Skocz do zawartości

Marynia ulepiła 565 pierogów na wigilię


Reaper

Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jmk napisał:

Dzisiejsza dyskusja o boomie mieszkaniowym ciekawie opisana:

 

https://www.bogaty.men/anatomia-irlandzkiego-walka-wspomnienia-imigranta-jako-zywy-scenariusz-dla-przyszlosci/

 

Może @Meler potwierdzi czy to "fakty autentyczne" ?;)

Ja już 9 lat nie mieszkam w Irlandii :) Ale rzeczywiście było tak, że nadmuchali bańkę która jak jebła (mieszkaniową) która jebła tak, że banki pobankrutowały (uratowane dzięki srogiemu zastrzykowi kasy z podaktów), ludzie potracili majątki, osiedla stały puste i ogólnie dramat. ale jako że to nie mój konik to ci tych wykresów i faktów nie zweryfikuję :)

Odnośnik do komentarza

Pamiętam też wynajmowanie mieszkań na lewo i prawo komu popadnie ( a nawet domów w XHaven). Ja miałem dwoje landlordów (hehe) w IRL, obaj mieli kilka chat ale raczej odziedziczonych, ale też jedną wynajęli jakimś Litwinom (pozdro @kolek23 hehe) i ci wynieśli wszystko (pralkę, lodówkę, sprzęty, nawet meble xD) - zero stresu, wstawili nowe na kredyt i wynajęli mi (wtedy jeszcze mnie nie znali). To chyba też taka mentalność irlandzka, oni są spoufaleni z każdym po 5 minutach znajmości. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, kupiłem mieszkanie, spłaciłem kredyt i nie zamierzam już żadnego zaciągać :) U nas bedzie trochę inaczej, bo teraz powoli zaczniemy w spadkach dostawać mieszkania po boomie powojennym ( w sensie nie my tylko nasze pokolenie ogólnie) i porobi się dużo kapitału w ten sposób. Nie wiem co się wydarzy, ale na pewno nie zamierzam inwestować w bycie "landlordem" i tak jak ten koleś pisze - na mieszkaniach się traci. 10k z metr kwadrat w Wawie to cena rzeczywiście pokazująca, że bańka rośnie. ''

 

Polecam wino albo złoto :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Reaper napisał:

Ty dziku! :lol: 

Jak widac nie tylko bieganie pomaga na depresje :kekeke:

Nie wiem, co mnie tam insynuujesz, ale ja porządny człowiek jestem ;) 

Co nie zmienia faktu że dzisiaj wyjebane w sylwester. Aby wytrzymać do około 19-20, i w kimę. Co by się uregulować. Muj borze, w czwartek powrót do pracy :/ 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...