Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie jakby Ostry poszedł do Legii to byłby to transfer sezonu, ale Śląska. Ja pamiętam jak ten gość grał w 3 lidze, już ładnych kilka lat grał kijowo, a teraz Mu się runda udała i już do Legii. Po za tym na pewno kibicom niespodobałaby się przeprowadzka któregokolwiek z graczy do Legii, a Ostrowski liczy się z opinią kibiców, bo sam wielokrotnie powtarzał, że kocha WKS itd. Dlatego wątpie, aby transfer był realny, a jest to tylko gra, żeby podbić wartość kontraktu i nachłapać się kasy póki forma jako taka jeszcze jest.

Edytowane przez Feanor
Poległeś
Odnośnik do komentarza
Garguła za Rogera - transakcja wiązana

źródło: Przegląd Sportowy/Gazeta Wyborcza

 

Dynamo Moskwa, Panathinaikos Ateny - te dwie drużyny według sportowych dzienników są zainteresowane kupnem Rogera Guerreiro. Przegląd Sportowy poinformował, że Dynamo Moskwa zapłaci za Brazylijczyka 2 lub 3 mln euro. Ścisły związek z tą propozycją ma oferta, którą Legia złożyła Łukaszowi Gargule. Jeżeli pomocnik GKS-u zdecyduje się przenieść do stolicy to Legia nie będzie zatrzymywała Rogera. Gazeta Wyborcza dodaje, że reprezentantem Polski zainteresowany jest również Panathinaikos Ateny.

Wisła oferuje Gargule mniej niż Legia, ale za to proponuje dłuższy kontrakt. Finisz targu o jednego z najlepszych pomocników ligi nastąpi dopiero po Nowym Roku, bo sam Garguła dał sobie czas do namysłu. Ewentualne przyjście Garguły na Łazienkowską i odejście Rogera to transakcja wiązana. Jedno bez drugiego się nie uda. Warszawski klub nie potrzebuje w środku pola trzech graczy o podobnych atutach w ofensywie: Maciej Iwańskiego, Rogera i Garguły. Miejsce jest tylko dla dwóch z nich.

Myślę, że wyszłoby to Legii na dobre :-k

Roger zgasł po EURO i swoje gra tylko w reprezentacji, bo tam się może bardziej wypromować. Tak to jakoś widzę obserwując spotkania Legii i kadry narodowej.

 

W gazetach pojawiła się alternatywa dla Ostrowskiego. Wielce doświadczony Jacek Krzynówek, który chętnie przyjechałby do Polski odcinać kupony za zasługi :/

Obaj zawodnicy mnie nie przekonują. Ostrowski pokazał jedną niezłą rundę, wyróżniał się w Śląsku, ale to troszkę za mało, bo jego występy nie były jakieś oszałamiające. Krzynówek pewnie na poziomie polskiej ekstraklasy jeszcze się prezentuje, ale jak dla mnie to już nie ten poziom ambicji, woli walki i zaangażowania. Do tego pewnie zażyczyłby sobie kosmiczną tygodniówkę :/

Odnośnik do komentarza

Również jestem za sprzedażą Rogera i kupnem Garguły. Na tym pierwszym możemy zarobić naprawdę krocie (jak na polskie warunki, oczywiście...), a Łukasz przyszedłby po sezonie za friko lub jeszcze teraz za psie pieniądze. Prezentują podobny poziom, a wydaje mi się, że Bełchatowianin do tego lepiej radzi sobie w grze defensywnej. Guerreiro już się wypalił i wątpliwym jest, by znowu odnalazł motywację do gry w Warszawie.

 

O Ostrowskim już pisałem, a Krzynówek to dla mnie kaczka dziennikarska. Choć gdyby okazało się to prawdą, a Jacek trafiłby do Legii, muszę przyznać, iż cieszyłbym się z tego zakupu. Pomimo, że nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem jego talentu, sądzę, że aktualnie nadal prezentuje poziom, dzięki któremu wyróżniałby się na tle ligowej szarzyzny.

