Skocz do zawartości

Ruszyła maszyna po szynach ospale - Kolejorz


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Powołani na mecz towarzyski z Anglią :

 

Bramkarze

 

Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Olympique Marsylia), Olivier Konan (Olympique Marsylia)

 

Obrońcy

 

Layvin Kurzawa (Roma), Raphael Varane (Chelsea Londyn), Aymeric Laporte (Athletic Bilbao), Ellaquim Mangala (Bayern Monachium), Samuel Umtiti (Napoli), Matis Bouchet (Avellino), Richard Martin (Nottingham), Jules Vincent (Heerenveen)

 

Pomocnicy

 

Geoffrey Kondogbia (Monaco), Alexis Blin (Toulouse), Adrien Rabiot (Chelsea Londyn), Melvin Deschamps (Barcelona), Paul Pogba (Juventus Turyn), Clement Grenier (Manchester City)

 

Napastnicy

 

Antoine Griezmann (Atletico Madryt), Kingsley Coman (Liverpool), Alexandre Lacazette (Olympique Lyon) Florian Thauvin (Olympique Marsylia), Corentin Thomas (Barcelona), Paul Georges-Ntep (Anderlecht Bruksela)

 

Mecz towarzyski

 

Francja - Anglia 1:1 (Grenier)

 

Przed zgrupowaniem mieliśmy poważne problemy z kontuzjami, przez co zabrakło wielu zawodników. Sparing z obecnym Mistrzem Europy na pewno nam się przyda przed nadchodzącymi meczami, których w tym roku będzie bardzo dużo. Dziś zagraliśmy poprawnie, dobrze w defensywie i bardzo słabo w ataku jednak całokształt nie wyglądał źle. W drugiej połowie zastosowałem nowe ustawienie z jednym napastnikiem i dwoma skrzydłowymi, lecz tak naprawdę nie odczułem większej różnicy w naszej grze. Jak już wspomniałem czeka nas bardzo pracowity rok, w czerwcu zagramy w Pucharze Konfederacji a oprócz tego czekają na nas Eliminacje do Mistrzostw Świata i rozegramy także półfinał Ligi Narodów z Niemcami.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2021

 

Serie A

 

[29/38] Hellas Verona - Avelino 2:2 (Allevi, Scarfone)

[30/38] Avellino - AlbinoLeffe 2:0 (Bergamini, [sam.])

[31/38] Napoli - Avellino 3:3 (Fernandes, Falcinelli, Bianco)

[32/38] Avellino - Cittadella 5:0 (3x Scarfone, Bianco, Sandoval)

[33/38] Sassuolo - Avellino 2:2 (Bergamini, Edu)

 

Tabela

 

Liga Europy - ćwierćfinał

 

[1/2] PSG - Avellino 2:2 (Fernandes, Bianco)

[2/2] Avellino - PSG 2:1 (Bergamini, Edu)

 

Walka o tytuł mistrzowski Serie A jest w tym roku niezwykle ciekawa i w pozostałych kolejkach jeszcze wszystko może się zdarzyć. Do Juventusu tracimy 2 oczka i nie składamy broni, lecz kluczowy może być terminarz obu drużyn. Okazuje się, że to my mamy nieco trudniejszy kalendarz i czekają nas pojedynki z Romą i Empoli. Juventus z czołowych drużyn zmierzy się tylko z Empoli a w pozostałych meczach ciężko będzie o jakąkolwiek niespodziankę. Dzięki zwycięstwie nad PSG stanęliśmy przed szansą na wygranie europejskiego trofeum.

Paryżanie mają w swoim zespole wiele świetnych zawodników i w pierwszym meczu byli od nas dużo lepsi. Mimo to padł remis, a my strzeliliśmy 2 niezwykle ważne bramki które dawały nam przewagę przed rewanżem. We Włoszech wszystko wyglądało już inaczej, po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:0 i to my byliśmy wyraźnie lepszą drużyną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 i awansowaliśmy do półfinału. Tam jednak nie zmierzymy się z Lechem Poznań, gdyż drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę przegrała swój dwumecz z Werderem Brema aż 0:5 i to właśnie niemiecka drużyna będzie naszym przeciwnikiem. Drugą parę półfinałową stanowią AZ Alkmaar - Manchester United.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2021

 

Serie A

 

[34/38] Avellino - Empoli 2:2 (2x Edu)

