Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery kwiecien


Polska (<---> top3)
-.-

Świat (<---> top 3)
Josimar [bRA/23/N] (Ponte Preta <---> Atletico Paranaense) - 3,2 miliona euro
Mostafa Salehi Nejad [iRA/28/P Ś] (Esteglal <---> Persepolis) - 475 tysięcy euro
Luis Gamarra [PAR/21/O Ś] (12 de Octubre <---> Libertad) - 450 tysięcy euro

 

Ostatnie dwie kolejki w tym sezonie do zakończenia rozgrywek w polskiej 1. lidze. ŁKS jest już raczej pewny zwycięstwa, a my walczymy o lepsze miejsce niż środek tabeli.

Anglia - M.Chelsea (+10)
Francja - M.Lyon (+12)
Hiszpania - Barcelona (+4)
Niemcy - FC Bayern (+7)
Polska - ŁKS (+4), 8.Lechia (-12)
SiC - Partizan (+1)
Włochy - M.Inter (+18)


Polska - reprezentacja (94; -+ 0 , Paweł Janas)

Aktualni reprezentanci:
Dalibor Stojanovic / SLO / 19 / OP P, N / powołany, na trybunach z Szwecją
Robert Arzumanyan / ARM / 23 / O Ś / zagrał cały mecz z Francją, jego Armenia przegrała 5:1

Odnośnik do komentarza

maj - koniec sezonu, 7 lokata

29/30 2 maja 2009 7.Lechia - 14.Bełchatów 1:1 (Sodic 43k - Tarnowski 4)
30/30 9 maja 2009 6.Lechia - 8.Polonia 0:1 (Wojcik 12)

 

Mamy maj, dwie kolejki do końca. Tak się złożyło że obydwa spotkania rozegraliśmy u siebie, nie zagraliśmy nic ciekawego, jednak w sumie nie było celu w tym żeby grać na sto procent. Jesteśmy mentalnymi zwycięzcami zaraz po ŁKS-ie i Odrze. Wielu analityków po takim sezonie straciło pracę. Pierwsze miejsce ŁKS, drugie Odra, a trzecia dopiero Wisła, nie zaskoczyły tylko spadki, Lech przy końcu sezonu zaskoczył i sunął bezpośrednio Radomiak do drugiej ligi, aby później przegrać baraże z Jagiellonią.

 

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

Po udanym sezonie przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków, wykorzystam więc możliwość ocenienia moich graczy na płaszczyźnie całego sezonu

Bramkarze:

 

Krzysztof Pilarz [POL/28/BR] - 20 (1)/23/6/0/7.10 - wygrał rywalizację z Szmatulą i wygryzł go z klubu, niestety w koncówce sezonu doznał kontuzji i wygryzł go Daniel Kiss, pozycję rezerwowego bramkarza ma jednak pewną, chociaż nie wiadomo czy zostanie bo interesuje się nim Wisła Plock.

 

Daniel Kiss [sLO/25/BR] - 11/10/4/0/7.00 - Kiss zaczął bronić w pierwszym składzie przy kontuzji Pilarza i braku rywalizacji związanej z tym że Szmatula odszedł i długo kogoś szukaliśmy. Słowak był równy, ale niczym nie zaskoczył, zobaczymy w kolejnym sezonie czy się nadaje na numer 1.

 

Bojan Pavlovic [siC/22/BR] - 3/4/0/0/6.67 - przy samym końcu rozgrywek Ekstraklasy zastąpił Kissa który doznał kontuzji, nic ciekawego nie pokazał, ale nie chce go oceniać przez pryzmat trzech miesięcy, czas pokaze na co go stać.

notka: O bramkarzy się nie martwię i uważam że wzmocnienia na tą pozycję są zbędne i należy się skupić na innych pozycjach.

Prawa strona obrony:

Nebojsa Sodic [bOS/23/O P] - 10/2/1/1/6.90 - Bośniak nie miał wielu chwil aby pokazać swój talent, ale z każdym meczem staje się coraz bardziej pewny i zobaczymy na co go stać w kolejnym.

 

Grzegorz Adamczyk [POL/18/DBP P] - 2 (3)/0/0/0/6.00 - Grzegorz zamiast brylować w pierwszym zespole, wrócił do zespołu juniorskiego prowadzonego przez Ryszarda Karalusa, na razie nie widzę jego przyszłości w klubie.

notka: Sodic pomału zaczyna się aklimatyzować, zobaczymy co będzie dalej, może uda się powrót Gudewicza z Lecha, ale to musimy poczekać na rozstrzygnięcie baraży.

Środek obrony:

Wilson Lizarazo [COL/26/O PŚ, DP] - 30/0/1/0/7.17 - Wilson już od początku pobytu w naszym klubie pokazywał że posiada olbrzymi talent, ten talent będziemy musieli niestety przekuć na pieniądze, gdyż kolumbijczyk nie chce przedłużyć swojego kontraktu który już za rok się kończy. Myślę że już w tym okienku będziemy mu szukali nowego klubu, a cena transferu zapewne bedzie oscylować w granicach 3-5 milionów euro.

 

Robert Arzumanyan [ARM/23/O Ś] - 30/0/0/2/7.20 - Dla reprezentanta Armenii był to bardzo udany sezon. Wraz z Lizarazo stworzył duet, którego chciałaby mieć każda drużyna w pierwszej lidze. Teraz będzie musiał stać się liderem i to może go zniszczyć.

 

Alexandru Iacob [RUM/20/O Ś] - 5 (4)/0/0/0/6.44 - rumuński piłkarz pomimo wielu szans otrzymanych przez moją osobę nie jest w stanie w pełni ukazać swojego talentu, ciągłe kontuzje i poza boiskowe sprawy zmuszają mnie żeby się z nim pożegnać, miejmy nadzieję że szybko znajdziemy mu klub.

 

Błazej Telichowski [POL/24/O LŚ) - 2 (1)/0/0/0/6.67 - były reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski dużo się nie nagrał, jednak na środku obrony jest zbyt duża konkurencja, teraz wszystko się mogę zmienić.

notka: Sen proroczy o formie Lizarazo był prawdą, teraz trzeba zapełnic będzie lukę po tym zawodniku, już zfinalizowałem transfer dwóch kolumbijczyków, którzy mają podobne predyspozycje co ich rodak.

Lewa strona obrony:

Bojan Vlahovic [siC/19/O/DBP L] - 27/0/1/1/7.30 - Bojan zagrał sezon życia, naprawdę czapki z głów dla tego chłopaka, miejmy nadzieje że kolejny będzie jeszcze bardziej owocny, zobaczymy jednak czy u nas.

