Skocz do zawartości

Angielska przygoda


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

Baza: Duża [FM 14.3.1]

Ligi: Anglia [1], Francja [1], Hiszpania [1], Polska [1], NIemcy [1], Włochy [1]

Dodatkowe pliki: FM revolution final update,

 

 

Nową karierę postanowiłem rozpocząć klubem w którym już w pierwszym sezonie będę miał możliwość powalczyć o najwyższe trofea zarówno na krajowym podwórku jak i na arenie międzynarodowej. Mój wybór padł na ligę angielska i londyński Arsenal. Obejmując Arsenal chciałem mieć możliwość stworzenia zespołu, który będzie w stanie prezentować ładny ofensywny styl gry. Zdawałem sobie sprawę, że czeka mnie trudne zadanie ponieważ przyszedłem do klubu jako nieznany manager i musiałem zastąpić żywą legendę londyńskiego klubu Arsene Wengera.

Okres przygotowawczy postanowiłem poświęcić na poznanie zespołu i ocenienie, który zawodnicy mogą okazać się pomocni w osiągnięciu korzystnych rezultatów a z którymi będę musiał się pożegnać. W tym celu zorganizowałem aż 8 sparingów. Moi zawodnicy poważnie podeszli do meczów sparingowych i dzięki temu odnieśliśmy komplet zwycięstw. Oto wyniki sparingów:

 

Celtic – Arsenal 1:8 (Sanchez 2, Podolski, Ozil, Kościelny, Cazorla, Oxlade-Chamerlain, sam.)

Arsenal – Genk 2:1 (Podolski, Walcott)

Tranmere – Arsenal 2:4 (Werner, Cazorla, Sanchez, Kownacki)

Arsenal – Empoli 2:1 (Sanchez, Walcott)

Arsenal – OM 3:1 (Walbeck 2, Gibbs)

PAOK – Arsenal 0:3 (Kovacic, Cazorla, Walcott)

Arsenal – Inter 1:0 (Podolski)

Genclerbirligi – Arsenal 0:1 (Werner)

 

Po tych sparingach zdecydowałem, że z klubu odejdzie Olivier Giroud, który od samego początku chciał zmienić klub. Wystawiłem go na listę transferową i nie musiałem długo czekać na oferty. Ostatecznie za 28,5 mln euro przeszedł do Monaco. Monaco zdecydowało się dodatkowo wykupić za 15 mln Joela Campbella. Chciałem pozbyć się z klubu również Diaby, Coquelin oraz Flamniego. Jednak nie było zainteresowania tymi zawodnikami. Zdecydowałem się na wzmocnienie klubu kilkoma ciekawie zapowiadającymi się zawodnikami. I tak do klubu trafili:

 

Mateo Kovacic – za 30 mln z Interu

David Alaba – za 20 mln z Bayernu

Timo Werner – za 20 mln z Stuttgartu

Eder Alvarez Balanta – za 12 mln z River

Daniele Rugani – za 5 mln z Empoli

 

Podpisałem również kontrakty z młodymi polskimi zawodnikami:

Adamem Ryczkowskim, Rafałem Makowskim, Bartkiem Drągowskim, Przemkiem Mystkowskim oraz Dawidem Kownackim.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2013

 

Tarcza Wspólnoty

 

 

Man City – Arsenal 2:4 (Aguero 72, Dżeko 77 – Podolski 17, 45+1, Ozil 50, Sanchez 90)

 

Sezon w Anglii jak zwykle rozpoczyna się spotkaniem o Tarczę Wspólnoty. My jako zdobywcy pucharu zmierzymy się z mistrzem ekipą City. Po sparingach miałem już w głowie ustawienie na początek sezonu. Jedną niewiadomą była obsada napastnika. Jak przychodziłem do klubu myślałem, że naszym podstawowym napastnikiem będzie Walbeck, ale w sparingach z bardzo dobrej strony pokazał się Podolski i to właśnie na niego postawiłem w tym spotkaniu. Dodatkowym atutem Lukasa jest to, iż możemy porozumiewać się w języku polskim. Lukas odpłacił Mi się za okazane Mu zaufanie i był pierwszoplanową postacią tego spotkania. Oprócz dwóch bramek zaliczył również asystę przy bramce Ozila. Moi zawodnicy w tym spotkaniu chyba zbyt wcześnie uwierzyli, że mają zwycięstwo w kieszeni, ponieważ prowadząc trzema bramkami oddaliśmy inicjatywę rywalom, którzy w pięć minut zdobyli dwie bramki i przez to końcówka spotkania przebiegała w bardzo nerwowej atmosferze. Na nasze szczęście rywale nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania a nam z kolei udało się w ostatnich minutach ustalić wynik spotkania. Miałem nadzieję, że zwycięstwo w tym spotkaniu doda nam skrzydeł przed kolejnymi spotkaniami.

 

Premier League

 

[1/38] Hull – Arsenal 0:2 (Kościelny 64, Sanchez 89)

[2/38] Arsenal – Swansea 4:1 (Werner 59, 89, Kovacic 73, Podolski kar. 83 – Gomis 78)

[3/38] West Brom – Arsenal 2:2 (Berahino 48, Morrison 66 – Kovacic 29, Podolski 63)

 

Pierwsze spotkanie w lidze zakończyliśmy wygraną. Trzeba jednak przyznać, iż widać było jak moi zawodnicy oszczędzają siły przed pierwszym spotkaniem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. W spotkaniu z Swansea od początku graliśmy słabo i nie mogliśmy zagrozić bramce rywali. Gdy w 57 minucie kontuzji doznał Cazorla postanowiłem wprowadzić na boisko trzech rezerwowych zawodników Wernera, Kovacicia i Podolskiego. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę ponieważ wprowadzeni zawodnicy poprowadzili nas do efektownego zwycięstwa. Szkoda straty punktów w meczu z West Brom. Mimo, iż dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie to nasi rywale zdołali doprowadzić do wyrównania.

 

Liga Mistrzów

 

 

Arsenal – Grasshoppers 4:0 (Ramsey 11, Ozil 48, 76, Kovacic 55)

Grasshoppers – Arsenal 2:5 (Ben Khalifa kar. 12, 58 – Alaba kar. 4, Werner 25, Kovacic 26, 52, Podolski 81)

 

W kwalifikacjach do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów los przydzielił nam szwajcarską drużynę Grasshoppers. Nawet przez chwilę nasz awans nie był zagrożony. Nasi rywale nie byli w stanie przeciwstawić się naszym zawodnikom. Swoją bardzo dobrą formę potwierdził w tych meczach Mateo Kovacic, który świetnie wprowadził się do naszego zespołu. W rozgrywkach grupowych zagramy z drużynami PSG, Olympiakosu oraz warszawskiej Legii.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...