Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło do dosyć ciekawej wymiany między Bykami, a Szerszeniami. Zespół z Chicago wymienił środkowego Aarona Gray'a na Devina Browna. Gray to zawodnik grający w Bykach bardzo rzadko i jest to gracz mało istotny, a w zamian do Chicago przyszedł naprawdę wartościowy zawodnik. Brown w tym sezonie w Hornets grał średnio 24.8 minut na mecz, a jeśli chodzi o średnie punktowe to również wygląda to przyzwoicie, średnio 9.7pkt oraz 2.8zb i 1.5ast. To świetny ruch ze strony Chicago, bo Devin na pewno wzmocni obwód Byków :)

Odnośnik do komentarza

Składy na mecz Rookie - Sophomore:

 

Rookie:Jonny Flynn, Stephen Curry, Brandon Jennings, Tyreke Evans, James Harden, Omri Casspi, Taj Gibson, Jonas Jerebko, DeJuan Blair.

Sophomore:Derrick Rose, Russell Westbrook, O.J. Mayo, Eric Gordon, Danilo Gallinari, Michael Beasley, Kevin Love, Brook Lopez, Marc Gasol.

 

Zaskakuje przede wszystkim brak DeRozana w zespole debiutantów, ale on wystąpi na 99% w konkursie wsadów i pewnie dlatego go nie wybrali. Jeśli chodzi o skład Rookie to z lepszych zawodników brakuje jeszcze Ty Lawsona, ale to jest w sumie uzasadnione, bo Flynn, Curry, Jennigs i Evans to zawodnicy moim zdaniem o większych umiejętnościach niż Ty :] Wygrają pewnie pierwszoroczniacy, który mają naprawdę konkretny skład, ale debiutanci powinni powalczyć, szczególnie pod koszem przewagę powinni mieć pierwszoroczniacy :]

Odnośnik do komentarza

Znamy już ławki rezerwowe w meczu Gwiazd :)O pierwszych piątkach już pisałem :)

WSCHÓD

 

Rajon Rondo (Boston)

Derrick Rose (Chicago)

Joe Johnson (Atlanta)

Paul Pierce (Boston)

Gerald Wallace (Charlotte)

Chris Bosh (Toronto)

Al Horford (Atlanta)

 

ZACHÓD

 

Deron Williams (Utah)

Chris Paul (New Orleans)

Brandon Roy (Portland)

Kevin Durant (Oklahoma City)

Dirk Nowitzki (Dallas)

Zach Randolph (Memphis)

Pau Gasol (LA Lakers)

 

Ja będę ubolewał nad brakiem dwójki graczy, Josha Smitha, który mógłby podunkować w swoim stylu [brak tego zawodnika w konkursie Wsadów to moim zdaniem skandal ;)] oraz Shaqa, która zawsze robi gigantyczne show. Cieszy mnie za to obecność Rose'a i G-Walla, zawodników, których również lubię. Trochę zaskoczyła mnie obecność Randolpha :]

Odnośnik do komentarza

A widziałeś, jak Randolph w tym sezonie gra? Skacze, biega i cuduje ogólnie, gra bardzo pod zespół i nie ma, co jest nowością, z nim większych problemów pozaboiskowych.

 

Wg mnie za to Horford nie powinien pokazywać się nawet w zestawieniach ludzi podających napoje znajomym ludzi, którzy słyszeli, że jest nabór na starszego ręcznikowego. Dużo lepiej IMO prezentuje się David Lee czy Brook Lopez, ale cóż... :|

Odnośnik do komentarza

T-m dwóch graczy Atlanty jest, dlatego że mają świetny bilans, ale moim zdaniem obok Joe powinien tam być Josh Smith. Nie rozumiem tylko jednego :] Atlanta dostała dwóch graczy za dobry bilans, a Cavsi maja tylko LeBrona :| ASG bez Shaqa to nie ASG. Lopeza i Lee nie wzięli pewnie, dlatego że Knicks, a szczególnie Netsi (;)) mają ujemny bilans.