 

Nemanja Zlatkovic [siC/20/O/DBP L]

notka: Vlahovic nie dawał szans Zlatkovicowi aby ten zepchnął go na ławkę, wszystko się może jednak zmienić, gdy ktoś zapłaci odstępne w kontrakcie Bojana - 3 miliony euro.

Środek pomocy:

Zlatko Dedic [sŁO/24/OP/N Ś] - 34/7/3/1/7.00 - Dedic to Dedic - ofensywnie jest piłkarzem kompletnym, defensywnie ma straszne braki, których nie da się tak łatwo zatrzeć. Ponadto zaskoczyła mnie jego celność strzałów - tylko 25% procent, ale mimo to Dedic zasługuje na pochwały.

 

Martin Jovanovic [siC/21/DP] - 26/1/2/1/7.31 - Zagrał nieziemski sezon, miał zajmować się defensywą i robił to świetnie. Ponadto rozgrywał piłkę i czuwał nad pozycją Dedica który mógł dzięki temu brać ciężar gry na siebie.

 

Michal Trzeciakiewicz [POL/25/DP] - 1 (11)/0/0/0/6.83 - rezerwowy, często wchodził za Jovanovica, który haruje jak wół w obronie za Dedica i często nie daje rady, natomiast Trzeciakiewicz robił wszystko tak jak potrzeba i zostanie w klubie, chyba że będzie chciał odejść.

 

Aleksander Jelanic [siC/19/DP] - 7(3)/0/0/0/6.70 - zmiennik Dedica, często jednak grał z Jovanovica w 11, niestety szwankuje u niego krycie, przez co pozycja jego rodaka nie jest raczej dla niego, a Dedica ze składu wygryźć się nie da.

 

Wojciech Canibol [POL/23/DP, P LŚ] - 0(6)/0/0/0/6.67 - Canibol jest dobrym graczem, jednakże karty są rozdane. Jego hierarchia w klubie może pójść w górę gdy jeden z dwóch Serbów odejdzie.


notka: nie potrzebuje na tą pozycję wzmocnień, gdyż cała piątka reprezentuje podobny poziom i tylko transfer któregoś z nich zmusi mnie do zmian.

Prawa strona pomocy:

Dalibor Stojanovic [sLO/19/OP P, N] - 32/5/8/1/7,00 - Dalibor kolejny sezon skończył raczej na spekulacjach, echo jego nazwiska rozciągnęło się po całej Europie, ale nikt nie zapłaci 5 milionów euro.

 

Rafal Murawski [POL/27/OP P] - 9(4)/0/2/0/6.00 - Rafał nie miał wielu szans pokazania się z bardzo prostej przyczyny - Dalibor nie miał słabych meczy i raczej stawiałem go na prawej stronie obrony. Jego czas może nadejść po odejściu Stojanovica.

notka: Stojanovic chce odejść, ale nikt nie chce zapłacić 5 milionów euro za niego.

Lewa strona pomocy:

Piotr Petasz [POL/24/OP L] - 0(6)/0/1/0/7.00 - Petasz walczy o pierwszą jedenastkę z Purim - to będzie ciekawa walka.

 

Sander Puri [EST/21/OP LŚ] - 10/0/0/0/6.90 - Puri będzie chciał grać jak najwięcej żeby wrócić do kadry, plany może mu pokrzyżować Petasz.

notka: Rywalizacja jest przednia na tej pozycji, obydwoje prezentują podobny poziom i tylko potencjalny transfer jednego z nich może coś zmienić.

Środek ofensywny pomocy:

Lukasz Szafran [POL/19/OP Ś] - 29/1/6/0/7.21 - Szafran jednak nieziemskim graczem, jego podania i gra tyłem do bramki świetnie łączą się w całość, niestety chce nowego kontraktu rzędu 700 tysięcy za sezon i raczej w tym sezonie się pożegnamy, a jego miejsce zajmie młody Marcin Nowak.

notka: Szafran rozegrał świetny sezon, jednak teraz czas na Nowaka.

Napastnicy:

Luis Alberto Tobón [COL/24/N] - 26/20/5/3/3/7.35 - Kolumbijczyk walczył jak lew w tym sezonie. Pamiętam jego poprzedni sezon jak strzelał bramki na zawołanie w rezerwach i narzekał na to że nie gra w pierwszym zespole. Jednak teraz ta niepotrzebna kłótnia poszła w niepamięć i obydwoje zbieramy plony ten współpracy.

 

Tomas Pilik [CZE/20/N] - 4(5)/3/0/1/6.56 - Czech ma pecha, ciągle kontuzje zahamowały jego rozwój i sprawiły że straciłem do niego zaufanie.

notka: Tobón zagrał nieziemski sezon i może dostać jakąś close ofertę, jego miejsce powinien w razie czego zając Karadzic który wejdzie w miejsce Pilika.

Odnośnik do komentarza

Dziwnym trafem FM06 przestał mi działać na W8.1, mam nadzieję że uda mi się to naprawić, bo jeszcze pół roku temu działał i było wszystko w porządku, na razie symuluje rozgrywkę na drugim kompie i jestem mniej więcej dwa sezony do przodu. Więc jakby w przyszłości znowu był zastój to nie z mojej winy.

 

transfery maj

Polska (<---> top3)


Świat (<---> top 3)

Sukces ŁKS-u jest strasznie niespodziewany, ale skład który stworzył Wieslaw Wojno (zarabia 10x mniej niż ja) jest nieziemski, Na środku obrony brylowali Lukasiewicz i Cieciura, a na napadzie królował były reprezentant Lechii - Kazubowski i nieudany transfer Wisły, Mateusz Cieluch, który w końcu pokazał że ma talent na miarę drużyny z Krakowa. Na tych czterech szybko łapy położą zapewne Legia, Groclin, Wisła Kraków i Płock i Lech jeżeli nie spadnie, zobaczymy kim zastąpi Wojno luki po tych zawodnikach. Na niekorzyść zaskoczył Groclin, klub w którym grają obecnie takie gwiazdy jak Szałachowski, Sztylka czy Tralka w pewnym momencie był nawet na miejscu spadkowym, wszystko zmieniło się przez okienko transferowe i Groclin w miarę zaczął wygrać, czym odleciał od grupy spadkowej.

W tym sezonie za 7 miejsce otrzymałem 22 tysiące euro.

