Skocz do zawartości

Kariera Lechia Gdansk fm 2010


arnoldinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

To jest moj pierwszy post z kariery w Football Manager 2010. Bywalo roznie, czesto wybieram kariery polskimi klubami, poniewaz marzy mi sie doprowadzenie polskiego klubu do sukcesow. Po przeczytaniu roznych artykulow na temat Football manager, po karierach roznych osob, sam postanowilem sprobowac napisac moja kariere. 

A wiec zaczynamy!

Nazywam sie Bartek Kurek. Na poczatku gry wybralem po 2 ligi z Anglii, Francji, Hiszpanii, Polski oraz Wloch. 

Dnia 23 czerwca 2009 roku zostalem zatrudniony przez klub Lechia Gdansk. Wedlug mediow Lechia Gdansk miala zajac 13 miejsce w lidze. Nowy stadion byl w budowie, a Lechia Gdansk miala stadion z  10tysiacami widzow. 

Mam zasade, ze na poczatku przygody z klubem nie kupuje nowych zawodnikow i tak tez bylo w mojej obecnej karierze.

Na poczatku ustawilem trenerow do treningu, potem stworzylem trening meczowy dla moich zawodniikow. Do tego dodalem oddzielny trening strzelecki dla napastnikow. 

Spojrzalem na kadre zespolu i mina mi zrzedla. W zespole bylo 56 zawodnikow. Moja pierwsza mysl, jak im wszystkich zagospodarowac, zeby chociaz kazdy zagral kilka minut w meczu? Popatrzylem na sztab szkoleniowy, tylko asystentowi konczyl sie kontrakt po sezonie. Reszta sztabu trenerskiego miala dlugie kontrakty, a mialem tylko 500tys zlotych budzetu.... .Niemoglem ich zwolnic, niestety....

Sparingow nie lubie, oddalem sparingi asystentowi. I zaczela sie liga... Zaznaczam, ze kariera jest prowadzona bez systemu save and load. Poprostu gram tak, i pokazuje to, jak mi wyniki meczow powychodzily:)

Ustawilem taktyke klasyczne 4-4-2, postanowilem sprawdzic jak moi zawodnicy beda sobie radzic w grze z pressingiem.

1 mecz ligowy mialem wyjazd do Belchatowa, gdzie wynik skonczyl sie popisem strzeleckim obu druzyn. Przegralem 3:5. Niesamowita gra Mariusza Ujka, zdobywcy 3 goli! Mialem tylko nadzieje, ze w kolejnych meczach nie bede mial problemow z takimi napastnikami....

2 mecz w domu Polonia Bytom. Wygralem 2:0. Zablocki, Wisniewski. Wreszcie 3 punkty!

3 mecz wyjazd Korona Kielce. Porazka 0:1. Jest lepiej, bo prynajmniej tylu goli nie stracilem, pocieszam sie ta mysla:)

4 mecz dom przyjechal mistrz Polski Wisla Krakow. Wynik 2:1. Wygralem po bramkach Buzala i Zablocki. Druzyna zaskoczyla faworyta:)

5 mecz wyjazd Polonia Warszawa. Remis 2:2. Strzelcy Buzala, Rogalski. Mam pierwszy punkt z wyjazdu!

6 mecz ligowy dom Jagiellonia Bialystok. Pewna wygrana 4:1. Strzelcy Luczak, i 3 gole Buzala. Juz 3 mecz wygrany w domu!

7 mecz dom Ruch Chorzow. Przegrana 1:2. Wisniewski. Male rozczarowanie, ze nie udalo sie wygrac, szcegolnie ze tak dobrze nam szlo w domu!

Czas na Puchar Polski. Po rozczarowujacym wystepie w kolejce ligowej postanowilem wpuscic 11 zawodnikow mlodziezy na spotkanie wyjazdowe z Miedz Legnica. Efekt? Przegrana 1:2. I szybkie odpadniecie z rozgrywek. Moge sie skupic na walce o utrzymanie w lidze....

