Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

No to dziś oficjalnie zaczyna się sezon dla Czerwonych Diabłów i ich kibiców. O 15:30 na Wembley Derby Manchesteru ;) czyli starcie mistrzów Anglii - United ze zdobywcą Pucharu Anglii - City. Sparingi przedsezonowe pokazały, że podopieczni Sir Alexa Fergusona są dobrze przygotowani do tego pojedynku, ale obawiam się tego jak wyglądać będzie druga linia, szczególnie jej środek, bo na pewno nie zagra Carrick (to akurat mnie cieszy), a Fletcher dopiero wznowił treningi, Szkot raczej nie będzie ryzykował odnowienia kontuzji u swego rodaka. Nie będzie też dwójki Hernandez-Valencia, a pod znakiem zapytania stoi gra Rafaela. City bez Zabalety oraz Teveza.

 

Tak widziałbym pierwszą jedenastkę United na ten mecz:

 

de Gea - Fabio/Rafael (jeśli Rafael nie jest w stanie grać to pewnie zastąpi go właśnie Fabio), Vidić, Ferdinand, Evra - Nani, Anderson, Giggs, Young - Rooney, Berbatow

 

Gdzieś czytałem, że możliwy jest występ w środku pola Phila Jonesa, który miałby partnerować Andersonowi. Mimo sporu braków i pewnych problemów kadrowych jestem optymistycznie nastawiony na dzisiejszy mecz, liczę na wygraną i dobry początek sezonu.

 

Glory, Glory Man United! :war:

Odnośnik do komentarza

No i sezon rozpoczęty bardzo udanie, mnóstwo emocji w meczu o Tarczę Wspólnoty, ale najważniejsze jest jednak zwycięstwo no i całkiem dobra gra Manchesteru, nawet De Gei, który zawalił dwie bramki, ale potem dobrze bronił uderzenia Johnsona i Richardsa. Bohaterem na pewno Nani, który zdobył dwa gole oraz przez cały mecz stwarzał spore zagrożenie dla bramki Harta, podobało mi się to jak szukał gry kombinacyjnej (ta akcje z Welbeckiem w pierwszej połowie :wub: ). Czerwone Diabły rozegrały naprawdę sporo akcji, które mogły się podobać, a bardzo pozytywnie na prawej obronie zaskoczył mnie Smalling, który dobrze włączał się do akcji ofensywnych, z ławki dużo wnieśli Cleverley, Jones oraz Evans, który może wrócił wreszcie do dobrej formy, bo poprzedni sezon miał słabiutki. Oby inauguracja ligowa również była tak udana.

Odnośnik do komentarza

Słaba pierwsza połowa i znakomita druga, co idealnie oddaje przebieg meczu. Smalling bardzo dobrze na prawej obronie zagrał, ponadto podobał mi się Welbeck i Rooney. Bardzo dobrze spisał się Cleverley, który mocno rozruszał naszą grę oraz Jones, który imponował mi odbiorami i niełymi podaniami. Broń Boże nie chcę zapeszać, ale może jednak nie musimy kupować tego Sneijdera ani nikogo innego? Dość słabo Vidić, Ferdinand i Young. De Gea odkupił winy po straconych bramkach, przy których zawinił. Przeciętnemu kibicowi mecz mógłby się bardzo podobać.

Odnośnik do komentarza

Słaba druga połowa i znakomita druga, co idealnie oddaje przebieg meczu.

To jak to w końcu było? ;)

 

Zeby nie robić OT, to moim zdaniem pierwsza połowa nie była taka słaba, wynik oczywiście fatalny, ale w grze United było sporo rzeczy, które mogły się podobać, kilka fajnych, szybki akcji, brakowało tylko szczęścia, którego City miało w tej części gry, aż za dużo.

Odnośnik do komentarza

http://www.manutd.co...-newcastle.aspx

Mistrz sparingów, Gabriel Obertan opuścił Man Utd i przeniósł się do Newcastle (kwota nieznana). W obliczu przyjścia Younga i dobrej dyspozycji Celeverleya jest to bardzo dobra decyzja. Szkoda że Francuz nie potrafił swoich nieprzeciętnych predyspozycji pokazać na boisku...

 

A Ferguson pewnie ucieszony z powodu odwołania meczu Anglii. Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Ashley Young, Danny Welbeck oraz Tom Cleverley uniknął kontuzji i będą gotowi na start ligi.

Odnośnik do komentarza

No a sprawa Wesley'a przez Eto'o mocno się skomplikowała. Można przypuszczać, że Cleverley poradzi sobie na środku, ale ja w taki hurraoptymizm bym nie popadał, owszem, zagrał genialny mecz o Community Shield, ale może dobrej formy nie utrzymać przez cały sezon.

