Skocz do zawartości

Més que un club


Fafus

Rekomendowane odpowiedzi

Meczem z Betisem, ostatnim w roku 2015, będziemy chcieli przerwać naszą złą passę w meczach ligowych. Prawdopodobnie ostatni mecz w koszulce Blaugrany rozegra Javier Mascherano. Więc gramy. Od początku przeważamy, świetnie gra Alves. W 16. minucie to on wrzuca piłkę do Suareza, który pewnie strzela bramkę. Nadal atakujemy. W 35. minucie Rafinha doznaje poważnego urazu, jeszcze nie wiadomo co to może być - za niego wchodzi Alex Carbonell, junior. No ale jak to w lidze, Betis wyprowadza jedyną kontrę, oddaje pierwszy strzał i trafia... Na szczęście za sprawą Rakiticia szybko odpowiadamy. Po przerwie świetne podanie Carbonella, a Suarez zachowuje zimną krew i trafia! Potem Alves wrzuca, a jakiś obrońca gości sam wbija sobie piłkę do siatki. Mecz kończy się naszym pewnym zwycięstwem.

31.12.2015, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89 255
Liga BBVA - 15/38
[8] Barcelona - [16] Real Betis 4:1 (2:1)
16' - Suarez (1:0)
44' - Castro (1:1)
45' - Rakitić (2:1)
58' - Suarez (3:1)
81'sam - Westermann (4:1)
Ter Stegen 6.9 - Alves 9.0, Bartra 7.1, Pique 7.1, Mathieu 7.3 - Mascherano 8.0, Roberto 7.4 (77' Iniesta -), Rakitić 8.2 - Rafinha 6.8 [KTZ] (35' Carbonell 6.8), Neymar 7.5, Suarez 9.0
MVP: Luis Suarez (Barcelona, NŚ) - 9.0 (2 gole)

 

Rafinha naciągnął więzadła kolanowe, wypada z gry na 5-6 tygodni... Teraz mamy problem na prawym skrzydle, bo pierwszym wyborem jest Messi (kontuzja, wróci za około 2 miesiące), a drugim właśnie Rafinha, który teraz złapał uraz. No będzie ciężko.
Teraz czas na ciężki styczeń, podczas którego rozegramy aż 8 spotkań!
Odnośnik do komentarza
Grudzień 2015


Bilans: 6-0-1, 25:3 (!!!)

Liga BBVA: 5., 9-1-5, +15, 28 pkt

Copa del Rey: 4. runda vs Hercules de Alicante [3:0, 2:0]

Superpuchar Hiszpanii: -

Superpuchar Europy: -

Klubowe Mistrzostwa Świata: półfinał vs Kashima Antlers [6:0], finał vs Club America [4:0]

Liga Mistrzów: grupa B [1., 4-2-0, +13, 14 pkt - Kw1]


Finanse: 50,699,396€

Budżet transferowy: 17,780,442[100%]

Budżet płacowy: 4,960,897€ [4,885,304€]


Transfery:

Paulinho, Flamengo --> CF Monterrey, 1,8 mln €


Anglia: Arsenal [+0]

Brazylia: Cruzeiro [M]

Francja: PSG [+5]

Hiszpania: Atletico [+1]

Holandia: PSV [+5]

Niemcy: Bayer Leverkusen [+2]

Polska: Legia Warszawa [+8]

Portugalia: Sporting [+1]

Włochy: Milan [+3]



Podsumowanie roku 2015:


Złota Piłka FIFA: 1. Robben, 2. Mata, 3. Suarez

Piłkarz Roku: 1. Robben, 2. Mata, 3. Suarez

Złoty Chłopiec: Depay

Polski Piłkarz Roku: Lewandowski


Najlepszy Brazylijski Piłkarz w Europie: Neymar

Piłkarz Roku BKOlu: Neymar


Jedenastka roku na świecie:

Lloris - Alves, Hummels, Mertesacker, Bernat - Mata, de Bruyne - Robben, Aguero, Neymar - Suarez

