Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 37 lat, po długiej przerwie w grze, bez pełnego poparcia mediów i trenera ma grać na kluczowej pozycji w zespole walczącym o mistrzostwo? Nie wiem co oprócz doświadczenia mógłby zaoferować i w czym rywalizować z Rengifo albo Lewandowskim, jeśli kontrakt zostanie przedłużony z Reissem w roli zawodnika to źle będzie to świadczyć o polityce kadrowej Lecha. Wydaje mi się że się przeliczył i skończy bez kontraktu i bez pożegnania.

Odnośnik do komentarza

Bullshit, panie Gietz, z całym szacunkiem. Reiss to nie jest byle pierwszy z brzegu zawodnik, to jest symbol Lecha. Jeżeli w przyszłym roku chce walczyć o prawo gry w pierwszym zespole, zarząd powinien mu to umożliwić. Tym różnią się prawdziwie wielkie kluby od nuworyszy, kupujących sukcesy i kibiców sukcesu. Duma i tradycja.

Odnośnik do komentarza
A Ruch nadal jest be, bo wystawił Adamskiego :keke:

 

który przyznał się do zarzutów korupcyjnych, owszem. Podobnie jak be jest nadal Odra, bo wystawiła Moskala.

 

Poza tym chyba nauczyliśmy Cię czytania ze zrozumieniem? Reiss mówi o nowym kontrakcie z klubem, słowa póki co nie ma o odwieszeniu. Do inauguracji nowego sezonu jest kilka miesięcy, byłych zawodników Polkowic do zatrzymania zostało już chyba niewielu, można się wkrótce spodziewać aktu oskarżenia, zobaczymy, czy prokuratura znajdzie podstawy, by skierować takowy i pod adresem Reissa.

Odnośnik do komentarza
Bullshit, panie Gietz, z całym szacunkiem. Reiss to nie jest byle pierwszy z brzegu zawodnik, to jest symbol Lecha. Jeżeli w przyszłym roku chce walczyć o prawo gry w pierwszym zespole, zarząd powinien mu to umożliwić. Tym różnią się prawdziwie wielkie kluby od nuworyszy, kupujących sukcesy i kibiców sukcesu. Duma i tradycja.

 

Ja rozumiem że to symbol i zasłużony zawodnik i uważam że powinien w dobrym stylu pożegnać się z zawodową piłką, rozegrać te ostatnie kilka minut w ramach symbolu i działać dla klubu w innej roli w której przyda się dużo bardziej. Sportowo nie jest już w stanie ciągnąć drużyny z aspiracjami i dużo lepiej sprawdzi się poza boiskiem. Trzymać go jako zawodnika będzie IMO błędem, propozycja pracy będzie wyrazem szacunku, przywiązania do zawodnika i ,,daniem szansy''. Powiedz szczerze - czy sądzisz że Reiss, zwłaszcza po tej przerwie może dać drużynie w ofensywie na tyle dużo żeby oferować mu nowy kontrakt? Czy innemu zawodnikowi o jego umiejętnościach i wieku zaoferowano by go? Jeśli sprawa idzie tylko o zasługi to niech pracuje dla klubu ale na innej płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, i dyskutowałem nie z tym ale twierdzę że nie ma szans tej rywalizacji wygrać i powinien odpuścić i robić coś bardziej konstruktywnego i przydatnego :) Z innej beczki - Lech ściągnął na testy 21-latka z okręgówki (Milan Milanówek), idą w inną stronę niż reszta polskich klubów, sieć klubów filialnych w Wielkopolsce i testy dla chłopaków z okręgówki, ciekawe czy to się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Jacek Zieliński negocjuje z Lechem

 

Trener Jacek Zieliński prowadzi rozmowy z Lechem Poznań na temat objęcia drużyny od przyszłego sezonu.

 

Sam trener w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego nie ukrywa, że negocjacje są prowadzone. - Nie będę robił tajemnicy z faktu, że prowadziłem na ten temat rozmowy z przedstawicielami poznańskiego klubu i w zasadzie doszliśmy już do porozumienia. W tej chwili nie jestem w stanie przedstawić innych szczegółów, bo szkoleniowcem Lecha cały czas jest Franciszek Smuda i na pewno nie jest tak, że ja go teraz zmienię na sto procent.

 

Ostatnim klubem trenowanym przez Zielińskiego była Polonia Warszawa, z której odszedł w marcu tego roku.

 

Prawdopodobnie dzisiaj wyjaśni się, czy Smuda pozostanie w Lechu na kolejny sezon. Szkoleniowiec spotka się wtedy z właścicielem klubu Jackiem Rutkowskim i przeprowadzi rozmowę na temat swojej dalszej pracy w klubie.

 

źródło: własne / Przegląd Sportowy

 

Dobry trener. Na pewno poradziłby sobie w Lechu. Do tej pory nie było lepszych kandydatów.

Odnośnik do komentarza

Myślisz, że jakby poszedł do Barcelony to też kazałby im grać defensywnie by wygrywać 1:0? Uważam, że Zieliński to dobry trener na polskie warunki i potrafi ustawić drużynę grającą bardziej ofensywnie. To że w Groclinie, Polonii miał taką koncepcję gry nie znaczy, że nie będzie potrafił jej zmienić gdy będzie miał do dyspozycji lepszych technicznie zawodników.

Odnośnik do komentarza

w Polonii trochę brakowało mu materiału na coś innego niż 4-5-1, które zresztą na jesieni bardzo dobrze się sprawdzało. co prawda często zwycięstwa były wymęczone, ale to raczej była kwestia (nie)skuteczności pod bramką przeciwnika, niż braku stwarzanych okazji. na wiosnę wyszły jego minusy - przywiązanie do nazwisk (widać co teraz robią chociażby Zasada czy Gołębiewski, zupełnie pomijani przez Zielińskiego) czy przywiązanie do taktyki (rywale rozpracowali, a on uparcie grał na jednego napastnika, który był w słabszej formie).

z Polonii zwolniony chyba ciut przedwcześnie (jeśli już to nie powinien być w żadnym wypadku zastępowany Kaczmarkiem), tym bardziej, że do klubu nie sprowadzono ani jednego zawodnika na pozycje o które prosił. bardzo solidny trener, ale jednak spodziewałem się kogoś bardziej uznanego i młodszego na tym stanowisku (jeśli Smuda miał wylecieć), raczej z zagranicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...