Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Bale będzie grał. Po pierwsze nie posadzą grajka za 100 milionów euro, a po drugie Ancelotti buduje zespół na miłości i zaufaniu, więc Gareth będzie kopał się w czoło nadal.

 

Co do Varane'a to myślę, że prawda leży po środku. Za czasów Mourinho Francuz grał doskonale, jak profesor. Teraz trochę obniżył loty, ale nadal jest to gość z czołówki światowej.

Odnośnik do komentarza

równie dobrze moge powiedzieć, że jeden sezon nie jest wyznacznikiem klasy Atletico. Nie twierdzę że Atletico nie jest lepsze, ale dwie klasy to gruba przesada. Ja bym powiedział o pół klasy, nie więcej. Nie można deprecjonować drużyny, która regularnie gra w LM i dość często wychodzi z grupy. Ponadto w Niemczech to drużyna nr 3 w ostatnich 10 latach, tuż za Borussią.

Odnośnik do komentarza

równie dobrze moge powiedzieć, że jeden sezon nie jest wyznacznikiem klasy Atletico. Nie twierdzę że Atletico nie jest lepsze, ale dwie klasy to gruba przesada. Ja bym powiedział o pół klasy, nie więcej. Nie można deprecjonować drużyny, która regularnie gra w LM i dość często wychodzi z grupy. Ponadto w Niemczech to drużyna nr 3 w ostatnich 10 latach, tuż za Borussią.

Przecież Atletico w ostatnich 5 latach wygrało 2 razy Ligę Europy, zdobyło mistrzostwo Hiszpanii, wygrało Puchar i Superpuchar Hiszpanii oraz dwukrotnie Superpuchar Europy i grało w finale LM. O czym Ty bredzisz?

 

Olympiakos też gra regularnie w LM i często wychodzi z grupy.

Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się, że idzie wielka rewolucja w Madrycie. Jak wpadną na Bayern czy Barcelonę w ¼ to trener wyleci.

Taak, to wielka rewolucja. Coš czego wcześniej nigdy nie było.

 

Jestem ciekaw ci się stało, że cała drużyna (cała cała) gra tak fatalnie. Zmęczenie?

 

A ja bym powiedział, że brak motywacji i konkurencji.. Co by taki Jese nie zrobił na treningach wie, że i tak będzie grał Bale.. Co by nie prezentował Chicarito wie, że maks dostanie 5-10 minut z ławki (o ile w ogóle).. itd itd itd.. Isco zasuwał, a wskoczył do składu dzięki temu, że Modric i James wypadli..

Odnośnik do komentarza

 

Dla mnie inaczej wyglądało to z Schalke, bo są dwa poziomy niżej niż Atletico. Z Atletico pewnie znowu zakręciłoby się koło 0:4.

 

CO? :o Przypomne że Atletico przegrało z niżej notowanym Leverkusen.

 

Może i przegrało. Tak jak Real przegrał z Schalke. Ale wiele to nie zmienia. Jedynie podpisać się pod tym co napisał lad. Patrząc na kadrę obu zespołów to Atletico bije na głowę Niemców. Nie widzę w składzie Schalke zawodników takiej klasy jak Mandżukić, Griezmann, Koke, Gabi, Arda, Godin i Miranda. W tym sezonie na 6 spotkań Real nie wygrał ani razu z Atletico. Schalke od tak słabego Realu w dwumeczu przyjęło 5 bramek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

BTW, to bramka Suareza to moim zdaniem przede wszystkim wina Casillasa... Przecież to był prosty strzał do obrony, tylko precyzyjny. Jakby nie wychodził tak wysoko, tylko stał bliżej bramki, to spokojnie by go wyciągnął.

 

Ale nie ma co roztrząsać - do drugiej bramki byli zespołem lepszym, później Barcelona przechwyciła rytm gry i nie było szansy im zagrozić. Trochę boli ta nieporadność z silnym zespołem, bo to oznacza, że ćwierćfinał z Atletikiem może okazać się meczem bardzo trudnym - od roku nie gra nam się dobrze z rywalami z Madrytu.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja bym winił duet stoperów, że pozwolili oddać tak precyzyjny strzał w tak wymagającej sytuacji. Iker IMO zrobił dokładnie to co powinien zrobić bramkarz. Te kilkadziesiąt centymetrów musiał zostawić wolne. Własnego zasięgu nie przeskoczysz.

