Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca tak jest. Bo w takim razie... "Polaku" też mogłoby być obrazą, zważając na historię, wymordowanie tylu Polaków itp. Znam historię dobrze, rozumiem tragedię, ale dzisiaj z tego tematu zrobiono niemal właśnie temat tabu, a nawet ... biznes, wszystko co powiesz może być odebrano jako antysemickie. A ja myślę, że problem powinien być zwrócony właśnie ku Izraelowi i Palestynie, w końcu tam ciągle wojna się toczy.

 

Co innego właśnie "Żydzi do gazu", które ma właśnie ten kontekst historyczny, a co innego "Ty Żydzie", które można porównać do "Ty grubasie". Bo to przyrównanie do Żydów nie wzięło się z holocaustu tylko z ich "posiadania" i Żyd kojarzony był ze skąpstwem i majątkiem. Tak jak Cyganie z kłamstwem, złodziejstwem itp itd. Nie mam racji?

 

Tak, używanie "Polaka", "Niemca", "Żyda", "Rumuna", "Cygana" czy jakiejkolwiek innej narodowości jako wyzwiska, uważam za tak samo naganne i godne potępienia. Ale nie ma co ukrywać, że po Holocauście słowo "Żyd" nabrało bardzo delikatnego znaczenia i samo w sobie, używane jako wyzwisko, ma konotacje antysemickie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie rozumiem, o co chodzi ludziom zaczynającym awantury na stadionie. Co chcą osiągnąć. Jak chcą pomóc temu klubowi. Co robią na tym stadionie. Po prostu nie rozumiem. Zarząd będzie się musiał tym zająć, jakoś na to zareagować - mówi Sport.pl Dariusz Mioduski,

 

 

coś się zmienia z podejściem do kiboli :>

 

 

No to będzie powtórka z #ajtiajspierdalaj i zakłocanie meczów racami, żeby wymusić walkowery

 

Lesny mu wytlumaczy. Przeciez to wszystko stara taktyka zly policjant - dobry policjant.

 

Ciekawe, kto w koncu zrozumie, ze jak sie babrasz w kibicowskie tematy, to predzej czy pozniej wyjdziesz na hipokryte lub schizofrenika. Najpierw peany, ze taki super system sprzedazy wymyslili, ze sami wierni i prawdziwi kibice pojda na LM, a teraz jak byl na LM dym, to ustami Seweryna Dmowskiego na briefingu prasowym podkreslaja, ze to nie byli kibice. Normalnie jak z obrazka Raczkowskiego o egzaminach na dziennikarstwie: snieg zasmucil drogowcow, a ucieszyl amatorow bialego szalenstwa - a co jesli drogowiec jest jednoczesnie narciarzem?

 

Albo to kuriozalnie brzmiace oswiadczenie, z ktorego wynika cos w stylu: wypraszamy sobie, moze jestesmy chamami, ale nie antysemitami. Ja rozumiem logike tych dzialan - szybkie zakazy, kombatanckie opowiesci o nocnym przegladaniu monitoringu, jak najwiecej argumentow dla UEFA, ze sie staraja, zeby tylko miec ten komplet na Real.

 

Co chca osiagnac ludzie zaczynajacy awantury? To, co zawsze - powiedziec "Legia to my", pokazac, ze maja dluzszego. Przy czym to "my" jest czysto nieinkluzywne - ci, ktorzy wiernie chodza na januszowe trybuny i za te wiernosc zostali nagrodzeni mozliwoscia kupna biletow na LM, dostali jednoznaczny sygnal wykluczenia. Mozesz kochac Legie miloscia dozgonna, ale tak naprawde dla kolegow z klimatow zyletowych nic nie znaczysz. Wazne sa race (z pelna swiadomoscia penalizacji), oprawa z zamaskowanym kibolem, ktory bardzo pieknie sie zreszta przedstawil przed milionami sluchaczy, pozdrowienia do wiezienia etc. Albo internalizujesz prymat tego systemu wartosci i przedkladasz go nad swoj indywidualny interes (kto to slyszal, ze chcesz obejrzec mecz ukochanej druzyny ze swiatowej klasy klubami? i moze jeszcze interesujesz sie pilkarzami?), albo - i tu znow Raczkowski - krotko mowiac, jestes frajerem, tato.

Odnośnik do komentarza

Nie do końca tak jest. Bo w takim razie... "Polaku" też mogłoby być obrazą, zważając na historię, wymordowanie tylu Polaków itp. Znam historię dobrze, rozumiem tragedię, ale dzisiaj z tego tematu zrobiono niemal właśnie temat tabu, a nawet ... biznes, wszystko co powiesz może być odebrano jako antysemickie. A ja myślę, że problem powinien być zwrócony właśnie ku Izraelowi i Palestynie, w końcu tam ciągle wojna się toczy.

 

Co innego właśnie "Żydzi do gazu", które ma właśnie ten kontekst historyczny, a co innego "Ty Żydzie", które można porównać do "Ty grubasie". Bo to przyrównanie do Żydów nie wzięło się z holocaustu tylko z ich "posiadania" i Żyd kojarzony był ze skąpstwem i majątkiem. Tak jak Cyganie z kłamstwem, złodziejstwem itp itd. Nie mam racji?

Ale zdajesz sobie sprawe ze te "skojarzenia" to jest wlasnie definicja rasizmu?

Odnośnik do komentarza

No jak o czym? Ponoć odszkodowanie dla Hasiego to minimum 1,5 mln ojro. Mało? Dla mnie w cholerę. Kara od UEFA może iść w kolejny melon. Brak kibiców to kilkaset tysięcy straty - bo stadion trzeba przygotować, a nikt biletów na mecz nie kupi. Itd, itp. Oczywiście nie przejdzie na to cała kasa, ale zamiast mieć 12,7, to zostanie 8. Nadal dużo, ale chyba przy odrobinie rozumu można by było mieć znacznie więcej i lepiej to wydać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...