Skocz do zawartości

De zero a herói


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

No latem pewnie mi już przejdzie jak nowy skład zbuduję :war:.

---

Kaługin ma problemy z pachwiną, zabraknie go przez miesiąc.

 

Ostatniej wygranej bardzo potrzebowaliśmy. To dało nam nowej motywacji na końcówkę sezonu, w końcu do rozegrania zostało już zaledwie dziesięć spotkań. Liczyłem że pójdziemy za ciosem przeciwko niżej notowanej Santa Clarze. Spadek raczej już nam nie grozi, czternaście oczek przewagi to sporo.

 

W Bradze wygraliśmy dość szczęśliwie, wówczas to rywale grali po prostu lepiej. Tym razem to mój zespół miał sporo pecha, bo na pewno nie byliśmy gorsi w Queluz, a trzy punkty odjechały wraz z ekipą gości. Zadecydowało o tym uderzenie Clemente z trzydziestej ósmej minuty.

 

8.03.2017, Complexo Desportivo do Real, Queluz

Frekwencja: 744

Segunda Liga, 33/42

 

Real [15] – [19] Santa Clara 0:1 (0:1)

 

0:1 – Clemente 38'

 

Silva 6.6 – Ribeiro 7.2, Pimenta 6.8, Meira 6.4, Paraskeva 6.8 (62' Almeida 6.5) – Morgado 7.0, Rodrigues 7.2, Brito 6.9 – Junior 6.9 (62' Sarmento 6.6), Sousa 7.2 – Castro 6.4 (62' Angielski 6.5)

 

MVP: Joao Dias [santa Clara] – 7.6

 

 

Ribeiro złamał obojczyk i wróci do gry dopiero za dwa miesiące, w tym sezonie może już nie wystąpić. Przez pięć tygodni pauzować będzie Angielski. Zdrowotne problemy ma również Morgado, ale powinien się uporać z nimi w ciągu dwóch tygodni.

 

Tydzień później graliśmy na wyjeździe z naszym sąsiadem w tabeli, rezerwami Vitorii Guimaraes. Gospodarze zgromadzili identyczną ilość punktów i wyprzedzali nas tylko bilansem bramkowym.

 

Kolejny raz w ostatnim czasie mogłem wychwalać parady Silvy. Aylton jest w wysokiej formie i znów wybronił nam spotkanie. W dodatku Castro skutecznie wykończył jedną z w sumie nielicznych kontr. Dzięki temu wyprzedziliśmy Vitorię w tabeli.

 

15.03.2017, Estadio D. Afonso Henriques, Guimaraes

Frekwencja: 1,566

Segunda Liga, 34/42

 

Guimaraes B [14] – [15] Real 0:1 (0:1)

 

0:1 – Erico Castro 38'

 

Silva 8.2 – Fernandes 7.3, Pimenta 8.3, Meira 7.2, Almeida 7.0 – Rodrigues 6.8, Alphonse 6.7 (61' Amoah 6.6), Brito 6.6 – Sarmento 6.6 (61' Junior 6.6), Sousa 6.4 – Castro 8.3 (61' Djumo 6.6)

 

MVP: Luis Pimenta [Real] – 8.3

 

 

Odnośnik do komentarza

Zeszłoroczny nabór juniorów okazał się bardzo owocny. Rodrigues, Brito oraz Silva to istotne punkty naszej drużyny, a Ventura był prawdziwą gwiazdą przed przenosinami do samej Benfiki. To pokazywało jak dobrą mamy szkółkę. W tym roku również nie mam powodów do narzekania. 15-letni Antonio Leite to materiał na świetnego bramkarza i w przyszłym sezonie o pozycję numeru jeden rywalizować będzie pewnie duet naszych nastoletnich wychowanków. Szansę na występy w środku pola ma również Leandro.

 

Antonio został błyskawicznie zarejestrowany i zadebiutował już przeciwko Mafrze. Gracz w tak młodym wieku, grający na pozycji bramkarza to rzadki widok w profesjonalnej piłce.

