Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

nie może potwierdzi skoro jeszcze nie prozumieli co do odprawy:)

co do rezygnacji'

§8

Zwrot Pakietów LM 16/17 1. Nabywcy Pakietu LM 16/17 nie przysługuje prawo do zwrotu Pakietu LM 16/17 ani ceny za niewykorzystany Pakiet LM 16/17 z przyczyn leżących po stronie Nabywcy Pakietu LM 16/17.

2. W przypadku zakupów Pakietu LM 16/17 dokonywanych za pośrednictwem Stefy Kibica, Klub informuje, że zgodnie z art. 38 ust. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta Nabywcy Pakietu LM nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy zawartej na odległość i żądanie zwrotu ceny za Pakiet LM 16/17.

Odnośnik do komentarza

 

Polityczna poprawność sprawiła, że w dzisiejszych czasach większą obrazą jest nazwanie kogoś Żydem niż kurwą...

 

Nie, to nie chodzi o polityczną poprawność, tylko o to, że używa się słowa Żyd jako przezwiska, tak jakby była to jakaś obraza. Zwłaszcza po holocauście, pogromach, całej tej smutnej tradycji antysemickiej, jest to zupełnie niedopuszczalne.

 

I naprawdę nie chodzi tu o to, co jest bardziej obraźliwe, ale o to, że antysemityzm i rasizm to przymioty ludzi ograniczonych i głupich, nie znających kontekstów współczesności.

 

W Hiszpanii mieszkańców Katalonii nazywają pejoratywnie los Polacos. Zwłaszcza po trzech rozbiorach, ludobójstwie Polaków dokonanym przez bolszewików, nazistów i banderowców, pogromach, całej tej smutnej tradycji antypolonizmu, jest to zupełnie niedopuszczalne.

Antypolonizm i rasizm to przymioty ludzi ograniczonych i głupich, nie znających kontekstów współczesności.

 

Jeżeli ktoś uważa słowo Żyd za obelgę, to jest antysemitą. Proste. Była taka gównoburza w Europie po nazwaniu Radwańskich w Izraelu przez żydowskich rasistów katolickimi sukami? Brak równego traktowania narodów to właśnie rasizm.

 

Samo słowo Żyd nie jest rasistowskie. Co innego hasła Żydzi do gazu, Jude raus itp. Słowo Polak również nie jest obraźliwe. Co innego promowanie ludobójczego komunizmu podczas meczu Sevilla - Śląsk i okrzyki hiszpańskich rasistów zrobimy wam Katyń.

 

Nie do końca tak jest. Bo w takim razie... "Polaku" też mogłoby być obrazą, zważając na historię, wymordowanie tylu Polaków itp. Znam historię dobrze, rozumiem tragedię, ale dzisiaj z tego tematu zrobiono niemal właśnie temat tabu, a nawet ... biznes, wszystko co powiesz może być odebrano jako antysemickie. A ja myślę, że problem powinien być zwrócony właśnie ku Izraelowi i Palestynie, w końcu tam ciągle wojna się toczy.

 

Co innego właśnie "Żydzi do gazu", które ma właśnie ten kontekst historyczny, a co innego "Ty Żydzie", które można porównać do "Ty grubasie". Bo to przyrównanie do Żydów nie wzięło się z holocaustu tylko z ich "posiadania" i Żyd kojarzony był ze skąpstwem i majątkiem. Tak jak Cyganie z kłamstwem, złodziejstwem itp itd. Nie mam racji?

 

 

W Łodzi funkcjonuje super skrót ŚŻK - ulubiony napis kibiców z klubu mieszczącego się przy ulicy omen-nomen al. Unii Lubelskiej

 

O "Polaku" też można napisać, pijak, złodziej, cwaniak

 

Zgadza się - i takie stereotypy funkcjonują, np. w Niemczech.

Odnośnik do komentarza

 

Nie do końca tak jest. Bo w takim razie... "Polaku" też mogłoby być obrazą, zważając na historię, wymordowanie tylu Polaków itp. Znam historię dobrze, rozumiem tragedię, ale dzisiaj z tego tematu zrobiono niemal właśnie temat tabu, a nawet ... biznes, wszystko co powiesz może być odebrano jako antysemickie. A ja myślę, że problem powinien być zwrócony właśnie ku Izraelowi i Palestynie, w końcu tam ciągle wojna się toczy.

