Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

6600 moim zdaniem nie wart swojej ceny względem 6400. 6500 też raczej nie. różnica powinna być nie więcej niż 50zł między poszczególnymi modelami

 

porządna płyta na z170 kosztuje 2x tyle co b150. moim zdaniem nieopłacalne, więcej byś uzyskał z kręcenia procka.

Zdecyduje się chyba jednak na zestaw bez podkręcania, tylko dam ten I5 6600

 

Kolega z pracy polecał mi tą płytę główną:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vdh-779411/

 

Która jest lepsza ta Mortar czy ta Pro-vdh?

Odnośnik do komentarza

zaletą mortara jest złącze m2 i lepsza karta dźwiękowa. czy warte to 50zł? sam musisz sobie ocenić, można oszczędzić. płacenie 200zł za 6600 to wyrzucenie pieniadzy, rzekome 3.9 osiąga tylko na jednym rdzeniu. różnica na wszystkich 4 miedzy nim a 6400 to 0.2Ghz bodajże - czy warte to 200zł odpowiedz sam :)

 

parę złotych można też przyciąć w sumie na zasilaczu: https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-xt-500w-p1-500b-xtfr-857272/

Odnośnik do komentarza

4 fizyczne

 

komputer nie jest wyposażone w kartę wifi, możesz tak ową próbować dokupić. generalnie dobrze aby karta miała antenę zewnętrzną. same dongle na usb z anteną wewnętrzną mogą się nie sprawdzić - wszystko zależy od Twojego mieszkania, innych sieci w okolicy i posiadanego accespointa

Odnośnik do komentarza

4 fizyczne

 

komputer nie jest wyposażone w kartę wifi, możesz tak ową próbować dokupić. generalnie dobrze aby karta miała antenę zewnętrzną. same dongle na usb z anteną wewnętrzną mogą się nie sprawdzić - wszystko zależy od Twojego mieszkania, innych sieci w okolicy i posiadanego accespointa

Ok jeszcze raz wielkie dzięki, naprawdę mi pomogłeś, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się na zestaw bez podkręcania z tym i5 6400, tylko kartę graficzną kupię porządną dopiero pod koniec roku.

 

Czy na tej zintegrowanej karcie od intela będzie chodził płynnie FM 16? Nie będzie żadnych spowolnień rozgrywki z tego powodu?

 

Chyba karta graficzna nie ma nic do przetwarzania danych w fm-ach?

Odnośnik do komentarza

wyrzucisz kase w błoto

Mam w MacBooku kartę zintegrowaną i nawet w trakcie meczu 2D wiatraki chodzą na maksa. Inna sprawa, że jest to w zasadzie jedyna okazja, kiedy odczuwam brak karty graficznej, ale imho jednak warto dedykowaną kartę byłoby mieć.

makówki mają chujowo wykonany system odprowadzania ciepła, btw. którę integrę masz hd4600?
Odnośnik do komentarza

wyrzucisz kase w błoto

Mam w MacBooku kartę zintegrowaną i nawet w trakcie meczu 2D wiatraki chodzą na maksa. Inna sprawa, że jest to w zasadzie jedyna okazja, kiedy odczuwam brak karty graficznej, ale imho jednak warto dedykowaną kartę byłoby mieć.

makówki mają chujowo wykonany system odprowadzania ciepła, btw. którę integrę masz hd4600?

 

Intel Iris Pro

Odnośnik do komentarza

Hmm u mnie na hd3000 3d w niskich detalach spokojnie idzie. Jakby się uparł to na średnich też da radę więc myślę, że na nowszych integrach spokojnie pójdzie.

Wiatraki od tego są żeby się kręcić ;-)

Zresztą tu mowa o kompie stacjonarnym więc chłodzenie nie jest wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...