Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Wydukałem cos takiego. Czy jest to w miare rozsadne?? Jak długi jest czas realizacji?? Dzieki za podpowiedzi i prosze o wyrozumiałosc:)

Zmianiłbym płytę albo na Abita IP35 albo na to co mam sam czyli Foxconn P35A-S. Ceny porównywalne a opinie w testach lepsze niż wymieniony przez Ciebie DFI. Wymieniłbym także zasilacz na wspomniany przez Smętka Corsair (też go posiadam i mogę polecić). Jeżeli ktoś ma na tym grać to chyba monitor będzie zbyt wolny (smużenie przy "szybkich" grach). Do pracy biurowej, aplikacji i internetu - ok.

Odnośnik do komentarza
Wydukałem cos takiego. Czy jest to w miare rozsadne?? Jak długi jest czas realizacji?? Dzieki za podpowiedzi i prosze o wyrozumiałosc:)

Zmianiłbym płytę albo na Abita IP35 albo na to co mam sam czyli Foxconn P35A-S. Ceny porównywalne a opinie w testach lepsze niż wymieniony przez Ciebie DFI. Wymieniłbym także zasilacz na wspomniany przez Smętka Corsair (też go posiadam i mogę polecić). Jeżeli ktoś ma na tym grać to chyba monitor będzie zbyt wolny (smużenie przy "szybkich" grach). Do pracy biurowej, aplikacji i internetu - ok.

 

 

Heheh każdy chwali swoje... zarówno Abit, Foxconn jak i DFI są świetnymi płytami - sam mam tą ostatnią i zaje*** się kręci, a opinie w testach cóz kazdy test jest różny :) A w testach wydajnościowo - OC często za tą cenę wygrywa DFI - przegrywa za to pod względem dźwiękówki i wyposażenia.

Także płyta swietna - co do zasilacza, to najlepiej może niech na Anteca od razu zmieni co?:P Chief jest bardzo dobry i wystarczający -stabilny, pewny i niedrogi...

Najważniejsze co zmienić to grafikę - kupowanie 8600 nie ma sensu za tą kasę, skoro dostępny jest 8800 GS Gainwarda za 460 a jest bardz wydajny za tą kase :)

Odnośnik do komentarza
Wydukałem cos takiego. Czy jest to w miare rozsadne?? Jak długi jest czas realizacji?? Dzieki za podpowiedzi i prosze o wyrozumiałosc:)

Zmianiłbym płytę albo na Abita IP35 albo na to co mam sam czyli Foxconn P35A-S. Ceny porównywalne a opinie w testach lepsze niż wymieniony przez Ciebie DFI. Wymieniłbym także zasilacz na wspomniany przez Smętka Corsair (też go posiadam i mogę polecić). Jeżeli ktoś ma na tym grać to chyba monitor będzie zbyt wolny (smużenie przy "szybkich" grach). Do pracy biurowej, aplikacji i internetu - ok.

Tincu polecil mi DFI i go wlasnie wybrałem. Z tego co wiem to chce to do filmow i do muzyki, ale znajac zycie to grac tez bedzie. Dzieki

Gosciu w komputerowym powiedzial mi ze grafika 512 DDRIII w pelni mi wystarczy wiec myslalem ze jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Jeśli płyta główna, to radził bym poszukać DFI Infinity ;] Na forum mi poradzili i mogę ją polecić każdemu. Chodź słyszałem, że Foxconn-y też są bardzo dobrymi MOBO.