 

Co innego właśnie "Żydzi do gazu", które ma właśnie ten kontekst historyczny, a co innego "Ty Żydzie", które można porównać do "Ty grubasie". Bo to przyrównanie do Żydów nie wzięło się z holocaustu tylko z ich "posiadania" i Żyd kojarzony był ze skąpstwem i majątkiem. Tak jak Cyganie z kłamstwem, złodziejstwem itp itd. Nie mam racji?

 

Tak, używanie "Polaka", "Niemca", "Żyda", "Rumuna", "Cygana" czy jakiejkolwiek innej narodowości jako wyzwiska, uważam za tak samo naganne i godne potępienia. Ale nie ma co ukrywać, że po Holocauście słowo "Żyd" nabrało bardzo delikatnego znaczenia i samo w sobie, używane jako wyzwisko, ma konotacje antysemickie.

 

Co za bzdura. To raczej słowo Niemiec powinno być w wyniku Holocaustu obraźliwe.

 

Nawiasem mówiąc interesująca jest w tym kontekście kandydatura Avrama Granta na trenera Legii.

No moim zdaniem używanie słowa Żyd jako obelgi jest jak najbardziej antysemickie i rasistowskie.

 

Samo słowo Żyd nie jest, to oczywiste, ale chyba nie udowodnisz mi, że kibice śpiewający Klub X to Żydzi, chcą ich pochwalić?

Nie obchodzi mnie czego chcą matoły. Rosjanie obrażaja nas wulgarnym dla nich mianem pszeków. Mnie to w ogóle nie obraża. Szczególnie w wykonaniu pajaca Spirytusova czy jak mu tam. Nie rozumiem też jak niby Niemcy mają czuć się obrażeni nazwaniem Żydami? Gdyby tak wołano na Palestyńczyków, to pełna zgoda.

 

Gównoburza towarzyszy z FARE - oni z tego żyją, więc ich nawet rozumiem. Delegat UEFA nie słyszał problemu. Na nagraniach z YT słyszałem, że Jude krzyczy pojedynczy kibol (nie wątpię, ze i inni mogli podchwycić), co krzyczał tłum, nie jestem w stanie obiektywnie stwierdzić.

Kupuję wersję Legii, że obrażano Borussie tak jak to robią w Niemczech czyli nutte czy coś tam...

Odnośnik do komentarza

nie może potwierdzi skoro jeszcze nie prozumieli co do odprawy:)

co do rezygnacji'

§8

Zwrot Pakietów LM 16/17 1. Nabywcy Pakietu LM 16/17 nie przysługuje prawo do zwrotu Pakietu LM 16/17 ani ceny za niewykorzystany Pakiet LM 16/17 z przyczyn leżących po stronie Nabywcy Pakietu LM 16/17.

2. W przypadku zakupów Pakietu LM 16/17 dokonywanych za pośrednictwem Stefy Kibica, Klub informuje, że zgodnie z art. 38 ust. 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta Nabywcy Pakietu LM nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy zawartej na odległość i żądanie zwrotu ceny za Pakiet LM 16/17.

No i gdzie tu jest info, że nie dostaniesz kasy jeżeli z winy klubu nie będzie wejścia na mecz? I good luck w sądzie również :)

Odnośnik do komentarza

ja nie jestem antysemitą, mam w firmie nawet powieszonego żydka z pieniążkiem, ale mój kumpel z ławki w technikum tak najeżdżał na żydów, że szok, znał chyba ze 100 dowcipów o żydach a o czasach holocaustu to wszystko normalnie, wiadomka to była tragedia ludzka, ale nie łudźcie się że żydów podpalano "żywcem", oni najpierw byli duszeni, a spalani "w śnie", taka anegdotka historyczna, mimo to j###ć oprawców

Odnośnik do komentarza

 

Chyba każdy cieszyłby się z awansu do najlepiej opłacanych rozgrywek piłkarskich. Na które przez kilka lat gry w Europie zapracowali.

awansów do LM nikt nie daje za zasługi. obecny sezon dobitnie pokazali poprzez swoją formę sportową, że mieli bardzo duży limit szczęścia, który wykorzystali.

 

No to, która część Twojej wypowiedzi jest prawdziwa? jeśli szczęście ma decydować, to chyba Polska drużyna powinna wcześniej awansować do LM, a nie po 20 latach. Legia wywalczyła sobie miejsce w lepszym koszyku podczas losowania, bo zdobywała sporo punktów w poprzednich edycjach europejskich pucharów.

