Skocz do zawartości

Przywrócić blask pewnej gwiazdy..


Conjure

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja: FM 2015

DB: 15.3.0

Składy: FM beta update 0.1 na dzień 26.6.15

Ligi: Anglia, Niemcy, Francja, Hiszpania, Holandia, Włochy, Polska

 

Czerwiec 2014

 

Co się dzieje kiedy nieodpowiedni człowiek znajdzie się w nieodpowiednim miejscu? Zazwyczaj nic dobrego z tego nie wyniknie. A co się stanie jeżeli klub, który kochasz nie dość, ze od kilku lat nic nie wygrał, to jeszcze jest zadłużony i pozbywa się swoich zawodników? Zazwyczaj jedno jest skutkiem drugiego. Prezes już widzi światełko w tunelu, a klub powoli jest porównywany do historii pewnej Polonii.. Wtedy wkraczam ja, mam przywrócić utracony blask i wywindować klub na miejsce, które da nam powody do dumy i chwały.

 

Spotkanie z Prezesem przebiegło pomyślnie. Dostałem 110 tys na transfery i budżet płacowy w wysokości 26 tys. Nie są to kokosy szczególnie, że przydałoby się wzmocnić kilka pozycji, ale "dziury" mam łatać juniorami. Cholera, z gówna bata nie ukręcę, pomyślałem patrząc na to, co mam "na ręce".

Edytowane przez MaKK
Usunięcie zbędnych spacji
Odnośnik do komentarza

Lipiec 2014

 

Jak długo na Wawelu...nuciłem sobie jadąc na pierwszy trening zespołu. Przeciętne obiekty młodzieżowe, dobra baza treningowa, to było to co zastałem na Reymonta. Tak, to właśnie Wisła jest klubem, któremu będę chciał przywrócić blask.

 

Na bramce mam Miśkiewicza i Buchalika, więc jest super jak na nasze polskie warunki. Czekaj, Głowacki, Guzmics, to nasi nominalni środkowi obrońcy w razie czego może grać tam jeszcze

 

Bramkarze: Miśkiewicz, Buchalik

 

Na tej pozycji mamy spokój. Jak na polskie warunki to nawet jest całkiem nieźle.

 

Środkowi Obrońcy: Guzmics, Czekaj, Głowacki, Zemlo

 

Kapitan Głowacki oraz Guzmics/Czekaj, tak to będzie wyglądało. Zemlo jest młody i jest naszą nadzieją na przyszłość.

 

Lewi Obrońcy: Sadlok, Jovic

 

Tutaj niepodważalnym kandydatem jest Sadlok, uniwersalny Jovic (prawa, lewa obrona) będzie grał w razie kontuzji wykluczenia.

 

Prawi Obrońcy: Burliga, Jovic

 

Tutaj sytuacja podobna. Burliga numer jeden, a Jovic to zmiennik.

 

Def. Pomocnicy: Uryga

 

Ta pozycja wymaga wzmocnienia. Alan to dobry, młody zawodnik, ale rywalizacja nikomu nie zaszkodziła. Mogą z niej być tylko same korzyści.

 

Śr. Pomocnicy: Boguski, Barrientos, Lech, Popovic, Cywka

 

Formacja jaką będę grał przewiduje jednego środkowego pomocnika i jednego ofensywnego. Stąd też przydałby się jeszcze jakiś środkowy, który będzie grał na pozycji cofniętego pomocnika. Ci których mam, grają bardzo dobrze do przodu, ale z tyłu mają poważne braki.

 

Lewi Pomocnicy: Guerrier, Januario

 

Guerriera każda zna i przedstawiać go nie trzeba. Januario to mój pierwszy nowy nabytek. Portugalczyk to wolny transfer, grał w Bradze i jest wychowankiem Sportingu. Tam wiedzą jak szkolić młodzież, więc liczę na to, że będzie motorem napędowym mojego zespołu.

 

Prawi Pomocnicy: Sarki

 

Tutaj jest tylko Sarki. W razie kontuzji może grać Barrientos, albo Januario, który może grać po lewej jak i prawej stronie.

