Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Ruch - szacunek.

A jeszcze nie tak dawno zes w pewnym temacie pisał:

 

Jedziemy pociągiem na mecz wyjazdowy, zbliżamy się do Górnego Śląska, ale jakaś nieznana mi stacja. Wyszedłem z przedziału obczaić gdzie jesteśmy, nagle patrzę - a tu biegną na nas chuligani Ruchu Chorzów
:P

 

koniec wyrwanego z kontekstu OT \

Odnośnik do komentarza

ojrooooooopoooooooooooooookaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaallllllllllllll :polska:

 

3 srebrny medal w historii naszego klubu. 5-0 z Arka, pomimo kontuzji lub kartek połowy podstawowego składu.

 

Stawiać Orestowi pomnik, ale to już :wub: (już kiedys ze Slaskiem medal zdobywał)

O nowym kontrakcie nie wspomne :>

Odnośnik do komentarza

Pamiętasz Guli co Ci mówiłem w zeszłym roku? O pucharach, nowym stadionie, silnym Śląsku? Dobry ze mnie prorok. Przewidziałem Wam te puchary, a Ty się wtedy ze mnie śmiałeś ;) jak wylosujecie kogoś fajnego to przyjadę do Wrocławia w szaliku od Kuli, staniemy znowu razem na trybunie, ale tym razem obaj będziemy się cieszyć kiedy Śląsk będzie strzelał 4 bramki :)

 

btw: Guli, mówiłem Ci tyle razy, że Niebiescy to super goście :>

Odnośnik do komentarza

Wielki Sukces Ślaska zwłaszcza po tym jak wyglądała sytuacja po rundzie jesiennej!

 

Gratulacje należą się Lenczykowi i piłkarzom- pod mądrym i doświadczonym przywództwem nazwiska zaczęły grać:)

 

Zobaczymy co przyszłość przyniesie i jak będzie wyglądał skład- który powinniśmy budować od...trenera:) Orest musi zostać!

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko.

 

Pierwszy sklad na przyszły sezon

GK - Kelemen

DR - Socha / Wołczek rezerwa

DL - wzmocnic / Spahic jako zmiennik

DC - Celeban / Pawelec jako zmiennik

DC - wakat / Fojut

 

DM - Kazmierczak / Łukasiewicz? o ile za duzo nie zarabia. Ew młody Elsner

DM - wakat / ławka Sztylka

 

OML - Cwielong / rez Madaj

OMC - Mila (rezerwa Dudek)

OMR - Sobota(?) / rez. Gancarczyk

 

F - wzmocnic!!! chyba, ze Diaz odpali. Rez Gikiewicz no i pewnie Szewczuk

 

Zakladam, ze uda sie zatrzymac graczy z podstawowego składu. Jedna Puchary powinny byc mocna karta przetargowa. Konieczne sa wzmocnienia w kazdej formacji z pola. Jesli by sie udało ( i zostałby Orest) to raczej wsytdu w Pucharach nie przyniesiemy.

Odnośnik do komentarza

Gratuluję vice mistrzostwa Polski, mam nadzieję, że trener Lenczyk u was zostanie bo możecie z nim daleko zajść w LE. Miałem dzisiaj nadzieję na "niedzielę cudów" i gdyby tylko Ruch pokonał Jagiellonię to byłbym bardziej szczęśliwy bo reszta wyników idealnie ułożyła się pod Lecha, no ale cóż niestety mój Kolejorz nie zagra w Pucharach więc będę kibicował innym aby przynieśli nam tyle szczęścia ile Kolejorz w minionym już sezonie.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze jedna rzecz., o ktorej nikt nie napisal - Slask strzelil w tym sezonie najwiecej bramek ze wszystkich druzyn Ekstraklasy!! Tez mnie to zdziwilo, przy tym ciagłym marudzeniu na naszych napastnikow czy na Oresta stawiajacego "autobus" w bramce :D

 

I taka mała ciekawostka - Slask spedzil w tym sezonie wiecej kolejek w strefie spadkowej niz Polonia Bytom ;) A Kelemen strzelil tyle samo goli w sezonie dla Slaska, co Fernando Torres dla Chelsea :keke:

Odnośnik do komentarza

Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co wydarzyło się wczoraj, a co było tak naprawdę pokłosiem wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy. Było tragicznie, jest cudownie. Nie chciałbym już sięgać pamięcią do czasów, w których klub dobrze znałem "od środka", do spadku rok po roku z I do III ligi, do dwóch sezonów okraszonych m.in. porażką z Techniczną Obsługą Rolnictwa z Dobrzenia Wielkiego oraz wyjazdami ligowymi do Czarnowąsów i pucharowymi do Wielkiej Lipy oraz Marcinkowic. Nie chciałem, ale przez kilkadziesiąt minut II połowy miałem to wszystko przed oczami. Kiedy stadion świecił pustkami podobnymi do dziur, które wyzierały z klubowego budżetu. Kiedy rządzili najpierw ludzie Ptaka, a potem Schetyny. Kiedy przegrywaliśmy kupione przez Arkę baraże o II ligę... To już jednak przeszłość. Przyszłością jest start w europejskich pucharach.