Odnośnik do komentarza
- Może odejdę z Legii latem, a może już zimą? Jest zainteresowanie - mówi Jan Mucha. Najlepszy bramkarz polskiej ekstraklasy będzie rozmawiać z warszawskim klubem na temat przedłużenia kontraktu. Jest wart ok. 1,5 mln euro

 

Umowa Muchy z Legią kończy się dopiero w połowie 2010 roku. Dopóki w klubie był Łukasz Fabiański, nikt Słowakiem się nie interesował. - Kto by się interesował rezerwowym? Teraz do mojego słowackiego menedżera spływają zapytania. Bez konkretów, dlatego się nie podpalam. Myślę głównie o tym, że na początku lutego znowu zostanę ojcem - mówi 26-letni bramkarz. - Jak przyszedłem do Legii, szybko nauczyłem się języka polskiego. Teraz uczę się angielskiego - dodaje.

 

A odkąd trenerem bramkarzy jest Krzysztof Dowhań, wicemistrzowie Polski co dwa lata dokonują udanego bramkarskiego transferu do zagranicznego klubu. Odkąd w roku 2001 barwy zmienił Wojciech Kowalewski, właśnie co dwa lata odchodzili Radostin Stanew, Artur Boruc i Łukasz Fabiański. Za chwilę mamy rok 2009 i pora na kolejny transfer. Pora na Muchę? - Janek jest gotowy do wyjazdu - uważa Dowhań. - Ale na razie dobrze czuje się w Legii. Legia z nim też dobrze się czuje.

 

- Jeżeli Janek poprawi grę nogami i na przedpolu, to może być bramkarzem klasy europejskiej. Na linii już teraz jest znakomity - uważa główny trener Legii Jan Urban. Wymarzonym kierunkiem Słowaka jest liga angielska. Ale tam trzeba przede wszystkim być dobrym na przedpolu. Być może zimą z Polonii odejdzie Sebastian Przyrowski. Gdyby tak się stało, oba stołeczne zespoły z ekstraklasy straciłyby bramkarzy. I to w dodatku takich, którzy przepuścili najmniej bramek w lidze (Mucha 10, Przyrowski 9).

 

Mucha przyszedł do Legii ponad trzy lata temu i długo był dublerem Łukasza Fabiańskiego. Teraz też jest dublerem, ale Stefana Seneckiego w reprezentacji Słowacji. W Warszawie jest pewniakiem. Latem przedłużył kontrakt, klub chciałby, aby został jeszcze dłużej. - Jest zainteresowanie kilkoma naszymi piłkarzami. Konkretnych ofert na razie jednak brakuje - powtarza Mirosław Trzeciak, dyrektor sportowy warszawskiego klubu.

 

Mucha w Legii bardzo rozwinął się pod okiem trenera bramkarzy Krzysztofa Dowhania. - Jeszcze nie miałem takiego trenera i chyba nigdy nie będę miał. Jakbym odchodził z Legii, to chciałbym móc go zabrać ze sobą - mówi Mucha. - Z Jankiem pracuje się świetnie. Ma jedną bardzo dobrą cechę. Do końca nie siada przed strzałem, co zdarza się wielu bramkarzom. Trudno się nie zdziwić, że w reprezentacji Słowacji jest tylko rezerwowym. Puszcza bardzo mało bramek, kontynuując dokonania poprzedników w Legii. Na jego korzyść działa dobra gra obrony. Zdarzają się mecze, w których nie ma nic do roboty. Chociaż czasem obrona daje mu się wykazać - mówi na jego temat bezpośredni opiekun.

 

Co jest moją największą siłą? Chyba refleks - mówi Mucha. - Przy rzutach karnych w przeciwieństwie do wielu bramkarzy nie rzucam się wcześniej, tylko czekam do końca. Gdy w finale Pucharu Polski była seria jedenastek z Wisłą, tak właśnie robiłem. Oczywiście jak ktoś kopnie w sam róg czy pod poprzeczkę, to nie poradzi na to żaden bramkarz. Ale jak piłka leci półtora metra ode mnie, to bronię - dodaje.