Anglia - Chelsea 95, Arsenal 85, Liverpool 72
Francja - Lyon 95, Nantes 78, St. Etienne 72
Hiszpania - Barcelona 85, At.Madrid 77, Betis 64
Niemcy - Bayern 79, Werder Brema 69, HSV 63
Polska - 1L - ŁKS 57, Odra 56, Pogoń 53 2L - Cracovia 74, Arka 64, Jagiellonia 58br vs Lech
SiC - Crvena 76, Partizan 69, Vojvodina 52
Włochy - Inter 93, Juventus 75, Milan 71

Puchary

Anglia - Arsenal 1:0 Tottenham
Francja - Nantes 1:1k Toulouse
Hiszpania - Real 2:1 Villareal
Niemcy - Werder 0:0k Hertha BSC
Polska - Legia 3:0 2m ŁKS
SiC - Crvena 2:0 OFK Belgrad
Włochy - Milan 0:0k Sampdoria

Puchar Mistrzów - Chelsea 1:0 Barcelona
Puchar Euro - Liverpool 1:1k Valencia
Puchar Lata - Chievo 3:3k West Brom, Sampdoria 3:0 Manchester City, Atletic 7:1 Charleroi

Polska - reprezentacja (92; +2 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

MaKK, wiem, ale nie chce się z tym bawić na razie, mam nadzieję że coś po nowym roku uda mi się wykombinować.

 

 

transfery czerwiec

Polska (<---> top3)
ukryte [-.-] (Lechia <---> Salzburg) - 3,5 miliona euro
ukryte [-.-] (Lechia <---> Wisła Płock) - 2 miliony euro
Piotr Kazimierak [POL/23/DP, P PLŚ] (Wisła <---> Legia) - 1,7 miliona euro

Świat (<---> top 3)
ukryte [-.-] (Lechia <---> Salzburg) - 3,5 miliona euro
Adam [bRA/21/OP Ś] (Al-Hilal <---> Austria Wiedeń) - 3,4 miliona euro
Ricardo Vilar [bRA/24/BR] (Coritiba <---> Juventude) - 2,7 miliona euro

 

Transfery pozakrywane celowo, aby nie zdradzać który z zawodników odszedł.

 

Anglia - Chelsea 95, Arsenal 85, Liverpool 72
Francja - Lyon 95, Nantes 78, St. Etienne 72
Hiszpania - Barcelona 85, At.Madrid 77, Betis 64
Niemcy - Bayern 79, Werder Brema 69, HSV 63
Polska - 1L - ŁKS 57, Odra 56, Pogoń 53 2L - Cracovia 74, Arka 64, Jagiellonia 58br vs Lech
SiC - Crvena 76, Partizan 69, Vojvodina 52
Włochy - Inter 93, Juventus 75, Milan 71

Puchary

Anglia - Arsenal 1:0 Tottenham
Francja - Nantes 1:1k Toulouse
Hiszpania - Real 2:1 Villareal
Niemcy - Werder 0:0k Hertha BSC
Polska - Legia 3:0 2m ŁKS
SiC - Crvena 2:0 OFK Belgrad
Włochy - Milan 0:0k Sampdoria

Puchar Mistrzów - Chelsea 1:0 Barcelona
Puchar Euro - Liverpool 1:1k Valencia
Puchar Lata - Chievo 3:3k West Brom, Sampdoria 3:0 Manchester City, Atletic 7:1 Charleroi

Polska - reprezentacja (92; +0 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

transfery lipiec

Polska (<---> top3)
ukryte [-.-] (Lechia <---> Santa Fe) - 3 miliony euro
ukryte [-.-] (Lechia <---> Legia) - 2 miliony euro
ukryte [-.-] (Lechia <---> Odra) - 1 miliony euro


Świat (<---> top 3)
Salomon Kalou [WKS/23/OP PLŚ, N Ś] (Feyenoord <---> Werder Brema) - 18,25 miliona euro
Nelson Valdez [PAR/25/OP P, N] (Basel <---> Leeds) - 10,75 miliona euro
Javier Saviola [ARG/27/OP/N Ś] (Barcelona <---> Sevilla) - 10,75 miliona euro

 

Czekajcie na kolejne wiadomości - będzie się działo...

 

Anglia -
Francja - Lille (+0)
Hiszpania -
Niemcy -
Polska - Zaglębie (+1)
SiC - Zeta (+3)
Włochy -


Polska - reprezentacja (75; +17 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

Przybyli (<--->)

 

Transfery musiały być obfite, straciliśmy przecież aż czterech graczy z pierwszej jedenastki, wiadomo że Stojanovica i Lizarazo nie będzie łatwo zastąpić jednak w ich miejsce ściągnąłem: Miroslava Petronijevica i Estida Zapatę, ten pierwszy grał ostatnio w Nowym Pazarze w Serbii i nie jest zawodnikiem który ma szanse zastąpić Stojanovica (w sumie go się nie da zastąpić), ale Sloweniec odszedł bardzo szybko i nie byłem w stanie znaleźć nawet godnego zastępcy. z Zapatą już jest lepiej, myślę że może zrobić podobną karierę w Lechii jak Lizarazo, ale to kwestia przyzwyczajenia się do naszego terenu i z tego powodu został ściągnięty Ivan Oscar Mendez, aby zwiększyć kolonie kolumbijską w Lechii. Z wakacji wrócił Adrian Gudewicz. On i jego Lech pomimo dobrej gry Adriana przez cały sezon nie był w stanie zwyciężyć w barażach z Jagiellonią, to była niesamowita okazja aby ponownie zgłosił w naszym klubie i szybko doszliśmy do porozumienia. Z młodych talentów udało mi się ściągnąć dwie polskie nadzieje - Macieja Mierzejewskiego i Grzegorza Pawłowskiego. Dołączyli oni do drużyny młodzieżowej i jeszcze wiele czasu aż zobaczymy ich twarze w pierwszym zespole. Jednak talent mają nieziemski i z każdym zagraniem będą pokazywać zapewne więcej. Z zagranicy dołączył do nas młody Scepanovic, młodziak z Zelazniczaru już pokazuje że Gdańsk może być dla niego zbyt małym miastem.

