Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Coz, wygodnie zaslaniac sie fochem na argument ad dupam - przynajmniej nie trzeba wymyslac odpowiedzi na argumenty ad rem... Zazwyczaj linia obrony skupia sie na wyolbrzymianiu wagi argumentu niemerytorycznego. Szkoda, bo ciekaw jestem, co sadzisz na temat np. mojej analizy debaty telewizyjnej czy prawidlowosci toku rozumowania w sprawie spotkania z kibicami.

 

Przyznasz jednak, ze posty Buffu duzo bardziej pasuja na forum WL, niz na CMF. Tu nie wzruszysz niekibica Lecha piekna opowiescia o hattricku Reissa.

Odnośnik do komentarza

Ha ha ha, rozbroiłeś mnie teraz. Najpierw pojechałeś kibolami, metaforami i współczuciem dla konieczności zrozumienia używanych przez Ciebie trudnych słów, a potem wykręcasz kota ogonem, roniąc krokodyle łzy, że ktoś się nie chce z Tobą w takie gierki bawić. Niestety, na zabawę z trollami, nawet okazjonalnymi i tak inteligentnymi jaki Ty, nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza

Nie, misiu, najpierw pojechalem dwoma duzymi postami merytorycznymi z jedna drobna uszczypliwoscia, potem poodbijalismy sobie pileczke ot tak, dla sportu, no i teraz to juz liczylem na jakas merytoryczna dyskusje. Jesli interpretujesz to inaczej, to trudno.

Odnośnik do komentarza
Napastnik Lecha Poznań Robert Lewandowski zagrał w środę po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce piłkarskiej reprezentacji Polski. W pierwszej połowie meczu z Walią (1:0) nie wykorzystał jednak doskonałej okazji strzeleckiej, a w całym spotkaniu nie zachwycił.

- Nie ma się co przejmować - to tylko mecz towarzyski. Jestem pewien, że jeśli będę miał taką sytuację w spotkaniu z Udinese, to ją wykorzystam. Oczywiście powinienem był się zachować lepiej, ale najważniejsze jest zwycięstwo - powiedział Lewandowski.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1915377,14,1,1,,item.html

 

No, właśnie. Wczoraj zagrało dwóch lechitów i obaj nie zachwycili. Lewandowski, podobnie jak Brożek, właściwie nie dostawał dobrych piłek, obu napastników często było widać w okolicy linii środkowej, gdzie szukali piłki, ale Brożek wypadł wyraźnie lepiej, i słusznie, bo to obecnie nasz najlepszy napastnik. Lewandowski miał jedną dobrą okazję, wypracowaną zresztą przez Walijczyków, i powinien był zachować się lepiej. Przeciwko NIR na pewno wyjdzie Wiślak.

 

Murawski zagrał również przeciętnie. Harował w swoim stylu, ale nie pokazał niczego szczególnego, zdarzały mu się niecelne podania i straty piłki. Pozostaje mieć nadzieję, że do meczu z Udinese złapie formę z jesieni.

 

A za godzinę ostatni sparing, z MTZ Ripo Mińsk, transmisja na www.wielkopolskisport.pl.

Odnośnik do komentarza
Czy sa jakies relacje dotyczace tego spotkania? Jak to mowil? Czy drgaly mu wargi, czy patrzyl przed siebie, czy biegal nerwowo wzrokiem, czy byly jakies znaki niewerbalne, czy byl sam, stal czy siedzial? Czy ktokolwiek odwazyl sie zadac jakies bardziej szczegolowe pytanie dotyczace tego oswiadczenia? Czy na spotkaniu byli przedstawiciele mediow?

 

Z tego co można wyczytać na forum WL to bardzo rodzinna, przyjazna atmosfera. Trochę żartów, trochę powagi. Ciekawostką była płaczliwa reakcja Manuela na zatrzymanie Piotra.