 

Foxcon Foxconowi nierówny. Co do tego DFI Dark to IMO lepiej zainwestować w Abita IP35-E lub bez e jeśli nie potrzebujemy FireWire raidu czy dodatkowych portów SATA lub właśnie Foxconn P35A-S. Ceny porównywalne a właśnie jak już ktoś pisał DFI słaby dźwięk ma, a na wszystkich tych płytach spokojnie podkręcisz do granic możliwości każdego 21x0. Więc niema sensu rezygnować z lepszego dźwięku na korzyść większego FSB bo to i tak się do niczego nie przyda. Z zasilaczy o obóduw polecam Antec NSK4480-EU. Jest to świetna markowa obudowa z cichutkim zasilaczem 380Wza 300zł za wszystko. Wyjdzie podobnie jak niemarkowa obudowa + chieftek. Zasilacz nadaje się szczególnie do cichych zestawów. Nie sugerujcie się proszę W bo pewnie na poziomie tego Chiefteka jest jak nie lepiej.

 

Gosciu w komputerowym powiedzial mi ze grafika 512 DDRIII w pelni mi wystarczy wiec myslalem ze jest w sam raz.

 

A co ma 512mb pamięci na tej grafice do wydajności?? Takie chwyty jak 512mb 1Gb na kartach pokroju 8600GT to tylko tanie chwyty reklamowe dla zestawów z MM. Tej karcie wystarczy spokojnie 256mb. Do wysokich rozdzielczości i tak się za bardzo nie nadaje a w niskich to 256 spokojnie wystarczy. Radze poczekać na 9600GT. Ponoć jutro ma być premiera więc za miesiąc około ceny powinny się ustabilizować i może nawet za kartę pokroju 8800GT zapłacimy 400zł.

Odnośnik do komentarza
Jeśli płyta główna, to radził bym poszukać DFI Infinity ;] Na forum mi poradzili i mogę ją polecić każdemu. Chodź słyszałem, że Foxconn-y też są bardzo dobrymi MOBO.

 

 

Aleś się zbłaźnił lekko - bo BlodIron to właśnie Infinity (DFI Infinity BloodIron P35 - T2RL pełna nazwa ;) ) Jest jeszcze znacznie lepsza płytka - LanParty - ale cene ma też lepszą...

 

Siara - Abitki znam juz 2 padnięte - o Foxconnach różnie słyszałem choc obie te płyty są znakomite - ja jednak mam DFI od dłuzszego czasu i nic się nie psuje, pięknie chodzi, a ze i tak nie używam integry to wolę mieć milion opcji OC ;) A co do Abita - to właśnie wersja bez E jest wersją bogatszą - E jest tą okrojoną - a z Twojej wypowiedzi wynika odwrotnie ;)

 

Antec - zasilacze tej firmy są znakomite fakt - ale też nie te najtańsze serie - z jednym sie zgodzę buda na pewno ciekawa - ale za takie pieniążki można sporo różnych ciekawych znaleźć

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza

IMO ludzie zwykle zawodzą się na AMD bo oczekują lepszych produktów niż otrzymują, a to tylko dlatego ze AMD ma dziwne i mylące oznaczenia procesorów dla przeciętnego użytkownika.

Co do wydajności to Intel są wydajniejsze w grach i lepiej się podkręcają, ale AMD też są niezłe.

Odnośnik do komentarza
IMO ludzie zwykle zawodzą się na AMD bo oczekują lepszych produktów niż otrzymują, a to tylko dlatego ze AMD ma dziwne i mylące oznaczenia procesorów dla przeciętnego użytkownika.

Co do wydajności to Intel są wydajniejsze w grach i lepiej się podkręcają, ale AMD też są niezłe.

 

 

Nie są złe - ale za tę cenę nie ma sensu kupować obecnie żadnego z procków AMD - bo skoro cenowo jest tak samo to tylko masochista kupowałby gorszy sprzęt , który ma tak duże możliwości OC jak obecne procki Intela... A co do oznaczeń - Intel tez ma dziwne - no bo co może znaczu 8200 przykładowo?:P Już nie te czasy - ludzie głupi nie są i nie patrzą tak na te oznaczenia...