Odnośnik do komentarza

 

 

Legia wywalczyła sobie miejsce w lepszym koszyku podczas losowania, bo zdobywała sporo punktów w poprzednich edycjach europejskich pucharów.

Nie. Legia sobie to dobre losowanie "wywalczyła" przede wszystkim dzięki temu, że odpadł Pireus, BATE i chyba jeszcze co najmniej jedna lepiej rozstawiona drużyna. Gdyby nie te szokujące wyniki w niższych fazach drabinki, to Legii by te punkty do rankingów nic nie dały.

Droga Legii do LM wyglądała zatem w istocie tak: fart w II rundzie (gdzie jakby rywale dostali słusznego karnego w rewanżu, to by było gorąco) -> fart w III rundzie (Trenczyn był lepszy i miał sporo okazji, których cudem nie wykorzystał) -> odpadnięcie Pireusu+BATE dało rozstawienie w losowaniu -> fart w losowaniu i wyjęcie jedynego przeciwnika w zasięgu Legii -> przeczołganie się przez amatorów z Irlandii.

Współczynnik miał niewielki wpływ, skoro gdyby nie odpadnięcie rywali (czyli fura szczęścia) i tak by się na nic nie przydał.

Odnośnik do komentarza

Do tych minusujących: o rasizmie chłopcy również nie macie pojęcia. :)

 

Rasizm to mordowanie i bicie Polaków na wyspach, rasizm to gwałcenie białych kobiet przez islamskich nachodźców, rasizm to traktowanie polskiej mniejszośc w Niemczech (w 2016 wciąż obowiązuje prawo nazisty Göringa!) rasizm to apertheid w Izraelu, rasizm to traktowanie Indian przez białych w USA. Nie słyszeliście? Nic dziwnego - nawet większość Amerykanów nie słyszała - tak wygląda sławna amerykańska "wolność" słowa. Sprawdźcie: #DakotaAccessPipeline #NoDAPL.

 

Wracając do Legii - co sądzicie o Magierze? Dla mnie za wcześnie, facet samodzielnie pracuje dopiero od kilku miesięcy na poziomie 1. ligi. Poza tym nie ma charyzmy. Ja jak najbardziej jestem za tą kandydaturą. :]

Odnośnik do komentarza

Juz bym wolal Ojrzynskiego szczerze mowiac. Pieknej pilki to bysmy nie grali, ale za to skuteczna. Denerwuje mnie od pewnego czasu ciagniecie "starych Legionistow" na sile do klubu.

hahaha. Po tym jak typ spuścił Górnik i nasprowadzał swoich grajków myślałem, że mit Ojrzyńskiego super trenera upadł. Myliłem sie jednak.

Odnośnik do komentarza

 

Legia wywalczyła sobie miejsce w lepszym koszyku podczas losowania, bo zdobywała sporo punktów w poprzednich edycjach europejskich pucharów.

Nie. Legia sobie to dobre losowanie "wywalczyła" przede wszystkim dzięki temu, że odpadł Pireus, BATE i chyba jeszcze co najmniej jedna lepiej rozstawiona drużyna. Gdyby nie te szokujące wyniki w niższych fazach drabinki, to Legii by te punkty do rankingów nic nie dały.[...]

 

Współczynnik miał niewielki wpływ, skoro gdyby nie odpadnięcie rywali (czyli fura szczęścia) i tak by się na nic nie przydał.

 

Ale robisz dziwkę z logiki w tym momencie, trochę wstyd.

 

Nie, Legia dobrego losowania nie 'wywalczyła' przede wszystkim odpadnięciu dwóch wyżej rozstawionych drużyn (Bate, Olympiakos, nikt więcej), bo takie przypadki że wysoko notowana drużyna odpada z tą niżej w rankingu się czasami w piłce nożnej zdarzają.

 

Gdyby stołeczna drużyna nie miała za sobą europejskiej kampanii w wykonaniu Berga, kiedy zainkasowali prawie 11pkt do rankingu klubowego oraz Skorży (8,3 pkt do rankingu) a utrzymywała tendencje którą przejawiali za Jasia Urbana (grupa z Lazio, Limassolem, Clubem Brugge, 2,6 pkt w rankingu) ewentualnie Czerczesowa (Club Brugge, Napoli, Midjtylland, 4,1 pkt w rankingu) nie mieliby w tegorocznym losowaniu 28 punktów stawiających ich przed grającymi regularnie w Lidze Mistrzów Dinamem, czy ostatnią rewelacją Łudogorcem, a - uśredniając, przy graniu w pucharach na miarę awansu do fazy grupowej ligi europy i sporadycznych zwycięstwach w niej - 20 punktów.