[35/38] Pescara - Avellino 0:3 (2x Bergamini, Falcinelli)

[36/38] Avellino - Perugia 1:1 (Fernandes)

[37/38] Cagliari - Avellino 2:2 (Sandoval, Bouchet)

 

Tabela

 

Liga Europy - półinał

 

[1/2] Werder Brema - Avellino 1:3 (Scarfone, Kosnić, Bianco)

[2/2] Avellino - Werder Brema 1:1 (Edu)

 

Sytuacja w tabeli przed rozpoczęciem maja wyglądała bardzo ciekawie. Wciąż mieliśmy szansę na zdobycie Mistrzostwa Włoch, jednak by o tym myśleć musieliśmy pokonać naszych rywali, których pozostało jeszcze pięciu. Tak się jednak nie stało i już w pierwszym meczu nie zdołaliśmy pokonać Empoli i cudem uratowaliśmy remis, gdyż długo przegrywaliśmy 0:2 i nic nie wskazywało na to, że zdołamy się jeszcze podnieść. W kolejnym meczu wygraliśmy z Pescarą, a Juventus zremisował tylko z Udinese. Wciąż mieliśmy jeszcze szansę, gdyż do końca pozostały jeszcze trzy kolejki i dalej mieliśmy 2 punkty straty. Wydawać by się mogło, że Perugia nie powinna nam sprawić żadnych kłopotów, tym bardziej że wyszliśmy na ten mecz najmocniejszym składem. Nie był to nasz najlepszy dzień i mimo objęcia prowadzenia już w 1 minucie nie zdołaliśmy pokonać naszego przeciwnika i tym samym zaprzepaściliśmy naszą szansę na mistrza. Mamy 4 punkty straty i pozostały 2 mecze do rozegrania. W przedostatnim meczu Juventus nieoczekiwanie zremisował z Cittadellą i w przypadku wygranej z Cagliari będziemy mieli tylko 2 punkty do odrobienia. Mecz z Cagliari zagraliśmy jednak rezerwowym składem ze względu na zbliżający się finał Ligi Europy, w którym zagramy z Manchesterem United! Tak, udało nam się pokonać Werder Brema i stajemy przed ogromną szansą na zdobycie Ligi Europy.

Odnośnik do komentarza

Prawdziwy finał LE za nami, więc pora na moją wersję z 2021 roku :)

 

 

Liga Europy - finał

stadion: Stade Roi Baudouin, Bruksela
widzów: 50 000

 

 

Avellino - Manchester United 2:0
1:0 - Falcinelli (2')

2:0 - Falcinelli (65')

Mom: Diego Falcinelli

 

Sepe - Kosnić, Bellusci, Salvatori, Allevi - Fernandes, Scarfone, Emilio(71' Bujica) - Bianco (79' Bergamini), Falcinelli, Edu (60' Sandoval)

 

A.S. Avellino z Pucharem Ligi Europy! W wielkim finale udało nam się pokonać Manchester United i zdobyliśmy pierwsze europejskie trofeum w historii klubu. Manchester United od początku sezonu uczestniczył w Lidze Europy, gdzie w grupie wyprzedzili PAOK Saloniki, Fenerbahce i Metalist Charków. W kolejnych rundach wyeliminowali Dnipro Dniepropetrowsk, Liverpool, Eintracht Frankfurt i AZ Alkmaar. W lidze angielskiej Czerwone Diabły zajęły 6 miejsce z dużą stratą do czołówki. Po ujrzeniu składu meczowego stwierdziłem, że Manchester wcale nie imponuje swoją kadrą, a najgroźniejszy napastnik Harry Kane nie wystąpi w tym meczu ze względu na kontuzję. Byłem więc optymistycznie nastawiony do tego meczu, ale nie oczekiwałem że pójdzie tak łatwo!