 

Napastnicy: Brożek, Jankowski, Zając

 

Taka jest hierarchia w moim zespole. Najpierw Brożek, później Jankowski i na koniec młody Zając.

 

 

Mamy kilku młodych, którzy mogą być potencjalnym wzmocnieniem pierwszej drużyny w przyszłości. Jak będę ich wprowadzał do zespołu to pokaże :)

Edytowane przez MaKK
Usunięcie zbędnych spacji
Odnośnik do komentarza

Zapewniam, że ta kariera będzie długa i owocna :D

 

***************************

Lipiec 2014

 

Transfery do klubu:

 

Fernando Lorente - 23 letni Hiszpan. Większość swojej kariery spędził w rezerwach Villarrealu. Ostatnie dwa sezony grał w Sabadell, ale i tam się na nim nie poznano.

 

Szymon Drewniak - Szymona nikomu nie trzeba przedstawiać. Wychowanek Lecha dołączył do nas na zasadzie wypożyczenia.

 

Michał Janota - Tak jak Lorente przyszedł do nas jako wolny zawodnik. Swoją karierę zaczynał W Feyenordzie i spędził tam 3 lata, później były jeszcze Excelsior i GA Eagles. Po powrocie do Polski miał być gwiazdą naszej Ligi, ale po dwóch sezonach Korona nie przedłużyła z nim kontraktu.

 

Sparingi:

 

Pardubice 1:0 Wisła

Honved 2:1 Wisła (Barrientos)

Zagłębie Sosnowiec 2:2 Wisła (Świętek, Cywka)

Wisła 1:1 Banik (Jankowski)

Limanowia 1:0 Wisła

 

Ekstraklasa:

 

[1/30] Wisła 3:0 Piast (2x Cywka, Brożek)

[2/30] Jagiellonia 0:0 Wisła

 

 

Lipiec pokazał nam, że jeszcze jesteśmy daleko od celów jakie sobie założyliśmy. Sparingów nie zamierzam oceniać ponieważ ta wakacyjna gra przyprawia mnie o ból głowy. W lidze zagraliśmy dwa kompletnie różne spotkania. W pierwszym meczu zagraliśmy wspaniały koncert w meczu z Piastem, a głównym dyrygentem był Cywka, który wrócił do Polski po bardzo długim pobycie w Anglii.

Drugie spotkanie to wyjazd na mecz z drużyną Probierza. Jagiellonia u siebie jest zawsze groźna, ale w tym meczu ograniczyła się do obrony. Na tyle skutecznej, że do bramki strzeżonej przez Barana nic nie mogło wpaść. Zawiódł w tym meczu Brożek, który marnował sytuacje na zawołanie.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie zbędnych spacji
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2014

 

Ekstraklasa:

 

[3/30] Górnik Z. 1:2 Wisła (Brożek, Popovic)

[4/30] Zagłębie 2:4 Wisła (2x Barrientos, Brożek, Guzmics)

[5/30] Wisła 2:1 Lech (Brożek, Mina)

[6/30] Wisła 1:0 Pogoń (Guerrier)

[7/30] Legia 0:0 Wisła

 

 

Początek sierpnia był bardzo zaskakujący dla każdego kibica Wisły Kraków. Bogusław Cupiał przedstawił mi klub, który miał zostać naszym patronackim klubem. Dla Cupiała najlepszym kandydatem była Celta Vigo. Postanowiłem wykorzystać ten fakt i wypożyczyć dwóch zawodników od Hiszpanów. Pierwszym z nich jest defensywny pomocnik Levy Madinda. Drugim zawodnikiem jest młody napastnik Santi Mina.

 

Liga w tym miesiącu wyglądała wybornie w naszym wykonaniu. 5 meczy, 4 zwycięstwa i 1 remis z Legią w Warszawie. W meczu z Lechem zadebiutował Santi Mina i od razu strzelił bramkę na wagę trzech punktów. Nasza gra może nie zachwyca, ale liczy się efekt końcowy czyli 3 punkty w każdym kolejnym meczu. Oby wrzesień też był taki udany.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie zbędnych spacji
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...