Odnośnik do komentarza
Siara - Abitki znam juz 2 padnięte - o Foxconnach różnie słyszałem choc obie te płyty są znakomite - ja jednak mam DFI od dłuzszego czasu i nic się nie psuje, pięknie chodzi, a ze i tak nie używam integry to wolę mieć milion opcji OC A co do Abita - to właśnie wersja bez E jest wersją bogatszą - E jest tą okrojoną - a z Twojej wypowiedzi wynika odwrotnie

 

Z tym e to literówka. Co do DFI to świetne płyty ale jak już pisałem jeśli nie widać różnicy w podkręcalnosci to po co zrezygnować z lepszego dźwięku?? DFI robi naprawdę płyty wy*****e w kosmos które praktycznie niemają wad poza najnowsza serią na chipsecie P35 która na nieszczęście została wyposażona w większości w słabą dźwiękowe. Opcjo OC w w/w Abicie, Foxconie jest az nadto dla zwykłego usera. Możliwości OC raczej równiez pozwolą wycisnąć 7 poty z każdego obecnie dostępnego procesora, więc po co rezygnować z lepszego dźwięku?? To że płyta zrobi ci "700" FSB jak ty potrzebujesz tylko 500 FSB niema znaczenia i nic ci nie da. CO do padania ABita to raczej nie słyszałem o tym by się to często zdarzało, lecz jeżeli już jesteśmy w temacie awaryjności to podobno jeśli już takiemu Abicikowi coś wię stanie to z serwisem jest kiepsko.

Co do płyt to wybór raczej ograniczył bym do

Abit IP35 z e lub bez

DFI Blood Iron

Foxconn P35a / P35a-s

Msi P35 Neo2-fr/fir

Asus P5k Pro

 

Radze poczytać coś o nich i indywidualnie wybrać co komu pasuje. Każda ma swoje + i oczywiście -. Z tym że w każdej - są niewielkie i nieprzeszkadzające w użytkowaniu. W większości ograniczają się do różnic w wyposażeniu. Wklepac w google i poczytać. Polecam fora PurePC oraz PCLab. Oba profesjonalne oraz oba pełne zapaleńców którzy testują i katują swoje płyty więc wiedzą co piszą.

 

Antec - zasilacze tej firmy są znakomite fakt - ale też nie te najtańsze serie - z jednym sie zgodzę buda na pewno ciekawa - ale za takie pieniążki można sporo różnych ciekawych znaleźć

 

No znajdź mi "profesjonalną" bude z jednym z najcichszych zasilaczy na rynku za 300zł. Tyle to kosztuje byle Modecom + jakiś Chieftek. Ten model własnie który występuje w Antec NSK4480-EU jest świetny. Spokojnie pociągnie nawet C2Q+8800GT oraz zapewni błogą cisze. Głównie dlatego polecam ten zestaw, za 300zł mamy bude która sama kosztuje 200zł+ zasiłke za 200zł, czyli 100zł zaoszczędzamy. Naprawdę polecam.

 

Mimo że "lubie" AMD to jednak trzeba przyznać że ich procesory niesą równie wydajne co Intela jeżeli bierzeby wydajnosc za daną cene. Ich nowe procesory mają jednak swoje + takie jak możliwosć osobnego przetaktowywania rdzeni, natywną 4 rdzeniowosc, ale jednak czysto wydajnosciowo są za Intelem.

Odnośnik do komentarza

Hmmmm Chiefa idzie znaleźć już jakiegoś - nie wiem jak ten Antec - ale nie każdy z którymi sie spotykałem miał bezśrubkowy montaż - a Chieftec ma każdy :) Jak się poszuka to naprawdę idzie sporo tego wyszukać.