Odnośnik do komentarza
1 stycznia dużo się dzieje - embargo transferowe, nałożone na Barcelonę, zostało zniesione! Od teraz w oficjalnych meczach może grać Vidal (otrzymał nr. 22) i Turan (nr. 7). Dodatkowo zarząd udostępnił mi bonusowe 15 mln €, a Macherano dogadał się z Arsenalem i tam będzie kontynuował swoją karierę! Kwota transferu łącznie wyniesie 24 mln €. Mam na oku kilku jego zastępców, ale na razie zostawię ich w tajemnicy.
Javier Mascherano, Barcelona --> Arsenal, 24 mln €
Już w roku 2016, przystępujemy do spotkania derbowego z Espanyolem. Nie możemy tego przegrać, ba, inny wynik niż pewne zwycięstwo uznam za rozczarowanie. Zaczynamy. Od początku nie możemy sobie jakoś poradzić, a już w 13. minucie Espanyol strzela bramkę... My nie potrafimy oczywiście nic z tym zrobić, i taki wynik utrzymuje się do przerwy. Na szczęście w drugiej połowie, po ostrej rozmowie w szatni, akcja Alvesa z Vidalem przynosi nam wyrównanie! Kilka minut później goście wykonują fatalnie wrzut z autu, a Vidal potężnym strzałem zdobywa dublet! Później znów znakomicie Aleix, tym razem dogrywa do Suareza i 3:1! W końcówce jeszcze świetne dośrodkowanie Alvesa, Neymar uderza głową, a piłka odbija się od słupka i wpada do bramki! Sędzia kończy mecz, świetna druga połowa daje nam zwycięstwo w Derbach Katalonii!

03.01.2016, Stadium RCD Espanyol, Cornella de Llobregat

Frekwencja: 40 000
Liga BBVA - 16/38
[18] Espanyol - [6] Barcelona 1:4 (1:0)
13' - Montanes (1:0)
59' - Vidal (1:1)
61' - Vidal (1:2)
74' - Suarez (1:3)
88' - Neymar (1:4)
Ter Stegen 7.4 - Alves 8.7 [ŻK], Bartra 7.3 [ŻK], Pique 6.9 [KTZ] (57' Vermaelen 7.1), Alba 6.9 [ŻK] - Busquets 7.7 [ŻK], Roberto 6.9, Iniesta 6.8 (45' Rakitić 7.2) - Turan 6.5 (45' Vidal 9.2), Neymar 8.0, Suarez 7.5
MVP: Aleix Vidal (Barcelona, OPP) - 9.2 (2 gole i asysta)

 

Vidal zaliczył fenomenalny debiut! I to w dodatku wszedł tylko na drugą połowę. Jak się po meczu okazało, Pique złapał uraz pięty i przez tydzień nie będzie mógł grać. Ter Stegen wyraził w mediach, że to ja moją przemową w przerwie podniosłem zespół na duchu, co pozwoliło zespołowi zwyciężyć. Niestety, ale Sergio Busquets, Dani Alves i Marc Bartra przekroczyli limit żółtych kartek, i w następnym ligowym meczu nie będę mógł z nich skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Przed meczem pucharowym z Villarealem, dokonałem pierwszego wzmocnienia po embargu transferowym - 1 lipca 2016 na zasadzie wolnego transferu przyjdzie do nas Jeronimo Rulli! Pracuję jeszcze nad jednym transferem na prawie bossmana, jak się uda, to się dowiecie jakim.
Jeronimo Rulli, Real Sociedad --> Barcelona, 0€ (przychodzi 01/07/2016)
Do meczu przystępujemy w zmodyfikowanym składzie (jak to zwykle na Copa del Rey), ale myślę, że powinniśmy sobie poradzić. Zaczynamy. Szybko udaje nam się wyjść na prowadzenie, po dośrodkowaniu Adriano wchodzący Iniesta umieszcza piłkę w siatce! Niestety Arda Turan stłukł sobie żebra, jednak decyduję się zostawić go na boisku. Trochę straciliśmy po golu panowanie na boisku, Villareal zaczął nacierać. W drugiej połowie oba zespoły mają swoje szanse, ale ich nie wykorzystują. W samej końcówce zła postawa naszych obrońców, dzięki której Adrian zdobywa bramkę... A w 88' minucie... Adriano nie wiem jak dał się ograć, stał w miejscu - a przeciwnik go minął, dośrodkował, i Acosta trafił... Koniec meczu. Nie wiem co odwalało Munirowi, który co dostał piłkę, to strzelał, nie ważne czy był w narożniku, czy na środku boiska...