 

Co będzie, jak go w Legii zabraknie? Czekałem dwa lata, aż odejdzie Łukasz Fabiański. Wojtek Skaba czeka, aż ja odejdę, i powinien sobie poradzić. Ale naprawdę wierzę w naszego trzeciego bramkarza Kostię Machnowskiego. Ma 19 lat i takie umiejętności, jakich ja w jego wieku nie miałem - mówi Mucha. - Jeżeli będzie dobrze pracował i nic mu nie odbije, zostanie jednym z lepszych w Europie.

Trzeba było się tego spodziewać, że i na Muchę w końcu przyjdzie czas. Bezsprzecznie jest naszym najlepszym zawodnikiem od jakiegoś czasu, IMO jest lepszy od Boruca gdy ten wyjeżdżał z Łazienkowskiej :) Jeśli Skaba jest już gotowy do gry w pierwszej jedenastce, to myślę że nasz zarząd mógłby zażądać jakieś 2 mln € i puścić Słowaka na zachód.

Odnośnik do komentarza
Również jestem za sprzedażą Rogera i kupnem Garguły. Na tym pierwszym możemy zarobić naprawdę krocie (jak na polskie warunki, oczywiście...), a Łukasz przyszedłby po sezonie za friko lub jeszcze teraz za psie pieniądze. Prezentują podobny poziom, a wydaje mi się, że Bełchatowianin do tego lepiej radzi sobie w grze defensywnej. Guerreiro już się wypalił i wątpliwym jest, by znowu odnalazł motywację do gry w Warszawie.

 

O Ostrowskim już pisałem, a Krzynówek to dla mnie kaczka dziennikarska. Choć gdyby okazało się to prawdą, a Jacek trafiłby do Legii, muszę przyznać, iż cieszyłbym się z tego zakupu. Pomimo, że nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem jego talentu, sądzę, że aktualnie nadal prezentuje poziom, dzięki któremu wyróżniałby się na tle ligowej szarzyzny.

Gargamel jest już ponoć po słowie z Wisłą, co nie dziwi, z uwagi na jego niegdysiejszą deklarację - zagra w Wiśle albo w zagranicznym klubie. Padają kwoty rzędu bańki za transfer i bańki do kieszeni za podpis pod 5 letnim cyrografem. O zarobkach w Wiśle nie piszą.

 

Co do Ostrego to ponoć zimą nie będzie transferu, co nie zmienia faktu, że Legia jest nim zainteresowana.

Odnośnik do komentarza

Abreu, Abreu? Ten co gral w Beitarze w meczu drugiej rundy LM z Wisla, czy sie myle?

 

Mnie sie nie wydaje, zeby Choto odszedl z Legii. Przeciez nie po to podpisali z nim dlugoterminowa umowe, aby teraz go oddawac. No, chyba, ze chca na nim zarobic jak najwiecej, co rowniez jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza

Tak ten Abreu, który ostatnio grał w Beitarze.

 

Kurier Poranny napisał, że Legia interesuje się Sebastianem Abreu (Urugwaj, Deportivo/River Plate). Prawda toć?

To już we wtorek o tym pisał...SuperExpress. Na moje oko kaczka dziennikarska. Nikt o zdrowych zmysłach w Legii (a wierzę, że są tam tacy ludzie) nie da Abreu 400 tysięcy euro netto za sezon (Legia tyle nie płaci i nie zanosi się na to), a tyle ponoć oczekuje na początku negocjacji. Poza tym jego charakter jest nie do przyjęcia, przydomek El Loco mówi sam za siebie.

Odnośnik do komentarza

może napisał, że chciałby przyjechać do Polski na wycieczkę, śnieg zobaczyć i te sprawy i dlatego od razu pojawiła się kwestia transferu?

facet praktycznie co rok zmienia klub. jego szansę na grę w Legii oceniłbym na poziomie jego transferu do Helsinsborga, Colo Colo czy peruwiańskiego Alianza Atletico - tam też jeszcze nie grał, więc szansa spora, a kraje piękne. dobrze, że osoby w redakcjach typu SE czy PS nie odpowiadają za scouting w polskich klubach, ich zadaniem jest stworzenie newsa, z Abreu chyba im się udało.

