Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

nienawidzę takiego podejścia... Lech to w końcu polski klub - chyba, że się mylę

 

Klub polski, ale przede wszystkim reprezentujemy na wyjazdach w europejskich pucharach klub, a nie kraj. Zasady wyjazdowe są proste. Albo się do nich stosujesz, albo nie jedziesz. Jedną z nich są barwy: nie kraju, ale klubu. Podobnie zasady są w Legii, Polonii i innych polskich drużynach. A co do reprezentowania kraju to mamy fanę "Poznań" z flagą biało-czerwoną.

 

Bo ten jest w żółtej koszulce, a ten w czerwonej.

 

Kocioł zawsze był przede wszystkim niebiesko-biały. Piętro wyżej możesz mieć czerwoną koszulkę, albo nawet czarną, jeśli masz na to ochotę. Ale barwy to barwy. Nie idziesz w koszulce Lecha na Żyletę. Nie jedziesz na mecz w Warszawie autem na poznańskich blachach.

 

I każdy ma prawo być tam gdzie chce, bez zagrożenia życia i zdrowia ze strony mitomanów-fanatyków, przekonanych o wielkości i władzy swojej grupki.

 

Jeśli masz bilet na to miejsce proszę bardzo. Bardzo prawdopodobne, że te osoby nie miały biletów na miejsca na pierwszym poziomie drugiej trybuny.

Odnośnik do komentarza

Zajmuję rzekome miejsce zarezerwowane dla grupy przestępczej. Mam też masę znajomych którzy siedzą tam gdzie ja i z prawem są w zgodzie. Wiadomo, że jest tak, że jest grupa "niegrzecznych" kibiców, ale tak jest wszędzie. Nie wyróżniasz się z tłumu nie przeginasz zasad to nic Ci się nie stanie. Nie mów, że jak na ulicy komuś powiesz, że jest kur** to będzie stał i CI przyklaśnie. Mozę Cię spotkać dokładnie to samo co na stadionie. Przemoc fizyczna za złamanie dobrego smaku. Tfu. I to nawet nie ustalonego przez grupy przestępcze ! :]

Odnośnik do komentarza

Oto, że zorganizowane grupy przestępcze (tak!) zawłaszczają sobie pewne miejsca na stadionie, gdzie ustalają własne reguły, a reszta kibiców ze strachu lub poparcia (które często jest wynikiem strachu) aprobuje to. I to trzeba zwalczyć, zdeptać i spalić raz na zawsze.

 

A co do normalnych kibiców, zapraszam do Arabii Saudyjskiej, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko elegancko. Garniturek, jedzonko, spektakl. A nie bydło.

To już mi nawet nieo to chodzi, ale oddzielanie Lecha Poznań od Polski jest wg mnie śmieszne :keke: może jeszcze zróbcie własną ligę

Odnośnik do komentarza

Ja nie akceptuję żadnej przemocy fizycznej. Za nic. Jeśli Ty akceptujesz rozwiązania siłowe na ulicy (a widzę że tak), to nie mamy o czym gadać. Na szczęście taki pogląd, pochodzacy z epoki kamienia łupanego, jest na wymarciu.

 

@Baphometh: ale co tu udowadniać? trzeba być idiotą żeby o tym nie wiedzieć - są zorganizowani? są! pobili kiedyś kogoś w grupie? tak, chyba nikt nie zaprzeczy (w dupie mam z jakiego powodu). pobicie jest czynem karalnym, wiec są zorganizowaną grupą przestępczą. Do tego lewe zaświadczenia o pracę, handel narkotykami i inne sprawy (nie mówię konkretnie o Lechu ale ogólnie o "kibolach")

Odnośnik do komentarza

To już mi nawet nieo to chodzi, ale oddzielanie Lecha Poznań od Polski jest wg mnie śmieszne :keke: może jeszcze zróbcie własną ligę

Każdy klub ma takie same zasady na meczach w europejskich pucharach ;]

 

@Vami

Nigdzie nie napisałem, że akceptuję. Ba! Nawet nie zdarzyło mi się pobić z kimś od podstawówki ;) Mówiłem o zasadach jakie panują na stadionie i odniosłem je do życia codziennego. Niepisane zasady dobrego smaku.