Odnośnik do komentarza

Brak Shaqa to jest pomyłka ogólnie, ale z drugiej strony będzie mógł coś wykombinować podczas meczu :-) Ogólnie, jeśli mieliby brać szołmenów, to bezwzględnie przydałby się Kidd, który ma w swoim repertuarze świetne zagrania (no look pass tyłem do ataku w 2002 o ile mnie pamięć nie myli), ale trzeba dać młodym więcej szans. Myślę, że Shaq zagra jeszcze jeden sezon i wtedy go wybiorą, po czym dostanie MVP ASG i będzie mógł odejść w glorii i chwale :)

Odnośnik do komentarza

Randolph gra w tym sezonie świetnie, co przekłada się zresztą na cały zespół. IMO Grizzlies mogą w tym sezonie sprawić niespodziankę :]

 

Muszę się zgodzić z T-M'em, są lepsi centrzy od Horforda na wschodzie. Oprócz Lopeza i Lee bardzo solidnie gra też Joakim Noah.

 

Szkoda też, że nie ma Brooksa, ale on póki co jest słabszy od Paula i Williamsa. Wydaje mi się jednak, że kiedyś w ASG zagra.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem Toronto ma już 5 zwycięstw z rzędu :] Świetnie gra Bosh, który regularnie notuje double-double. W meczu Indianą dobrze zagrał jednak cały zespół, aż 7 zawodników zdobyło ponad 12 punktów :o O pechu może mówić Hedo, który już na początku dostał z łokcia od Dunleavy'ego i do końca meczu nie zagrał. Następny mecz znowu z Pacers, więc liczę na kolejną wygraną.

Odnośnik do komentarza

Na górze OK, ale to co wyprawia NJNets to jest jakaś masakra. W zasadzie, jakby wyłączyć ze składu Lopeza i Harrisa to nie wiem czy zespół byłby w stanie zdobyć chociaż 30 punktów w meczu :-k Szkoda mi ich, bo ich upadek w ciągu ostatnich paru lat jest brutalny :-k

Odnośnik do komentarza

Poznaliśmy również uczestników Skills Challenge :)

 

Derrick Rose (Chicago Bulls)

Steve Nash (Phoenix Suns)

Brandon Jennings (Milwaukee Bucks)

Deron Williams (Utah Jazz)

 

Ja liczę oczywiście na Derricka Rose'a, który wygrał rok temu, ale reszta zawodników też będzie groźna, Deron i Steve również wygrywali te zawody. Czarnym koniem może być Jennings ;)

 

Jeden z moich ulubionych koszykarzy Josh Smith z Atlanty Hawks w meczu z Oklahomą wykonał swój 1000 blok w karierze i jest obecnie najmłodszym zawodnikiem w historii ligi, który tego dokonał.

Odnośnik do komentarza

Lucas - a ja jestem ciekawy czy Smith pobije rekord Bena Wallace i będąc jeszcze młodszym zawodnikiem aniżeli Big Ben zaliczy 2000 czapek :)

 

Karolek - 12-14 jest weekend All Star. Sam mecz gwiazd masz w niedziele 14 lutego. Powinna być transmisja na C+ :)

 

Ehh, L07 uprzedził :P

Odnośnik do komentarza

Co to za rekord Wallace'a te 2000 bloków? Chyba jego osobisty, bo przecież rekordzistą NBA jest Olajuwon... nie chce mi się szukać, ale jestem prawie pewien, że przed nim osiągnął 2000 bloków :>

Co do samego Smitha, to mam wrażenie, że nie wykorzystuje potencjału, szczególnie w ofensywie... ale cóż jeszcze ma czas, aby się poprawić ;)

Odnośnik do komentarza

Frodo tu chodzi oto, że Ben uzyskał 2000 bloków jako najniższy zawodnik w historii NBA, a Josh ma podobnie jak Big Ben 206 centymetrów wzrostu i jeśli osiągnie w całej karierze więcej bloków niż Big Ben to będzie najniższym zawodnikiem z takim wynikiem :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...