Skocz do zawartości

Livescore Euro 2016


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie ich nie widziałem. Podobnie jak Puskasa czy Cryuffa, którzy mogą startować z nim w szranki. Ale jest taki jeden obecnie grający, który daje radę ;)


 

Masakra, to już jest pech. Najlepszy piłkarz w historii nie zdobędzie najprawdopodobniej żadnego trofeum z reprezentacją :/

Hmm, a IO'08 to chyba jakies tam trofeum jest :-k

 

 

Tak, ale nie wywalczył go pierwszą reprezentacją, tylko olimpijską.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja też nie ich nie widziałem. Podobnie jak Puskasa czy Cryuffa, którzy mogą startować z nim w szranki. Ale jest taki jeden obecnie grający, który daje radę ;)

 

Tzn?

@Meler

 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

Odnośnik do komentarza

 

Ja też nie ich nie widziałem. Podobnie jak Puskasa czy Cryuffa, którzy mogą startować z nim w szranki. Ale jest taki jeden obecnie grający, który daje radę ;)

 

Tzn?

 

@Meler

 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

 

Ok, ale takie zdanie mozna o bardzo wielu pilkarzach powiedziec. A my dyskutujemy czy jest Greates of All Time!

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

 

No tak, w tej kadrze Argentyny to same ogórki.

Odnośnik do komentarza

Ok, a co jest w takim razie czynnikiem? Nie wygrał nic wielkiego z kadrą, ale LM i tytuły kraju wygrywał seryjnie waląc przy tym miliony bramek. Jakby wygrał MŚ, ale nie wygrał LM to już by był ;> ? Jakie są kryteria?


 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

 

No tak, w tej kadrze Argentyny to same ogórki.

 

 

Są jakieś powody, dla których przegrali znowu. Ten powód to Messi sam?

Odnośnik do komentarza

Ok, a co jest w takim razie czynnikiem? Nie wygrał nic wielkiego z kadrą, ale LM i tytuły kraju wygrywał seryjnie waląc przy tym miliony bramek. Jakby wygrał MŚ, ale nie wygrał LM to już by był ;> ? Jakie są kryteria?

 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

 

No tak, w tej kadrze Argentyny to same ogórki.

 

 

Są jakieś powody, dla których przegrali znowu. Ten powód to Messi sam?

Nie wiem jakie sa kryteria, bo nie moze byc kryteriow przy takich wyborach. I kazdy bedzie mial swoje jakies podejscie. Ale jezeli chcemy wybierac GOATa (zastanowcie sie moze co to znaczy) to trzeba jego osiagniecia w kadrze tez wziac pod uwage. I byli pilkarze ktorzy wygrywali swoja lige, LM i mieli tez sukcesy w kadrze. So there you go.

Odnośnik do komentarza

to musisz Meler miec jakiegos kandydata na najlepszego pilkarza wszechczasow, moze sie podzielisz? albo Ty FYM? bo jesli dobrze zrozumialem, ze wysmiewasz to, ze ktos uznaje Messiego za najlepszego w historii, a kilka postow dalej sugerujesz Cristiano Ronaldo to cos jest nie halo z Twoja logika. :)


 

Ok, a co jest w takim razie czynnikiem? Nie wygrał nic wielkiego z kadrą, ale LM i tytuły kraju wygrywał seryjnie waląc przy tym miliony bramek. Jakby wygrał MŚ, ale nie wygrał LM to już by był ;> ? Jakie są kryteria?


 

Nie wydaje mi się by można całą odpowiedzialność (pomimo karnego) zrzucać na niego, sam nie wybierze jedenastki, sam nie ustawi taktyki, sam nie poda sobie i nie strzeli ;) a w tym turnieju z tego co oglądałem (skróty co prawda) to grał dobrze.

 

No tak, w tej kadrze Argentyny to same ogórki.

 

 

Są jakieś powody, dla których przegrali znowu. Ten powód to Messi sam?

Nie wiem jakie sa kryteria, bo nie moze byc kryteriow przy takich wyborach. I kazdy bedzie mial swoje jakies podejscie. Ale jezeli chcemy wybierac GOATa (zastanowcie sie moze co to znaczy) to trzeba jego osiagniecia w kadrze tez wziac pod uwage. I byli pilkarze ktorzy wygrywali swoja lige, LM i mieli tez sukcesy w kadrze. So there you go.