 

Sam mecz? I połowa to kopanie się po głowach po obu stronach. Śląsk jak ognia bał się stracić przypadkowo bramkę, Arka była po prostu masakrycznie słaba tego popołudnia. A II połowa to odrobina szczęścia na dzień dobry, a potem już koncert. Diaz robił, co chciał z defensywą Arki. Trafienie #2 kapitalne - asysta Ćwielonga w niczym mu nie ustępująca. Trafienie #3 równie wyjątkowej urody - z bardzo ostrego kąta po długim rogu! Do tego gol Darka Sztylki, który jako wieloletni kapitan spędził z tym klubem najgorsze chwile, a wczoraj znów w roli kapitana poprowadził go do wicemistrzostwa kraju i pucharów europejskich. I wreszcie trafienie Kelemena z rzutu karnego - choć Ćwielong miał ogromną ochotę oddać strzał i z trudem pogodził się z oddaniem piłki Słowakowi, to skandowanie przez trybuny "Marian, Marian!" oraz negocjacje Spahicia, który w tym celu przebiegł całą długość boiska w tempie niezłej klasy sprintera, przekonały chyba Pepe, by oddać piłkę Marianowi. A ten nie zawiódł po raz kolejny, włączając się w wielkie świętowanie! Jako największej gwieździe sezonu po stronie Śląska, jemu się takie pożegnanie z sezonem należało! Pożegnanie z sezonem, nie ze Śląskiem! Ten facet musi na kolejny rok być we Wrocławiu, musi!

 

I nie powiem, że złojenie Arki i wydatna pomoc w ich degradacji na zaplecze Ekstraklasy mnie nie ucieszyło. Powód podałem na początku. I wreszcie feta na Rynku - może daleko temu było do imprez organizowanych przez kibiców klubów, które sukcesy osiągają częściej, ale cieszyło tym bardziej. My musimy się uczyć okazywania radości - tak niewiele było ku temu okazji w ostatnim dziesięcioleciu...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie ochłonąłem, więc napiszę pewnie bez ładu i składu, ale przynajmniej szczerze.

 

Przed meczem miałem cholernego stresa. Obawiałem się tego spotkania, czułem w podświadomości, że będzie to bardzo ciężki mecz. W I połowie Śląsk grał tak jak dopingowaliśmy. W drugiej… nie mogłem uwierzyć w to, co wyprawiał Diaz. Strzał Sztylki z wolnego miód, a jeszcze na dokładkę gola zdobył Kelemen, czego domagały się trybuny.

 

O TOR-ach Dobrzeń i innych Sokołach Wielka Lipa napisał Kamtek, a zdanie mam na ten temat identyczne, więc ten fragment opuszczę. Dziękuję trenerowi Lenczykowi, piłkarzom oraz trenerowi Tarasiewiczowi, bo jednak 4 punkty zdobył.

 

Po meczu kapitalna feta na Rynku, a piwo lało się hektolitrami. Jestem szczęśliwy, już w czasie meczu płakałem jak bóbr. Nie wstydzę się tego – to były łzy szczęścia. Teraz zbieram kasę na wyjazd w ramach LE, bo musze pojechać, choćby na koniec świata.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Lenczyk zostaje, pytanie co z Kelemenem? Niestety, mam spore wątpliwości co do tego, że Słowak jesienią będzie nadal reprezentował barwy Śląska - może w pierwszych tygodniach sezonu i meczach II rundy kwalifikacji do LE owszem, ale potem niekoniecznie. To martwi podwójnie - raz, że swoimi umiejętnościami wybijał się ponad ligową przeciętność (i klopsy z meczów z Koroną czy Górnikiem tego nie zmienią), a dwa, że w kadrze poza Słowakiem jest tylko R. Gikiewicz, o którego obecności w drużynie Lenczyk stwierdził, że "mamy pierwszego bramkarza (Kelemen) i trzeciego (Gikiewicz)". W ME specjalnych kandydatów do gry w pierwszej drużynie na bramce nie ma.

Odnośnik do komentarza

Też mnie niepokoją te informacje o negocjacjach z Legią...tym bardziej ze Martin zapowiadał że jak odejdzie to tylko zagranicę..jak pójdzie do Legii to hmm...we Wrocławiu mile widziany nie będzie..

Dobrze ze Zostaje Orest- ciekawi mnie jak się umówili na kwestie kontroli polityki transferowej i przeprowadzania transferów..

Odnośnik do komentarza

Panowie - Marian jest tylko rzemieślnikiem i pójdzie tam, gdzie dostanie lepsze pieniądze. Klauzula 400 tys. Euro jest śmiesznie niska, a że chłop był chyba w życiowej formie w tym sezonie, to nie dziwię się, że kilka klubów ostrzy sobie na niego zęby.

 

We Wrocławiu za to ostatnio widziany był... Tomasz Bobel, któremu delikatnie podsunąłem z kilkoma dziennikarzami pomysł, że Śląsk szuka bramkarza ;). A poważnie - na tej pozycji musimy kogoś kupić, chociaż R. Gikiewicz w sparingach bronił bardzo przyzwoicie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...