Już od początku meczu ruszyliśmy z atakami na bramkę Davida De Gei i Hiszpan od pierwszych minut był pod sporą presją. W drugiej minucie spotkania objęliśmy prowadzenie po bramce Falcinelliego i asyście Scarfone. Mogliśmy więc z większym spokojem rozgrywać dalszą część meczu i przede wszystkim nie chcieliśmy zepchnąć się do defensywy. To nie nastąpiło nie tylko po strzeleniu gola, ale i w całym meczu. Manchester rozegrał fatalny mecz i w całym meczu nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę! Tych niecelnych strzałów również nie było zbyt wiele, bo całe dwa. My zaś byliśmy drużyną wyraźnie lepszą od przeciwnika i tylko umiejętności Davida De Gei uchroniły Manchester od wysokiego wyniku po pierwszej połowie. Druga część gry nie przyniosła żadnych zmian i z dużym spokojem dokończyliśmy ten mecz. W 65 minucie podwyższyliśmy wynik po kolejnej bramce Falcinelliego i do końca meczu wynik się nie zmienił. Avellino zdobywcą Ligi Europy!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
CZERWIEC 2021


Serie A


[38/38] As Roma - Avellino 0:2 (Emilio, Edu)




Sezon zakończyliśmy zwycięstwem nad Romą, ale tak na prawdę był to już mecz o nic. Wiadomo było już przed meczem, że na tytuł mistrzowski nie mamy co liczyć, ale także pozycja wicelidera tabeli nie była zagrożona. Miniony sezon uważam za niezwykle udany, dzielnie i ambitnie walczyliśmy w Serie A i na prawdę stać nas było nawet na zdobycie mistrzostwa. Udało nam się zwyciężyć w Lidze Europy, co jest świetnym osiągnięciem i możemy być z tego dumni. Avellino rośnie w siłę i następne lata mogą być bardzo radosne dla wszsytkich sympatyków naszej drużyny!



Podsumowanie zawodników w sezonie 2020/2021


(mecze / stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / średnia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / średnia ocen) - zawodnicy z pola


Bramkarze


Lugi Sepe (30, Włochy) - | 49 | 56 | 17 | 0 | 7.01

Mateusz Kuchta (25, Polska) - | 8 | 17 | 1 | 0 | 7.03


Luigi Sepe w dwóch poprzednich sezonach wystąpił we wszystkich spotkaniach w sezonie, lecz w tym było inaczej. Do drużyny dołączył Mateusz Kuchta, który miał podnieść rywalizację na tej pozycji i uważam, że w pełni wywiązał się ze swoich obowiązków. Polak pokazał się z dobrej strony i jestem zadowolony z jego gry. Luigi Sepe zaś w dalszym ciągu jest wspaniałym bramkarzem, choć w tym sezonie przydarzył mu się słabszy okres. Gdy jednak wrócił do formy, to prezentował niebywałe parady do jakich zdążył nas już przyzwyczaić.


Lewi obrońcy


Jevrem Kosnić (28, Szwajcaria) - | 39 | 8 | 8 | 0 | 7.31

Amedeo Benedetti (29, Włochy) - | 29 | 1 | 4 | 0 | 6.88


Kosnić jest niekwestionowanym numerem jeden na swojej pozycji i po raz kolejny już jestem z niego bardzo zadowolony. Szwajcar w dalszym ciągu zachwyca w grze ofensywnej, w tym sezonie dołożył parę bramek po świetnie wykonanych rzutach wolnych. Benedetti jest solidnym zmiennikiem, który akceptuje swoją pozycje w zespole i nie popełnia większych błędów.


Prawi obrońcy


Guilherme Henrique (21, Brazylia) - | 43 | 0 | 6 | 0 | 7.13

Andrea Allevi (20, Włochy) - | 27 | 1 | 2 | 0 | 7.07


Wypożyczenie Alleviego z Torino było bardzo dobrym posunięciem. Włoch stanowił mocną konkurencję dla Henrique i obaj zawodnicy grali na bardzo wysokim poziomie. Niezależnie od tego, kto był na boisku jakość prawej obrony była bardzo wysoka i planuję oczywiście wykupienie młodego Włocha na stałe.


Środkowi obrońcy


Giuseppe Bellusci (31, Włochy) - | 37 | 0 | 2 | 0 | 7.09

Andrea Salvatori (21, Włochy) - | 44 | 4 | 1 | 1 | 7.26

Matis Bouchet (20, Francja) - | 33 | 3 | 0 | 2 | 7.35

Giacomo Balestri (22, Włochy) - | 16 | 0 | 1 | 0 | 6.78


Bellusci bardzo dobrze wkomponował się w zespół i po odejściu Barby stał się naszym najbardziej doświadczonym obrońcą i oczekiwania względem niego były dość spore. Bellusci był bardzo pewnym punktem naszej defensywy i jestem z niego bardzo zadowolony. Salvatori i Bouchet to młodzi i zdolni stoperzy, którzy spisywali się znakomicie i obaj zaprezentowali wysoką i równą formę przez cały sezon. Czasem mam problem z wyborem, kogo ustawić przy boku Bellusciego i w dużej mierze zależy to od dyspozycji dnia. Balestri nieco odstawał od naszych kluczowych stoperów, lecz i tak jestem z niego zadowolony. Zagrał kilka meczów także na lewej obronie i to właśnie tam zbierał słabsze noty. Na pozycji stopera był dość solidny i nie mam zamiaru się go pozbywać.