 

Co do płyt to tak jak wspomniałem - zgadzam sie z tymże ja wybrałbym DFI - nie mówię że inne są złe - bo każda z nich jest bardzo dobra. AMDki również bardzo lubię, ale jak narazie to są w tyle za Intelem a szkoda - bo jak tak dalej pójdzie to ceny za niedługo znów w gorę skoczą, zdrowa konkurencja to dla nas ideał, a jak AMD klapnie... Do tej pory miałem zawsze procki AMD, jeszcze niedawno siedziałem właśnie na Athlonie 3000 na AM 2 - w czasie gdy go brałem był w kategorii cena/wydajność najlepszym wyborem, ale jak już Intel wprowadził P2C zostało chyba AMD pozamiatane , w końcu ich najnowsze procki rewelacyjne nie są... dobrze że jeszcze grafiki niezłe robią, no i że mają stałych kontrahentów, bo obecnie mało kto indywidualnie AMD procki bierze - ludzie od marketingu w tej firmie powinni zostać dawno zwolnieni :/

 

Pozdrawiam Siara <piwo>

Odnośnik do komentarza

Test Anteca. Bezśrubkowy montaż to IMO nie jest wyznacznik jakości obudowy, miło jest jak jest, ale czasem lepiej żeby nie było wcale niż jak jest nieodpowiedni. Dysku nie odkręca się codziennie, ale przyznaje że akurat bezśrubkowy montażu w NSK4480 niema. Za to płyta nadaje się szczególnie dla ciecholub głównie ze względu na zasilacz.

 

grafiki AMD/ATI ostatnio trochę straciły na atrakcyjności ze względu na zmniejszające się ceny 8800GT oraz pojawienie się nielicznych 8800GS. Jeśli AMD dostosuje ceny do rynku to znowu wrócą do gry.

 

Fakt ludzie od marketingu są tragiczni. IMO sam bym lepiej pokierował ich marketingiem. Zwrócił uwagę na rzeczy które naprawdę AMD ma lepsze a nie pierdzielił głupoty o platformie i wydajności bo to są wierutne bzdury.

<piwo>

Odnośnik do komentarza

Chcę złożyć zestaw za 4000PLN. Zastosowanie obróbka grafiki, multimedia, gry.

 

Procesor:

Tutaj mam zagwozdkę. Z jednej strony wziąłbym quada, bo do obróbki grafiki jest podobno lepszy, ale z drugiej niewiele programów/gier potrafi wykorzystać cztery rdzenie, choć będzie ich pewnie z dnia na dzień przybywało.

 

Intel Core 2 Quad Q6600 /2.4GHz, 1066MHz, 8MB, BOX/ - 820zł

albo

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX -799zł

 

Chłodzenie procesora:

Scythe Mugen /Infinity 1000/ - 149zł

ewentualnie coś mocniejszego jeśli quad - nie mylić z chłodzeniem wodnym :>

 

Płyta główna:

Foxconn P35A-S - 339zł

 

Karta graficzna:

Galaxy GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 959zł

 

Zasilacz:

Corsair 450W - 220zł

 

HDD:

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS] - 360zł

 

Obudowa:

Bez zasilacza. Bez zbędnych bajerów, światełek etc. Najlepiej do 200zł. Prawdopodobnie będę brał w esc.pl, a tam z każdej obudowy wymontowują na prośbę kupującego.

 

Pamięć Ram:

OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 - 169zł

albo najzwyklejsze Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 150zł :-k

różnica pewnie niezauważalna...

 

Monitor:

LG L207WT-PF (10000:1, 2ms, DVI) 20'' - 999zł

Samsung 2032BW Black (2ms, DVI) 20'' - 899zł

LG L206WTQ-SF (3000:1, 2ms, DVI) 20'' - 915zł

LG L1960TR-BF (3000:1, 2ms, DVI) 19'' - 939zł

 

Nie mam pojęcia czy panorama czy nie :roll:

Urok zewnętrzny ma niewielkie znaczenie.

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie wszystko OK, ale...