 

np Arbeloa i Busquets. lepsi od Messiego? ;)

Odnośnik do komentarza

jasonx, tak, zgadza się, CR w reprezie też nic nie wygrał. Śmiem jednak twierdzić, że przez te wszystkie lata miał w tym aspekcie trochę cięższe zadanie niż Messi.

 

Zimny, wyśmiewam to może trochę za mocne słowo. Mamy od lat trwającą dyskusję pt. Ronaldo czy Messi, a mówimy tylko o naszych czasach. Są inni kandydaci, wcześniej wymienieni. Uważam, że z tytułem najlepszego w historii trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, wydaje mi się bezsensowne równanie Maradony czy Pele do Messiego i Ronaldo przez tyle różnic, nie ma sensu ich wymieniać, a żaden z nas nie miał możliwości oglądania tych piłkarzy i porównania jakiegokolwiek. Czy Ronaldo miał cięższe zadanie? Ciężko powiedzieć, Portugalia miała dosyć utalentowanych zawodników przez ostatnie naście lat. A jeżeli by Messiemu wyrzucać dawanie ciała w kadrze to Ronaldo podobnie, bo w żadnym turnieju się nie popisał.

Odnośnik do komentarza

 

 

Uważam, że z tytułem najlepszego w historii trzeba uważać.

Dlatego takowego tytułu nikt nie przyznaje :p

Nie ma sensu porównywać tych sprzed kilkunastu lat i obecnych. Chyba, żeby wrzucić ich do superkomputera i zrobić symulację, jak w "Rockym Balboa". ;)

Zawsze krzyczeli, że Pele to król futbolu itd. Dla mnie nie. Wygrał co? 3 razy MŚ, coś tam w Brazylii. Jakby wypadł w Europie? Nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Ronaldo miał cięższe zadanie? Ciężko powiedzieć, Portugalia miała dosyć utalentowanych zawodników przez ostatnie naście lat.

 

ajer, uważasz, że przez pryzmat ostatniej dekady te dwie reprezentacje miał zbliżony potencjał? Wykreślmy CR i Messiego. Kto zostaje po obu stronach? IMO Argentyna bije na głowę Portugalię.

Odnośnik do komentarza

Na przykładzie obecnych turniejów widać znaczącą różnicę miedzy CR a Messim. Obejrzałem większość meczów i to jak Messi dojrzał, zmienił swoją grę jest dla mnie imponujące. Bierze grę na siebie, rozgrywa, podaje strzela i gra przede wszystkim dla drużyny, a jak pokazuje się Ronaldo na tym tle? To nadal tylko egzekutor (w dodatku z coraz gorszą skutecznością), który siebie przedkłada nad innych -- taki ma być piłkarz wszech czasów?

Ronaldo lepszy od Messiego bo Portugalia gorsza od Argentyny? lol Beznadziejne gdybanie. Gdyby jeszcze Messi nie grał w reprezie nic, tak jak CR...a tu jest przepaść w ciągnięciu gry drużyny. W dodatku w Argentynie poza Messim nikt się nie pokazał w turnieju z dobrej strony i gra opierała się tylko na Messim, który robił co mogł. Nie on zawodzi, a reszta zespołu. Z kolei w Portugalii zawodzą wszyscy z CR na czele.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się tak dokładnie tego porównywać, ale Argentyna miała długo mocno średnią obronę chociażby (atak właściwie zawsze potężny). No i warto zwrócić uwagę, że Argentyny nie prowadził chyba nigdy fachowiec klasy (wtedy przynajmniej ;) ) Scolariego ;)

Obecnie zaś wskazałbym Argentynę, ale nie z jakąś ogromną przewagą. Coś w stylu:

Romero < Patricio
Mercado < Cedric
Otamendi = Pepe

Funes Mori = Carvalho

Rojo < Guerreiro

Mascherano > Carvalho

Biglia < Mario

Banega = Gomes

Messi = CR
Higuain > Eder

Lavezzi/Di Maria > Nani/Quaresma

 

Tak na moje ;)

Odnośnik do komentarza

FYM, uważasz, że Portugalia wykorzystała w pełni swoj potencjal? Na moje CR na wielkich turniejach zawodzi. Messi (jakby to kontrowersyjny wybor nie był) został mimo wszystko wybrany graczem mundialu 2014.

 

Jesli chodzi o osiagniecia w kadrze, to dla mnie na głowe bije obu ten "prawdziwy" Ronaldo. Niestety mocno "przebimbał" końcówke kariery i to troche sie cieniem rzuca na jego kandydature.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...