06.01.2016, El Madrigal, Villareal

Frekwencja: 24 718
Copa del Rey, 5. runda - 1/2
Villareal - Barcelona 2:1 (0:1)
7' - Iniesta (0:1)
84' - Adrian (1:1)
88' - Acosta (2:1)
Bravo 6.9 - Douglas 6.9, Vermaelen 6.3 [ŻK], Mathieu 6.6, Adriano 7.1 - Busquets 7.1 [ŻK], Rakitić 6.9, Iniesta 7.7 - Vidal 6.6, Turan 6.6 [KTZ] (45' Munir 6.5), Sandro 6.8 (72' Neymar 6.7)
MVP: Andres Iniesta (Barcelona, PŚ) - 7.7 (gol)

 

No trudno, na szczęście mamy jeszcze rewanż. Turan stłukł żebro, więc przez 4-5 dni nie zobaczymy go w grze.
Odnośnik do komentarza
Ostatnio mówiłem, że mam na oku jeszcze jednego piłkarza - otóż kolejnym zawodnikiem, który wzmocni nasz zespół w lipcu, jest Nicolas Nkoulou! A dziurę po Mascherano zdecydowałem się załatać Samperem, którego odwołałem z wypożyczenia.
Nicolas Nkoulou, Olimpique Marsylia --> Barcelona, 0€ (przychodzi 01/07/2016)
Do meczu z Granadą przystępujemy w podstawowym składzie, jednak cała plejada zawodników jest zawieszona. Ale gramy. W pierwszej połowie kompletnie nic się nie dzieje. W drugiej połowie Granada robi jedną, jedyną akcję, po której zdobywa bramkę... Jeszcze później Alba bezmyślnie fauluje w polu karnym... Lomban trafia. My nie potrafimy już nic zrobić. Porażka...

10.01.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 88 951
Liga BBVA, 17/38
[6] Barcelona - [13] Granada 0:2 (0:0)
71' - El Arabi (0:1)
82'k. - Lomban (0:2)
Ter Stegen 6.8 - Douglas 6.9 [ŻK], Vermaelen 6.7 [ŻK], Mathieu 6.7, Alba 5.9 [ŻK] - Samper 6.8 (76' Munir -), Roberto 6.8, Rakitić 6.7 [ŻK] - Vidal 6.7, Neymar 6.5, Suarez 6.6
MVP: David Lomban (Granada, OŚ) - 8.1 (gol)

 

Odnośnik do komentarza
W rewanżowym meczu 5. rundy Pucharu Króla musimy zwyciężyć, wychodzimy ofensywnie od początku. Dobrze zaczynamy, Suarez daje nam prowadzenie, ale chcemy więcej - wiemy przecież, jak skończyło się zaledwie jednobramkowe prowadzenie w ostatnim starciu z Villarealem. I to daje efekt - 10 minut później po rzucie rożnym trafia Pique. W 21. minucie świetne wejście Neymara i mamy 3 bramki na koncie. Do końca już spokojnie kontrolujemy grę - i przechodzimy dalej!

13.01.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 56 661
Copa del Rey, 5. runda - 2/2
Barcelona - Villareal 3:0 (3:0), dwm. 4:2
10' - Suarez (1:0)
19' - Pique (2:0)
21' - Neymar (3:0)
Bravo 7.0 - Alves 8.7 [ŻK], Bartra 8.0, Pique 8.5, Alba 7.5 - Samper 7.2, Rakitić 8.8, Iniesta 7.5 - Vidal 7.0 (70' Turan 6.7), Neymar 8.9, Suarez 7.2
MVP: Neymar (Barcelona, OPL) - 8.9 (gol)

 

W następnej rundzie Pucharu Króla zmierzymy swoje siły z Sevillą.
Odnośnik do komentarza
Gramy z Athletic Bilbao w lidze. Zaczynamy. Do przerwy oddaliśmy 18 strzałów, Athletic żadnego, ale jest 0:0. Dopiero w 56. minucie świetnie pociągnął skrzydłem Neymar, dośrodkował, a Suarez trafił! A w 65. minucie... no po prostu kur*a nie wierzę. Pierwszy strzał Athletic oddał z rzutu wolnego - oczywiście trafił... Potem nasza akcja dobra, to Neymar trafił w słupek, tylko słupek. No i oczywiście Athletic na czas, a my nic nie możemy zrobić... We frajerskim stylu tracimy punkty.