Odnośnik do komentarza

Był na testach, trenował z Młodą Legią. Trenował i cisza, więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Zresztą coś mi świta, że w 2004 (?) testował go w Wiśle Kasperczak, a wiosną 2008 Cracovia. :-k

Skoro tam się nie załapał to podobnie powinno być w Legii.

 

Edyta mówi, że google potwierdza tamte testy. Chyba, że to zbieżność nazwisk.

Odnośnik do komentarza

Wg Prezia Glinika

Z drużyny odejdzie kilku zawodników. Na 95% będzie to Mouhamadou Traoré, który zebrał bardzo dobre noty na testach w Legii Warszawa i jest bardzo możliwe, że to właśnie tam będzie grał.

 

Ten bardzo prawdopodobny transfer nie powinien dziwić.

W ogóle w niższych ligach gra ponad 50 obcokrajowców wśród których są zawodnicy mogący z powodzeniem grać w 1 lidze jak np w Zagłębiu Lubin wypożyczony z Wisły Ustronianki(A klasa) Costa Nhamoinesu(grał w reprezentacji Zimbabwe) czy prawdziwa perełka w osobie 19 letniego Uwadizu (ostatnio Narew Ostrołęka).

Odnośnik do komentarza
Przemysław Wysocki oficjalnie w Piaście.

"Dziś podpisałem kontrakt. Umowa będzie obowiązywała rok, ale jest możliwość powrotu do Legii po zakończeniu obecnego sezonu" - powiedział serwisowi Legia LIVE! Przemysław Wysocki.

Po „Wysoca" zgłosiło się kilka klubów w tym również Ekstraklasy. Jednym z nim był Piast Gliwice, do którego trafił również Piotr Bronowicki. Teraz 20-letni zawodnik będzie miał rok na udowodnienie swych umiejętności. Jednak jeżeli po sezonie na Łazienkowskiej uznają, iż Wysockiemu należy się szansa w Legii, wówczas mogą wystąpić o zakończenie wypożyczenia.

Pisałem o tym już wcześniej. Zdecydowanie wolałbym Wysockiego zamiast Kiełbowicza jako zmiennika Wawrzyniaka. Szkoda, że w klubie myślą inaczej. Mam nadzieję, że jeszcze dostanie swoją szansę w Legii, najlepiej na początku przyszłego sezonu.

 

 

Arruabarrena wraca do Hiszpanii

 

Jak informują hiszpańskie media Mikel Arruabarrena dogadał się z SD Eibar w sprawie wypożyczenia i już wkrótce będzie grał w barwach hiszpańskiego drugoligowca. Co prawda Hiszpana wciąż obowiązuje 2,5-letni kontrakt z Legią, ale zdaniem samego piłkarza polski klub nie będzie mu robił żadnych problemów. "Czekam teraz aż do Hiszpanii dotrą moje dokumenty. Cała sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dwóch dni" - cytuje "Arru" serwis elcorreodigital.com.

Arruabarrena pojawił się na jednym z ostatnich meczów swojej nowej drużyny i wówczas uzgodnił szczegóły swoich przenosin do Eibar. Decyzja o powrocie "Arru" do Hiszpanii ma zostać ogłoszona oficjalnie, gdy na Półwysep Iberyjski dotrą dokumenty legionisty.

 

Hiszpański napastnik Legii cieszy się z powrotu do ojczyzny. "Nie ma co ukrywać, że Eibar to drużyna, która bardzo mi się podoba. Grają tam piłkarze, których znam. No i będę też miał blisko do domu. Nigdy nie narzekałem na pobyt w Legii, ale to jest dla mnie wielka okazja" - mówi Arruabarrena. Do SD Eibar "Arru" ma być wypożyczony na pół roku.

