Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Sam chyba dawałeś link do dłuższego wywiadu z Lenczykiem, w którym ten temat był poruszany, więc wcale nie zdzwiło by mnie zatrudnienie Radka w Śląsku i myślę, że wcale by to nie był głupi pomyśł. Po pierwsze Matusiak po ostatnich latach nie powinien stawiać wielu warunków i oczekiwać wysokiej pensji, a po drugie Orest często przywracał formę różnym graczom.

Odnośnik do komentarza

Działacze Śląska Wrocław wysłali pismo do klubu z Bełchatowa w sprawie pozyskania Mateusza Cetnarskiego. Wrocławianie za 22-letniego pomocnika oferują pół miliona euro. Działacze GKS-u nie są jednak zadowoleni z tej oferty, ponieważ piłkarz ma podobno zapisaną kwotę odstępnego wynoszącą aż milion euro. Nie wiadomo równeż, czy sam Cetnarski byłby chętny zmienić pracodawcę. Prezes GKS-u Bełchatów, Jacek Zatorski, powiadomił, że odpowiedź przyjdzie po świętach.

 

http://www.slasknet.com/

 

 

jak na polskie warunki byłoby to fajne wzmocnienie :-k

Odnośnik do komentarza

W sprawie Cetnarskiego Śląsk dodatkowo zaproponował opcję wypożyczenia z prawem pierwokupu. Według słów jednego z bełchatowskich działaczy, teraz w zasadzie wszystko zależy od ochoty samego zainteresowanego. Mówi się jednak, że Cetnarski niespecjalnie zainteresowany jest transferem do innego polskiego klubu - marzy mu się zagraniczny wyjazd, a w Polsce woli na razie pograć tam, gdzie nie ma specjalnej presji na zawodników (czyt. w Bełchatowie).

 

Media donoszą też o innych potencjalnych celach transferowych WKS-u. Niby Lenczyk jest mocno zainteresowany usługami Krzysztofa Króla (tego z rezerw Realu i eks-gracza Chicago Fire), a propozycję kontraktu ze Śląskiem od czerwca ma mieć rzekomo w ręku Tomasz Wróbel z Bełchatowa. Ostatnie transfery wrocławskiego klubu mało miały wspólnego z wszelkimi doniesieniami prasowymi, nie zdziwiłbym się więc, gdyby zakontraktowano kogoś zupełnie innego. Na pewno przydałby się rezerwowy bramkarz (zwłaszcza w kontekście wielce prawdopodobnego odejścia jeszcze przed rundą wiosenną Wojtka Kaczmarka) oraz lewonożny skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia.

 

Tymczasem kadrę Młodej Ekstraklasy uzupełniono o półroczne wypożyczenie Mateusza Perońskiego z Bielawianki Bielawa. Jeśli 21-latek się sprawdzi, zostanie wykupiony.

Odnośnik do komentarza

Sprawa ewentualnych przenosin Cetnarskiego do Śląska raczej definitywnie się rypła. Nieoficjalnie mówi się, że zaproponowano Bełchatowowi kwota 700 tys. euro została przyjęta, ale sam zawodnik (mimo że z jego menadżerem Karolem Glompem Śląsk doszedł już niemal do porozumienia) stwierdził, że nie jest zainteresowany zmianą barw klubowych w zimowej przerwie. Wychodzi więc na to, że Cetnarskiemu odpowiada ciepła posadka w Bełchatowie, gdzie presja znikoma, a kasa przy tym niczego sobie.

 

A teraz mały hicior - jesienią (wrzesień) tego roku na nowym stadionie we Wrocławiu odbędzie się walka pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Władimirem Kliczko. Wczoraj przedstawiciele obu bokserów oraz firmy SMG, zawiadującej obiektem na Pilczycach, doszli do porozumienia. Stawką pojedynku będą mistrzowskie pasy federacji IBF i WBO w wadze ciężkiej. Ma to być wydarzenie na skalę światową.