 

Ponadto pamietajcie o poprzednich wypowiedziach: na poczatku, w sytuacji zaskoczenia slynne a co ja moge im [kibicom] powiedziec?, odbierane przez bezstronnego obserwatora jako przyznanie sie do winy. Potem to dwuznaczne nigdy nie przyznalem sie do..., a w sytuacji, w ktorej mial wiecej czasu wykalkulowac to, co moze powiedziec, gladkie oswiadczenie przed kibicami, ktorym mowi to, co chca uslyszec, to, co zgadza sie z jego wizerunkiem w ich swiatopogladach.

 

A co miał powiedzieć? Jeśli dobrze pamiętam to powiedział to wchodząc na zeznanie do prokuratory. Odnośnie drugiej części Twojej wypowiedzi: Jeżeli okaże się, że kłamał mówiąc, że nie sprzedał, nie kupił, nie handlował to będzie w oczach poznaniaków skończony. A chyba nie o to mu chodzi. Z relacji na forum WL ponoć wyglądało to wiarygodnie. Niestety na tym spotkaniu nie byłem, więc nie mogę się wypowiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy, choć pewnie dla kilku z Was byłaby ona subiektywna :P

 

Przyznasz jednak, ze posty Buffu duzo bardziej pasuja na forum WL, niz na CMF. Tu nie wzruszysz niekibica Lecha piekna opowiescia o hattricku Reissa.

 

Ale czy mi chodzi o wzruszenie kibiców Legii, Śląska, Odry czy Wisły tą opowieścią? Mówię o sobie i o tym jak ja na to patrzę, co czuję. Wiesz prawda leży zapewne po środku między Twoimi opiniami a moimi. Każdy patrzy ze swojej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
A co miał powiedzieć?

Mogl nic nie mowic. Nie ogladales Mlodych wilkow? ;)

 

Jeżeli okaże się, że kłamał mówiąc, że nie sprzedał, nie kupił, nie handlował to będzie w oczach poznaniaków skończony. A chyba nie o to mu chodzi.

Mysle, ze chodzi mu o to, aby nie spedzic paru latek za kratkami. Z Poznania zawsze mozna wyjechac i nigdy nie wracac, wymiarowi sprawiedliwosci tak latwo nie uciekniesz.

 

Ale czy mi chodzi o wzruszenie kibiców Legii, Śląska, Odry czy Wisły tą opowieścią? Mówię o sobie i o tym jak ja na to patrzę, co czuję.

Ale to jest nieuczciwe na forum DYSKUSYJNYM. Wiadomo, ze latwiej trafic do emocji, anizeli do rozumu. I jakkolwiek wzrusza mnie dramat kibica, ktory moze zawiesc sie na swoim idolu, tak nie sadze, zeby cokolwiek wnosil on do dyskusji.

 

Wiesz prawda leży zapewne po środku między Twoimi opiniami a moimi. Każdy patrzy ze swojej perspektywy.

Prawda lezy w prokuraturze, nasze opinie nie maja zadnego znaczenia. Ja zadnej opinii nie wyglaszam, tylko zadaje pytania, ktorych nie zadaje sobie osoba, dla ktorej Reiss byl od kilkunastu lat zywa legenda.

Odnośnik do komentarza
Mysle, ze chodzi mu o to, aby nie spedzic paru latek za kratkami. Z Poznania zawsze mozna wyjechac i nigdy nie wracac, wymiarowi sprawiedliwosci tak latwo nie uciekniesz.

bez przesady. Ludzie z kilkudziesięcioma zarzutami dostawali 2-3 lata w zawiasach wiec nawet jesli by go uznali winnym to za 3 zarzuty dalbys mu kilka lat bez zawiasów?

Na spotkanie nie moglem iść choc bardzo chcialem - do tej pory bylem raczej rozdarty, bo w tamtych czasach wszyscy kupczyli. Zdziwiony jestem, ze Reiss sie teraz tak zapiera - no chyba, ze naprawde ma czyste sumienie i nic nie kupil/sprzedal. Jesli sklada teraz takie deklaracje to wypada mu wierzyć, bo komu wierzyc? GW? Jesli sie okaze, ze cos naprawde kupczyl to bedzie skonczony, totalnie skonczony u nas, czy tak by ryzykowal i teraz klamal wszystkich? Zostalby skreslony z list legend klubu czy ikon i totalnie wyklęty.