 

Ta dwudziestka nie dałaby nawet tegorocznego rozstawienia w III rundzie eliminacji do LM, co przy formie jaką prezentowała Legia pozwoliłoby na raczej oczywiste pożegnanie z pucharami.

 

Patrzę też na punkty wymagane do rozstawienia w IV rundzie el. LM w poprzednich latach.

 

W sezonie 2015/2016 było to > 24,7 pkt. Obecne punkty Legii (24,25) nie dałyby rozstawienia, ale te które miała w tegorocznym losowaniu już tak.

W sezonie 2014/2015 było to > 33,7 pkt. Żadne punkty Legii w ostatniej dekadzie nie dałyby rozstawienia.

W sezonie 2013/2014 było to > 25,9 pkt. Obecne punkty Legii (24,25) nie dałyby rozstawienia, ale te które miała w tegorocznym losowaniu już tak.

W sezonie 2012/2013 było to > 24,7 pkt. Obecne punkty Legii (24,25) nie dałyby rozstawienia, ale te które miała w tegorocznym losowaniu już tak.

W sezonie 2011/2012 było to > 13,1 pkt. Obecne punkty Legii (24,25) dałyby rozstawienie. Ba, nawet Lech Poznań, który nie zanotował udanej kampanii w Europie od czasów kiedy Manuel Arboleda nie był znany głównie z prób zbadania czyichś pośladków, a z Roberta Lewandowskiego śmiało się pół Westfalii byłby go blisko (10,7 pkt obecnie).

 

Reasumując? Punkty które zdobyła Legia obijając solidne marki jak Trabzonspor, czy Metalist, remisując ze Sportingiem, wygrywając ze Spartakiem czy Gaziantepesporem, ba, wygrywając honorowo z Midjtylland albo Apollonem WYDATNIE pomogły lub pomogłyby jej w byciu rozstawionym w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów grupy mistrzowskiej pięć razy w ciągu sześciu ostatnich lat. A Ty nazywasz to przypadkiem i wysrywem BATE Borysów oraz Olympiakosu, niedoceniając, że każdy zdobyty punkcik jest na wagę rozstawienia i możliwości zrelaksowania się przez Leśnodorskiego w wannie z płynnym złotem.

 

Ergo uważam, że lubisz gadać bzdury bez sprawdzenia źródeł.

Jakie jeszcze wnioski? To co Legia obecnie ma w rankingu spowodowałoby, że rozstawienie uzyskałaby tylko jeden raz w sześciu ostatnich latach. Wychodzi na to, że jeśli legioniści jeszcze marzą o mistrzostwie Polski i ponownym sprawdzianie z Dundalk czy Debreczenem zamiast przykładową Victorią Pilzno muszą jeszcze powalczyć w tej fazie grupowej. W przyszłym roku rozstawieniowym odpadną punkty za kampanie Skorży, a w tym sezonie Legia zdobyła dopiero połowę tych, które uzyskał Maciek, brakuje im dwóch remisów lub jednego zwycięstwa żeby mieć ponownie w miarę duże szanse na grę z ogórkami w przypadku zdobycia mistrzostwa.

 

Żadna inna polska drużyna w ostatnich latach na to rozstawienie nie miałaby ani punktów, ani szans, wszelkie wybryki w rodzaju wyjścia Lecha albo Wisły z grupy zostawały zerowane przez pastuchów z Islandii albo zmianę priorytetów w lidze z walki o puchary na walkę o utrzymanie.

 

Więc jeśli mówisz o szczęściu, to szczęście pamiętam tylko jeden raz - za czasów kiedy na drodze o LM stawały Barcelona, Real, Szachtar, Anderlecht albo sędzia Mike Riley mistrzostwo zdobyło Zagłębie Lubin. W III rundzie wylosowali Steauę, a w IV, przejmując rozstawienie klubu z Bukaresztu, nieznane i słabe wówczas Bate Borysów. Oczywiście skończyło się na pierwsze przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...