Narzekał na brak fasoli i mięsa ze swojego regionu, na to, że za wcześnie zmierzcha i świta, no i na barierę językową. Zarząd pewnie nie będzie trzymał go na siłę, bo nic wielkiego nie pokazał.

 

Z Hiszpanów zostanie zapewne tylko dwóch Inaki. Astiz gra na bardzo wysokim poziomie, a Descarga nie dostał prawdziwej szansy przez kontuzje. Zebrał spore doświadczenie tylko czy wiek nie zrobił już swojego, no i czy mu się jeszcze chce :-k

 

Póki co out:

Piotr Bronowicki (Piast Gliwice)

Edson da Silva (Nautico Recife)

Kamil Grosicki (Jagiellonia)

Aleksandar Vuković (Iraklis Saloniki)

Przemysław Wysocki (Piast Gliwice)

 

In:

Tomasz Jarzębowski

 

Sporo miejsca się zrobiło na pensje. Edson+Vukovic+Arruabarrena = ~500 tys. euro :-k

Jarzębowski pomniejszył tę pulę pewnie o jakieś 150 tys. :-k Tylko o wzmocnieniach cicho :/

Odnośnik do komentarza

Choto jest bardzo blisko podpisania nowego kontraktu z Legią :jupi: Zarząd proponuje mu ok. 100 tys. euro podwyżki (aktualnie zarabia 140 tys. euro rocznie). Kontrakt ma obowiązywać do 2013 roku. Kiedy przychodził do Legii sześć lat temu nie wierzyłem, że będzie grał u nas tak długo. :*

 

Radović podobno dogadał szczegóły indywidualnego kontraktu z AEK Ateny. Ponoć Grecy zaoferowali 500 tys. euro, ale zarząd twierdzi, że nie było żadnej oferty. Podobnie twierdzi grecki dziennikarz, który powidział, że AEK zimą nie zamierza wydać nawet jednego euro na nowych piłkarzy.

Kontrakt Radovica kończy się latem, ale Legia przygotowuje ofertę jej przedłużenia, a zdaniem Jóźwiaka Radović jest zainteresowany pozostaniem w Legii :-k

 

"Chcemy przetestować kilku piłkarzy zanim zdecydujemy się na zakupy. Prawdopodobnie na obóz do Hiszpanii pojedzie trzech zawodników z Afryki. Jeden z nich to napastnik, który jest królem strzelców w swoim kraju. Gracze, których będziemy testować mają ok. 23-26 lat. Są na tyle doświadczeni, że mogliby zwiększyć konkurencję w Legii" - Mirosław Trzeciak

 

Konferencja Trzeciaka VIDEO (cz. I)

Konferencja Trzeciaka VIDEO (cz. II)

 

Szałachowski 12 stycznia wznowi indywidualne treningi. :jupi: W grudniu został zdjęty gips i leczenie przebiega bez komplikacji.

Odnośnik do komentarza

To, że Choto zostanie to naprawdę znakomita informacja. A w sprawie Radovicia gdzieś czytałem wypowiedź Trzeciaka, że ani on, ani Rybus nie odejdą zimą. Ciekawe co to za napastnik z Afryki ?

Miejmy nadziej, że Szałach jak wróci nie złapie szybko ponownie jakieś kontuzji.

Odnośnik do komentarza

Co tam chóligany? ;) Mam pytanko, czemu nie ma już takiej masowej ekscytacji akcją Widelec, tak jak to było tuż po całej akcji? Toć ostatnio pojawia się sporo newsów na ten temat. No ale rozumiem, że nie ma już nic o demolowaniu Warszawy, więc dla niektórych już nie jest tak ciekawie :( I nic na ten temat nie pisze Onet i Wybiórcza :(

 

Ot choćby na LL, jakiś ostatni news o tej sprawie. Jeśli tak chętnie z wypiekami na twarzy czytaliście wtedy onety i wyborcze, to wypadałoby chyba i z tymi obecnymi informacjami się zapoznać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...