Odnośnik do komentarza

Wychodzi więc na to, że Cetnarskiemu odpowiada ciepła posadka w Bełchatowie, gdzie presja znikoma, a kasa przy tym niczego sobie.

 

Widocznie Cetnarski za długo przebywał w towarzystwie Janusza Gola, który zamiast grać w Legii wolał pozostać w Bełchatowie. Argument identyczny: "bo presji w Bełchatowie nie ma". Nic dziwnego, że kluby zatrudniają obcokrajowców, skoro nasi grajkowie nie mają za grosz ambicji.

Odnośnik do komentarza

Wychodzi więc na to, że Cetnarskiemu odpowiada ciepła posadka w Bełchatowie, gdzie presja znikoma, a kasa przy tym niczego sobie.

No i dobrze, nie potrzebna nam kolejna gwiazdeczka bez ambicji.

 

A teraz mały hicior - jesienią (wrzesień) tego roku na nowym stadionie we Wrocławiu odbędzie się walka pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Władimirem Kliczko.

O ile zdaza wybudować :keke: A tak serio - jak postepy w budowie?

Odnośnik do komentarza

W sobotnim halowym turnieju Amber Cup w hali Gryfia w Słupsku Śląsk zajął drugie miejsce, przegrywając po serii rzutów karnych 2:3 z gdańską Lechią w finale imprezy.

 

W meczach grupowych Śląsk wygrał 6:3 z Gryfem Słupsk (Jezierski 4, Sobota, Ćwielong) oraz zremisował z FC Lambada 3:3 (Ćwielong, Socha, Mila) i Złotą Wisłą 2:2 (Jezierski, Gancarczyk). W półfinale WKS zagrał z Forcars Słupsk, gromiąc rywali 7:1 (Jezierski 3, Sobota 2, Socha, Abramowicz), a w finale, jak wspomniałem wcześniej, przegrał po karnych z Lechią (po regulaminowym czasie gry było 1:1 - gol Sochy).

 

Najlepszym strzelcem imprezy został Remigiusz Jezierski, a Kaczmarka uznano najlepszym bramkarzem turnieju. Bramki strzelali wszyscy gracze z pola - obok ośmiu trafień Jezierskiego, bramki zdobyli: Sobota oraz Socha po 3, Ćwielong 2, Abramowicz, Mila i Gancarczyk po 1.

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszym treningu ma wziąć udział Rafał Gikiewicz. Brat Łukasz dostał zielone światło od Jagiellonii i wszystko wskazuje na to, że zostanie wkrótce zawodnikiem Śląska (mówi się o wypożyczeniu z opcją pierwokupu). Tym samym, odejść będzie mógł Kaczmarek, o którym mówi się sporo w kontekście przenosin do Cracovii (Szatałow zna go z czasów trenowania Kani Gostyń). Jutro do trenujących graczy WKS-u ma dołączyć Marko Krasić, starszy brat Milosza. Będzie testowany pod kątem uzupełnienia lewej strony pomocy.

 

Coraz głośniej mówi się też o odejściu Krzyśka Ulatowskiego do Kluczborka. "Oko" ma jednak całkiem spory kontrakt i wiadomo, że MKS go w żaden sposób przejąć nie będzie mógł. Propozycja władz I-ligowca jest taka, że w ramach współpracy na linii WKS-MKS część pensji Krzyśkowi będzie wypłacał Śląsk, a część Kluczbork.

Odnośnik do komentarza

Pierwotnie planowano, by Śląsk od początku sezonu 11/12 grał na nowym obiekcie. Wydaje się jednak, że początek rundy jesiennej następnego sezonu WKS może jeszcze zagrać na Oporowskiej.

 

Do testowanego Krasicia dołączył dzisiaj kolejny gracz - Robert Arzumanjan, ormiański środkowy obrońca.

