Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś może taki problem w grze, że czasami w trakcie meczu przy pierwszej akcji kluczowej w momencie przeskakiwania na ekran meczowy gra się zawieszała i stała w miejscu? Nic nie mogę z tym zrobić prócz wyłączenia i włączenia na nowo gry. Jak ktoś spotkał się z podobnym błędem i poradził z tym sobie to będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Panowie, tym razem inny problem ;) Przyda się Wasze doświadczenie. Jak już wspominałem, prowadzę Legię. Mam niestety spory problem z grą mojej drużyny na wiosnę. U mnie w FM2012 wygląda to tak, że do końca roku kalendarzowego rozgrywane jest 20 spotkań ligowych, a wiosną dziesięć pozostałych. W pierwszym sezonie ogólnie radziłem sobie przeciętnie, ale na pięć kolejek przed końcem miałem stratę jednego punktu do Lecha i bezpośredni mecz u siebie do rozegrania. Sytuacja wydawała się więc niezła. Rzecz w tym, że na pięć ostatnich meczów przegrałem aż cztery, a jedyne zwycięstwo odniosłem w 29. kolejce właśnie z Lechem, co ciekawe aż 5:1. W efekcie wyprzedził mnie jeszcze Śląsk i zająłem trzecie miejsce w tabeli.

 

W drugim sezonie gry bardzo dobrze zacząłem sezon. Pamiętam, że po 12 czy 13 meczach miałem tylko trzy stracone bramki. Rok kalendarzowy zakończyłem jako zdecydowany lider z dużą, bezpieczną przewagą. Wiosna wydawała się formalnością, ale mistrzostwo zapewniłem sobie dopiero w ostatniej kolejce po dramatycznym meczu w Chorzowie (1:0 po stałym fragmencie gry, kończyłem w "dziesiątkę" i ostatnie 10 minut murowałem bramkę). Wiosenny bilans fatalny: 3 zwycięstwa-5 remisów-2 porażki, bramki 6:5. Mistrzostwo po takiej grze w rundzie rewanżowej uznaję za cud.

 

Macie jakieś porady? Jeśli chodzi o przerwę zimową to w I sezonie rozegrałem 5 sparingów (tylko polskie drużyny), natomiast w II sezonie tych sparingów było 7, z czego 4 na zgrupowaniu w Chorwacji i 3 z polskimi drużynami u siebie. W obu przypadkach na jakieś 2-3 tygodnie przypisuję wszystkich zawodników do treningu fizycznego. Dodam jeszcze, że nie moi piłkarze nie mają problemów kondycyjnych. W większości meczów mam przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki (zwykle jest to duża przewaga), piłkarze oddają też sporo strzałów, ale efektów bramkowych za bardzo nie widać. Z jednej strony wynika to ze słabszej dyspozycji piłkarzy ofensywnych, ale jak to się dzieje, że jesienią/zimą grać potrafią, a po przerwie to zupełnie inny zespół. Domyślam się, że problem może być trochę złożony, ale może macie jakieś wskazówki. Przede mną trzeci sezon i nie chciałbym powtórzyć błędów ;)

 

Zawsze ztrudniam nowy sztab szkoleniowy, oczywiscie robie to stopniowo w zaleznosci od tego jak mi finanse i zarzad na tyo pozwalaja, poczawszy od asystenta a skonczywszy na fizjoterapetach i powiem ci ze u mnie wszytsko ok, tzn na wiosne przegralem tylko jeden mecz (wystawilem juniorow) i jeden remis reszta wygrane na jesien 2 remisy i jedna porazka reszta wygrane, sparingi daje organizowac asystentowi a w przerwie robie zawodnikom 2 tyg odpoczynku, kontuzji malo (oby nie zapeszyc, a jak sie zdazaja to krotkie max do 4 tyg), a co do skutecznosci to wg mnie to wina twojej taktyki u mnie tez sie trafiaja mecze ze np mam 20 strzalow w tym powiedzmy 10 celnych, ale zawsze ze 1-3 bramki wpadna.

 

Wg mnie wazne jest tez to aby robic dobre transfery tzn nie isc na ilosc ale na jakosc!

 

@ADAM1910 jak ty to zrobiles ze Cacek zgodzil sie na rozbudowe stadionu? u mnie juz srednia zapelnienia z drugiego sezonu to 93% i ni huhu nie chca sie zgodzic na budowe nowego stadionu juz nawet na ich odmowe nie dziala odpowiedz "przejawiacie panstwo brak ambicji itd itd." a w poprzednich wersjach zawsze to dzialalo.

