Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, że przejściowe. Moduł cenowy przy wyszukiwarce musiał zostać wyposażony w nowy kilometraż, a że to polska kolej to trwa to cholernie za długo.

 

A jesteś w stanie oszacować ile może kosztować bilet na trasie 221 km, najpierw 60 km osobówki, a potem InterRegio? Tak oczywiście na oko, żebym jutro nie zaliczył wielkiego zdziwienia przy kasie...

Odnośnik do komentarza

Zakładam, że przejściowe. Moduł cenowy przy wyszukiwarce musiał zostać wyposażony w nowy kilometraż, a że to polska kolej to trwa to cholernie za długo.

 

A jesteś w stanie oszacować ile może kosztować bilet na trasie 221 km, najpierw 60 km osobówki, a potem InterRegio? Tak oczywiście na oko, żebym jutro nie zaliczył wielkiego zdziwienia przy kasie...

 

Ulga studencka - 19,53 zł (pod warunkiem, że bilet będzie wystawiony poprawnie).

 

Jakie mam zniżki na PKP i PKS będąc studentem i osobą o stwierdzonej umiarkowanej niepełnosprawności?

 

Ustawa z dnia 20 czerwca 1992r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2002r. Nr 175, poz. 1440 z późn. zm.)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jechałem ekspresem z Warszawy do Katowic - bilet kosztuje 108 zł, w pociągu dają "darmową" herbatę - proszę o dodatkowy cukier a gość mi mówi, że nie może mi dać dodatkowej torebki. Bez komentarza.

już o tym słyszałem. Po prostu, jeden pasażer - jedna torebka cukru, tak jest określony przydział odgórny.

 

Wiem, że to słabo wygląda ale to w końcu PKP IC S.A.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dzięki Ernie za ustawę, ale chyba źle ją rozumiem albo robią ze mnie głupka :/

 

Jechałem ze Szczecina do Stargardu, do znajomych. Nie zdążyłem kupić biletu, więc u pani konduktor - powiedziałem jej, że dla osoby niepełnosprawnej, uczącej się i drugi dla dziewczyny, studencki. Pani bardzo mile mi doradziła, że ja mam 78 % zniżki, jeśli się uczę dalej, a dziewczyna również 78 - jako opiekun.

Dobra pojechałem za grosze.

 

Wczoraj jechałem ze Stargardu do Szczecina - kupiłem w kasie taki sam bilet dla mnie i partnerki. I co? Konduktor mówi, że skoro jestem zameldowany w Choszcznie, studiuję w Szczecinie to tylko na tej trasie mam zniżkę (jako trasa dom-szkoła) lub, gdy mam udokumentowane, że jadę do lekarza lub od lekarza :| To mam jeszcze prosić lekarzy o takie pisma? No i co, jak jadę sobie coś załatwić to nie jestem już niepełnosprawny? Nie mam ulgi, jak chcę coś robić innego niż lekarz? A co jeśli z Choszczna (dom) mnie podrzucili znajomi do Stargardu, żebym stąd ruszył do Szczecina (zawsze tańszy bilet), bo jechali też przy okazji? Wtedy płacę ze 37 % zniżką?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy w ramach zblizajacego sie długiego weekendu i przewidywanych tlumow PR zrezygnowaly z mozliwosci rezerwacji miejsc w pociagach Regio Ekspress (Warszawa - Pozmań)za 3 zł? Wie ktos cos o tym? Czy moze nie moge dokonac rezerwacji bo juz wszystkie zostaly sprzedane...

 

Planuje pojechac specjalnie do Warszawy Wsch. zeby sprobowac powalczyc o miejsce siedzace i nie pchac sie w tlum na centralnym, bo musze popracowac w pociagu, ale jesli wszystkie miejsca sa juz wykupione w RE i bede musial je zwolnic na Centralnym to wtedy pojechalbym raczej IR albo TLK ;) Wie ktos cos o tych rezerwacjach?

 

Edyta zweryfikowała to i teraz juz wszsytko dziala - moge dokupic miejscowke ;) ale i tak podjade na Wschodni bo na Centralnym moge nie dopchac sie do mojego miejsca :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

w zwiazku z tym, ze caly styczen jestem skazany na pkp, pytanie moje brzmi:

 

czy jak poprosilem o bilet relacji lodz - warszawa miesieczny, to on jest w dwie strony, czy obowiazuje mnie tylko w jedna strone skoro na bilecie nie jest napisane Łódź - Warszawa, nie ma dopisku tak jak na "jednorazowce" z powrotem

 

zna ktos jakis nr tel na informacje pkp zeby to zweryfikowac? cena biletu jest smiesznie niska...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...