 

 

Dejan Vujacic [siC/17/OP L] (Lechia <---> Ozren) - 30 tysięcy euro
Slobodan Vujovic [siC/17/OP/N Ś] (Lechia <---> Vrbas) - 50 tysięcy euro
Tomasz Kwiatkowski [POL/18/N] (Lechia <---> ŁKS) - 2 tysiące euro
Adrian Gudewicz [POL/22/O/DBP/OP P] (Lechia <---> Lech) - 1 milion euro
Grzegorz Pawlowski [POL/17/N] (Lechia <---> Zagłebie) - 60 tysięcy euro
Marko Pejovic [siC/18/O Ś] (Lechia <---> Nowy Sad) - 3 tysiące euro
Freddy Quintero [COL/21/LB, O PŚ] (Lechia <---> Florida Soccer) - 30 tysięcy euro
Bojan Radivojevic [siC/17/BR] (Lechia <---> Legia) - 20 tysięcy
Estid Harold Zapata [COL/22/O Ś, DP] (Lechia <---> Cortulua) - 100 tysięcy euro
Maciej Mierzejewski [POL/16/N] (Lechia <---> Polonia) - 75 tysięcy euro
Goran Kovacevic [siC/19/O L] (Lechia <---> Grbalj) - free
Ivan Oscar Mendez [COL/22/OP PŚ] (Lechia <---> Chico) - 300 tysięcy euro
Miroslav Petronijevic [siC/21/P PŚ] (Lechia <---> Nowy Pazar) - 400 tysięcy euro
Lukasz Kwiecinski [POL/19/N] (Lechia <---> Radomsko) - 45 tysięcy euro
Ivan Scepanovic [siC/16/BR] (Lechia <---> Zelazniczar) - 55 tysięcy euro
Robert Wrobel [POL/19/OP P] (Lechia <---> Widzew) - 100 tysięcy euro

Odeszli (<--->)

 

Tutaj więcej się działo, po długich naradach odejście potwierdzili Stojanovic i Lizarazo, i dostałem za nich na czysto 6,5 miliona euro, obydwoje zaczną nie długo robić olbrzymią karierę, a my na tym zarobimy duży hajs z powodu procentów kolejnej transakcji. Z tych mniej ważnych transferów, pieniądze wybrał Alexandru Iacob, Rumuńczyk wybrał arabskie monety od polskich, gdyż odrzucił ofertę Wisły, pomimo znacznie lepszej oferty finansowej. W dodatku straciliśmy swojego pierwszego bramkarza - Krzysztof Pilarz postanowił odejść do Wisły Płock, a włodarze tego klubu byli uparci w negocjacji i zapłacili za niego aż 2 miliony euro, jak na bramkarza w polskich realiach kwota bajeczna. Miejsce Marcinowi Nowakowi zrobił Łukasz Szafran, ten postanowił odejść do Legii, co nie było zbyt dobrym posunięciem. Łukasz ciągle narzekał na narastającą presję i szukał miejsca do wyciszenia. Myślę że Legia szybko się go pozbędzie, albo da mu dorośleć na wypożyczeniu, ja nie miałem tyle czasu.

Oumar Kante [MAL/21/O Ś] (Lechia <---> free) - free
Alexandru Iacob [ROM/20/O Ś] (Lechia <--> Al-Rayyan) - 1 milion euro
Dalibor Stojanovic [sLO/20/OP P, N] (Lechia <---> Salzburg) - 3,5 miliona euro (+50% następnego transferu)
Krzysztof Pilarz [POL/28/BR] (Lechia <---> Wisła Płock) - 2 miliony euro
Wilson Lizarazo [COL/27/O PŚ, DP] (Lechia <---> Santa Fe) - 3 miliony euro (+4o% następnego transferu)
Bojan Pavlovic [siC/22/BR] (Lechia <---> Obilic) - koniec kontraktu
Stojan Gajic [siC/18/BR] (Lechia <---> free) - koniec kontraktu
Lukasz Szafran [POL/19/OP Ś] (Lechia <---> Legia) - 2 miliony euro
Tomas Pilik [CZE/20/N] (Lechia <---> Odra) - 1 miliony euro

Odnośnik do komentarza

Obsada bramki:

Daniel Kiss [sVK/25/BR]
Jan Koprivec [sLO/21/BR]

Odszedł Pilarz i kontrakt zakończył się Pavlovicowi, nad obydwoma piłkarzami nie będziemy jednak płakać. W wszystkich sparingach młody Sloweniec pokazał że popełniłem błąd mając go w poprzednim sezonie w rezerwach. Oprócz Kissa walczyć o pierwszy skład będą zapewne Slobodan Krstic i wychowanek Unii Janikowo - Grzegorz Piotrowski, którzy byli rozchwytywani przez polskie potęgi.

PEWNIAK: Jan Koprivec

Obsada lewej obrony:

Bojan Vlahovic [siC/19/O/DBP L]
Nemanja Zlatkovic [siC/21/O/DBP L]
Błazej Telichowski [POL/25/O LŚ]

Pewniakiem jest na tej pozycji Bojan Vlahovic, chociaż na początku sezonu będzie go musiał zastąpić Zlatkovic, gdyż jedzie on na młodzieżowe mistrzostwa Europy U-19.

PEWNIAK: Bojan Vlahovic

Obsada środka obrony:

Robert Arzumanyan [ARM/24/O Ś]
Harold Estid Zapata [COL/22/O Ś, DP]
Krzysztof Strugarek [POL/22/O LŚ]
Michał Trzeciakiewicz [POL/25/DP]

Tutaj sytuacja nie jest taka oczywista. Odszedł Lizarazo który był obrońcą nie z tego świata, Strugarek będzie walczył z Zapatą o pierwszy skład, a do tego wszystkiego może się włączyć Trzeciakiewicz, więc każdy będzie musiał być uważny żeby nie popełniać łatwych błędów.

PEWNIACY: Robert Arzumanyan - Harold Estid Zapata

Obsada prawej obrony:

Adrian Gudewicz [POL/22/O/DBP/OP P]
Nebojsa Sodic [bOŚ/24/O P]

Gudewicz wrócił do naszego klubu, pobyt w Amice go trochę nauczył, a ja w sumie nic oprócz 700 tysięcy nie straciłem. Myślę że jest to najmocniejsza formacja w Lechii.

PEWNIAK: Adrian Gudewicz

Obsada środka pomocy:

Zlatko Dedic [sŁO/25/OP/N Ś]
Michal Trzeciakiewicz [POL/25/DP]
Martin Jovanovic [siC/22/DP]
Aleksander Jelanic [siC/19/DP]
Wojciech Canibol [POL/23/DP, P LŚ]

Mógłbym w sumie wstawić to samo co w zeszłym roku. Sytuacja się nie zmieniła oprócz tego że Jelanic puka do drzwi pierwszego składu, jednak jeszcze wiele będzie musiał się natrudzić (otrzymał powołanie na ME U-19), gdyż podpisaliśmy nowy kontrakt z Dedicem (850 tysięcy rocznie, klauzula odejścia 200 milionów euro) co raczej wyklucza jego transfer.