 

Debiut Leite okazał się bardzo udany, ponieważ zaliczył on czyste konto. Z przodu również wyglądało to obiecująco. Sousa przypomniał sobie o toczącym się wyścigu o koronę króla strzelców i dwukrotnie trafił, dwie asysty zanotował Sarmento. Alphonse również znalazł drogę do siatki po podaniu Rodriguesa.

19.03.2017, Complexo Desportivo do Real, Queluz

Frekwencja: 723

Segunda Liga, 35/42

 

Real [14] – [8] Mafra 3:0 (3:0)

 

1:0 – Francisco Sousa 5'

2:0 – Francisco Sousa kar. 29'

3:0 – Kodjo Alphonse 44'

 

Leite 6.8 – Fernandes 8.1, Pimenta 6.7 (45' Morais 6.6), Meira 7.4, Paraskeva 8.6 – Rodrigues 8.7, Alphonse 8.9, Brito 7.2 – Sarmento 8.8, Sousa 9.0 – Castro 6.6 (45' Djumo 6.6)

 

MVP: Francisco Sousa [Real] – 9.0 (dwa gole)

 

 

Chyba można już stwierdzić, że najgorsze mamy już za sobą. Jak widać potrafimy zagrać dobre zawody również bez Ventury, a z utrzymaniem w Segunda Liga problemu chyba też nie będzie. Okazją do zdobycia następnych punktów był domowy pojedynek z Covilhą.

 

Ten mecz nie należał do tych najciekawszych. W sumie cztery celne uderzenia, tylko jedno z naszej strony. Wyglądało to blado. Kibice na trybunach raczej głównie się nudzili, ale mogliśmy dopisać do konta kolejny cenny punkt.

 

Po ostatnim gwizdku arbitra wszyscy mieli jednak co świętować. Oficjalnie już zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze, to ogromny sukces. Przyszło nam to dość łatwo. To w sumie kończy nasz sezon, na nic więcej nie mamy już szans. W następnym odcinku wrzucę wyniki pozostałych spotkań i napiszę jakieś skrótowe podsumowanie oraz plany na kolejny rok.

 

2.04.2017, Complexo Desportivo do Real, Queluz

Frekwencja: 804

Segunda Liga, 36/42

 

Real [13] – [17] Covilha 0:0 (0:0)

 

Leite 6.7 – Paraskeva 7.7, Kaługin 6.9 (82' Pimenta -), Meira 7.0, Almeida 7.1 – Morgado 6.9, Rodrigues 6.8, Brito 6.9 – Sarmento 6.7 (49' Junior 6.8), Sousa 6.8 – Castro 6.3 (49' Djumo 6.4)

 

MVP: Konstantinos Paraskeva [Real] – 7.7

Odnośnik do komentarza

Anglia: Manchester United [+3]

Belgia: Gandawa [+6]

Czechy: Slavia Praga [+3]

Francja: PSG [+23]

Grecja: Olympiacos [+6]

Hiszpania: Real Madrid [+11]

Holandia: Ajax [+4]

Niemcy: Bayer [+4]

Polska: Lech [+8]

Portugalia: Porto [+1]

Rosja: Zenit [+4]

Włochy: Juventus [+9]

 

Liga Mistrzów: Barcelona

Liga Europy: Tottenham

 

Ballon d'Or: Lionel Messi

World Player of the Year: Lionel Messi

Najlepszy Piłkarz Europy: Lionel Messi

Złoty But: Luis Suarez

Złoty Chłopiec: Alessio Romagnoli

 

Mecze Realu do końca sezonu:

 

vs Feirense [W] – 0:2

vs Casa Pia [W] – 0:0

vs Famalicao [D] – 3:2 [Castro, Brito, Junior]

vs Atletico CP [D] – 3:1 [sarmento x2, Silva]

vs Academica [W] – 1:3 [Rodrigues]

vs AC. Viseu [D] – 1:0 [Paraskeva]

 

Tabela Segunda Liga

 

Jak widać między rezerwami portugalskich potęg, a tymi normalnymi zespołami jest wręcz przepaść zarówno sportowa jak i finansowa. Chyba nawet w momencie, gdy będziemy gotowi do wywalczenia awansu nie wygramy tej ligi. Zresztą już teraz zabrakło nam zaledwie ośmiu punktów do Mafry, przepaści nie ma. Trzeba się tylko rozsądnie wzmocnić i możemy stać się istotną siłą tej naprawdę wyrównanej w większości ligi. Za trzynastą pozycję otrzymaliśmy trochę ponad czterysta tysięcy euro, to spory zastrzyk gotówki do klubowego konta.