16.01.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89 364
Liga BBVA - 18/38
[6] Barcelona - [3] Athletic Bilbao 1:1 (0:0)
56' - Suarez (1:0)
65' - Susaeta (1:1)
Ter Stegen 6.8 - Alves 6.9, Vermaelen 7.0, Pique 6.7, Alba 7.1 - Busquets 7.1, Roberto 7.2, Iniesta 7.2 - Turan 6.7 (45' Vidal 6.6), Neymar 8.5, Suarez 7.0
MVP: Markel Susaeta (Athletic, PP) - 8.5 (gol)

 

Athletic Bilbao stał się przeze mnie najbardziej znienawidzonym zespołem w tej karierze, wróg numer 1. A w związku ze słabą skutecznością rozejrzałem się po potencjalnych wzmocnieniach w linii ataku. Co z tego wyszło? Zaraz się dowiecie...
Odnośnik do komentarza
Jak już pisałem, rozejrzałem się za wzmocnieniami. Do klubu, za kwotę kosmiczną, 54 mln €, przechodzi z Borussi Dortmund Marco Reus! Niemiec będzie pierwszym wyborem na pozycję zwalnianą przez Messiego / Neymara / Suareza. Szansę debiutu będzie miał już w meczu z Sevillą. Przejmie numer 19.
Marco Reus, Borussia Dortmund --> Barcelona, 54 mln €
Na Sevillę musimy wyjść najlepszym składem, co też robimy. Zaczynamy. Już w 6. minucie Suarez zagrywa do Reusa, który pewnym strzałem zdobywa swoją 1. bramkę dla klubu! Właśnie o to mi chodziło, gdy go kupowałem. Niestety, ale później wypracowujemy sobie mnie okazji. Do końca jednak kontrolujemy grę, w końcówce jeszcze Suarez trafia w słupek. Zaliczka przed rewanżem jest.

20.01.2016, Ramon Sanchez Pizjuan, Sewilla

Frekwencja: 44 537
Copa del Rey, 1/4 finału - 1/2
Sevilla - Barcelona 0:1 (0:1)
6' - Reus (0:1)
Bravo 7.0 - Alves 7.2, Bartra 6.9, Pique 8.2, Adriano 7.0 - Busquets 6.9 [ŻK], Roberto 6.7 (50' Turan 6.8), Rakitic 7.2 - Reus 7.9, Neymar 6.5, Suarez 7.3 (77' Sandro -)
MVP: Gerard Pique (Barcelona, OŚ) - 8.2

 

Po meczu zdecydowałem się dokonać kilku korekt w taktyce, oraz wystawić na listę wypożyczeń Munira i Sandro. Niech się ogrywają w innych klubach, po sezonie rozważę ich dalszą pozycję w klubie.
Odnośnik do komentarza
Przed ligowym meczem z Malagą udało mi się wypożyczyć dwóch naszych młodych snajperów - rywalizacja na naszych pozycjach w ataku jest na tyle duża, że Munir i Sandro mało grają.
Munir, Barcelona --> Hannover, wyp.
Sandro, Barcelona --> SM Caen, wyp.
Mecz z Malagą musimy wygrać, nie ma innej opcji, bo w lidze rokujemy coraz niżej. Zaczynamy ofensywnie. Ale w 12. minucie świetna akcja gospodarzy, i po raz kolejny tracimy bramkę w lidze... Na nasze szczęście w 25. minucie Alves dośrodkowuje, a dzisiejszy jubilat Suarez przewrotką umieszcza piłkę w siatce! Po przerwie nie wiem co kur*a obrońcy na czele z Ter Stegenem odwalili... A my jak zwykle nic już później nie umiemy zrobić, i kur*a kolejna porażka...