Odnośnik do komentarza

Już ustaliliśmy, że to nie jest problem Lecha tylko.

 

Jakie zasady? Kto je ustala? Banda łysych karków-kiboli. Ja ich nie mam zamiaru stosować.

 

@Spoxik: to jest ten sam mechanizm psychologiczny. Rasiści nienawidzą inności. Ktoś jest czarny (czyli INNY, nie-biały). Tak samo tutaj. Nasze terytorium (np. Lecha, GKSu, Jagiellonii) i ktoś w innej koszulce (innego koloru "skóry") jest niemile widziany. Z perspektywy psychologii to jest ten sam mechanizm.

Odnośnik do komentarza

Vami to co mowisz to utopia - do kazdej grupy ciezko wejsc w stroju/z atrybutami wskazujacymi na to, ze nalezysz do grupy konkurencyjnej. I nie chodzi tu o to, ze ktos ma Cie do razu tluc po ryju - zdrowy rozsadek nakazuje, ze jak wleziesz miedzy wrony... Jakbys chcial na Zylecie siedziec w koszulce Wisly to tez w mojej opinii powinienes liczyc sie z tym, ze komus sie to moze nie spodobac - powtarzam: nie mowie, ze od razu ktos ma Cie bic, ale delikatnie pewnie by Ci zasugerowano zebys zmienil miejsce i nie widze w tym nic dziwnego. Mecze pilkarskie i grupy kibcowkie to rywalizacja, jakby na to nie patrzec. Inna sprawa, ze w Polsce przekracza sie granica i ta rywalizacja robi sie chora.

Odnośnik do komentarza

To już mi nawet nieo to chodzi, ale oddzielanie Lecha Poznań od Polski jest wg mnie śmieszne :keke: może jeszcze zróbcie własną ligę

Każdy klub ma takie same zasady na meczach w europejskich pucharach ;]

Ale o co chodzi, o to że nie można wtedy wejść w biało-czerwonych barwach na jakiś sektor? Gdzie to jest zadekretowane? No litości...

Odnośnik do komentarza

Vami to co mowisz to utopia - do kazdej grupy ciezko wejsc w stroju/z atrybutami wskazujacymi na to, ze nalezysz do grupy konkurencyjnej. I nie chodzi tu o to, ze ktos ma Cie do razu tluc po ryju - zdrowy rozsadek nakazuje, ze jak wleziesz miedzy wrony... Jakbys chcial na Zylecie siedziec w koszulce Wisly to tez w mojej opinii powinienes liczyc sie z tym, ze komus sie to moze nie spodobac - powtarzam: nie mowie, ze od razu ktos ma Cie bic, ale delikatnie pewnie by Ci zasugerowano zebys zmienil miejsce i nie widze w tym nic dziwnego. Mecze pilkarskie i grupy kibcowkie to rywalizacja, jakby na to nie patrzec. Inna sprawa, ze w Polsce przekracza sie granica i ta rywalizacja robi sie chora.

 

Ale dlaczego mam to akceptować?