 

Otrzymałem nowy budżet płacowy, który wynosi 21 tysięcy euro tygodniowo. Aktualnie na pensje przeznaczamy 1/3 tej kwoty, to spora zmiana.

 

Przed sezonem naszym głównym i tak w zasadzie jedynym celem było wywalczenie utrzymania. Ta sztuka nam się udała i wszyscy w klubie mogli być z tego dumni, szczególnie że wszystkie przewidywania ekspertów wskazywały nas jako drużynę zdecydowanie najsłabszą w całej ligowej stawce. Finansowo również wyraźnie odbiegaliśmy od normy Segunda Liga, wszyscy płacili więcej. Sportowo to był bardzo dobry rok, zaliczyliśmy kilka świetnych pojedynczych występów, a część zawodników wręcz błyszczała. Niezwykle smutno zrobiło mi się po odejściu Ventury, ale nie ma co się załamywać, trzeba żyć dalej i walczyć o rozwój futbolu w Queluz. Nie będę podsumował każdego zawodnika indywidualnie, bo przez choćby wypożyczenia przewinęło ich się sporo, raczej nakreślę plany na lato i kolejne rozgrywki.

 

Drugi poziom rozgrywkowy okazał się zbyt wysokimi programi dla wielu moich podopiecznych. Najbardziej odczuł to chyba Castro, który nie strzelał już tak regularnie jak w Campeonato Nacional. Chętnie zatrzymałbym Erico na ławce, gdyby nie sytuacja finansowa. To jeden z lepiej zarabiających graczy, a w roli rezerwowego mogę mieć kogoś wypożyczonego za darmo lub mniejszą pensję. Oby znaleźli się chętnie na Castro i kilku innych piłkarzy pod kontraktami, dla których nie widzę przyszłości w Queluz. Tragedii jednak nie ma, sporo graczy z obecnej kadry zostanie z nami na kolejny sezon.

 

Bardzo ciekawa sytuacja jest w bramce. Doświadczony Casaleiro został wygryziony przez młodzież. Najpierw bronił 17-letni Silva, w ostatniej fazie zastąpiony przez jeszcze młodszego Leite. Ta dwojka wychowanków ma walczyć o bluzę z numerem jeden przez najbliższe lata. Na prawej stronie defensywy świetnie grał Ribeiro i tu nie planuję zmian, znowu trzeba będzie wypożyczyć jakiegoś zmiennika. Chyba że na rynku wolnych agentów pojawi się ktoś młody, perspektywiczny i tani. Po przeciwnej stronie jest jeszcze lepiej, bo mam Paraskeva oraz Almeida grali dobrze. Cypryjczykiem interesuje się choćby francuskie Lorient, oby udało się go zatrzymać. Ze stoperów póki co chcę zatrzymać tylko Kaługina. Zaklepany jest już transfer 16-letniego Moreno z trzeciej ligi, to pierwsza gotówkowa transakcja w mojej karierze, oszałamiająca suma dwóch i pół tysięcy euro.

 

Druga linia wygląda nieźle. Morgado – Rodrigues – Brito to tercet wyszkolony w naszej szkółce. Tiago jest wypożyczony co najmniej do stycznia i spróbuję zostawić go na pełny sezon. Potrzebni będą zmiennicy, marzy mi się ewentualne wypożyczenie Ventury, ale ciężko będzie to wynegocjować. Skrzydła momentami funkcjonowały świetnie. Sporo asyst zaliczył Sarmento, swoje momenty miał Junior, a Sousa okazał się prawdziwą gwiazdą. Póki co zostaje z nami na takiej zasadzie jak Morgado. O ataku już wspominałem, potrzebujemy kogoś kto regularnie będzie trafiał do siatki oraz kogoś do rywalizacji.