PEWNIACY: Zlatko Dedic (c.) - Martin Jovanovic

Obsada środka ofensywnego:

Marcin Nowak [POL/18/OP Ś]
Oscar Ivan Mendez [COL/22/OP PŚ]
Marcin Szewczyk [POL/18/OP/N Ś]

Szafran odszedł do Legii bo nie wytrzymywał presji, jego miejsce zajął Nowak i to on jeszcze raczej bezapelacyjnym pewniakiem, Kolumbijczyk Mendez będzie jedynie statystował.

PEWNIAK: Marcin Nowak

Obsada lewej pomocy:

Piotr Petasz [POL/25/OP L]
Sander Puri [EST/21/OP LŚ]

Petasz i Puri dalej walczą o numer 1, Puri ma lekką przewagę gdyż odzyskał miejsce w szerokiej kadrze Estonii, jednak wszystko ostatecznie pokażą treningi.

PEWNIAK: brak

Obsada prawej strony:

Miroslav Petronijevic [siC/21/P PŚ]
Rafal Murawski [POL/27/OP P]

Petronijevic to wytwór naszych gdańskich scoutów, teraz musi udowodnić że jest lepszy od Murawskiego. Dla Rafała jest to ostatnia szansa żeby wskoczyć do składu, albo zostać wiecznym rezerwowym.

PEWNIAK: Miroslav Petronijevic

Obsada lisa pola karnego:

Luis Alberto Tobón [COL/24/N]
Darko Karadzic [siC/19/N]

Dwóch świetnych graczy, a tylko jedno miejsce, czas pokaże - na razie stawiam na Tobóna.

PEWNIAK: Luis Alberto Tobón

11 dziś: Koprivec - Gudewicz, Arzumanyan, Zapata, Vlahovic - Petronijevic, Jovanovic, Dedic, Puri/Petasz, Nowak - Tobón

11 w zeszłym roku: Pilarz - Murawski, Arzumanyan, Lizarazo, Vlahovic - Stojanovic, Jovanovic, Dedic, Dworzanczyk, Szafran - Tobón

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

lipiec/sierpien - Dedic kapitanem.

Wiele niewiadomych przed sezonem zostało wręcz w minutę wyjaśnione przez moich piłkarzy, ale zacznijmy od początku. W lipcu i sierpniu rozegraliśmy aż siedem meczy, z czego udało nam się wygrać aż piec, a dwa pozostałe zremisowaliśmy, wiadomo że najtrudniejszą przeprawą był mecz z Legią, gdzie na ich stadionie udało nam się wygrać i zdobyć trzy punkty. Większym zaskoczeniem jest jednak forma w początkowej fazie Miroslava Petronijevica, Jugosłowianin jak na razie strzelił cztery bramki i otwiera tabelę strzelców naszej drużyny, zaraz po nim jest nasz napastnik Luis Alberto Tobon, więc to na pewno dla Miroslava jeszcze większa moc napędowa dla dalszej pracy. Ja muszę natomiast zrobić wszystko aby utrzymać formę moich zawodników i robić wszystko żebyśmy się utrzymali w górnej części tabeli, bo taki czas jest coraz bardziej realny, i dopiero teraz eksperci zauważyli że drużyna Lechii również posiada atuty i potrafi je wykorzystać. Z rzeczy ważniejszych warto jeszcze wspomnieć o zmianie kapitana. Wilson Lizarazo odszedł z klubu i nowym przywódcą został Zlatko Dedic. Ten zawodnik zasłużył na to aby nim zostać i to nie są puste słowa. Olbrzymią determinacją walczy o powrót do kadry, więc postanowiłem mu pomoc i pokazać jak bardzo go cenimy i jak bardzo jest potrzebny naszej drużynie.

1. LIGA POLSKA

1/30 18 lipca 2009 Pogoń - Lechia 1:1 (Almeida 9 - Karadzic 42)
2/30 25 lipca 2009 Groclin - Lechia 1:1 (Kopanski 80 - Tobón 44)
3/30 1 sierpnia 2009 8.Lechia - 6.ŁKS 4:0 (Arzumanyan 8, Puri 12k, Petronijevic 32, 89)
4/30 8 sierpnia 2009 4.Lechia - 3.Zagłębie 2:0 (Zapata 64, Petronijevic 71)
5/30 12 sierpnia 2009 16.Jagiellonia - 3.Lechia 1:2 (Gronowski 42 - Szewczyk 73, Dedic 90) (Petasz 89 kontuzj)
6/30 16 sierpnia 2009 3.Lechia - 15.Cracovia 3:0 (Petronijevic 6, Dedic 21, Tobón 28)
7/30 23 sierpnia 2009 3.Legia - 2.Lechia 0:1 (Tobón 29)

Odnośnik do komentarza

transfery sierpień

Polska (<---> top3)
Marcin Tarnowski [POL/24/N] (Bełchatów <---> Cracovia) - 675 tysięcy euro
Krzysztof Kazimierczak [POL/28/O/DBP L] (Polonia <---> Odra) - 550 tysięcy euro
Marek Suker [POL/26/OP/N Ś] (Polonia <---> Groclin) - 550 tysięcy euro

Świat (<---> top 3)
Andoni Iraola [ESP/27/O/DBP/P P] (Atlethic <---> Barcelona) - 30 milionów euro
Jonathan de Guzman [HOL/21/OP PŚ] (Feyenoord <---> Real Madrid) - 19,25 milionów euro
Stefano Romiti [iTA/21/N] (Tottenham <---> Real Madrid) - 15,75 milionów euro

Pierwszy raz gdy prowadzę klub z Gdańska jesteśmy na pierwszym miejscu w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce.

Anglia - Arsenal (+0)
Francja - Nantes (+0)
Hiszpania - Deportivo (+0)
Niemcy - FC Bayern (+2)
Polska - Lechia (+1)
SiC - Zemun (+2)
Włochy - Inter (+0)


Polska - reprezentacja (75; +0 , Paweł Janas)

Odnośnik do komentarza

wrzesień - pierwsza porażka w tym sezonie

 

Jak tytuł ogłasza taką niepokojącą informację to należy o tym powiedzieć. Pierwszej porażki w tym sezonie doznaliśmy w Płocku, gdzie z miejscową Wisłą, po golach Ireneusza Jelenia i młodego Wieczorka dostaliśmy z tyłu aż trzy do zera. Do tego głupią czerwoną kartkę dostał Bojan Vlahovic i młody zawodnik odpocznie sobie prawdopodobnie więcej niż jeden mecz na trybunach, gdyż trybunał ligi już się zajmuje jego sprawą. Ponadto gdzieś obok przeszły zwycięstwa z słabą Łęczną i jeszcze słabszym Bełchatowem, jedynie zwycięstwo ligowe z Koroną, która dzięki Kolporterowi wydaje olbrzymie siano na graczy z naszej ligi, aby w końcu zbudować jakiś dobry zespół, jakoś ruszyło ekspertów i tylko tym mogliśmy się szczycić. Zaczęły się również rozgrywki pucharowe w których zmierzyliśmy się z drugoligowym Ruchem. W Chorzowie nie mieliśmy z nimi żadnego problemu i na ich terenie wyjaśniliśmy sprawę. Cztery gole naszej ofensywy, dwa Tobona, po jeden Nowaka (o tym młodym będzie nie długo głośno) i Dedica sprawiły że Ruch nie ma już szans na awans nawet teoretycznie, gdyż nie uważam aby ich zespół miał szanse odrobić tą cztero bramkową stratę.