Odnośnik do komentarza

@Baphometh: ale co tu udowadniać? trzeba być idiotą żeby o tym nie wiedzieć - są zorganizowani? są! pobili kiedyś kogoś w grupie? tak, chyba nikt nie zaprzeczy (w dupie mam z jakiego powodu). pobicie jest czynem karalnym, wiec są zorganizowaną grupą przestępczą. Do tego lewe zaświadczenia o pracę, handel narkotykami i inne sprawy (nie mówię konkretnie o Lechu ale ogólnie o "kibolach")

 

Tak są zorganizowani. I poza domniemanym handlem narkotykami, rzekomymi zaświadczeniami o pracę (wiemy to tylko na podstawie artykułów z GW):

 

- przeprowadzają akcje powstańcze

- sprzątają groby powstańców

- odpalają race, żeby uczcić pamięć powstańców

- tworzą grupę dyskusyjną na tematy patriotyczne i regionalne

- za darmo rozdają ponad 52 tysiące kamizelek odblaskowych

- rozdają w szpitalach i domach dziecka prezenty najuboższym (również za darmo)

 

i mimo to są "złymi kibolami".

Odnośnik do komentarza

http://poznan.gazeta...adionowego.html Pełne nagrania z wydarzenia z Litarem. Polecam obejrzeć jak można zmanipulować :)

 

A jaka to manipulacja? :>

 

Ja z pełnego nagrania (od 5 minuty na przewijaniu, bo już po fakcie) mogę powiedzieć tyle: Facet stał sobie w przejściu w sektorze. Być może rzucił parę agresywnych zdań, być może był zadziorny - a może zszedł niżej popatrzeć z bliższej odległości na boisko (i tak było to w przerwie meczu, lub tuż przed nim, bo ruch na trybunach spory) - nie wiem. Postawę przyjął raczej obronną (ręce skrzyżowane na piersi). Nie wiadomo ile tam stoi, ale w końcu podchodzi do niego jeden z miejscowych i zwraca na coś uwagę - pewnie, że przeszkadza i ma się usunąć. Facet odmawia i dalej jak na filmiku zmanipulowanym: plucie, popychanie, lekka bańka, a nawet popchnięcie, aż się facet wywraca (tego nie było na pierwszym filmiku, pewnie miało działać na korzyść Litara i spółki ;)) - wszystko to w układzie sił ok 15:1. Gdy się sytuacja zaognia, schodzą dwie kobiety z dziećmi, starają się rozdzielić towarzystwo, jednej z nich się też dostaje (oplucie) i tyle. Gdzie ta manipulacja?

 

Nigdzie nie twierdzę, że facet był niewinny, większość pewnie po pierwszej reprymendzie cofnęła się na swoje miejsce, pewnie też swoje powiedział - ale to nie rola Wiary Lecha, by takich ludzi pacyfikować takimi metodami.

 

Na koniec takie pytanie - czy pół sektora (na którym miał być doping ultrasów) to trzy - cztery rzędy? Bo jak w dalszej części filmiku kamera odjeżdża, to w górnych rzędach widać więcej kibiców ubranych 'jak na Małysza'? :>

 

30msobm.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jakie zasady? Kto je ustala? Banda łysych karków-kiboli. Ja ich nie mam zamiaru stosować.

 

większość z nich nie jest karkami-kibolami. karki to się udzielają na ustawkach, z dala od stadionu.

 

To już mi nawet nieo to chodzi, ale oddzielanie Lecha Poznań od Polski jest wg mnie śmieszne :keke: może jeszcze zróbcie własną ligę

Każdy klub ma takie same zasady na meczach w europejskich pucharach ;]

Ale o co chodzi, o to że nie można wtedy wejść w biało-czerwonych barwach na jakiś sektor? Gdzie to jest zadekretowane? No litości...

 

chodzi o mecze wyjazdowe.

Odnośnik do komentarza

Jaki nowy porządek? To ONI chcą wprowadzać nowy - swój porządek.

 

A co mnie obchodzi wyjazdowy czy nie? Tym bardziej! Płacę za bilet, za wyjazd i mam święte prawo ubrać na siebie choćby k***a strój plemienia Hutu jak mam na to ochotę. I nikomu nic do tego.

