Skocz do zawartości

Usunięcie FYM-a z zespołu researcherów Football Manager


schizzm

Czy powinniśmy zgłosić sprawę oszustwa FYM-a głównemu researcherowi Football Managera w Polsce/SI Games  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo użytkownik FYM (nie pozdrawiam) oszukał polską społeczność FM-ową na niemałą kwotę pieniędzy. Jednak nadal pozostaje on jednym z researcherów gry, co IMHO jest dość niezręczną sytuacją. Padł pomysł, aby całą sprawę zgłosić do głównego researchera FM-a w Polsce i podjąć kroki w celu usunięcia oszusta z procesu powstawania gry.


Czy taki ruch spotkałby się z pozytywnym odzewem naszej społeczności? Polegałby on na wysłaniu do głównego researchera wiadomości mailowej z opisem całej sytuacji i ewentualnym załączeniem linka z oficjalną petycją zawierającą podpisy użytkowników społeczności (nie tylko tych oszukanych). Tworzę ankietę, czy próba takiego kroku powinna być podjęta i czy podpisalibyście się pod taką petycją (i tak nie będzie nas jakoś dużo, no ale żeby chociaż mniej więcej znać zainteresowanie tematem).

 

Co o tym myślicie?

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ok. Ogólnie widzę, że jest poparcie dla pomysłu.
Napiszę wiadomość (której ostateczny kształt skonsultuje np. przez Discorda), potem ją tutaj zamieszczę w końcowej wersji. Przy okazji w przeciągu tygodnia założę petycję na stronie z petycjami, zamieszczę link, chętni się dopiszą. I całość prześlę do głównego researchera. 

 

Nawet jeśli to nie przyniesie skutku, to niech krąży informacja, z jaką osobą ma się do czynienia. ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
48 minutes ago, tio said:

Mojego głosu nie licz, bo nie jestem wśród tych oszukanych (zresztą dla mnie pomysł jest słaby).

 

Nie widzę związku. Nie zostałem oszukany na hajsy, ale czuję się oszukany przez FYMa jako osoby ze społeczności CM/FM, której był integralną częścią, a którą po prostu wychujał. O ile dobrze pamiętam, był w czubie, jeśli chodzi o karanie innych za wyłudzanie/oszukwanie/etc. Ale tak jak Shazem pisze - każdy ma prawo do własnej decyzji.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

Dla mnie przykra jest ta akcja.

 

Wszyscy raczej zmierzamy w stronę wniosku, że pieniądze poszły na hazard. Jeśli jest uzależniony od hazardu i popadł w kłopoty finansowego z tego powodu, to powinniśmy raczej mu współczuć. On jest osobą chorą. Uzależnienie, czy to od hazardu, czy alkoholu, czy narkotyków, to taka sama choroba jak depresja, rak itp. Nie usprawiedliwia to w żaden sposób tej kradzieży, ale taka forma zemsty (tak to odbieram) na osobie chorej, która nie umie sobie poradzić z otaczającą go rzeczywistością, jest moim zdaniem smutna. Osoba uzależniona nie funkcjonuje racjonalnie i jej mózg w momentach odlotu nie działa tak logicznie jak nasze w tym momencie. Dlatego daleki jestem od nazywania tego co zrobił "oszustwem", bardziej mi osobiście pasuje "kradzież", bo oszustwo to raczej działanie przemyślane, zamierzone i celowe. A pozwolę przypomnieć, że FYM w przeszłości niejednokrotnie organizował zloty i wszystkie pieniądze szły na założony cel, dlatego wierzę w to, że naprawdę chciał zorganizować ten zlot. Choroba jednak nie poradziła sobie z wolną gotówką na koncie.

 

Znam historię z pierwszej ręki osoby uzależnionej m.in. od hazardu, od tych głupich maszyn. Gość poszedł do Monaru na odwyk i po jakimś roku czy dwóch latach dostał "przepustkę", żeby pojechać do Warszawy. Traf chciał, że to było w okresie, kiedy te maszyny zalały całą Polskę i były na każdym kroku, a on nawet nie był tego świadom, bo żył w bezpiecznym odosobnieniu. Wrócił do ośrodka płacząc, bo tak mu ciężko było wytrzymać.

 

Wasza decyzja, nie wiem czy dzięki temu Wasze życie stanie się lepsze czy pełniejsze, ale ja to odbieram jako kopanie człowieka, który i tak znajduje się na samym dnie.

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Warunkiem przebaczenia jest żal za grzechy i rekompensata. Gdy tego dokona FYM - porozmawiamy o czymkolwiek. W tej chwili należy go dojechać każdym sposobem i za wszelką cenę, za kurestwo, którego się dopuścił. Jest śmieciem, który nie jest warty tego, by na niego splunąć.

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Vami napisał:

Warunkiem przebaczenia jest żal za grzechy i rekompensata. Gdy tego dokona FYM - porozmawiamy o czymkolwiek. W tej chwili należy go dojechać każdym sposobem i za wszelką cenę, za kurestwo, którego się dopuścił. Jest śmieciem, który nie jest warty tego, by na niego splunąć.

No i właśnie tutaj jest największy problem. Gość był tutaj z nami prawie 20 lat a nawet nie przyszedl zeby was przeprosić albo chociaż powiedzieć "Sorry, zjebalem". 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...