Środkowi pomocnicy


Gelson Fernandes (34, Szwajcaria) - | 41 | 3 | 1 | 0 | 7.11

Fabio Braga (28, Portugalia) - | 24 | 1 | 2 | 1 | 7.07

Bujica (22, Brazylia) - | 31 | 1 | 2 | 3 | 7.50

Giovanni Scarfone (20, Włochy) - | 43 | 6 | 13 | 14 | 8.00

Emilio (23, Brazylia) - | 39 | 14 | 4 | 5 | 7.21

Filip Starzyński (30, Polska) - | 22 | 1 | 1 | 1 | 6.96

Francesco Fiore (19, Włochy) - | 28 | 9 | 8 | 3 | 7.33


Na pozycji defensywnego pomocnika w dalszym ciągu pierwsze skrzypce gra Gelson Fernandesi i 34 letni już Szwajcar jest solidnym punktem zespołu, na który można liczyć. Jego zmiennikiem jest Fabio Braga, który nie zawiódł i grał poprawnie, lecz na jego miejsce poszukuję kogoś nowego kto mógłby powalczyć lub z miejsca wskoczyć do pierwszego składu. W naszym środku pola rządził jednak niezaprzeczanie Giovanni Scarfone, który został wybrany piłkarzem roku i całkowicie zasłużenie. Był to świetny sezon Włocha, który był jednym z głównych czynników sukcesów drużyny. Będziemy mieć jednak ogromny problem z wykupieniem tego zawodnika. Scarfone oczekuje teraz ogromnej pensji, która ma wynosić ponad 400 tys € miesięcznie, podczas gdy obecnie najwyższa płaca w naszym zespole dla zawodnika to 94 tys € miesięcznie. Dobrze radził sobie również nowo pozyskany Emilio, który w pierwszym okresie pobytu we Włoszech nie imponował formą. Z czasem jednak jego forma rosła i w drugiej części sezonu mieliśmy dużo pociechy z tego zawodnika. Zawiódł Starzyński, który po wyleczeniu kontuzji z początku sezonu był cieniem samego siebie i niemal na pewno pożegna się z nami w lecie.


Napastnicy


Andrea Arrighini (31, Włochy) - | 17 | 1 | 2 | 0 | 6.69

Diego Bianco (22, Włochy) - | 48 | 10 | 10 | 0 | 6.92

Diego Falcinelli (29, Włochy) - | 50 | 27 | 10 | 4 | 7.12

Edoardo Bergamini (21, Włochy) - | 32 | 11 | 6 | 2 | 6.93

Edu (22, Szwajcaria) - | 46 | 16 | 21 | 1 | 7.10

Pablo Sandoval (24, Argentyna) - | 41 | 10 | 13 | 1 | 7.05

Alberto Di Caro (22, Włochy) - | 6 | 1 | 0 | 0 | 6.72


W ataku mamy m.in Króla Strzelców Serie A, czyli Diego Falcinelliego. Oprócz niego najjaśniejszą postacią w ataku był Edu, dla którego ten sezon był o niebo lepszy od poprzedniego. Zupełnie odwrotnie do Diego Bianco, który trochę obniżył loty jednak w dalszym ciągu planuję go wykupić z West Ham United. Zadowolony jestem także z Sandovala i Bergaminiego, którzy zrobili swoje grali całkiem nieźle. Słaby sezon zanotował Arrighini, który jednak jako kapitan dużo walczy na boisku, lecz odstaje umiejętnościami. W przyszłym sezonie nasz kapitan nie będzie mógł liczyć na występy w pierwszym zespole, gdyż mamy już ustalony transfer na tą pozycję i prawdopodbne jest pożegnanie naszego kapitana po tym sezonie.



