce, ale zdaje sie ze cena za niego byla za wysoka.

 

Moim zdaniem potrzeba przede wszystkim skrzydlowych - Rybus mial slabiutka runde (szczerze mowiac to wszyscy mieli, no ale jednak), do tego nie ma dla niego zadnej alternatywy na lewym skrzydle, Radovic fatalny od dluzszego czasu, czas sie juz z nim pozegnac.

Wiadomo ze wolna reke w poszukiwaniu klubow maja Giza, Komorowski, Kumbev, wspomniany Radovic, tylko kto bedzie chcial wylozyc jakiekolwiek pieniadze za nich. Mezenga juz ponoc pewny na 100%, oprocz niego musi przyjsc jeszcze conajmniej jeden napastnik, jednak nie chcialbym mimo wszystko zeby byl to Tshibamba :P

Odnośnik do komentarza

Marudzicie, Tshibamba to przy Chinyamie wzór dyscypliny taktycznej :P. Nie widziałem tego Brazylijczyka w akcji, dla mnie to kolejny ryzykowny eksperyment. Gdyby był taki rewelacyjny już dawno zaklepałby go klub z tureckiej Super Ligi, choćby Trabzonspor, który szuka napadalca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...