8 mecz wyjazd Odra Wodzislaw. Jechalismy na mecz z niepewnoscia, jak bedzie?.... Wynik przeszedl nasze oczekiwania! Pewne zwyciestwo 5:0. Bramki Wisniewski 2, Buzala 2, Piatek

9 mecz dom przyjechal wielki Lech Poznan. Przegrana 0:2. No coz... Wstydu nie ma, choc niedosyt jest, w koncu.... To drugi mecz przegrany na wlasnym stadionie....

10 mecz wyjazd Piast Gliwice. Przegrana 0:2. Porazka jak zawsze boli.

11 mecz dom Cracovia. Przegrana 0:1. Znowu cos nie wyszlo? Juz mam 3 porazke z rzedu.

12 mecz wyjazd Legia. Przegrana 0:1. Hm, przy takiej formie, to i tak dobrze, ze to tylko 0:1. Choc ciagle mam z tylu glowy, ze trzeba sie w koncu przelamac!

13 mecz dom Slask Wroclaw. Wygrana 2:1. Wisniewski, Rogalski. W koncu! Ile sie musialem naczekac na wygrana! obysmy poszli dalej za ciosem!

14 mecz wyjazd Zaglebie Lubin. Przegrana 1:2 Rogalski. 

15 mecz dom Belchatow. Wygrana 3:0. Rogalski2, Kaczmarek. Udany rewanz za moj debiut na lawce trenerskiej Lechii Gdansk!

16 mecz wyjazd Polonia Bytom. Remis 1:1 Lukjanovs. Przelamana passa porazek wyjazdowych. Cenny 1 punkt!

17 mecz dom Arka Gdynia. Wielka mobilizacja, poniewaz to walka o panowanie nad Trojmiastem! Do zawodnikow powiedzialem OCZEKUJE WYGRANEJ. Efekt? Wygrana 5:1

Gole Lukjanovs, Surma, Piatek 3

Koniec! Skonczyla sie runda jesienna. Patrzac na chlodno wyniki byly bardzo skrajne, i to jest fajne. 

Tradycyjnie, w przerwie zimowej nie kupilem zadnego zawodnika. Za to z klubu sprzedalem defensywnego pomocnika Karol Piatek do WIsly Krakow, za 2 miliony zlotych, aby ratowac budzet klubu. Finanse byly w tragicznym stanie. Sparingi oddalem asystentowi, a sam czekalem do 17 lutego do meczu ligowego.... O tym opowiem pozniej....:)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witajcie w Nowym Roku 2021. Niech to bedzie udany rok dla mnie i dla wszystkich:)

 

Wracajac do mojej kariery w Lechii Gdansk w FM 2010, opowiem wam o rundzie wiosennej mojego pierwszego sezonu:)

Moja taktyka to klasyczne 1-4-4-2. 

Sprzedalem Karola Piatka za 2 miliony zlotych do WIsly Krakow, aby zalatac dziure w budzecie klubu. 

Runda wiosenna zaczela sie od

18 kolejka dom Korona Kielce 2:1 Kosznik, Rogalski. Nie ma to jak zaczac runde od zwyciestwa. Najbardziej ucieszyla mnie bramka obroncy Koszmika, w koncu fajnie, ze obronca tez umie strzelic gola:)

19 kolejka wyjazd Wisla Krakow 0:4. 

20 kolejka dom Polonia Warszawa 3:2 Wisniewski, Rogalski, Kaczmarek. Po batach w Krakowie, ucieszyla mnie wygrana w domu.

21 kolejka wyjazd Jagiellonia Bialystok 0:3 Zaczynam sie nie pokoic. Kolejna wysoka porazka na wyjezdzie, do tego znowu nie umiem strzelic bramki. 

Po tym meczu postanawilem zmienic sposob treningu i grania zespolu. 

Na mecz 22 kolejki wyjazd Ruch Chorzow zostalem przy taktyce 1-4-4-2, jako ze zespol ta taktyke juz zna. Za to przestalem grac pressingiem, tylko postawilem na plynne rozrywanie pilki oraz defensywna taktyke, aby mniej goli tracic. Ostetecznie przegralem 1:3 z Ruch Chorzow

23 kolejka wyjazd Lech Poznan 1:1 Kaczmarek. Nie moge sie nachwalic gry mojego skrzydlowego Kaczmarka. Od kilku kolejek wyraznie jego forma poszla w gore i zapewnil mojemu zespolowi cenny 1 punkt w goracym terenie w Poznaniu!