Król strzelców: Diego Falcinelli (Avellino) - 19

Piłkarz roku: Giovanni Scarfone (Avellino)

Piłkarz roku wg. kibiców: Arturo Vidal (Juventus)

Młody piłkarz roku: Malcom (Juventus)

Menedżer roku: Mateusz Yankesik (Avellino)

Menedżer roku wg. menedżerów: Mateusz Yankesik (Avellino)

Bramkarz roku: Wojciech Szczęsny (Juventus)

Obrońca roku: Kostas Stafylidis (A.C. Milan)

Pomocnik roku: Giovanni Scarfone (Avellino)

Napastnik roku: Vincent Aboubakar (A.C. Milan)

Obcokrajowiec roku: Lucas Silva (Juventus

Włoski piłkarz roku wg. mediów: Stefano Sturaro (A.C. Milan)

Klub roku: Torino
Odnośnik do komentarza

Po krótkiej przerwie powracam do kontynuowania kariery. Zacznę może od krótkiego opisu co działo się w reprezentacji Francjii, którą zdecydowałem się porzucić w lipcu po zakończeniu Pucharu Konfederacji. W marcu zremisowaliśmy w meczu towarzyskim z Anglią 1:1, a w pierwszym meczu Eliminacji do MŚ pokonaliśmy Estonię 2:1. Następnie przegraliśmy z Holandią w półfinale Ligi Narodów i odpadliśmy z walki o zwycięstwo w tym turnieju. W Pucharze Konfederacji pokonaliśmy w grupie Katar 5:1, Kostarykę 6:0 i

Ghanę 1:0. W półfinale pokonaliśmy aż 7:3 Kolumbię, by w końcu ograć w wielkim finale Anglików 3:0. Złotą Piłkę turnieju otrzymał Adrien Rabiot (Chelsea Londyn) i dodam, że świetnym ruchem było powołanie Paula-Georges Ntep'a, który rozegrał świetne zawody.

 

 

Transfery z klubu:

 

- Fabio Braga (Genoa, 4,5MLN€)

- Alberto Di Caro (Catania, 4,2MLN€)

- Filip Starzyński (Catania, 2,2MLN€)

- Marcin Galach (Ternana, 700tys€)

 

W letnim okienku transferowym pożegnaliśmy się z czterema zawodnikami, którzy odegrali rolę w pierwszej drużynie. Największy udział w naszych sukcesach mieli Fabio Braga i Filip Starzyński, lecz obaj byli tylko rezerwowymi i należało trochę podnieść poziom drużyny. Di Caro i Galach ostatni sezon spędzili na wypożyczeniu i teraz definitywnie opuścili Avellino i swoje kariery będą kontynuować w innych włoskich klubach.

 

 

Transfery do klubu:

 

- Giovanni Scarfone (Roma, 20MLN€)

- Diego Bianco (West Ham United, 17MLN€)

- Humam Tariq (Lazio Rzym, 13MLN€)

- Andrea Allevi (Torino, 12MLN€)

- Val (Flamengo, 10MLN€)

- Paolo Eberini (Inter Mediolan, 8MLN€)

- Laurens De Bock (Brugge, 5,5MLN€)

- Ivan Cortes (Real Madryt, wolny transfer)

 

Prezentację nowych zawodników zacznę od naszych "starych znajomych" jakimi są Scarfone, Bianco i Allevi. Scarfone i Bianco przez 3 sezony grali w naszym zespole na wypożyczeniu a Allevi na tej zasadzie grał przez ostatni sezon. Dość długo zastanawiałem się nad wykupem Scarfone, który niby był naszym najlepszym zawodnikiem ale zażądał bardzo dużej pensji. Ostatecznie stwierdziłem, że gdy mamy konkurować z najlepszymi, którzy wydają ogromne pieniądze to my również musimy uczynić krok w tym kierunku.

Oprócz wykupienia tych piłkarzy najbardziej zadowolony jestem z transferu defensywnego pomocnika. Val został sprowadzony za niewielkie pieniądze, gdyż niedługo kończył mu się kontrakt. Od dawna poszukiwałem solidnego wzmocnienia na tę pozycję i wydaje się, że znalazłem odpowiedniego zawodnika. Już w styczniu z kolei zaklepałem transfer Ivana Cortesa, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok i został Królem Strzelców naszej Ekstraklasy.

 

 

Jeśli już mowa o polskiej lidze, to w minionym sezonie przerwana została dominacja Lecha Poznań. Po sześciu tytułach z rzędu dla Lecha nowym Mistrzem Polski została Wisła Płock!

