Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrano już zawodników do Meczu Gwiazd NBA!!

 

Kevin Garnett (Boston Celtics; Wschód) i Kobe Bryant (Los Angeles Lakers; Zachód) byli najpopularniejsi w swoich konferencjach w tradycyjnym głosowaniu kibiców na pierwsze piątki Meczu Gwiazd ligi koszykówki NBA. Spotkanie rozegrane zostanie 17 lutego w Nowym Orleanie.

Garnett zgromadził 2 399 148 głosów. Będzie to jego 11. występ w All Star Game. Skład Wschodu uzupełnią skrzydłowy LeBron James (Cleveland Cavaliers; 2 108 831), środkowy Dwight Howard (Orlando Magic; 2 066 991) oraz obrońcy Jason Kidd (New Jersey Nets; 1 246 386) oraz Dwyane Wade (Miami Heat; 1 608 260).

 

Bryant jako jedyny zawodnik Zachodu przekroczył liczbę 2 mln głosów - miał ich 2 004 940. Zagra w Meczu Gwiazd po raz dziesiąty. "Rzutem na taśmę" w składzie znalazł się obrońca Denver Nuggets, Allen Iverson (1 203 152), który wyprzedził Tracy'ego McGrady'ego z Houston Rockets o 10 410 głosów. Ekipę Zachodu uzupełnią środkowy Yao Ming (Rockets; 1 709 180) oraz skrzydłowi Tim Duncun (San Antonios Spurs; 1 712 800) i Carmelo Anthony (Nuggets; 1 723 701).

"To wspaniałe uczucie. Myślę, że kibice chcieli w ten sposób wyróżnić moich kolegów i trenerów - bez nich nic bym nie osiągnął. Dziękuję fanom, że potrafią docenić to co robię na parkiecie" - powiedział Iverson.

 

Wśród faworytów kibiców nie znalazło się kilku zawodników, którzy rozgrywają doskonały sezon - na Zachodzie zabrakło miejsca dla rozgrywających Chrisa Paula (New Orleans Hornets) i Derona Williamsa (Utah Jazz), dwukrotnego MVP ligi - Steva Nasha (Phoenix Suns), MVP poprzednich rozgrywek - Dirka Nowitzkiego (Dallas Mavericks) oraz MVP poprzedniego finału Tony'ego Parkera (Spurs). Z kolei na Wschodzie nie wybrano żadnego gracza z legitymujących się trzecim bilansem w lidze Detroit Pistons.

 

Takie "niedopatrzenie" będą mogli nadrobić trenerzy, którzy uzupełnią składy obu drużyn. Ich decyzja zostanie ogłoszona 31 stycznia.

 

Już się nie moge doczekać tego meczu :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najbardziej w czołówce brakuje Bosh'a i Calderon'a z Toronto. Calderon gra ostatnio bardzo dobrze i mógłby spokojnie zmienić Kidd'a, no ale popularność robi swoje. Bosh był skazany na porażkę w starciu z Howard'em i Garnett'em, ale mam nadzieje, że trener Wschodu uzupełni ten brak.

 

Czemu w piątce Zachodu nie ma któregoś pana z czwórki: Boozer, Paul, Williams, Camby'ego to już prawdziwa zagadka :] Choć prawdę mówiąc wielu zawodników zasłużyło sobie na wyróżnienie i wybór był trudny... Iverson ma status gwiazdy i jasne było, że zdobędzie masę głosów :] i chyba właśnie o "status gwiazdy" a nie o formę w tym wszystkim chodzi. Zobaczymy jak wypadną wybory Coach'ów.

Odnośnik do komentarza
A dla mnie obsada ASG jest mało istotna. Podczas Meczu Gwiazd i tak nikt się nie stara (zero gry obronnej, rok temu łącznie JEDEN blok). To jest po prostu nudne. Lepiej spać w łóżku niż przed telewizorem.

Ee tam - nikt się nie stara. Były takie mecze, że się działy w czwartych kwartach cuda :] Szczególnie jak był Mike, bo on nie lubił przegrywać. Mecze są fajne jak jedna z drużyn nie odjedzie na 20 punktów. Wtedy to już się robi pokaz indywidualnych sztuczek, ale jeśli trenerzy i drużyny chcą wygrać to takie mecze dostarczają dużo uciechy :D

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy tak tragicznie zrobiło Memphis :-k Z Gasolem i tak nie byli w stanie nic wygrać, więc postanowili stworzyć nowy zespół. Kontrakt Kwame Browna schodzi po tym sezonie więc bardzo ładnie wyczyścili sobie salary. Teraz przydałby im się jakiś dobry zawodnik z draftu oraz jakaś gwiazda z FA. Pytanie tylko jakakolwiek gwiazda chciałaby teraz przejść do Memphis :-k Po tym sezonie kontakty kończą się m.in Arenasowi, Iversonowi, Marionowi, Jamisonowi albo Baronowi Davisowi. No ale niekoniecznie już po tym sezonie muszą podpisać z kimś wielkim kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Max kogo mogli wyciągnąć do Ben Gordon. Chicago więcej dać nie chciało, a inne zespoły jakoś nie kwapiły się do pozyskania Gasola. Owszem, mogli szukać dłużej aż w końcu kogoś by dostali, ale nie byłby to ktoś bardzo wartościowy. Najwidoczniej GM Memphis postanowił zacząć budowę drużyny od zera. Teraz od niego i jego następnych ruchów zależy czy w Memphis za 2-3 lata powstanie ciekawy zespół.