24 kolejka dom Piast Gliwice 2:1 Kadziela, Godlewski. Na ten mecz postanowilem zmienic calkowicie sklad i wpuscic 18 meczowa zlozona z zawodnikow U-21. Chcialem dac odpoczac pierwszemu skladowi oraz przelamac serie meczow bez zwyciestwa. Udalo sie!

25 kolejka dom Odra Wodzislaw 3:1 Wolakiewicz, Buzala, Lazains. Powrocilem do pierwszej 11. I drugie zwyciestwo z rzedu jest.

26 kolejka wyjazd Cracovia 3:2 Kaczmarek, Surma, Lukjanovs. Passa 3 zwyciestwo:)

27 kolejka dom Legia Warszawa 0:1 Po serii swietnych wystepow uwierzylem, ze jeszcze mozna ugrac cos wiecej niz tylko srodek tabeli. Niestety Legia pokazala mi, gdzie moje miejsce w szyku.

28 kolejka wyjazd Slask Wroclaw 1:3 Buzala. No coz...

O nic juz nie gram, dalem pograc mlodziezy, jak w meczu z Piastem Gliwice. Efekt? 29 kolejka dom Zaglebie Lubin 2:3 Tofil, Korzepa. 

30 kolejka wyjazd Arka Gdynia 3:0. Rogalski 2, Nowak. Na koniec zmobilizowalem sie na rywala i udalo sie wygrac i skonczyc sezon w dobrych humorach:)

Ostaecznie tabela ligowa wygladala tak:

1. Legia Warszawa 71 pkt 53-17

2. Wisla Krakow 65 pkt 56-20

3. Lech Poznan 53 pkt 54-33

4. Slask Wroclaw 52pkt 55-43

5. GKS Belchatow 43pkt 46-42

6. LECHIA GDANSK 42 pkt 52-48

Spadek Polonia Bytom i Jagiellonia Bialystok

Ogolnie jestem zadowolony z mojego 1 sezonu w Lechii Gdansk. Przewidywania przedsezonowe mowily o walce o utrzymanie w lidze, a ja zajalem 6 miejsce w lidze. 

Z drugiej strony nie rozumiem tych serii meczow z porazkami, co ja robie tutaj zle? Bo gdyby udalo mi sie lepiej punktowac, to mialbym szanse zagrac w Pucharze UEFA. Tak pozostaje tylko ligowa rzeczywistosc:)

Zaznaczam, ze kariera jest gran bez save and load. Wyniki przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza:)

Zapraszam na moj kolejny odcinek z przygotowan do drugiego sezonu w Lechii Gdansk:)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

1.06.2010 podjalem decyzje w sprawie sztabu szkoleniowego i pilkarzy. Konczyl sie kontrakt mojemu asystentowi i go zastapilem nowym asystentem. Przy wyborze asystenta wzialem pod uwage jego zdolnosci treningowe oraz ocena umiejetnosci i potencjalu graczy.

29.06.2010 do szkolki mlodziezowej byl nabor nowych juniorow, nie bylo nikogo godnego uwagi

Sparingi oddalem nowemu asystentowi. Postanowilem, ze bede gral polskimi pilkazami w Lechii Gdansk. Wiec kupilem polskich pilkarzy:)

19.07.2010 kupilem za 300tys zlotych Krzysztof Lagiewka z Kuban (OS, DP)

5.08.2010 sprzedalem za 2mln zlotych Rafal Kosznik do Grecji (OLS)

14.08.2010 sprzedalem za 5mln zlotych Mateusz Bak do Sampdoria Genua (Br)

Dzieki temu zarobilem 6mln700tys zlotych i wyszedlem na plus z finansami klubu:)

Cel, ktory mi zarzad wyznaczyl to gorna polowa tabeli. 

Liga rozpoczela sie 31.07.2010. Bylem ciekawy, jak tym razem potocza sie moje losy:)

1 kolejka wyjazd Podbeskidzie. Wygrana 1:0 Skromne, ale pewne zwyciestwo nad beninakiem, po golu Buzaly

2 kolejka dom Zaglebie Lubin. Remis 1:1 Gol Kaczmarek. Juz w pierwszym meczu domowym czegos zabraklo do zwyciestwa....

