Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, mój komp jak zwykle musiał podtrzymać tradycję i zawsze po wymianie podzespołów na nowe pokazać coś niespodziewanego.

Kilka dni temu wymieniłem sobie kilka podzespołów(mobo, proca i ram), postawiłem nowy system i wszystko działałoby od tego czasu w normie gdyby nie małe 'ale'. Otóż komp ni z tego ni z owego potrafi zaliczyć zwiechę która objawia się ciągłym piskiem z głośników('piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii') i niemożnością zrobienia czegokolwiek co kończy się resetem(który trzeba wykonać ręcznie, nic automatycznie się nie dzieje jak to przy domyślnym ustawieniu bsod w w7). Były dwa takie przypadki w ciągu 3 dni i jeden w którym pojawił się wspomniany dźwięk, ale komp działa sobie jak gdyby nigdy nic i można było go zwyczajnie uruchomić ponownie. Dziwne to nieco, bo żadnego bsod nie dostałem nawet wtedy jak dokumentnie się wieszał i nie wiem za bardzo jak to zdiagnozować. Nic się nie grzeje, granie w coś(FM, Neverwinter Online, Path of Exile) przez kilka godzin bez przerwy nie powoduje żadnych problemów. A mając uruchomioną tylko przeglądarkę i Foobar nagle 'piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'.>:<

Odnośnik do komentarza
ASRock Z97 PRO3 Z97

Intel G3258 (jednak chwilowo się pojawił xD)

GoodRam DDR3 4gb

Radeon 6850 HD

Creative sb x-fi platinum

Corsair vx550w

Win7 64


Zasilacz już trochę lat ma, nie mogę się za bardzo doszukać w papierach jakiś dat ale pewnie 2009-2010 rok to był(za pamięci - nie jest zakurzony, m/w raz na pół roku go przedmuchuję sprzężonym powietrzem).

Sam problem od dwóch dni się nie pojawił, a komp raczej w tym czasie był dość obciążony. Zrobiłem też małą analizę i wychodzi że te piski pojawiały się tylko i wyłącznie w towarzystwie włączonej Opery(której na kompie używa brat, ja siedzę sobie na Chrome). Na moje oko to coś software'owego się w kompie pożreć musiało, tylko nie wiem jeszcze czemu tak i tym bardziej czemu póki co przestało.xD

Odnośnik do komentarza

Nope, poza tymi trzema sytuacjami z piskami sprzed kilku dni zero jakichkolwiek innych problemów.

Hmm, to jaka przeglądarka teraz byłaby dobrą alternatywą dla Chroma? IE odpada raczej ze względów 'psychologicznych'(xD), poza Operą chyba tylko Firefox przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wracam do tematu, który już tu kiedyś poruszałem. Mianowicie jestem nękany BSOD na komputerze stacjonarnym. Próbowałem zdobyć ratunek na innym forum, ale jedynie co zdiagnozowali to jedynie to, że na 99% jest to problem sprzętowy. Wrzucam kilka rzeczy, które mogą ułatwić pomoc.

 

1.Tutaj są spakowane pliki z folderu minidump - http://www.speedyshare.com/ERs44/Desktop.rar

2. Zrzuty z CPU-Z: http://oi58.tinypic.com/4il9cj.jpg

3. HWMonitor zaraz po włączeniu komputera: http://oi57.tinypic.com/30ti8ag.jpg i po 10 minutach stress testu w prime - http://oi62.tinypic.com/6joj9s.jpg

4. Wczoraj zamiast BSOD, komputer się po prostu zawiesił a towarzyszył temu taki dźwięk - http://vocaroo.com/i/s1vN602QSeCr. Dodam, że taki sam dźwięk towarzyszył wcześniejszym BSOD.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ej. Z czym może problem. Klikam w FMie dajmy na to na "ustawienia" i ten button z ustawieniami sie tak jakby wklikuje,ale trzeba nacisnąć drugi raz żeby wszedł. A jak wybieram coś z menu to się samo odklikuje i cofa do poprzedniego. No i nic przeciągnąć nie można. Tylko w FMie tak się dzieje.

 

Albo inny błąd,że jak włączam kompa to w nic na pasku zadań kliknąć się nie da. Dopiero alt+ctrl+del sprawia,że się to odblokowuje. Dodam,że miałem to przed formatem,a wczoraj zrobiłem format i dalej to mam

 

kopiuje swój post z Marynii może tutaj ktoś zna odpowiedź na mój problem

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakiś prze śmieszny żart (hehehe),ale odpowiem.

 

Myszka działa dobrze. W żadnej innej sytuacji nie ma z nią problemów nawet przy grach wykorzystujących ją nadmiernie np. CM03/04. Problem dotyczy czegoś powiązanego ściśle z FMem,bo problem występuje zarówno przy 12 jak i 14. Przeinstalowałem nawet Framework,VisualC++ i Directx,ale żadne nie pomogło. Jeśli chodzi o sytuacje przy włączaniu kompa to jest to dziwna sytuacja strasznie. Przykładowo,gdy użyje wyjścia do windows z klawiatury i włącze jakiś program z menu start to sterując za pomocą klawiatury wszystko działa normalnie. Jednak gdy klikne kursorem w to aktywne okno to ono sie odznacza i klika tak jakby w pulpit. Dopiero właśnie kombinacja alt+ctrl+del to naprawia. W internecie niby są podobne przypadki,ale żadnego konkretnego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Od tygodnia mam nowego laptopa i póki co wszystko śmigało idealnie, ale wczoraj włączyłem PCM-a 13 i strasznie mi tnie :/. Zauważyłem też problem z FM-em, bo działa trochę wolniej, ale może po prostu załadowałem zbyt wiele lig. Zresztą włączyłem o wiele bardziej wymagające Metro 2033 i tu działa wszystko perfekcyjnie na najwyższych detalach, a w PCM-a grać się po prostu nie ma. Zrobiłem skanowanie antywirusem oraz dysku, temperatury też są dobre, więc nie mam pomysłu co się mogło stać. Jeszcze raz zainstalowałem stery od grafiki i też nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...