24.01.2016, La Rosaleda, Malaga

Frekwencja: 27 749
Liga BBVA - 19/38
[10] Malaga - [9] Barcelona 2:1 (1:1)
12' - Juan Carlos (1:0)
35' - Suarez (1:1)
46' - Oliver (2:1)
Ter Stegen 6.8 - Alves 7.0 [ŻK], Vermaelen 6.7, Pique 6.6, Alba 6.7 - Busquets 6.8 (72' Turan 6.7), Roberto 6.6 (54' Iniesta 6.4), Rakitić 6.9 - Reus 6.9, Neymar 6.8, Suarez 8.4
MVP: Amrabat (Malaga, OPP) - 9.0 (2 asysty)

 

Morale w drużynie jest fatalne, zawodnicy są niezadowoleni z postawy zespołu. Czas pracować nad nową taktyką. Nowa formacja: 4-1-2-1-2.
Odnośnik do komentarza
Teoretyczne szanse są, tym bardziej że zagraliśmy 2 mecze mniej (KMŚ), ale jak nawet te 2 wygramy, to nadal jest 5 punktów straty do Atletico. A z tymi trybunami - to jakoś mi się kibice wyłączyli jak kombinowałem w ustawieniach, a teraz nie chce mi się tego zmieniać :D
------
Do rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Króla przeciwko Sevilli przystępujemy już w nowym ustawieniu. Zaczynamy. Już w 7. minucie Rakitić dośrodkowuje z rożnego, a Banega naciskany przez Bartrę sam wbija sobie piłkę do siatki. Pod koniec pierwszej części spotkania jeszcze świetnie podaje Suarez i Neymar trafia! W końcówce znów nasze frajerskie zachowanie, po którym Vitolo zdobywa bramkę...

27.01.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96 288
Copa del Rey, 1/4 finału - 2/2
Barcelona - Sevilla 2:1 (2:0), dwm. 3:1
7'sam - Banega (1:0)
44' - Neymar (2:0)
89' - Vitolo (2:1)
Ter Stegen 7.0 - Vidal 6.8 [ŻK], Pique 7.0, Bartra 6.9 [ŻK], Alba 7.2 [ŻK] - Busquets 7.3 [ŻK] - Rakitić 7.0 [ŻK], Roberto 6.9 - Reus 6.5 - Neymar 7.0, Suarez 6.6
MVP: Vitolo (Sevilla, OPL) - 7.3 (gol)

 

Wygraliśmy, ale nie zachwycając. Chyba trzeba znaleźć jeszcze inną taktykę... W półfinale Pucharu Króla zmierzymy się z Valencią!
Odnośnik do komentarza
Marc Bartra na treningu przeciążył nadgarstek, i nie zagra przez 7-10 dni.
W ostatnim dniu okna transferowego wypożyczyłem kilku juniorów do słabszych klubów. Wtedy też Adriano poprosił mnie o transfer, ale w kilka godzin nie udało mi się go sprzedać. Zrobię to w lecie.
W jeszcze innym ustawieniu zaczynamy mecz z Atletico Madryt, liderującym w tabeli. Od początku przeważamy, aż w 31. minucie świetna akcja kwartetu Reus - Pique - Alba - Neymar, i wygrywamy! Po przerwie znowu świetnie, kontrujemy, Vidal idealnie dogrywa do Neymara który trafia! Przeważamy, jednak w końcówce Tiago trafia z dystansu. Ale do ostatniego gwizdka już umiemy utrzymać prowadzenie, Atletico nie stać na nic więcej, i wygrywamy z liderem!

30.01.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96 316
Liga BBVA - 20/38
[10] Barcelona - [1] Atletico 2:1 (1:0)
31' - Neymar (1:0)
56' - Neymar (2:0)
82' - Tiago (2:1)
Bravo 6.9 - Alves 6.9 [ŻK], Vermaelen 7.1 [ŻK], Pique 6.9, Alba 8.0 - Busquets 6.7 [ŻK] (45' Samper 6.6) - Iniesta 6.8 (52' Roberto 6.8) - Vidal 7.7, Reus 7.1 (64' Turan 6.6) - Neymar 8.8, Suarez 7.3
MVP: Tiago (Atletico, PŚ) - 8.9 (gol)

 

Wreszcie wygrywamy w lidze, teraz to powtórzyć na wyjeździe. Ale najpierw - rewanż ćwierćfinału Pucharu Króla!
Odnośnik do komentarza
Styczeń 2016


Bilans: 5-1-3, 15:10

Liga BBVA: 8., 11-2-7, +16, 35 pkt

Copa del Rey: 5. runda vs Villareal [1:2, 3:0]; 1/4 finału vs Sevilla [1:0, 2:1]