Odnośnik do komentarza

Zainteresowanie Gasolem było spore, chociażby Chicago, NYK czy NJN (mogli się postarać wymienić go na Kidd'a, to było do zrobienia) Po prostu za bardzo się pośpieszyli. GM Memphis albo ma cudowny plan albo postradał zmysły ;) Mnie te ruchy kadrowe w Memphis nie przekonują. Oddanie Gasola za bezcen było początkiem, teraz oddali Swift'a do NJN za Collins'a. Wcześniej zwolnili Damon'a. Wygląda na to, że liczą na szczęśliwy draft i ściągnięcie gwiazdy po sezonie. Tylko kto zechce u nich grać ? Ja jakoś nie widzę takiego szaleńca :)

 

Miami na dzień dzisiejszy jest najgorszą drużyną w lidze. Nadal ktoś wierzy w ich awans do playoff? Gdzie ten cudowny Wade, który miał zapewnić wygrane ? Wrócił i co ? Kupa, nic się nie zmieniło. Bodajże w ostatnich 20 meczach wygrali tylko raz, z Indianą - gdyby O'Neal i Tinsley nie byli kontuzjowani to pewnie ten mecz Miami też by przegrało.

Odnośnik do komentarza

AI się tak należało jak T-mac'owi. Widziałem ponad 20 meczów Houston w tym sezonie i zawsze grał dobrze, a czasami świetnie.

 

Denver z AI i Melo grają dziwnie. Nie ma praktycznie takich momentów w grze, w których mają równy ciąg na kosz. Albo nagle wszystko jest grane na AI, albo na Melo. Do czasu PO to w miarę zdaje egzamin - ale później nie będzie że to czy że tamto.

Odnośnik do komentarza
AI się tak należało jak T-mac'owi. Widziałem ponad 20 meczów Houston w tym sezonie i zawsze grał dobrze, a czasami świetnie.

 

To chyba oglądaliśmy inne mecze :-) Owszem, początek sezonu miał świetny ale czym dalej tym gorzej. Jak tak dalej pójdzie to Houston nie wejdzie do PO (szczerze to bym się ucieszył, nie zasługują) Cieszy mnie fakt, że w meczu All Star nie będzie ani T-maca ani Cartera. Brakuje mi za to Barona :/ ewidentnie zasługiwał na powołanie - jak dla mnie jeden z kandydatów do MVP (z tym, że raczej na pewno nie dostanie, skoro go nawet do meczu gwiazd nie wzięli)

Odnośnik do komentarza
Tragicznie, bo mogli wyciągnąć kogoś wartościowego w zamian. Sama kasa nie wystarczy do ściągnięcia gwiazdy.

Hmm, nie zapominajmy, ze dostali tez prawa do Marca Gasola oraz pierwszorundowe picki od LA z 2008 i 2010.. No i jak juz ktos wspomnial, Kwame, ktory wyczysci im salary cup..

Odnośnik do komentarza
Tragicznie, bo mogli wyciągnąć kogoś wartościowego w zamian. Sama kasa nie wystarczy do ściągnięcia gwiazdy.

Hmm, nie zapominajmy, ze dostali tez prawa do Marca Gasola oraz pierwszorundowe picki od LA z 2008 i 2010.. No i jak juz ktos wspomnial, Kwame, ktory wyczysci im salary cup..

 

Ok, wyczyści im salary, zgoda. Tylko trzeba pamiętać, że za 2 lata będą potrzebować kasy na wysoki kontrakt dla R.Gay'a wokół którego budują teraz drużynę. Memphis ma całkiem niezły skład: M.Miller, R.Gay, J. Navarro i dobrze zapowiadający się rookie B. Cardinal. Niepotrzebnie podpisali tak wysoki kontrakt z Darko. Zamiast starać się o gwiazdę, której zapewne będą musieli dać maksymalny kontrakt, lepiej by poszukali solidnych grajków za mniejszą kasę.

Odnośnik do komentarza

Gazety piszą o przejściu Shaq'a do Pheonix w zamian za Mariona i Banksa :rotfl: Liczyłem, że O'Neal niedługo pójdzie na emeryturę, a tu takie coś :D Marionowi po sezonie kończy się kontrakt i Miami może mieć sporo kasy na nowych grajków :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...