Odnośnik do komentarza

http://poznan.gazeta...adionowego.html Pełne nagrania z wydarzenia z Litarem. Polecam obejrzeć jak można zmanipulować :)

 

A jaka to manipulacja? :>

 

Ja z pełnego nagrania (od 5 minuty na przewijaniu, bo już po fakcie) mogę powiedzieć tyle: Facet stał sobie w przejściu w sektorze. Być może rzucił parę agresywnych zdań, być może był zadziorny - a może zszedł niżej popatrzeć z bliższej odległości na boisko (i tak było to w przerwie meczu, lub tuż przed nim, bo ruch na trybunach spory) - nie wiem. Postawę przyjął raczej obronną (ręce skrzyżowane na piersi). Nie wiadomo ile tam stoi, ale w końcu podchodzi do niego jeden z miejscowych i zwraca na coś uwagę - pewnie, że przeszkadza i ma się usunąć. Facet odmawia i dalej jak na filmiku zmanipulowanym: plucie, popychanie, lekka bańka, a nawet popchnięcie, aż się facet wywraca (tego nie było na pierwszym filmiku, pewnie miało działać na korzyść Litara i spółki ;)) - wszystko to w układzie sił ok 15:1. Gdy się sytuacja zaognia, schodzą dwie kobiety z dziećmi, starają się rozdzielić towarzystwo, jednej z nich się też dostaje (oplucie) i tyle. Gdzie ta manipulacja?

 

Nigdzie nie twierdzę, że facet był niewinny, większość pewnie po pierwszej reprymendzie cofnęła się na swoje miejsce, pewnie też swoje powiedział - ale to nie rola Wiary Lecha, by takich ludzi pacyfikować takimi metodami.

 

Na koniec takie pytanie - czy pół sektora (na którym miał być doping ultrasów) to trzy - cztery rzędy? Bo jak w dalszej części filmiku kamera odjeżdża, to w górnych rzędach widać więcej kibiców ubranych 'jak na Małysza'? :>

 

30msobm.jpg

 

Sprawa została przedstawiona tak, że Litar był bardzo agresywny. Z nagrania wynika, że przez 15minut zareagował tylko na początku później się nie wtrącał. Poprzednie przedstawiało 2minuty agresywnego zachowania. 2 sprawa to Litar nie opluł kobiety :) Faktem jest, że nie powinien się tak zachować co jest rzeczą niepodważalną. I tak samo było przedstawiono w filmie, że rodzina została siła przepędzona co w rzeczywistości nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza

@Baphometh: ale co tu udowadniać? trzeba być idiotą żeby o tym nie wiedzieć - są zorganizowani? są! pobili kiedyś kogoś w grupie? tak, chyba nikt nie zaprzeczy (w dupie mam z jakiego powodu). pobicie jest czynem karalnym, wiec są zorganizowaną grupą przestępczą. Do tego lewe zaświadczenia o pracę, handel narkotykami i inne sprawy (nie mówię konkretnie o Lechu ale ogólnie o "kibolach")

 

Tak są zorganizowani. I poza domniemanym handlem narkotykami, rzekomymi zaświadczeniami o pracę (wiemy to tylko na podstawie artykułów z GW):

 

- przeprowadzają akcje powstańcze

- sprzątają groby powstańców

- odpalają race, żeby uczcić pamięć powstańców

- tworzą grupę dyskusyjną na tematy patriotyczne i regionalne

- za darmo rozdają ponad 52 tysiące kamizelek odblaskowych

- rozdają w szpitalach i domach dziecka prezenty najuboższym (również za darmo)

 

i mimo to są "złymi kibolami".

Ale co to ma do rzeczy? [wyolbrzymienie]Mafia też zazwyczaj daje kasę na cele charytatywne jak domy dziecka, to oznacza, że potem mogą zabijać ludzi?[/wyolbrzymienie]

 

A w przypadku KK. To, że zapalą raz na rok świeczkę na grobie powstańca oznacza, że mogą od czasu do czasu dać po ryju kolesiowi, który się zawieruszył na stadionie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...