Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

To nie moze byc prawda... Przeczytalem polowe internetow i mysle ze znalazlem jak obejsc moj problem (tak jak mowil Smetek, uzywajac dvd) a tymczasem...

 

Podlaczylem (nowe) dvd drive. jest na kablu sata. w biosie ustawilem bootowanie z dvd (nie ma wersji uefi dvd). wrzucam plyte od windowsa 7 (sprawdzona, laptop normalnie bootuje ja po biosie). Na moim kompie tez startuje ale kiedy pokazuje sie pasek ladowania instalatora, komp zatrzymuje sie na kilkanascie sekund, po czym wypieprza blad: 0xc00000e9.

 

troche poczytalem w necie - odlaczylem wszystko (wlacznie z dyskiem), nie ma nic podlaczonego pod usb (nawet mysz), zmienialem porty (sata 2 i 3) i kable. nawet wywalilem kosci ram. nic.

Odnośnik do komentarza

mamy problem z komunikacją sprzętową między mobasem a dyskiem

 

pogrzeb jeszcze w biosie i zobacz czy coś z trybem "IDE" nie jest na enabled, jeżeli tak to zrób disablede

 

w innym przypadku pozostaje sprawdzenie instalacji na innym dysku lub też na Twoim dysku... z innego kompa(konkretnie z innej płyty głównej)

 

wersja biosu może być również spierdolona


generalnie ziomek, nie zazdroszczę


a jeszcze teoretycznie ram może tutaj płatać figle(jego najłatwiej sprawdzić), ściagasz ubuntu wypalasz na płytkę i odpalasz memtest albo ściagasz memtesta i zrobisz bootable usb stick

Odnośnik do komentarza

Ubuntu nie startuje nawet do tej planszy. zatrzymalo sie na pierwszej linijce tesktu (Peter Anvilcostamtcostam) i po chwili reset. Teraz mam migajacy kursor w lewym gornym rogu - nie ma nawet tekstu.

 

Jak dzisiaj rano wlaczylem instalke z usb, to znowu zauwazylem, ze dysk znika po chwili od zaladowania sterownikow (po wcisnieciu refresh w instalatorze) i powtorne podanie sterownikow nic juz nie daje. Ja mam tylko jedno pytanie - czy to jest na 100% spierdolona plyta (i moim zdaniem spieprzone kontrolery sata) czy to jednak moze byc cos innego? Bo jak plyta, to jutro wyslylam ja do agito.

Odnośnik do komentarza

dopóki nie sprawdzisz dysków na innej maszynie to nie masz pewności

 

ja obstawiam płytę(kontrolery sata), potem ew. dyski(skoro są w miare nowe to nie powinno to mieć znaczenia)

 

opisz w zleceniu ze sprawdzales inne kable, dyski, dvd-rom, nosniki z systemem, usb stick i finalnie zawsze to samo - brak mozliwosci zainstalowania systemu

Odnośnik do komentarza

Win 7 - 64 bitowy

 

Żadnych zmian ze sterownikami ostatnio

 

Sprawdziłem i wszędzie komunikat BSOD jest taki sam - 0x0000007f (Unexpected_Kernel_Mode_Trap)

 

Konfiguracja:

 

Intel Core i5 (3,33 GhZ)

8 GB RAM

AMD Radeon HD 5700 Series

 

W okolicznościach różnych, ale jeśli już miałbym jakiś wniosek wyciągnąć to wtedy kiedy robię kilka czynności jednocześnie. Internet podczas grania itp.

Odnośnik do komentarza

ściągnij aide lub everesta i sprawdź,

 

na początek

 

1) ram

ściągnij memtest i zrób test, jak wyjdzie ok to 2)

 

2) dysk twardy - ściągnij program do diagnostyki dysku twardego - opierającego się o SMART, np. hd tune

 

3) ściągnij prime 95 i odpal pełny stres na procku i pamięci(test najbardziej obciążający zasób)

 

4) bałagan w systemie - format

 

5) jeżeli 1,2,3 nie pokazuje błędów i 4 nie pomaga to może być ram karty graficznej jebniety, cieżko mi teraz przychodzi do głowy jak to wykluczyć

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy macie jakiś pomysł na nadanie uprawnień administratora na win xp, poprzez podpięcie do drugiego kompa?

Na lapku mam konto z ograniczonym dostępem, nie jestem w stanie zainstalować nawet flash playera. Mogę sobie ten dysk podpiąć do innego kompa, ale jak mogę sobie to ograniczone konto odblokować?

Odnośnik do komentarza

Ano cały problem polega na tym, że właśnie nie chcę ruszać tego hasła administratora ;) chcę sobie odblokować drugie konto, nie ruszając administratora. xp po SP2 jest ciut mniej dziurawy, więc poprzez konsolę też mi się nie udało wbić ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...