Tak wiec ja mu wierze....

Odnośnik do komentarza
Ludzie z kilkudziesięcioma zarzutami dostawali 2-3 lata w zawiasach wiec nawet jesli by go uznali winnym to za 3 zarzuty dalbys mu kilka lat bez zawiasów?

Ja nie jestem od ferowania wyrokow, nie pracuje w prokuraturze i nie wiem, jaka jest waga zarzutow. Powiem tylko, ze dla czlowieka zwiazanego z pilka w sposob emocjonalny kazdy wyrok w zawiasach bedzie bardzo poblazliwy. To po prostu jasny sygnal, ze skoro groza za cos tylko zawiasy, to wieksze jest prawdopodobienstwo, ze ryzyko bedzie sie oplacac. Zreszta, o kalkulacji ryzyka chyba nie musze Ci nic mowic. ;)

 

Jesli sklada teraz takie deklaracje to wypada mu wierzyć, bo komu wierzyc? GW?

Od razu ze wskazaniem najbardziej absurdalnej opcji. ;) To tak jak w Legii pytali: no ale kto ma te mecze sprzedawac? Magic, Muras? w sytuacji gdy akurat oni wydawali sie najbardziej czysci... Wierzyc nalezy prokuraturze. Aczkolwiek rozumiem, ze lechicie wypada wierzyc Reissowi. Byle nie slepo.

Odnośnik do komentarza
Niewinny to On raczej nie jest. Tak btw. Prof przed tym tlumem 2metrowych Misiow bys sie przyznal, ze cos kreciles na jego miejscu? Nie sadze :P

 

Owszem, przyznał, powiedział, że miał na celu wyłącznie dobro klubu, i przeprosił. Zważywszy na nastroje wśród kibiców, zostałby uznany za syna marnotrawnego i przygarnięty z powrotem do kibicowskiego łona. Reiss nie jest głupi, dobrze wie, co by się stało, gdyby okłamał "aktyw" kibicowski i zarząd klubu.

Odnośnik do komentarza
Z szacunku do kibiców mówi prawdę. Może trudno Wam w to uwierzyć, ale przyjaźń Piotra z kibicami jest prawdziwa od zawsze. Od samego początku. Traktujecie go jak skazanego, a nie podejrzanego. Powiedział swoje zdanie i tyle. Sprawa wygląda tak. Jest sobie dla wszystkich Reiss, zły bo jest podejrzany o handel meczami. I dla Was taki pozostanie. Ten obraz w kajdankach. Ja pamiętam go strzelającego hat-tricka Legii, strzelającego dwa gole w PP, zdobywającego 100 gola, zdobywającego króla. Dla kibiców w Poznaniu on taki jest i będzie. My znamy go takiego, a on nas nas takich, którzy wierzą w niego. Wierzą w tę niewinność. Brzmi to naiwnie, możliwe. Dlatego uważam, że Piotrek kibicom mówi prawdę.

 

 

I o tym właśnie mesjanizmie pisałem. Lech i Reiss jedyni czyści. Hipokryzja i tyle.

Odnośnik do komentarza
Niewinny to On raczej nie jest. Tak btw. Prof przed tym tlumem 2metrowych Misiow bys sie przyznal, ze cos kreciles na jego miejscu? Nie sadze :P

 

Owszem, przyznał, powiedział, że miał na celu wyłącznie dobro klubu, i przeprosił. Zważywszy na nastroje wśród kibiców, zostałby uznany za syna marnotrawnego i przygarnięty z powrotem do kibicowskiego łona. Reiss nie jest głupi, dobrze wie, co by się stało, gdyby okłamał "aktyw" kibicowski i zarząd klubu.