3 kolejka wyjazd Lech Poznan. Remis 1:1 Rogalski zapewnil nam cenny punkt w Poznaniu. Na razie seria 3 meczow bez porazki:)

4 kolejka dom Gornik Zabrze. Wygrana 3:0. Kaczmarek, Rogalski 2. Wynik cieszy, bo 3 punkty zostaly w Gdansku!

5 kolejka wyjazd Slask Wroclaw. Wygrana 3:2. Wisniewski, Rogalski, Nowak. Dobra passa 5 meczow bez porazki! Rogalski w 3 meczach 4 gole.

6 kolejka dom Cracovia. Remis 1:1 Kosnikowski. Nie cieszy kolejna strata punktow w domu.

7 kolejka dom Ruch Chorzow. Remis 1:1 Brzeski. Nie jestem zadowolony, ze znowu nie udalo sie wygrac na wlasnym boisku.

Puchar Polski wyjazd Motor Lublin. Mecz kompletnie odpuscilem, liczyla sie liga. Dlatego zawstydzajaca porazka 1:2

8 kolejka wyjazd Korona Kielce. Przegrana 0:1 Pierwsza porazka w sezonie. Nie lubie remisow!

9 kolejka wyjazd Legia Warszawa. Wygrana 1:0 Niespodziewana wygrana w Warszawie! Bak bohaterem!

10 kolejka dom Arka Gdynia. Remis 1:1. Buzala. 3 kolejny bramkowy remis w Gdansku, kiedy sie uda wygrac w domu?

11 kolejka dom Belchatow. Porazka 1:3. Im bardziej sie staram wygrac w domu, to juz 4 kolejny mecz bez zwyciestwa. Do tego 3 bramki stracone.

12 kolejka wyjazd Odra Wodzislaw. Porazka 1:5. Jestem zalamany. Zaczynam sie zastanawiac, czy mam dobrych bramkarzy w klubie, skoro mimo taktyki defensywnej dostaje, w 2 meczach az 8 goli.... Nie rozumiem tego zalamania formy. Co rywal strzeli to trafia.

13 kolejka dom Wisla Krakow. Remis 1:1. Rogalski zapewnia punkt. Po ostatnich meczach, taki wynik cieszy!

14 kolejka wyjazd Polonia Warszawa. Remis 1;! Lukjanovs. 5 meczow bez wygranej. Kiedy sie skonczy seria?

15 kolejka dom Piast Gliwice. Porazka 0:1 Ciagle bez formy...

16 kolejka dom Podbeskidzie. Zwyciestwo 3:0. W koncu zwyciestwo. Ile sie naczekalem na te 3 punkty!

17 kolejka wyjazd Gornik Zabrze. Porazka 1:2

Ciesze sie, ze to juz koniec rundy jesiennej.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

W przerwie zimowej sparingi oddalem asystentowi. Sam zajalem sie transferami. 

16.01.2011 kupilem Artur Jedrzejczyk (OPS) z Legii Warszawa za 240tys zlotych

9.02.2011 sprzedalem Piotr Wisniewski (OPP) do Legii Warszawa za 1mln zlotych.

Do tego dobiegla konca budowa nowego stadionu Arena Baltycka i 1.01.2011 roku Lechia Gdansk zaczela korzystac i grac na stadionie z 44tysiacami kibicow:)

Wreszcie przyszla liga:)

18 kolejka wyjazd Zaglebie Lubin 2:1 Cenne 3 punkty z wyjazdu!

19 kolejka dom Lech Poznan 2:2 

20 kolejka dom Slask Wroclaw 2:2

21 kolejka wyjazd Cracovia 2:2

22 kolejka dom Legia Warszawa 0:4 Jestem zalamany. Druzyna traci duzo goli, nie potrafi wygrywac, a tu jeszcze Legia wykorzystuje nasza slaba dyspozcje i nas gromi w meczu u siebie. Po raz kolejny zastanawiam sie, jakich mam bramkarzy?