 

Wracając jeszcze do ww meczu, chyba ulegliście sugestiom tego, delikatnie mówiąc, kiepsko zorientowanego komentatora SportKlubu (proponuje stacje zagraniczne anglojęzyczne). Gra Younge'a może wybitna nie była, ale pokazał spory kawał bardzo dobrego futbolu. Noga mu jeszcze trochę drży przy dośrodkowaniach i jest ciut mniej decyzyjny niż zwykł bywać w AV, ale jestem przekonany, że im dalej w sezon tym z Younge'a pożytek będzie coraz większy. Jones to taran, momentami nie do przejścia (mimo niepozornych jak na środkowego obrońce warunków fizycznych). A do tego jest nieziemsko dynamiczny, świetny transfer SAFa. Smalling na prawej stronie? Nie podoba mi się ten eksperyment (Zresztą jak i samemu Chrisowi). To jest center, zdecydowanie za kiepski w opanowaniu i prowadzeniu piłki jak na fullbacka. De Gea strasznie spięty. Nie zna języka, potrafi tylko wrzeszczeć wcześniej ustalone polecenia do obrońców, jeżeli wynika coś sytuacyjnego, to niestety traci głowę. Widać jak bardzo chciał się dobrze pokazać, a nie od dziś wiadomo, że jak się czegoś za bardzo chce to nie wychodzi. Osobiście nie wierzę w to, że będzie naszą opcją z nr 1 na kilkanaście sezonów. Między Peterem a Edvinem też było kilka 'niewypałów' ...

 

Bardzo mnie boli odejście Browna i O'shea, bo nie lubię jak z Utd żegnają się tak wierni wychowankowie. W dodatku John był niesamowicie pewną opcją na prawej stronie obrony, a Bliźniacy to 'jeźdźcy bez głowy'. Do tego znając ich 'kontuzyjność' to w tym sezonie problemy z obroną mogą być jeszcze poważniejsze niż w latach ubiegłych. Chwałą Bogu, że Jones i Smalling są wszechstronni. Szkoda Bebe, poszedł chłopak na wypożyczenie ograć się i trach, wiązadła poszły w ... zapomnienie i pół roku rozbratu z futbolem. Miejmy nadzieję, że wróci i nie podzieli losu Obertana.

 

Oby tylko to swoiste 'powstanie' nie odsunęło startu PL. Mecz Tottenhamu z Evertonem na White Heart Lane już został przełożony, miejmy tylko nadzieję, że inne mecze nie podzielą losu tego pojedynku. Pozostaje nam tylko czekać i trzymać kciuki za Utd.

 

Glory Glory Man Utd !!!

 

 

PS. A dopiszę jeszcze, że jakiś tam gejowski angielski portal uznał Manchester United za 'The hottest team in Barclays Premier League' :)

Odnośnik do komentarza
PS. A dopiszę jeszcze, że jakiś tam gejowski angielski portal uznał Manchester United za 'The hottest team in Barclays Premier League' :)

Stosunkowo dziwne, biorąc pod uwagę to, że nie gra u was już Cristiano Ronaldo. Na dodatek, waszym najbardziej znanym graczem jest aktualnie Rooney :D

Odnośnik do komentarza

Jakoś ciężko mi uwierzyć by Eto'o miał opuścić Inter. Jasne, zarobki swoje, ale to może zrobić za 2-3 lata, kiedy się wyszaleje w Europie ;) Prędzej trafi do City czy PSG niż do Anżi...

 

Co do Smallinga, to owszem wolę go jako centra, ale swoje na prawej stronie pokazał. Przecież to on zakręcił Kolarovem i świetnie dograł w pewnym momencie w pole karne. Poza tym Chris jest szybki i silny więc pewnie na prawej stronie pogra jeśli na prawej będzie szalał Nani, żeby ją zabezpieczyć, Rafael sam lubi się zapędzić i SAF pewnie obawia się tych szarż, stąd testował taki wariant. Rafael pewnie będzie grywał w parze z Valencią, a Nani z Jonesem/Smallingiem na prawej. Young to lewa i już.