 

... z grafiki wziąłbym 8800GT a nie GTS (sporo tańsza a różnicy w wydajności w sumie nie zauważysz - GT w testach nawet lepiej się kręcą). Obudowa to np. solidne i ładne (jak dla mnie :-k) Thermaltake Soprano za około 230 zł lub tańsza Mambo (za 160 zł). Co do monitora to mogę polecić wspomniany L1960TR, ale nie jestem grafikiem. W panoramach masz więcej miejsca co przy grafice może, choć nie musi, mieć znaczenie. Z ciekawości zapytam jakie jest mocniejsze chłodzenie AC niż Mugen? :-k

Odnośnik do komentarza

Czy jest mocniejsze to niewiem napewno jest większe Scythe Orochi, ale imo to już przesada. Również popieram 8800GT. Jednak ma najleszpy stosunek cena wydajnosc. Jedyne nad czym bym się jeszcze zastanowił to przy obecnych cenach pamięci nad wyraz opłacalne jest wzięcie 4Gb. Nie wiem jak z ramożernoscia obróbki grafiki ale podejrzewam że jest dość znaczna więc za grosze a 4 Gb się przydadzą. Zdecydowanie OCZki za niewiele więcej od kingstonów dostajemy wspaniałe pamięci. Jeśli zamierzasz kręcić to zastanów się nad kupieniem tańszego procka 8200. Co do wyboru Quad czy Duo to sam musisz zdecydować. Wszystko zależy co będziesz robił na tym kompie jeśli głównie obróbka grafiki to z tego co wiem każdy obecnie szanujący się program do tego wykorzystuje wiele rdzeni. Natomiast jeśli więcej grasz, oglądasz filmy, czy inne prozaiczne rzeczy to w nich lepiej będzie się sprawdzał Duo. Jeśli zamierzasz kręcić to IMO skłaniał bym się ku 8200. Jednak Penryn jest wydajniejszy zegar w zegar od Quada, osiąga znacznie wyższe zegary i to na słabym chłodzeniu. Grzeje się również znacznie mniej.

 

Z koleji na panoramach "przestrzeń" pracy jest mniejsza ze względu na małą wysokosc. Może sama powierzchnia jest większa ale przez niską wysokosc komfort pracy na 19 Wide jest zdlirzony do pracy na 17 normal. Niewiem jak to jest z obrubką grafiki ale word czy strony internetowe zazwyczaj na Wide marnują miejsce po bokach a na wysokosc czyli to co się totaj naprawde liczy Wide obcina więc widzimy mniej strony czy kartki w wordzie.

 

Tutaj masz porównanie Q6600 i E8x00

Odnośnik do komentarza
Scythe Orochi, ale imo to już przesada.

Ładnie bestyjka wygląda :D

 

nad czym bym się jeszcze zastanowił to przy obecnych cenach pamięci nad wyraz opłacalne jest wzięcie 4Gb. Nie wiem jak z ramożernoscia obróbki grafiki ale podejrzewam że jest dość znaczna więc za grosze a 4 Gb się przydadzą.

XP nie obsłuży 4GB a kkamilo chyba Visty nie chce - mylę się? :-k Maks dla XP to 3GB i nad tym warto sie zastanowić bo RAM tani jak barszcz.

Odnośnik do komentarza

Goodramy. Dobre, tanie, polskie.

 

XP nie obsłuży 4GB a kkamilo chyba Visty nie chce - mylę się? Maks dla XP to 3GB i nad tym warto sie zastanowić bo RAM tani jak barszcz

 

Mi się wydaje ze tu nie chodzi o XP czy Viste ale o 64bity.(głowy nie dam uciąć) No fakt 32 bitowe kompy nie widzą więcej niż 3Gb coś tam. No ale przy obecnej cenie opłaca się IMO dołożyć do 4Gb. 3Gb na teraz a jak vista się poprawi to wskoczyć na 64bitową wersje i mamy wydajnego kompa z 4Gb ramu. Przy obecnych cenach to aż grzech nie dożyć paru groszy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...