 

Według moich wyliczeń muszę powalczyć o wypożyczenia lub sprowadzenia pewnie z wolnego transferu w sumie dziewięciu zawodników. Oby byli lepsi od tych obecnych w klubie, trzeba się w końcu rozwijać, chociaż skomplikowana sytuacja finansowa na pewno tego nie ułatwia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Lato w Queluz było niezwykle pracowite i interesujące. Zacząłem od przedłużenia wypożyczeń Morgado oraz Sousy do końca sezonu, co bardzo ucieszyło wszystkich kibiców. Później odciążyłem trochę budżet płacowy pozbywając się Casaleiro, Inocencio, Castro, Silvy oraz Vileli. Pierwszy raz w historii dokonaliśmy transferów gotówkowych. Najdroższym graczem okazał się Jose Carlos Monteiro Bessa, za którego zapłaciliśmy sto tysięcy euro. Czterdzieści jeden i pół kosztował Cristian Ponde, szesnaście Joao Graca, a dwa i pół wspomniany wcześniej Jose Moreno. Na zasadzie wypożyczeń wzmocnili nas Bryan Ntambani, Goncalo Viera, Hugo Meira, Iago oraz Anze Iglić. Za darmo dołączył do nas Giovanni Salles i w ten sposób skompletowaliśmy kadrę na najbliższy sezon. Sporo graczy przewinęło się na testach, ale ostatecznie ich nie zakontraktowałem. Zarząd ponownie oczekuje walki o utrzymanie, bukmacherzy widzą nas jako dwudziestą siłę ligi. Kurs na wygranie Segunda Liga przez Real wynosi 81.00, w porównaniu z 501.00 w poprzednim sezonie to znaczna różnica.

 

Jesteśmy zdecydowanie najmłodszym zespołem tej ligi, płacimy również mało, a nasza maksymalna pensja, czyli 850 euro tygodniowo dla Ponde wynosi mniej niż średnia ligi. Znacznie zawyżona przez rezerwy wielkich klubów. Mimo o wiele większego budżetu nie poszalałem, przesunąłem go częściowo na transfery i w sumie wydajemy osiem tysięcy tygodniowo na pensje.

 

Rozegraliśmy trzy sparingi, w których pokonaliśmy niżej notowane Castrense [2:0, Sarmento, Iglić], Fazedense [3:0, Bergkamp x2, Rodrigues] oraz Sintrę [3:0, Sousa, Graca, Ponde].

 

Bramkarze:

 

Antonio Leite [15, POR]

Aylton Silva [17, POR]

 

Prawi obrońcy:

 

Luis Ribeiro [23, POR]

Iago [21, BRA] – wypożyczony z Farmalicao

 

Lewi obrońcy:

 

Konstantinos Paraskeva [18, CYP]

Rafael Almeida [22, POR]

 

Środkowi obrońcy:

 

Goncalo Viera [19, POR] – wypożyczony ze Sportingu Lizbona

Nikita Kaługin [19, RUS]

Hugo Meira [21, POR] – wypożyczony z Penafiel

Jose Moreno [16, POR]

 

Środkowi pomocnicy:

 

Tiago Morgado [23, POR] – wypożyczony z Moreirense

Mario Rodrigues [17, POR]

Jose Carlos Monteiro Bessa [17, POR]

Demetrio Brito [16, POR]

Joao Graca [22, POR]

Giovanni Salles [18, BRA]

 

Skrzydłowi:

 

Francisco Sousa [20, POR] – wypożyczony ze Sportingu Lizbona

Bryan Ntambani [18, FRA] – wypożyczony z Monaco

Joshua Sarmento [21, ANG]

Altair Junior [23, BRA]

 

Napastnicy:

 

Anze Iglić [21, SVN] – wypożyczony z Domżale

Cristian Ponde [22, POR]

 

Największy problem znów miałem z obsadą ataku. Liczę jednak, że dwójka Ponde – Iglić da radę, jeśli do końca okna transferowego pojawi się jakaś okazja na wzmocnienie tej pozycji to na pewno spróbujemy to zrobić.