 

Clev to raczej opcja rezerwowa, owszem pokazał dobrą grę w spotkaniu z City, ale to tylko jeden mecz ;)

 

I nie przesadzałbym z De Geą. Chłopak musiał debiutować w nowej lidze, na 90k stadionie, w derbach i od razu w meczu o puchar. Mógł się trochę zesrać. Nawet jeśli zawalił początek spotkania, to potem wyłapał kilka dośrodkowań i świetnie obronił strzał Johnsona. IMO jak opanuje język (podstawy, no bo na cluj mu znajomość Szekspira), zgra się z obroną i przypakuje, żeby go taki Adebayor czy inny Drogba nie zabił w powietrzu to może być GK na lata. SAF gorsze materiały strugał i zazwyczaj z tego wychodziło dużo dobrego, więc keep calm i dajta Davidowi grać ;)

Odnośnik do komentarza

Stosunkowo dziwne, biorąc pod uwagę to, że nie gra u was już Cristiano Ronaldo. Na dodatek, waszym najbardziej znanym graczem jest aktualnie Rooney :D

 

Rooney został uznany za posiadacza najgorszej fryzury. Według nich najgorętszym kąskiem jest Gerard potem Torres potem bodajże Lampard ;P

 

News: Wszystkie mecze oprócz jednego odbędą się w ustalonym wcześniej terminie. Sweet !!

Odnośnik do komentarza

Co do Smallinga, to owszem wolę go jako centra, ale swoje na prawej stronie pokazał. Przecież to on zakręcił Kolarovem i świetnie dograł w pewnym momencie w pole karne. Poza tym Chris jest szybki i silny więc pewnie na prawej stronie pogra jeśli na prawej będzie szalał Nani, żeby ją zabezpieczyć, Rafael sam lubi się zapędzić i SAF pewnie obawia się tych szarż, stąd testował taki wariant. Rafael pewnie będzie grywał w parze z Valencią, a Nani z Jonesem/Smallingiem na prawej. Young to lewa i już.

 

 

Fakt, ta akcja pokazuje, że ma spory potencjał, ale było też kilka innych sytuacji, w których piłka w bardzo prosty sposób mu odskakiwała, więc musi jeszcze mocno poprawić ten element gry.

 

Zresztą jak widzę Smallinga prowadzącego piłkę, to mam wrażenie, że za chwilę się na niej przewróci :keke:

Odnośnik do komentarza
I nie przesadzałbym z De Geą. Chłopak musiał debiutować w nowej lidze, na 90k stadionie, w derbach i od razu w meczu o puchar. Mógł się trochę zesrać.

 

No tak, przecież de Gea nigdy nie grał przy dużej publice, no i w Madrycie nie ma tez żadnych ciekawych derby :keke: Jeśli już miał się "zesrać" to tylko dlatego, że wszyscy oczekują po nim, że będzie bronił co najmniej tak dobrze jak vdS. I to nie jednego może podłamać ;)

Odnośnik do komentarza
I nie przesadzałbym z De Geą. Chłopak musiał debiutować w nowej lidze, na 90k stadionie, w derbach i od razu w meczu o puchar. Mógł się trochę zesrać.

 

No tak, przecież de Gea nigdy nie grał przy dużej publice, no i w Madrycie nie ma tez żadnych ciekawych derby :keke: Jeśli już miał się "zesrać" to tylko dlatego, że wszyscy oczekują po nim, że będzie bronił co najmniej tak dobrze jak vdS. I to nie jednego może podłamać ;)

 

Ok, ale w Hiszpanii to on na świeczniku był zaledwie kilka razy w roku, bo nie oszukujmy się, na Atletico nie patrzy się jak na Barcę czy Real. A w Manchesterze to on będzie w każdym meczu obgadywany. Pewnie świadomość tego + inny rywal, inny styl gry, wymusił na nim kilka błędów. Ja myślałem, że pójdzie mu gorzej, cieszy mnie to, że się zebrał po dwóch błędach i potem pokazał dobrą grę.

Odnośnik do komentarza

Stosunkowo dziwne, biorąc pod uwagę to, że nie gra u was już Cristiano Ronaldo. Na dodatek, waszym najbardziej znanym graczem jest aktualnie Rooney :D

 

Rooney został uznany za posiadacza najgorszej fryzury. Według nich najgorętszym kąskiem jest Gerard potem Torres potem bodajże Lampard ;P

Jak zwykle przewagę Chelsea w indywidualnościach Manchester rekompensuje lepszą grą drużynową (mówi się, że United ćwiczyli wysublimowany manewr taktyczny "Lokomotywa"), ech :/

Odnośnik do komentarza

Z rana wyciekła informacja z 'boardroom level', że transfer Wesleya Sneijdera nie dojdzie do skutku.

 

Ponadto Boss rozwiał plotki o jego rzekomej rychłej emeryturze, mówi, że ma jeszcze dużo do zrobienia w tym klubie ... :)

 

Nani oświadczył, że chce być następcą Cristiano Ronaldo, z tą tylko różnicą, że nie ma zamiaru nigdy opuszczać jak to sam określił 'najlepszego klubu na świecie'.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...