Superpuchar Hiszpanii: -

Superpuchar Europy: -

Klubowe Mistrzostwa Świata: -

Liga Mistrzów: -


Finanse: 2,691,514€

Budżet transferowy: 9,179,874€ [100%]

Budżet płacowy: 5,247,138€ [4,935,181€]


Transfery:

Marco Reus, Borussia Dortmund --> Barcelona, 56 mln €

Bernard, Szachtar --> Manchester United, 29,5 mln €

Ryan Shawcross, Stoke --> Chelsea, 26 mln €

Javier Mascherano, Barcelona --> Arsenal, 19 mln €

Wilfried Bony, Manchester City --> Stoke, 15 mln €

Wissam Ben Yedder, Toulouse --> Borussia Dortmund, 9,75 mln €

Lucas Leiva, Liverpool --> Manchester City, 8,5 mln €

Pione Sisto, Midtjylland --> Tottenham, 7,75 mln €

Miguel Angel Moya, Atletico --> Everton, 4,5 mln €

Gianluigi Donnarumma, AC Milan --> Real Madryt, 3,2 mln € o.O

Bartłomiej Drągowski, Jagiellonia --> Real Madryt, 3 mln € o.O

Andrija Zivkovic, Partizan --> Atletico, 0,9 mln €


Anglia: Manchester City [+3]

Brazylia: -

Francja: Olimpique Marsylia [+1]

Hiszpania: Atletico [+3]

Holandia: PSV [+2]

Niemcy: Bayer Leverkusen [+6]

Polska: Legia Warszawa [+8]

Portugalia: Sporting [+6]

Włochy: Juventus [+2]

Odnośnik do komentarza
1 lutego Manchester City złożył dobrą ofertę za Mathieu (ma 32 lata, więc to raczej ostatnia szansa, by go sprzedać), a że była na miarę moich oczekiwań, to ją zaakceptowałem. Mamy jednak teraz mały problem - na środku obrony zostaliśmy tylko z Pique, Bartrą i Vermaelenem.
Jeremy Mathieu, Barcelona --> Manchester City, 4 mln €
A tymczasem gramy z Valencią w półfinale Pucharu Króla! Tu już nie ma żartów, musimy zagrać dobrze, ofensywnie i z polotem. Zaczynamy. Od początku mamy okazje, ale nie potrafimy trafić - robi to Rodrigo w 14. minucie, po fatalnym (którym to już?) zachowaniu naszej obrony... I to była ich jedyna okazja... Cóż z tego, że my przeważamy, dominujemy, oddajemy 20 strzałów, 15 więcej od przeciwników, jak przegrywamy...

03.02.2016, Estadio Mestalla, Walencja

Frekwencja: 53 527
Copa del Rey, 1/2 finału - 1/2
Valencia - Barcelona 1:0
14' - Rodrigo
Ter Stegen 6.8 - Douglas 6.8, Vemaelen 6.5 [ŻK], Pique 6.9, Alba 6.8 [ŻK] - Samper 6.8 (45' Roberto 6.9) - Rakitić 7.2 - Vidal 6.9 (68' Turan 6.5), Reus 6.8 - Neymar 6.6, Suarez 6.8
MVP: Rodrigo (Valencia, OPP) - 8.6 (gol)

 

Przynajmniej mamy jeszcze szansę w rewanżu. Ale musimy poprawić skuteczność, bo jest tragicznie... W drugim półfinale Real wygrał z Eibar 3:0.
Odnośnik do komentarza

Właśnie tak patrzeć na to - jakbym grał jakimś innym zespołem z Ligi BBVA, to Barcelona i Real miażdżą wszystkich, a gdy gram Barceloną - wszystko się wyrównuje :) Poziomu zaufania nie podam, bo przez 3 dni nie miałem dostępu do Internetu - przez ten czas dokończyłem sezon :D Ale pamiętam, że przez chwilę było na niepewnym.