 

Poza tym była to bodajże ostatnia szansa przyznania się , gdzie jakoś wyszedł by z twarzą, powołując sie np na argumenty wymienione przez Profesora.Jeśli po takim spotkaniu okazało się , że zawiódł nas wszystkich zostałby prawdopodobnie sam.Dlatego wierzymy , że Piotrek jest niewinny

Odnośnik do komentarza
Jesli sie okaze, ze cos naprawde kupczyl to bedzie skonczony, totalnie skonczony u nas, czy tak by ryzykowal i teraz klamal wszystkich? Zostalby skreslony z list legend klubu czy ikon i totalnie wyklęty.

Tak wiec ja mu wierze....

 

A ja myślę że ta sprawa pokazała że jesteście tak zaślepieni, że w razie wyroku powiecie że było za mało dowodów, że cała Polska uwzięła się na Lecha, że to wina GW, itd.

Odnośnik do komentarza
Jesli sie okaze, ze cos naprawde kupczyl to bedzie skonczony, totalnie skonczony u nas, czy tak by ryzykowal i teraz klamal wszystkich? Zostalby skreslony z list legend klubu czy ikon i totalnie wyklęty.

Tak wiec ja mu wierze....

 

A ja myślę że ta sprawa pokazała że jesteście tak zaślepieni, że w razie wyroku powiecie że było za mało dowodów, że cała Polska uwzięła się na Lecha, że to wina GW, itd.

 

Ta.

A ja myślę, że niestety nie umiesz czytać ze zrozumieniem. I w przeciwieństwie do Twojej tezy na poparcie własnej mam dowody.

Odnośnik do komentarza
Jesli sie okaze, ze cos naprawde kupczyl to bedzie skonczony, totalnie skonczony u nas, czy tak by ryzykowal i teraz klamal wszystkich? Zostalby skreslony z list legend klubu czy ikon i totalnie wyklęty.

Tak wiec ja mu wierze....

 

A ja myślę że ta sprawa pokazała że jesteście tak zaślepieni, że w razie wyroku powiecie że było za mało dowodów, że cała Polska uwzięła się na Lecha, że to wina GW, itd.

 

Kto mówi o tym, że jest mało dowodów? Są 3 jeśli się orientuję, nie do wszystkich się przyznał. Jedynie o tym było wspominane.

Odnośnik do komentarza
Jesli sie okaze, ze cos naprawde kupczyl to bedzie skonczony, totalnie skonczony u nas, czy tak by ryzykowal i teraz klamal wszystkich? Zostalby skreslony z list legend klubu czy ikon i totalnie wyklęty.

Tak wiec ja mu wierze....

 

A ja myślę że ta sprawa pokazała że jesteście tak zaślepieni, że w razie wyroku powiecie że było za mało dowodów, że cała Polska uwzięła się na Lecha, że to wina GW, itd.

spoko Vami, sprawa jest ciezka, ja w momencie postawienia zarzutow zakladalem ze jednak ma cos na sumieniu...w koncu wiemy jak bylo wtedy...i caly czas tak myslalem, ale zmiana nastapila jak on w zywe oczy zapewnial na spotkaniu z kibicami ze nie kupczyl...czy nadal mam uwazac ze sprzedawal?

Załóżmy, ze ktos by oskarzyl Twoja matke o kradzież rzodkiewek ze sklepu. Wszyscy by ja nazywali złodziejką...a ona w żywe oczy Tobie i rodzinie zapewnia, ze nie ukradła. Komu wierzysz? Jej?

Jesli by pokazali Ci pozniej kasete z nagraniem, ze jednak ukradla nie miałbys jej tego za zle? Lepiej by bylo jakby sie przyznala od razu niz klamala bezczelnie.

Tu jest prawie analogicznie. Klamstwo Reissa udowodnione pozniej bardziej mu bedzie ciąrzyć czy same kupczenie meczami. Tego mu nigdy nie wybacza...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...