Odnośnik do komentarza

Na zasadzie wolnego transferu dołączyli do nas jeszcze Manoelzinho [18, BRA] oraz bramkarz kolumbijskiej młodzieżówki Carlos Saavedra [18, KOL]. Dla obu nie widzę miejsca w składzie na ten sezon i postaram się ich wypożyczyć.

 

Sezon inaugurowaliśmy pod koniec lipca w starciu przeciwko Tondeli w ramach Pucharu Ligi Portugalskiej. Rozgrywki te nie są dla nas specjalnie istotne, lecz to okazja to przetarcia się przed meczami ligowymi i sprawdzenia formy w meczach o stawkę. Przez półtorej miesiąca musimy radzić sobie bez Kaługina.

 

Poprzednie rozgrywki skończyliśmy nawet pozycję wyżej od ówczesnego spadkowicza z Liga NOS. Teraz gospodarze pokazali, że bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy, bo mówiąc krótko zostaliśmy przez nich rozbici. Przegraliśmy już 0:3, ale wchodzący z ławki Ponde zdobył kontaktowego gola i w sumie tylko to można uznać za plus.

 

30.07.2017, Estadio Joao Cardoso, Tondela

Frekwencja: 163

Taca de Liga, 1r

 

Tondela – Real 3:1 (2:0)

 

1:0 – Paolo Argomenti 10'

2:0 – Paolo Argomenti 32'

3:0 – Pedro Coronas 48'

3:1 – Cristian Ponde 60'

 

Leite 6.5 – Ribeiro 6.8, Meira 6.1, Vieira 6.5, Paraskeva 6.8 – Morgado 7.9, Rodrigues 6.8, Monteiro Bessa 6.7 (45' Graca 6.9) – Ntambani 6.5 (45' Sarmento 6.9), Sousa 6.7 – Iglić 6.2 (45' Ponde 7.0)

 

MVP: Paolo Argomenti [Tondela] – 9.0 (dwa gole)

 

 

Manoelzinho został wypożyczony na rok do Casa Pia. Na Saavedrę póki co nie ma chętnych.

 

Zmagania w Segunda Liga rozpoczynaliśmy na obcym boisku. Santa Clara do ligowych potentatów nie należy i spodziewałem się lepszego występu moich podopiecznych niż w starciu z Tondelą. Mimo dobrej gry rezerwowych postawiłem na identyczną wyjściową jedenastkę.

 

Zagraliśmy naprawdę niezłe zawody. Wyraźnie przeważaliśmy, w dodatku dobrze wyglądała gra w defensywie, bo gospodarze tylko raz zmusili do interwencji Leite. W ataku początkowo brakowało nam trochę jakości, ale Ponde ponownie dał dobrą zmianę i zapewnił nam trzy oczka.

 

5.08.2017, Estadio de Sao Miguel, Ponta Delgada

Frekwencja: 645

Segunda Liga, 1/42

 

Santa Clara – Real 0:1 (0:0)

 

0:1 – Cristian Ponde 70'

 

Leite 6.7 – Ribeiro 7.3, Meira 7.3, Vieira 7.2, Paraskeva 6.8 – Morgado 7.4, Rodrigues 6.7, Monteiro Bessa 6.6 (59' Graca 6.7) – Ntambani 6.6 (59' Sarmento 6.6), Sousa 6.4 – Iglić 6.7 (59' Ponde 7.0)

MVP: Tiago Morgado [Real] – 7.4

 

 

Odnośnik do komentarza

Konstantinos Paraskeva to jeden z naszych kluczowych graczy. Niestety za rok kończy się jego umowa i młody Cypryjczyk nawet nie chciał negocjować nowego kontraktu. Dlatego też doszedłem do porozumienia z Leicester. Anglicy zapłacili nam 250 tysięcy euro, otrzymamy również 30% zysku z następnego transferu i trochę gotówki po występach naszego gracza w barwach „Lisów” czy kadry. To niezła suma, szczególnie że sprowadziliśmy go za darmo. No i najważniejsze, ten sezon Konstantinos spędzi w Queluz na zasadzie wypożyczenia.