23 kolejka wyjazd Ruch Chorzow 1:1. Ten punkt traktuje, jako zapowiedz moze lepszej formy moich zawodnikow.

24 kolejka dom Korona Kielce 2:1. W koncu 3 punkty zdobyte, ile trzeba bylo na nie czekac

25 kolejka wyjazd Arka Gdynia 2:1. Zwyciestwo nad rywalami zawsze cieszy. I dobra seria zwyciestw przedluzona.

26 kolejka wyjazd Belchatow 1:1 

27 kolejka dom Odra Wodzislaw 2:0 Pilkarze zdaja sie byc w dobrej formie, moze uda sie jeszcze cos wywalczyc wiecej w sezonie?

28 kolejka wyjazd Wisla Krakow 1:4. Nokaut w Krakowie....

29 kolejka dom Polonia Warszawia 1:1

30 kolejka wyjazd Piast Gliwice 0:1

Niestety ostatnie 3 kolejki pokazaly mojemu zespolowi miejsce w hierarchii polskiej ligi.

Tabela koncowa

Mistrz Wisla Krakow 71 pkt 63-23

2. Legia Warszawa 64pkt 56-21

3. Belchatow 49pkt 52-40

moj zespol Lechia Gdansk 8 miejsce 40 pkt 39-42

Spadek 

Podbeskidzie i Piast Gliwice

Awans z zaplecza

Widzew, Polonia Bytom

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Troszke gralem wczesniej w Football manager 2010, jednak zawsze mnie wyniki zniechecaly, bo nie umialem byc cierpliwy i stworzyc samemu fajny zespol. Wtedy postanowilem, ze jednak sprobuje byc cierpliwy i uczyc sie na moich bledach, i powstala moja pierwsza kariera od zera w Lechii Gdansk:) Sam jestem ciekawy, jak sie ona potoczy. I czy prezes klubu wczesniej mnie niezwolni z takimi wynikami?:-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Jak wiecie zajalem 8 miejsce w lidze w poprzednim sezonie. Dostalem wiadomosc losowanie czerwcowe wsrod narodow Europy, i Polska uzyskala dodatkowe miejsce w pucharze UEFA! Z klasyfikacji Fair Play wyszlo, ze klub Lechia Gdansk ma prawo reprezentowac Polske w pucharze UEFA. Mila niespodzianka!

Stan obiektow Lechii Gdansk

przecietna baza treningowa

podstawowe obiekty mlodziezowe

Zarzad zgodzil sie na rozbudowe bazy treningowej i obiektow mlodziezowych:)

Transfery, jak zwykle wiekszosc mlodych pilkarzy uslyszala "do widzenia", mamy za szeroka kadre i musimy Was zwolnic:( Wypowiedzenie dostalo az 25 zawodnikow, coz mus to mus.

Za to postawilem na jakosc, jako ze czeka mnie przygoda w Pucharze UEFA, transfery zrobilem bezgotowkowe:

- Artur Wichniarek, z Hertha Berlin (koniec kontraktu)- napastnik

- Mariusz Jop (Wisla Krakow)- obronca srodkowy

- Szymon Matuszek (Piast Gliwice)- def pomocnik

- Piotr Bronowicki (Gornik Leczna) - obronca boczny

- Grzegorz Bonin (Gornik Zabrze)- skrzydlowy prawy

- Marek Zienczuk (Le Masns)- skrzydlowy lewy

- Marcin Smolinski (Legia Warszawa)- ofensywny pomocnik

- Marcin Cabaj (Cracovia)- bramkarz

Jak widzicie moja polityka transferowa to jak najtaniej kupic dobrych polskich pilkarzy. Do tego proba wypromowania mlodych polskich pilkarzy z akademii. Obcokrajowcy? Obcokrajowcom nie mowie NIE, tylko czekam na pilkarza w stylu chocby Luka Modric. A tutaj wiem, ze takiej gwiazdy za szybo do Lechii Gdansk nie sprowadze.

NIe interesuje mnie wagon obcokrajowcow, wole dawac szanse gry polskim pilkarzom.