 

Arzumanjan ma 25 lat i występuje na pozycji środkowego obrońcy. Aktualnie jest zawodnikiem zespołu duńskiej ekstraklasy – Randers FC. Wcześniej występował w jednym z najlepszych klubów w Armenii, Pjuniku Erywań, w barwach którego seryjnie zdobywał mistrzostwa Armenii (lata 2003 - 2007) oraz Superpuchary (2003, 2004 i 2006) i Puchar tego kraju (2004 r.).

 

Jest także etatowym piłkarzem reprezentacji Armenii. W jej barwach rozegrał 47 spotkań, w których zdobył 4 gole (w tym m.in. przeciwko Hiszpanii i Portugalii).

 

W ramach testów Arzumanjan ma wystąpić w sobotnim sparingu zespołu Młodej Ekstraklasy z FK Nachod.

 

Rozpocząłeś dzisiaj testy w Śląsku. Jak to się stało, że trafiłeś do Wrocławia?

To bardziej pytanie do mojego menedżera, który zna kulisy sprawy. Poinformował mnie tylko, że istnieje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności trenerowi Śląska. Skorzystałem z tej okazji, tym bardziej że dowiedziałem się wielu dobrych rzeczy na temat wrocławskiego klubu.

 

Śląsk to jedyny klub, który się Tobą zainteresował?

Nie, jest jeszcze kilka innych opcji, ale Śląsk traktuję priorytetowo. Mam nadzieję, że uda mi się pozytywnie przejść testy i zostanę we Wrocławiu.

 

Na jakiej pozycji możesz występować?

Jestem typowym środkowym obrońcą. Parę razy w karierze zdarzyło mi się też zagrać w pomocy, ale to były epizody.

 

Jakie są Twoje mocne strony?

Jestem szybki, lubię grać piłką po ziemi. Jeśli musiałbym jeszcze coś wyróżnić, to także grę głową.

 

Jesteś już po pierwszych ćwiczeniach ze Śląskiem. Jak wrażenia?

Rano trenowaliśmy w hali. Nie były to zajęcia typowo piłkarskie, lecz ogólnorozwojowe, trochę różniące się od tego, do czego przyzwyczaiłem się w ostatnich latach w duńskiej lidze. W czwartkowe popołudnie mamy drugi trening, tym razem na boisku i będę mógł się już pokazać z piłką przy nodze.

 

W sobotę czeka Cię kluczowy test – sparing z zespołem Młodej Ekstraklasy. Nie masz obaw, że możesz być nie do końca do niego przygotowany?

Rzeczywiście, obecnie nie jestem w najwyższej formie, ale kto jest o tej porze roku? Piłkarze w Polsce dopiero zaczęli zajęcia i wszystko mogę jeszcze nadrobić. Mam nadzieję, że trenerzy mimo wszystko zobaczą we mnie to coś i wezmą mnie na obóz do Spały.

 

W tym sezonie ani razu nie wystąpiłeś w składzie Randers FC. Co się stało?

Niestety, tak naprawdę to cały ubiegły rok był dla mnie fatalny. Nie chciałbym teraz zbyt wiele na ten temat mówić, stało się tak i tyle. Mam nadzieję, że te kłopoty są już za mną i znajdę nowy klub, w którym będę mógł znowu grać.

 

W klubie Ci nie szło, ale w reprezentacji Armenii wręcz przeciwnie.

To prawda, przynajmniej mogłem regularnie grać dla mojej ojczyzny. Mogę się pochwalić, że w ciągu ostatnich sześciu lat wystąpiłem we wszystkich meczach reprezentacji mojego kraju. Łącznie w kadrze zagrałem 47 spotkań i strzeliłem 4 gole, w tym takim zespołom jak Hiszpania czy Portugalia. To były naprawdę piękne momenty.