 

Na koniec chciałem się jeszcze pochwalić wynikiem, który na mnie robi wrażenie bo nigdy nie widziałem i nigdy nie udało mi się osiągnąć tak wysokiego wyniku :)

Odnośnik do komentarza

@nauro - ja jeszcze nie miałem z nim styczności i z chęcią zobaczę co potrafi :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeszcze jedna informacja odnośnie nowego Mistrza Polski, czyli Wisły Płock. Otóż w składzie zwycięzców Ekstraklasy był tylko jeden Polak! Wiślacy mają mnóstwo świetnych zawodników, lecz wszyscy to zagraniczne talenty.

 

Kadra A.S. Avellino na sezon 2021/2022:

 

Bramkarze

 

Luigi Sepe

Mateusz Kuchta

 

Lewi obrońcy

 

Jevrem Kosnić

Laurens De Bock

Amedeo Benedetti

 

Środkowi obrońcy

 

Giuseppe Bellusci

Andrea Salvatori

Matis Bouchet

Giacomo Balestri

 

Prawi obrońcy

 

Guilherme Henrique

Andrea Allevi

 

Środkowi pomocnicy

 

Gelson Fernandes

Val

Paolo Eberini

Giovanni Scarfone

Bujica

Emilio

Humam Tariq

Francesco Fiore

 

Napastnicy

 

Edu

Diego Bianco

Pablo Sandoval

Diego Falcinelli

Ivan Cortes

Edoardo Bergamini

Andrea Arrighini

 

Sparingi

 

Avellino - Bari 6:0 (2x Emilio, Bianco, Bujica, Cortes, Fiore)

Ascoli - Avellino 0:3 ([sam.], Edu, Bergamini)

Avellino - Fiorentina 4:2 (Tariq, Sandoval, Falcinelli, Fiore)

Standard Liege - Avellino 2:1 (Falcinelli)

A.C Milan - Avellino 1:1 (Edu)

Avellino - Bologna 4:0 (2x Sandoval, Edu, Falcinelli)

Anderlecht - Avellino 1:3 (Falcinelli, Sandoval, Edu)

 

Okres przygotowawczy mamy już za sobą, w sparingach zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i jesteśmy gotowi na nadchodzący sezon. Pozostała jeszcze sprawa nowego kapitana, ponieważ Arrighini będzie bardzo rzadko pojawiał się na boisku i przydałby się ktoś nowy do pełnienia tej funkcji.

Sezon rozpoczniemy od pojedynku o Superpuchar Europy ze zwycięzcą Ligi Mistrzów, czyli z Juventusem Turyn!

Odnośnik do komentarza

@Draken - Pogba jest nieosiągalny, jego wartość to ponad 75 MLN€, a zarabia prawie 1MLN€ miesięcznie :)

@H! Vltg 3 - też tak uważam, ogólnie w Brazylii jest mnóstwo świetnych zawodników, których można sprowadzić za niewielkie pieniądze.

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

SIERPIEŃ/WRZESIEŃ 2021

 

Serie A

 

[1/38] Avellino - Napoli 1:0 (Edu)

[2/38] Atalanta - Avellino 1:3 (Sandoval, Tariq, [sam.])

[3/38] Avellino - Parma 2:0 ([sam.], Scarfone)

[4/38] Cagliari - Avellino 2:4 (2x Falcinelli, Henrique, Emilio)

[5/38] Avellino - Roma 4:2 (Henrique, [sam.], Edu, Bianco)

[6/38] Inter Mediolan - Avellino 1:2 (Val, Edu)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[1/6] Avellino - Fc Barcelona 0:0

 

Superpuchar Europy

 

Avellino - Juventus 2:3 (Kosnić, Edu)

 

Sezon rozpoczęliśmy od meczu o Superpuchar Europy z naszym rywalem z ligowego podwórka, czyli Juventusem Turyn. Bardzo chciałem zdobyć to trofeum i z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do tego pojedynku, jednak już w 10 minucie przegrywaliśmy po golu dla Starej Damy. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy, w szatni poderwałem nieco drużynę do walki i w 53 minucie Jevrem Kosnić świetnym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Poszliśmy za ciosem i gdybyśmy zachowali nieco więcej spokoju w polu karnym Juventusu, to moglibyśmy prowadzić. Do 90 minuty padły jeszcze dwie bramki, najpierw strzelił Juventus a chwilę potem udało nam się wyrównać. W doliczonym czasie gry złapałem się za głowę, po tym co zrobił Luigi Sepe. Nasz bramkarz zapomniał chyba, że ma ręce i próbował nogami obronić lekkie uderzenie Alexa Sandro. Piłka po strasznym babolu trafiła do siatki i przekreśliła nasze szansę na dogrywkę.

