Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

proc 150zł, płyta 100 zł ram, 100zł, karta gpu ok. 200zł, hdd - 100zł, ssd 130-150 zł buda+zasilacz 20zł(nie wiadomo jaki szmelc siedzi w srodku)

 

670zł to absolutne maximum, to bardzo stara architektura. mimo ceny dołożyłbym troche i szukał kompa na i5 - nawet to internetu.

 

szukasz tylko kompa pod net, na tym nawet FM w miare płynnie bedzie działał po włożeniu ramu 2x2gb w dual channel.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Teraz mam integrę Realteka ALC-662. Wydać chcę do 250zł, odsłuch tylko na słuchawkach. Obecnie mam Superluxy HD681 EVO, ale planuje przesiadkę na lepsze słuchawki np.



Zastanawiałem się jeszcze nad rozwiązaniem by kupić słuchawki z własnym układem dźwiękowym, tylko z tymi układami bywa różnie, bo np. w nowej wersji Hyperxa ta karta dźwiękowa wręcz psuje dźwięk. :P

Odnośnik do komentarza

popraw linki i daj znać co to za płyta główna ?


po słuchawkach stwierdzam, że to do gamingu, moim zdaniem szkoda takiej kasy(300 sluchawki i 300 karta). generalnie ta karta za 300zl jest zdecydowanie przeplacona wzgledem tego co masz obecnie, to jest prawdopodobnie plyta od haswella i to jak na integre jest na prawde dobra karta dzwiekowa

 

jak chcesz cos porzadnego to xonar d1 lub audinst mx-2. no ale to jest 500-700 ziko przedział.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie, pisałem w laptopach, teraz dla porównania napiszę tutaj - na komputerach się nie znam i liczę o radę ;)

 

Poszukuję komputera do FMa (nie grywam na 3D), internetu i ewentualnie gierek typu f1. Budżet 2000, maksymalnie 2300 i w tym budżecie musiałbym zmieścić cały osprzęt typu monitor czy jakaś klawiatura. System mnie generalnie nie interesuje - jestem w posiadaniu w7 i na tym chciałbym zostać.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza

 

 

Polecę Ci zestaw, który sam wziąłem. http://www.morele.ne...ry/info/IqLEW6/

w tym koszyku nie ma procesora ;) czyli brakuje jakiś 800zł

 

z rzeczy nad którymi bym się zastanawiał to dopłata do 950ti - w przypadku nowych ściagałem będzie mialo to sens.

 

jeżeli chodzi o używany procesor to zestaw i5+tania płyta to koszt 400-500zł, jeżeli mówimy o 2500k(można kręcić to dla FM ma duże znaczenie) to procesor używany to jakieś 500-550zł i płyta główna już 300zł (taka na której bedzie można stabilnie podnieść takowanie) - tutaj masz ryzyko, że dostaniesz zajechanego procka,

Odnośnik do komentarza

Ten zestaw trochę ponad możliwości finansowe, bo oprócz proca jeszcze muszę kupić monitor, a tutaj już wyskoczę na pewno ponad te 2300 zł. Sprawa druga - jak się ma różnica między i7, a i5 i czy nie lepiej kupić nówke procesor niż używke? Trzecia sprawa - czy ta kartka graficzna nie jest "ponad potrzeby"?

Odnośnik do komentarza

 

 

różnica między i7, a i5

do Twoich zastosowań i5.

 

 

 

i czy nie lepiej kupić nówke procesor niż używke?

lepiej kupić używany procesor z zablokowanym mnożnikiem niż używaną płytę główną.

 

czy ta kartka graficzna nie jest "ponad potrzeby"?

jeżeli mówimy tylko o FM to jest, jeżeli mówisz o ściagałach to... może być nieraz ponad, nieraz może być na styk lub nieco poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...