(oba cytaty ze slaskwroclaw.pl)

 

Z innych spraw - niemal pewne jest, że Krzysiek Ulatowski wiosną nie będzie już graczem Śląska. Ponoć propozycja od Grzegorza Kowalskiego i MKS-u Kluczbork to nie jedyna oferta dla popularnego "Oka". Ponoć ma oferty z dwóch drużyn ekstraklasowych. Przeszkodą mogą być zarobki Krzyśka, który po awansie Śląska do ekstraklasy dostał pokaźną podwyżkę i umowę do czerwca 2012 r.

 

Kolejnym graczem, który za kilka dni może pożegnać się z Oporowską, jest Piotr Ćwielong. "Pepe" jest w kręgu zainteresowań Korony Kielce (również Ruch Chorzów jest zainteresowany usługami tego piłkarza). W grę wchodzi półroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu. Trener Lenczyk nie jest ponoć specjalnie zainteresowany pozostaniem Ćwielonga w Śląsku, ale władze klubu nie chciałyby stracić zbyt wiele na transferze zawodnika, za którego nie tak dawno dano ca. 800 tys. zł.

Odnośnik do komentarza

Diaz jest już w pełni sił, jedzie z drużyną na pierwszy obóz do Spały. Nie pojadą na niego na pewno Krzyśkowie: Ulatowski i Kaczmarek oraz Kamil Biliński. Cała trójka ma trafić na półroczne wypożyczenie do Kluczborka. Oba kluby już się porozumiały. Dwaj młodsi tafią do MKS-u na pewno, wciąż pod niewielkim znakiem zapytania pozostaje przyszłość Krzyśka Ulatowskiego. Po tym, ile znaczył w ostatniej dekadzie dla Śląska, słusznie władze klubu obchodzą się z nim bardzo dobrze. Facet na to w pełni zasłużył. Mówiło się, że miał oferty z dwóch ekstraklasowych drużyn, więc jego przejście do Kluczborka wciąż nie jest w 100% pewne. Wydaje się jednak, że tam trafi na pół roku, a latem poszuka sobie nowego pracodawcy. Sam już zapowiedział, że zdaje sobie sprawę, że jego czas jako piłkarza w Śląsku mógł minąć, ale chce tu wrócić w innej roli. Myślę, że byłoby to doskonałym rozwiązaniem dla obu stron.

 

Dzisiaj Młody Śląsk rozpoczyna udział w czeskim turnieju Expol Cup. Pierwszym rywalem ekipy Becelli będzie FK Nachod (testowani mają być przede wszystkim kandydaci do ME), zagrają na pewno testowani pod kątem gry w pierwszej drużynie Arzumanjan i Krasić oraz Słoweniec Elsner, który podpisał już kontrakt ze Śląskiem. W trwającym miesiąc turnieju w Nachodzie obok gospodarzy oraz Młodego Śląska zagrają: Hradec Kralove (kilka lat temu w jej barwach grał wychowanek Śląska, mistrz Europy U-16 z 1993 r., Marek Kowalczyk), TJ Jiskra Ceska Skalice, FK Trutnov, Nysa Kłodzko i TJ Dvur Kralove.

Odnośnik do komentarza

Krasiciowi podziękowano, Arzumanjan jedzie z zespołem na obóz do Spały. Ekipa, która wsiadła rano do autokaru, wygląda tak:

Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Marian Kelemen.

 

Obrońcy: Dawid Abramowicz, Robert Arzumanjan, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Tadeusz Socha, Amir Spahić.

 

Pomocnicy: Piotr Ćwielong, Sebastian Dudek, Rok Elsner, Marek Gancarczyk, Przemysław Kaźmierczak, Łukasz Madej, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz.

 

Napastnicy: Cristian Omar Diaz, Łukasz Gikiewicz, Remigiusz Jezierski, Vuk Sotirović, Tomasz Szewczuk, Jakub Więzik

Wielkich niespodzianek nie ma. Po kontuzjach wracają Dudek i Łukasiewicz. Młodzi Abramowicz i Więzik już z pierwszą drużyną też wcześniej trenowali. Ulatowski coraz bliżej jest Kluczborka - ma nawet w tym tygodniu trenować z nimi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...