Świetnie natomiast radzimy sobie w Serie A, udanie rozpoczęliśmy sezon od zwycięstwa z Napoli, a w końcówce miesiąca pokonaliśmy takie zespoły jak As Roma i Inter Mediolan. Tak dobre wyniki pozwoliły nam wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, co bardzo mnie cieszy. W następnej kolejce na własnym stadionie podejmiemy Juventus, co będzie ogromnym wydarzeniem. W Lidze Mistrzów trafiliśmy do grupy B wraz z Fc Barcelona, Benficą Lizbona i Fc Utrecht. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z Barceloną, co jest bardzo dobrym wynikiem zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że od 18 minut graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bellusciego.

Przed pojedynkiem ligowym z Juventusem mamy problem z kontuzjami naszych stoperów. Groźnej kontuzji doznał Salvatori i nie zagra przez 3 miesiące, kontuzjowani są także Bellusci i Balestri, więc na środek obrony prawdopodobnie zostanie przesunięty Val.

Mam także mały problem z naszym bramkarzem. Luigi Sepe przez wszystkie sezony spisywał się fenomenalnie, lecz teraz nie jest już tak pewnym punktem zespołu. Fatalny błąd w Superpucharze Europy oraz fatalna postawa w meczu z Romą zmusiły mnie do skrytykowania jego formy, na co Włoch zareagował pozytywnie i obiecał szybką poprawę.

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2021

 

Serie A

 

[7/38] Avellino - Juventus 1:0 (Emilio)

[8/38] Hellas Verona - Avellino 2:2 (Falcinelli, Cortes)

[9/38] Avellino - Pescara 5:2 (3x Cortes, Fiore, Eberini)

[10/38] Udinese - Avellino 0:3 (2x Emilio, Cortes)

[11/38] Genoa - Avellino 1:1 (Cortes)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[2/6] Utrecht - Avellino 3:3 (Cortes, De Bock, Edu)

[3/6] Avellino - Benfica Lizbona 6:0 (3x Tariq, 2x Edu, Falcinelli)

 

Tabela

 

Już na początku października czekało nas bardzo ciężkie wyzwanie, jakim z pewnością był pojedynek z Juventusem Turyn. To właśnie z tą drużyną będziemy prawdopodobnie walczyć o Mistrzostwo Włoch, jeśli utrzymamy naszą wysoką formę z ubiegłego sezonu. Juventus w tym sezonie ograł nas w Superpucharze Europy, lecz tym razem to my byliśmy lepsi i zgarnęliśmy pełną pulę po tym meczu. Te trzy punkty są bardzo cenne i pozwoliły nam jeszcze bardziej uwierzyć w siebie. W kolejnych spotkaniach w Serie A graliśmy bardzo dobrze i mimo głupiej straty punktów z Hellas Veroną, to jestem bardzo zadowolony z naszej postawy.

W Lidze Mistrzów zremisowaliśmy z Utrechtem mimo prowadzenia 3:1. Następnie wręcz zdeklasowaliśmy Benficę wygrywając mecz aż 6:0 i dominując przez pełne 90 minut, był to jeden z lepszych meczów w trakcie mojego pobytu we Włoszech. W przyszłym miesiącu ze względu na kolejny błąd Luigiego Sepe do bramki na dłuższy okres wskoczy Mateusz Kuchta.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2021

 

Serie A

 

[12/38] Avellino - Sassuolo 2:2 (Fiore, Edu)

[13/38] Livorno - Avellino 0:5 (2x Sandoval, 2x Bianco)

[14/38] Avellino - Empoli 5:1 (4x Falcinelli, Allevi)

 

Tabela

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[4/6] Benfica Lizbona - Avellino 1:6 (2x Cortes, Falcinelli, Edu, Bellusci, Fiore)

[5/6] Fc Barcelona - Avellino 1:0

 

W Serie A najpierw zremisowaliśmy z Sassuolo, mimo ogromnej przewagi. Wyobraźcie sobie, że oddaliśmy 39 strzałów na bramkę, z czego 19 było celnych i strzeliliśmy tylko 2 bramki. Przeciwnik oddał cztery strzały, dwa celne i potrafił zremisować ten mecz. W następnych spotkaniach było już o wiele lepiej i pewnie pokonaliśmy Livorno i Empoli.