 

 

1. LIGA POLSKA

8/30 5 wrzesnia 2009 1.Lechia - 9.Łęczna 3:1 (Canibol 16, Tobón 39, Szewczyk 90 - Kcira 78k)
9/30 12 wrzesnia 2009 11.Wisła Płock - 1.Lechia 3:0 (Jelen 5, 63, Wieczorek 59k) (Vlahovic 90czk)
10/30 19 wrzesnia 2009 1.Lechia - 5.Korona 1:0 (Tobón 48)
11/30 26 wrzesnia 2009 1.Lechia - 15.Bełchatów 1:0 (Zapata 74)

PUCHAR POLSKI

2rd 1 16 wrzesnia 2009 11.2L.Ruch - 1.1L.Lechia 0:4 (Nowak 29, Tobón 41, 69, Dedic 76) (Balul 73 czk - Puri 76 nie wykorzystał karnego)

Odnośnik do komentarza

transfery września

Polska (<---> top3)
-.-

Świat (<---> top 3)
Renan [bRA/24/DP] (Botafogo <---> Flamengo) - 4,1 miliona euro
Nicolas [bRA/21/BR] (Ponte Preta <---> Vasco) - 2,3 miliona euro
Samir [bRA/27/OP LŚ, N Ś] (Figueirense <---> Vasco) - 2,3 miliona euro

Lechia dalej prowadzi w tabeli, za nami Wisła z jednym punktem straty. Ponadto Bojan Vlahovic uzyskał polskie obywatelstwo.

Anglia - Liverpool (+2)
Francja - Lyon (+1)
Hiszpania - Zaragoza (+0)
Niemcy - FC Bayern (+1)
Polska - Lechia (+1); Wisła (-1); Legia (-6)
SiC - Zemun (+1)
Włochy - Inter (+3)


Polska - reprezentacja (71; +4 , Paweł Janas, el.MŚ, 4. Polska (-14)

Odnośnik do komentarza

październik - zwycięstwo nad Wisłą

 

Zapowiedź tego miesiąca była bardzo interesująca, musimy się przecież zmierzyć z klubem z Krakowa, naszym głównym rywalem Wislą, to z nią będziemy bić się o to aby zdobyć w końcu majstra. Oprócz tego zmierzymy się z Arką, która w tym sezonie gra aż nadto dobrze i meczu z gdyńską drużyną najbardziej się obawiam. Na deser mecze z Polonią w lidze i z Ruchem w pucharze, gdzie jesteśmy już raczej pewni awansu.

Po długiej przerwie bo aż 19 dni bez polskiej piłki musieli przeżyć kibice, było to spowodowane przerwą reprezentacyjną, przez to troszeczkę straciliśmy formę i jeszcze bardziej denerwowałem się przed meczem z Arką w Gdynii. Uspokoił mnie jednak młody Marcin Nowak strzelając gola, jednak cały obraz tego meczu można odnieść do ostatnich pięciu minut spotkania. Rywale najpierw strzelili jedną, a sekundy przed końcem spotkania przechylili szale na swoją korzyść i wróciliśmy z niczym do Gdańska.. Trzy dni później negatywnie nastawieni do życia po porażce w takim stylu musieliśmy się zmierzyć z Wisłą, oczekiwałem wręcz na łomot i kolejny mecz jednego aktora - Cielucha. Wszystko zmieniło się jednak na boisku, mecz oczywiście był bardzo dramatyczny, bo po dwóch golach Luisa Alberto Tobona, Biała Gwiazda odpowiedziała golami Kwieka i wspomnianego Cielucha, który robił co chciał z naszymi obrońcami. Gdy Tobon zakończył koncert wystrzelił Nowak strzelając również dwie bramki, co na długi czas przystopowało Wisłę. Pod koniec spotkania jedynie wprowadzony Slawomir Peszko postanowił ożywić grę Wisły i szarpnął na skrzydle, co znacznie zaskoczyło moich obrońców, gdyż zostawili mu dużo miejsca, co szybko wykorzystał w sytuacji 1vs1 z Koprivecem. Odpowiedzią na gol Peszki było wprowadzenie Darko Karadzica, który dostał piłkę w okolicach bramki rywala, obrócił się i mając dużo czasu na dokładne przymierzenie do bramki strzelił gola. Zawsze dobrze grało nam się przeciwko Wiśle, jednak ten mecz przejdzie do historii. W tym miesiącu czekał nas cykl meczów co trzy-cztery dni, przez co w mecz z Polonią Warszawa byliśmy bardzo zmęczeni, mogłem wystawić rezerwy, jednak piłkarze są głodni gry, a czeka nas jeszcze mecz pucharowy w którym musiałem je wystawić. Co do meczu z Polonią, musieliśmy odrabiać straty i tylko kunszt Nowaka sprawił że nam się udało, ten zawodnik był wszędzie, kreował i walczył, to się ceni. Mecz z Ruchem był tylko formalnością, remis dał nam awans, po poprzednim 4:0 w Chorzowie. Boli jednak czerwona kartka Nowaka.

1. LIGA POLSKA

 

12/30 14 października 2009 6.Arka - 2.Lechia 2:1 (Piszczek 86, Bukowiec 90 - Nowak 68)
13/30 17 października 2009 2.Lechia - 1.Wisła 5:3 (Tobón 11, 33, Nowak 52, 62, Karadzic 90 - Kwiek 43, Cieluch 45, Peszko 85)
14/30 24 października 2009 16.Polonia - 1.Lechia 2:2 (Olszar 20, Kidrycki 34 - Nowak 42, Karadzic 80)


PUCHAR POLSKI

2rd 2 21 październik 2009 1.1L.Lechia - 7.2L.Ruch 1:1 (Wrobel 26 - Bajdzak 38) (Nowak 28 czk)

Odnośnik do komentarza

transfery pażdziernik

Polska (<---> top3)



Świat (<---> top 3)
Philip Worthington [ANG/17/O LŚ] (Bromsgrove <---> Redditch) - 120 tysięcy euro
Majid Ouimers [MAR/31/OP LŚ] (New England <---> Al-Rayyan) - 110 tysięcy euro
Martin Charlton [ENG/17/P Ś] (Dulwich <---> AFC Wimbledon) - 85 tysięcy euro

Nietykalny Paweł Janas i jego polska reprezentacja awansowała na 64. miejsce w rankingu światowym.