 

W ramach ratowania klubowych finansów mógłbym za milion euro wykupić klauzulę z umowy Ventury. Mamy obiecane 15% zysków z kolejnej transakcji, ale póki co się wstrzymuję.

 

Pierwszy domowy w tym sezonie mecz rozgrywaliśmy przeciwko Covilhy. Ponde wreszcie otrzymał szansę zagrania w wyjściowym składzie.

 

Ciężko ten mecz ocenić jednoznacznie. Mieliśmy sporą przewagę w posiadaniu piłki i wręcz zdominowaliśmy środek pola. Przeprowadziliśmy też kilka niezłych akcji, choć zabrakło chociaż jednej, po której bylibyśmy tak naprawdę bliscy zdobycia bramki. Goście przeprowadzali bardzo groźne kontry, dwukrotnie Leite został uratowany przez strzały w poprzeczkę. Sam Antonio też potrafił bronić bardzo skutecznie i ostatecznie bezbramkowo zremisowaliśmy. Biorąc pod uwagę grę w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Brito to cenny rezultat.

 

 

13.08.2017, Complexo Desportivo do Real, Queluz

Frekwencja: 764

Segunda Liga, 2/42

 

Real [8] – [12] Covilha 0:0 (0:0)

 

0:0 – Demetrio Brito cz/k 78'

 

Leite 7.1 – Ribeiro 7.6, Meira 6.8, Vieira 7.0, Paraskeva 7.6 – Morgado 9.0, Rodrigues 7.3 (45' Graca 6.9), Brito 6.8 – Sarmento 6.7 (58' Ntambani 6.8), Sousa 6.6 – Ponde 6.6 (58' Iglić 6.7)

 

MVP: Tiago Morgado [Real] – 9.0

 

 

W drugiej kolejce udaliśmy się do Bragi, aby zagrać mecz z wyraźnie faworyzowanymi rezerwami Sportingu. Szczególnie że rywale mogli pochwalić się póki co kompletem punktów i dwoma bardzo pewnymi zwycięstwami.

 

Rywale pokazali, że są od nas wyraźnie lepsi. Już po pierwszym kwadransie przegrywaliśmy różnicą dwóch goli. Na pewno nie pomógł nam rzut karny z drugiej minuty. Później mecz trochę się wyrównał i ostatecznie Leite już tylko raz wyjmował piłkę z siatki.

 

20.08.2017, Estadio 1* de Maio, Braga

Frekwencja: 776

Segunda Liga, 3/42

 

Braga B [2] – [7] Real 3:0 (2:0)

 

1:0 – Nurio kar. 2'

2:0 – Rava 11'

3:0 – Carlos Fortes 48'

 

Leite 6.6 – Ribeiro 6.9, Meira 6.2, Veira 6.5, Paraskeva 6.8 – Morgado 6.7, Rodrigues 7.0, Monteiro Bessa 6.0 (45' Graca 6.8) – Sarmento 6.8 (45' Ntambani 6.8), Sousa 6.7 – Ponde 6.6 (45' Iglić 6.3)

 

MVP: Simaozinho [braga B] – 9.0 (asysta)

Odnośnik do komentarza

Kurde, niby szło mi naprawdę dobrze (awans w pierwszym sezonie to dla mnie szok), ale brakuje mi jednego, ten zapis nie daje mi żadnej przyjemności po prostu, a FM to jednak tylko gra, ma przede wszystkim cieszyć. Pogram sobie Sportingiem lub Cracovią (nie wiem czemu, ale strasznie mnie "kusi" granie Craxą w tej wersji, może bym spróbował, to zawsze coś innego niż Portugalia i Lwy), ale nie planuję prowadzić z tego opka.

 

Wrócę po zimowym patchu, oby wtedy już z taką karierą do premiery FM17 ;).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...