 

U mnie w grze Wisla ma zawdonika Jan Chramosta w lidze w sezonie strzelil 38 bramek i zostal najlepszym napastnikiem na swiecie, wyliczyli jakas tam srednia, takze jak ktos ma mozliwosc sprowadzenia kolesia to brac nie zastanawiac sie szybkosc, przyspieszenie ma na poziomie 18-19 i strzela jak na zawolanie

Odnośnik do komentarza

A nie wiem po prostu poprosilem o rozbudowe i od razu sie zgodzili tyle ze zrobili mi wszystkie miejsca siedzace ( dodali 500 krzeselek i to wszystko ) teraz znowu sie zgodzili ale wyszedl jakis bug screen na poprzedniej stronie jest :) Co do frekwencji to mialem podobna do Twojej 93-94% :)

Odnośnik do komentarza

Niedawno pisałem już o tym w tym temacie, ale ciągle mnie ciekawi czy Wy też zmagacie się z tym problemem. Jest kwiecień 2013, mój budżet transferowy w Legii wynosi około 2,7mln euro, dostępny budżet płacowy coś około 5mln euro rocznie. W tej chwili na płace wydaję 3,7mln euro. W czerwcu wygasa kontrakt Ljuboji i zdecydowałem, że będę szukał jego następcy (w pierwszym sezonie został królem strzelców, ale teraz trochę obniżył loty i choć dalej miewa dobre mecze to moim zdaniem nie jest już wart wysokiego kontraktu). Mam w kadrze ściągniętego Macieja Jankowskiego, Hubnika oraz czeskiego 18-latka. Wybór padł na Dudu Bitona. Charleroi zgadza się na sprzedanie mi go za 150 tysięcy euro. Zaczynam negocjacje z piłkarzem i co? Przy statusie kluczowy zawodnik mogę mu zaoferować jedynie 180 tysięcy euro rocznie. Ostatecznie modyfikuję budżety i dogaduję się z Bitonem na 250 tysięcy euro rocznie, ale żeby to zrobić musiałem zwiększyć budżet płacowy do 6,7mln euro rocznie! Dla mnie to jednak nie jest normalne. Wie ktoś z czego to wynika? Rozumiem, że zarząd daje sobie jakąś furtkę, żebym nie dał za wysokiej kasy piłkarzom, aby nie popaść w długi, ale bez przesady. Dodam, że na koncie klubowym jest prawie 7mln euro.

Kupuj go u mnie w Legia w pierwszym sezonie jego gry, a moim drugim przygody z FM'em został królem strzelców, nie patrz na cene :D

Odnośnik do komentarza

nosek i meteoryt, dzięki za porady. Biorę je do siebie i zobaczymy, co z tego wyjdzie w trzecim sezonie. Sztabu szkoleniowego chyba ruszał nie będę, bo obecny jest raczej zadowalający. Jeśli chodzi o zlecenie sparingów asystentowi to też tak zrobiłem, ale tym razem wezmę to w swoje ręce, bo zimą nie zorganizował mi żadnego sparingu i musiałem i tak sam to robić.

 

soszmen, jeśli chodzi o Bitona to jest już zakontraktowany. Zapłacę za niego 150 tysięcy euro, a zarabiał będzie 250 tysięcy rocznie ;) Do klubu przychodzi też Roger Guerreiro (za 40 tysięcy euro, kontrakt około 375tys. rocznie). Będzie też kilku młodych Afrykańców, ale na razie raczej rezerwy. Szukam jeszcze środkowego obrońcy, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) A powiedz mi, jak miałeś ustawionego Bitona i jaką grasz formacją? U mnie do tej pory było to 4-2-3-1 (dwóch wysuniętych bocznych obrońców, w środku pola jeden pomocnik odbierający piłkę, drugi cofnięty rozgrywający, przed nimi ofensywny pomocnik, na skrzydłach dwóch schodzących napastników i w ataku jeden kompletny napastnik). Zastanawiam się jednak nad przejściem na klasyczne 4-4-2 z ofensywnym i defensywnym pomocnikiem. Jaką rolę sugerujecie ustawiać Bitonowi w jednej lub drugiej taktyce?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja gram 4-4-2. Wcześniej 4-1-1-3-1, ale w drugim sezonie nic mi nią nie szło, choć w pierwszym wygrałem Ligę. Rogera chcialem kontraktować w pierwszym sezonie, i dupa nie zainteresowany jest negocjacjami z moim klubem:/ Obecnie 4-4-2, 2 środkowych pomocników, dwóch na skrzydłach, jeden cofnięty napastnik i lis pola karnego. Biton gra jako Lis pola karnego w obydwu taktykach tak grał, ale musisz mu dać 4-5 meczy czasu. Nwodu polecam na środek obrony, tani afrykańczyk czy kto tam, staty dobre no i z Astizem sobie razem radzą. Nwodu czy Nkwodu jakoś tak potem napiszę ci dokładnie ;P Z moich doświadczeń z legi wiem też, ze musisz szybciej przedłużyć kontrakty, bo po roku Borysiuk już zakontraktowany z jakimś klubem, paru innych grajków też, a są dla mnie kluczowi. Także Kucharczyk i Rybus:)

 

edit

 

nie sorry Rogerowi nie mogłem tyle dać kasy ile on chciał...

http://speedy.sh/pMVp8/Might-and-Magic-by-Raikan007-Q.P.R.-Nov-2011.tac

 

to moja obecna taktyka, w drugim sezonie się sprawdza, liga mistrzów była moim udziałem, 3 miejsce w grupie i potem odpadłem z Valencją ale zacięty pojedynek stoczyłem :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...