Anglia - Chelsea (+0)
Francja - Strasbourg (+2)
Hiszpania - Barcelona (+1)
Niemcy - FC Bayern (+8)
Polska - Wisła (+2); Lechia (-2); Zagłebie (-6)
SiC - Zemun (+3)
Włochy - Sampdoria (+2)


Polska - reprezentacja (64; +7 , Paweł Janas, el.MŚ, 4. Polska (-15)

Odnośnik do komentarza

Listopad - dziwny mecz z Odrą

 

 

Listopad - trzy mecze w lidze, najpierw w Gdańsku z Odrą Wodzisław, która jest ligowym średniakiem. Następnie z ŁKS-em który ma obecnie skład na mistrza. Marciniak, Kazubowski, Łukasiewicz - to nie jedyne nazwiska których należy się obawiać. Później z brazylijską Pogonią, która jest jakby trochę rozszarpywana przez zagraniczne kluby i rozprzedawana za niewielkie pieniądze. A na koniec mecz z Łęczną w trzeciej rundzie pucharu polski, dobrze że tym razem nie trafiliśmy na Pogoń, przypominam że dwa lata z rzędu graliśmy przeciwko szczecińskiemu klubu i we wszystkich czterech meczach przegraliśmy 1:0.

W pierwszej przeprawie w tym miesiącu działy się dziwne rzeczy, piłkarze Odry dostali chyba rozkaz żeby kopać nas po nogach. Szybko odpadł Musiał, a kilka minut po przerwie Bykowski, ale moi piłkarze nie byli w stanie zwyciężyć i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Mecz z ŁKS-em był już bardziej ciekawy. Zagrał Wróbel, można by rzec rezerwista, młody piłkarz który na co dzień występuje w II drużynie Lechii. Początek należał do ŁKSu, strzelali Marciniak i Kazubowski który jeszcze jakiś czas temu grał dla nas, jednak odszedł do Szczakowianki, gdzie po dobrym sezonie wybił się do ŁKSu gdzie gra pierwsze skrzypce i teraz trochę żałuje że go nie wystawiałem, jednak za duża konkurencja była w tamtym czasie. Jak zwykle mamy w zwyczaju, lubimy trudne punkty i odrobiliśmy dwie bramki. Młody Wrobel, Tobon i było 2:2, a trener ŁKSu nie był zbytnio pocieszony bo dzięki zwycięstwu miałby szanse wyprzedzić Wisłę, a my nie patrząc na to woleliśmy cieszyć się z tego co mamy. Przez cały miesiąc brakowało dobrych meczów Marcin Nowaka, jednak w spotkaniu z Pogonią pokazał swój potencjał. Dzięki niemu wygraliśmy to spotkanie i mogliśmy się cieszyć z trzech punktów. Zostało tylko spotkanie z Łęczną, ale to był mecz bez historii, całe spotkanie przeważaliśmy i nic oprócz tego się nie działo.

1. LIGA POLSKA

15/30 1 listopad 2009 2.Lechia - 8.Odra 0:0 (Musial 4czk - odra, Bykowski 54czk - odra)
16/30 21 listopad 2009 3.ŁKS - 2.Lechia 2:2 (Marciniak 10, Kazubowski 45 - Wrobel 49, Tobón 63)
17/30 28 listopad 2009 2.Lechia - 11.Pogoń 1:0 (Nowak 39)

PUCHAR POLSKI

3rd 25 listopada 2009 2.1L.Lechia - 9.1L.Łęczna 2:0 (Arzumanyan 13, Wrobel 77)

Odnośnik do komentarza

transfery listopad

Polska (<---> top3)
Marcin Siedlarz [POL/21/O/OP L] (Odra <---> Al-Ittifak) - 675 tysięcy euro


Świat (<---> top 3)
Mauro Obolo [ARG/28/N] (Central <---> Boca) - 5 miliony euro
Nemanja Arsenijevic [siC/23/N Ś] (Obilic <---> Al-Hilal) - 1,6 miliona euro
Laercio [bRA/25/OP LŚ, N Ś] (Tromso <---> Start) - 1,1 miliona euro

Marcin Siedlarz, były piłkarz Lechii postanowił opuścić Odrę i wybrać egzotyczny saudajski klub - Al-Ittifak.


Anglia - Chelsea (+1)
Francja - Lyon (+7)
Hiszpania - Barcelona (+1)
Niemcy - FC Bayern (+9)
Polska - Wisła (+6); Lechia (-6); Legia (-10)
SiC - Zemun (+3)
Włochy - Sampdoria (+2)


Polska - reprezentacja (70; -6 , Paweł Janas, el.MŚ, 4. Polska (-15)

Odnośnik do komentarza

Etap 2 - przyspieszenie, pasy, prosimy przygotować się do lądowania

utalentowany menadzer - Jan Ibrahimovic i bogaty inwestor Janusz Filipiak co ich łączy?