Z naboru do szkolki mlodziezowej przyszedl ciekawy prawoskrzydlowy Damian SKrobacz. Moze kiedys z niego cos ciekawego bedzie:) Swoja droga, mozna tutaj dawac screeny? Jak to sie robi?

W sztabie szkoleniowym doszlo do wymiany 2 scoutow, za duzo chcieli, i zastapilem ich tanszymi:)

Postanowilem sobie, ze z racji grania od najwczesniej fazy Pucharu UEFA, to zadnych sparingow nie bedzie... Tak, tak, przypominaja mi sie od razu slowa naszych trenerow z topowych klubow, ktorzy podchodzili do meczow UEFA, jak do sparingow przygotowujacych do sezonu.... A potem takie piekne porazki jak Ventspils, Dinamo Tbilisi... Mozna tak wymieniac dlugo... Kto sie interesuje pilka nozna ten wie, co mam na mysli tutaj!

Dosc, ze gra FM2010 to tylko gra, i na szczescie, albo wlasnie na nieszczescie standardy w grze/grach football manager nie sa stosowane w rzeczywistej polskiej pilce klubowej. 

Wracajac do tematu, odwolalem sparingi, aby na powaznie podejsc, z jak najwyzsza swiezoscia podejsc do meczow z rywalami w pucharze UEFA, bo to bylo swieto i dla mnie i dla kibicow! 

Ciag dalszy nastapi:)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Możesz dawać screeny, tylko nie pamiętam jak, bo od stuleci nie wchodziłem na forum z komputera, była zmiana interfejsu strony, a do jutra wieczora i tak tu z kompa nie wejdę :) Jakiś obrazek się klika chyba, poszukaj. Ewentualnie możesz wklejać linki do nich.

 

 

Nie oszczędzaj na sztabie szkoleniowym, nigdy. Zamiast sprowadzać starego dziada Wichniarka, który i tak zapewne będzie grał piach, bo podupadł na szybkości, postaraj się przede wszystkim o kompetentnego asystenta, oraz scoutów.  I o trenerów  czy fizjoterapeutow również :)

 

A sparingi jakieś bym ustawił tak aby tydzień czy max pięć dni przed pierwszym meczem o stawkę był ostatni, możesz nawet dać sparing co dwa dni. Chyba że przygodę z Europą zaczynasz 1go lipca :)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie, pozycje srodkowy obronca i napastnik, to sa moje najwieksze zmartwienia. 

Z moich dotychczasowych doswiadczen, to obie te pozycje powinni zajmowac pilkarze liczacy okolo 30 lat. Wtedy napastnik u mnie zdobywa bramki, a obronca srodkowy potrafi skutecznie blokowac dostep do bramki. 

Czyzby tu byla winna u mnie taktyka? 

Zastanawia mnie, co robie zle w doborze pilkarzy (poleceniach dla pilkarzy), ze mlody srodkowy obronca nie umie u mnie grac (zespol traci duzo goli?)

a mlody napastnik nie zdobywa goli.

Mlodych co wystawiam maja dobre atrybuty, czyli chyba napewno taktyki w Football manager 2010 nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2021 o 20:21, stefan1984 napisał:

Możesz dawać screeny, tylko nie pamiętam jak, bo od stuleci nie wchodziłem na forum z komputera, była zmiana interfejsu strony, a do jutra wieczora i tak tu z kompa nie wejdę :) Jakiś obrazek się klika chyba, poszukaj. Ewentualnie możesz wklejać linki do nich.

 

 

Nie oszczędzaj na sztabie szkoleniowym, nigdy. Zamiast sprowadzać starego dziada Wichniarka, który i tak zapewne będzie grał piach, bo podupadł na szybkości, postaraj się przede wszystkim o kompetentnego asystenta, oraz scoutów.  I o trenerów  czy fizjoterapeutow również :)

 

A sparingi jakieś bym ustawił tak aby tydzień czy max pięć dni przed pierwszym meczem o stawkę był ostatni, możesz nawet dać sparing co dwa dni. Chyba że przygodę z Europą zaczynasz 1go lipca :)

 

Popieram przedmówcę. Screeny możesz wrzucać np. za pomocą imageshack.com 

 

PS. Jak wygląda sytuacja w innych ligach Europejskich?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...