 

---

 

Do meczu z Levante podchodzimy znowu w nowej taktyce. Oby podziałała. Na początku już Reus świetnie do Neymara, który został sfaulowany w polu karnym! Neymar co prawda nie trafił, ale co się stało po tym strzale to nikt nie wie, w każdym razie gol! Przeważamy wyraźnie, a po przerwie Suarez niewiarygodnie zmieścił piłkę w siatce i 2:0! Ale pod koniec po rzucie wolnym piłka przechodzi wszystkich naszych zawodników, trafiają... Na szczęście my potrafimy utrzymać wynik do końca, i wreszcie zwyciężamy w lidze na wyjeździe!

06.02.2016, Ciutat de Valencia, Walencja

Frekwencja: 24 438
Liga BBVA - 21/38
[2] Levante - [8] Barcelona 1:2 (0:1)
4'sam - Feddal (0:1)
47' - Suarez (0:2)
72' - Camarasa (1:2)
Ter Stegen 8.2 - Alves 7.0 [ŻK], Pique 7.0, Vermaelen 6.9, Alba 7.4 - Busquets 7.3, Roberto 6.9 - Reus 7.0 [KTZ] (70' Adriano 6.7), Neymar 6.1, Suarez 7.5, Vidal 6.9
MVP: Marc-Andre Ter Stegen (Barcelona, BR) - 8.2

 

Reus doznał urazu pachwiny i nie zagra przez 2-3 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Mecz z Valencią musimy wygrać, by przejść do finału Pucharu Króla. Tam prawdopodobnie będzie czekał Real, który swój pierwszy mecz pewnie wygrał, 3:0 (vs Eibar). Rozpoczynamy grę. Na początku nic się nie dzieje, a w 24. minucie meczu Vezo fauluje w polu karnym Neymara! Brazylijczyk z jedenastu metrów się nie myli! Wyrównujemy stan rywalizacji. Mimo, że dalej przeważamy, nie potrafimy zdobyć decydującego gola. Dogrywka! W 95. minucie świetnie do środka schodzi Neymar, prostopadłym podaniem uruchamia Iniestę, który jest bezbłędny! A gdy przeciwnicy czekają już na zmianę stron, my robimy praktycznie kopię akcji kilkunastu minut - Neymar i Iniesta! Niestety w 107. minucie sprytnym strzałem nadzieję gościom daje Negredo. Ale do końca juz potrafimy utrzymać naszą przewagę i jesteśmy w finale Copa del Rey! Ależ dramatycznie!

10.02.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 97 419
Copa del Rey, 1/2 finału - 2/2
Barcelona - Valencia 3:1d (1:0), dwm. 3:2
25'k - Neymar (1:0)
95' - Iniesta (2:0)
105' - Iniesta (3:0)
107' - Negredo (3:1)
Bravo 6.9 - Alves 8.4, Pique 7.3 [ŻK], Bartra 7.0, Adriano 6.7 [ŻK] - Busquets 7.5 [ŻK], Roberto 7.4, Rakitić 6.9 (84' Iniesta 8.8) - Rafinha 6.7 (60' Vidal 6.8), Neymar 8.4 [ŻK], Suarez 6.8
MVP: Andres Iniesta (Barcelona, PŚ) - 8.8 (2 gole)

 

W finale spotkamy się z Realem Madryt, który w dwumeczu zwyciężył Eibar aż 4:0.
Odnośnik do komentarza
Do meczu z Celtą musimy podejść nieco asekuracyjnie, gdyż 3 dni później gramy z Arsenalem. W 30. minucie świetnie z autu wrzuca Alba, podbija piłkę Neymar, a Rakitić głową umieszcza piłkę w siatce! Do końca przeważamy, w samej końcówce nerwówka, ale ostatecznie wygrywamy! 3 punkty nasze!

13.02.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 88 991
Liga BBVA - 22/38
[8] Barcelona - [11] Celta Vigo 1:0 (1:0)
29' - Rakitić (1:0)
Ter Stegen 6.9 - Douglas 7.2, Bartra 6.9,Vermaelen 6.9, Alba 7.3 - Samper 6.8 (57' Roberto 6.8), Iniesta 7.5, Rakitić 8.0 - Turan 6.7 (45' Vidal 6.8), Neymar 7.7, Suarez 6.8 [KTZ] (64' Rafinha 6.7)
MVP: Ivan Rakitić (Barcelona, PŚ) - 8.0 (gol)

 

Niestety Luis Suarez przeciążył nadgarstek i nie zagra w meczu z Arsenalem... Pech.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...