Wielu analityków zastanawia się, dlaczego ktoś taki jak Jan Ibrahimovic zajął się odbudową klubu z Krakowa. Przypomnijmy Jan w sezonach 2006-2012 trenował drużynę Lechii, z którą najpierw awansował do pierwszej ligi, a później po trochu budował pozycję na krajowym podwórku, aż trzy razy Lechia kończyła swoje zmagania na drugim miejscu (2010, 2011, 2012). Jednak powodów odejścia Ibrahimovica trzeba szukać gdzie indziej. Polski menadżer zawsze chciał, aby jego zespół wzniósł się powyżej poziomu ligowego i w końcu zaczął odnosić sukcesy również na arenie międzynarodowej, tak się nie stało. W sezonie 2010/11 Lechia w drugiej rundzie kwalifikującej Pucharu EURO zmierzyła się z Austrią Wiedeń, w pierwszym meczu na stadionie Traugutta wygrała Austria, strzelając gola z karnego, a Lechia, mimo że była lepsza przegrała. W drugim meczu na wyjeździe polski klub był osłabiony przez brak Darjana Todorovica, ale mimo to dzielnie walczyli o to, żeby zwyciężyć z austryjackim potentatem. Niska temperatura (14 stopni) nie przeszkodziła im aby wejść dobrze w mecz. W trzy minuty polski zespół strzelił dwie bramki, najpierw Tobon, później Dedic, ale później austryjacy szybko odrobili straty i cały stadion mógł śpiewać piosenkę polskich kibiców - 'mam tak samo jak Ty Puchar EURO w TV'. Drugie podejście polskiego klubu w LE w sezonie 2011/12 było lepsze. Najpierw Lechia wygrała w dwumeczu 6:0 z małtańskim Birkirkara i w drugiej rundzie zmierzyła się z Zenitem Sankt Petersburg. Wielu ludzi nie wierzyło, że gdańskiemu zespołowi uda się awansować, ale boisko pokazało, że cuda się zdarzają. Przy 20 tysiącach Lechia ograła 1:0 swojego rywala, a wszystko dzięki Adrianowi Gudewiczowi i bramkarzowi Gergelemu Gresso. Ten pierwszy strzelił bramkę, a drugi dokonywał cudów, jakich chyba jeszcze długo nie zobaczymy na polskich boiskach. W decydującym spotkaniu Zenit był już w innym nastawieniu, krzyk ruskich gardeł sprawił, że piłkarze doprowadzili do dogrywki, w której górą był polski klub. Samobója strzelił sobie Skrtel, a później decydująca bramkę walnął Dzhyuneyt Yashar i w końcu Ibrahimović był bliżej celu. Co ciekawe w trzeciej rundzie klub dostał Chievo, czyli rywala gorszego od Zenitu i można było to od razu zobaczyć na boisku. Mimo remisu na stadionie Tragutta, we Weronie było zupełnie inaczej. Bramki strzelali młody Tomasz Szymanek, Marcin Nowak i niedawno wtedy sprowadzony Dawid Janczyk, a rywale odpowiedzieli zaledwie golem Amauriego. Po tym meczu Lechia była na gazie, 8:3 w kolejnym meczu z Lubinem, wiele mediów lykneło temat i gdański klub był na szczycie. Chyba w tym momencie Ibrahimovic i cała reszta piłkarzy, działaczy i sztabu za bardzo poleciała, co było powodem późniejszego rozpadu drużyny. W grupie dostali Feyenoord, Lens, Besiktas i Atletico Madrid, a pomimo to do końca mieli szanse na awans. Nieziemskiej formy dostał Marcin Nowak, który kierował zespołem i starał się robić wszystko, aby klub awansował do kolejnej rundy, tak się nie stało. W ostatnim decydującym meczu z Atletico Madrid, Lechia przegrała 2:0 i bilansem punktów (na równi) skończyli w tabeli na czwartym miejscu a działacze rzucili Ibrahimovica jako przynętę dla mediów, aby powiedzieć, że to jego wina. Polski Menadzer chciał to wszystko jeszcze naprawić, ale kolejni piłkarze odmawiali posłuszeństwa i nie godzili się z łatką rezerwowych. Doszło do momentu, w którym żaden z zawodników z pierwszej jedenastki nie chciał przedłużyć kontraktu ani pozostać w klubie, a w jedenastke nie grał Marcin Nowak, Zlatko Dedic i Antoni Lukasiewicz, ponieważ nie mogli wrócić do dawnej formy i grali kichę, ktoś musiałby ich wszystkich sprzedać i zaczynać od nowa, a tego nie chciał polski menadzer, co wiec skłoniło go do powrotu do 2. Ligi i dlaczego wybrał właśnie Cracovie?

Chyba najłatwiejszym argumentem jest to, że po prostu tylko Cracovia go chciała. a Ibrahimovicowi odmówili podobno w Legii, Lechu czy w niemieckim SG Wattenschied 09, pomimo początkowego zainteresowania. Postanowił więc wrócił do korzeni i przejść do 2. ligi, gdzie wraz z drużyną z Krakowa będzie walczył o respekt. Dużą kasę postawił Janusz Filipiak, aby go mieć w zespole. Podobno również w grę wchodziły Kujawiak czy Finishparkiet, jednak były to tylko i wyłącznie wymysły mediów. Teraz trzeba dać mu czas, zobaczymy czy przypomni nam o sobie negatywnie, czy pozytywnie, bo tym razem nie ma nic do stracenia. Filipiak jest równie zakręcony, jak on, więc doskonale będą się rozumieć, zobaczymy czy sezon 2013/14 będzie należał do Jana Ibrahimovica.

 

Odnośnik do komentarza

Lechia po odejściu Ibrahimovica

Edward Klejdnist został wybrany od razu na zastępcę Jana Ibrahimovica i tak naprawdę nie zrobił nic nowego. Z klubu odeszło 53 piłkarzy i przyszło dziewięciu, a wszyscy byli zaklepani już przed przyjściem Ernesta, za czasów rządów poprzedniego władcy. Szczególnie Miroslav Velickovic, 18 letni Jugosłowianin zaskoczył wszystkich znawców i jest nową gwiazdą 1. Ligi. Ale o czym innym warto wspomnieć. Ernest udało się w końcu dokończyć w mniejszym stopniu misję Ibrahimovica. Zdobył upragniony tytuł bez jakiś olbrzymich statystyk i odczarował miejsce lidera. Obrona Lechii za czasów Edwarda puściła tylko 20 bramek, a za czasów Ibrahimovica w najlepszym sezonie 29. To pokazuje przepaść dzielająca Klejdnista i Ibrahimovica. Jeden grał defensywnie i dzięki temu zdobył koronę. Drugi grał efektywnie i strzelał dużo bramek - nie zdobył go. Tak działa futbol. Lechia wreszcie odetchnęła świeżym powietrzem - jednak na jak długo. Imperium zbudowane przez Ibrahimovica zaczęło grać, w pierwszej jedenastce zaczęli grać tacy gracze jak Novak, Flores czy Nedejkovic których sam stworzył i dał im szanse, teraz Klejdinst będzie musiał zrobić to samo.

Ibrahimović po odejściu z Lechii

Cała sytuacja z odejściem z klubu nie przerosła 37-letniego menadżera, jak na razie Jan Ibrahimovic przygotowuje kadrę Cracovii do przyszłego sezonu. Możemy być pewni, że szybko wróci na szczyt i przestanie używać taktyki z jednym napastnikiem, która nie jest killerem.

 

 

A tak na serio żeby zachęcić trochę zmieni się od nowego sezonu 2013/14, postaram się pisać obszerniej + estetycznie, i wrócić do opisywania jednego meczu po drugim.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...