 

Real postawił wszystko na jedną kartę czy może raczej na jedną połowę. Rzucili wszystkie siły, co zaowocowało wykreowaniem kilku szans, które powinni skończyć się bramkami. I po przerwie by się tego broniło. Dał ciała Bale, którzy do szatni powinien schodzić z asystą i bramką. Pisałem, żeby z Levante Walijczyk odpoczął. Nie posłuchał mnie Carlo i takie efekty ;)

Odnośnik do komentarza

W takim klubie bramkarz powinien chociaż czasami dodać coś od siebie i obronić jakaś piłkę. W tym momencie można na bramce powiesić ręcznik i efekt będzie podobny... Z całym szacunkiem do Ikera, bo to jest legenda Realu, ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

Odnośnik do komentarza

W tym momencie można na bramce powiesić ręcznik i efekt będzie podobny...

 

Kurczę, muszę chyba zacząć oglądać wszystkie mecze Realu, bo mam inne zdanie.

 

Oh, wait. Ja oglądam wszystkie mecze Realu.

 

Ja się zgadzam, że nie jest to Iker z czasów świetności, ale to wciąż poziom, który pozwala mu nie myśleć o "schodzeniu ze sceny".

Odnośnik do komentarza

No w końcówce przecież Iker pomógł utrzymać gol przewagi (czyli w hiszpańskich realiach "niewidzialny" 1 punkt) dlatego krytyka imo nietrafiona - przynajmniej jeśli chodzi o ten mecz. Ja bym się czepił stoperów - przy pierwszej bramce Ramos jest kilometr za Mathieu, a przy drugiej Pepe zamiast robić wślizg, to nic nie robi. A w ogóle to nie powinni dopuścić do sytuacji, że Suarez wbiega między nich i przyjmuje piłkę zagraną z własnej połowy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie przy bramce zawalili we trzech. Pepe i Ramos byli źle ustawieni, ale i Iker za szybko usiadł przy tym strzale. Strzał precyzyjny, ale jakby stał do końca na nogach to do wyjęcia piłka. Iker z przed trzech sezonów to wyjąłby. Błędów popełnia coraz więcej i w ważnych momentach. Finał LM, mecz z Atletico, na MŚ, Schalke. Mourinho został zwolniony bo odstawił Ikera, a Carlo może odejść właśnie, że na niego stawia. Nie wiem czy Carlo jak nic nie wygra to się uratuje. Tym bardziej po błędzie Ikera.


https://vine.co/v/OYPwOI9mm6m

 

Trener bramkarzy chyba też jasno wskazał winnego.

Odnośnik do komentarza

Owszem, przy tej bramce zawalili we trzech, choć jak dla mnie taki Bravo by to obronił. Ja po prostu chce w końcu bramkarza, który będzie w stanie od czasu do czasu uratować drużynę, przy którym nie trzeba będzie drżeć przy każdym różnym, którego wybicia nie będą w aut lub pod nogi rywali. Długo broniłem Ikera i mam ogromny szacunek do niego za to co zrobił dla tego klubu, ale myślę, że on juz nie wróci do formy. Nie można mu dawać tyle czasu. Przecież gdyby nie Ramos w finale ligi mistrzów to i Decimy by nie było. Dlatego myślę, że czas na zmianę.

Odnośnik do komentarza

Przy tej bramce najlepiej zachował się... Suarez. Krok do przodu Ramosa byłby równoznaczny ze spalonym. Krok do tyłu Pepe pozwoliłby mu pewnie dogonić Suareza. Swoją drogą, dobrym pytaniem jest, czemu nie jechał na "dupie" próbując zablokować strzał. Także Suarez wyszedł IDEALNIE w tempo, a to przyjęcie? Piłkarski geniusz. No i dziwne zachowanie Pepe broni trochę Casillasa, ten mógł przypuszczać, że Pepe będzie blokował strzał i tym samym długi róg.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Real Madryt oficjalnie potwierdził transfer Danilo. Prawy obrońca FC Porto dołączy do "Królewskich" po tym sezonie i zwiąże się kontraktem do 30 czerwca 2021 roku. Brazylijczyk kosztował 31,5 mln euro.

 

No to wygląda na to, że Arbeloa odchodzi, a Carvajal "siada na ławę".

Odnośnik do komentarza

Jak Nacho zostanie to pewnie tak. Jak odejdzie to Arbeloa może pełnić jego rolę. Ostatni obrońca do gry, gra w razie kataklizmu. Carvajal to dobry poziom. Nie zawodzi, jest wychowankiem i łatwo miejsca nie odda. Danilo jak chce grać musi być lepszy, a to takie proste nie będzie. Nie zdziwię się jak będzie miał problem z przebiciem się do pierwszego składu, o ile Carlo nie będzie stosował częstej rotacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...