W Lidze Mistrzów po raz drugi bardzo wysoko pokonaliśmy Benficę, mimo że przegrywaliśmy ten mecz 0:1 a do przerwy był remis 1:1. W kolejnym meczu podjęliśmy walkę z Barceloną, którą ostatecznie przegraliśmy ale zostawiliśmy serce na murawie i możemy być zadowoleni z naszej gry. Do końca pozostała jeszcze jedna kolejka, gdzie zmierzymy się u siebie z Fc Utrecht. Do awansu z grupy wystarczy nam tylko remis, nie możemy jednak przegrać tego spotkania.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2021

 

Serie A

 

[15/38] Lazio Rzym - Avellino 1:3 (2x Tariq, Falcinelli)

[16/38] A.C Milan - Avellino 1:1 (Bellusci)

[17/38] Avellino - Torino 1:1 (Tariq)

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[6/6] Avellino - Fc Utrecht 1:3 (Sandoval)

 

Tabela

 

W lidze po zwycięstwie nad Lazio nie udało nam się pokonać ani Milanu, ani Torino i nasza przewaga nad Juventusem powoli topnieje. Stara Dama traci do nas punkt i ma do rozegrania jeden mecz mniej, o tytuł będzie bardzo trudno ale będziemy walczyć do końca i liczymy na spadek formy naszego rywala.

Do prawdziwego dramatu doszło natomiast w Lidze Mistrzów. Do awansu z grupy potrzebowaliśmy przynajmniej remisu z Fc Utrecht i początkowo wszystko szło po naszej myśli. Do przerwy pewnie prowadziliśmy 1:0 i kontrolowaliśmy przebieg gry. Sytuację popsuła głupio zarobiona czerwona kartka przez Kosnica i to ustawiło przebieg spotkania. Ja również popełniłem błąd, bo powinienem od razu przejść na defensywne ustawienie i próbować bronić wyniku, mieliśmy wtedy jeszcze jedną bramkę zapasu. Mistrzowie Holandii dzięki bramkom strzelonym w 68, 83 i 88 minucie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, a nam pozostaje walka i próba obrony tytułu w Lidze Europy. Naszym pierwszym rywalem będzie rumuński Petrolul.

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2022

 

Transfery z klubu:

 

- Francesco Fiore (AZ Alkmaar, wypożyczenie)

 

Serie A

 

[18/38] Avellino - Catania 6:1 (Bianco, Bergamini, Val, Falcinelli, Eberini, Arrighini)

[19/38] Perugia - Avellino 2:3 (2x Tariq, Bergamini)

[20/38] Napoli - Avellino 1:1 (Tariq)

[21/38] Avellino - Atalanta 4:0 (Henrique, Falcinelli, Bujica, Bergamini)

[22/38] Parma - Avellino 0:3 (Bergamini, Cortes, Sandoval)

[23/38] Avellino - Cagliari 2:0 (Falcinelli, [sam.])

 

Tabela

 

Puchar Włoch - 1 runda

 

Avellino - Napoli 2:1 (Salvatori, Sandoval)

 

Puchar Włoch - ćwierćfinał

 

Avellino - Torino 1:1 (5:4)k. (Bergamini)

 

Po krótkiej przerwie zimowej wróciliśmy na ligowe boiska z wysoką formą i awansowaliśmy na pierwsze miejsce w tabeli. Juventus ma co prawda jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz, lecz nawet gdy go wygrają, będziemy na szczycie tabeli. W lidze zaprezentowaliśmy świetną dyspozycję i zachwyciliśmy wszystkich kibiców. Wyjątkową dramaturgię miał pojedynek z Parmą, a bohaterem w tym meczu został Mateusz Kuchta. Polski bramkarz przy stanie 1:0 dla naszego zespołu obronił rzut karny w końcówce spotkania. To pozwoliło nam wrócić do gry i w doliczonym czasie strzeliliśmy jeszcze dwie bramki i zdobyliśmy trzy punkty. W Pucharze Włoch najpierw wyeliminowaliśmy Napoli a potem po serii rzutów karnych pokonaliśmy Torino. Konkurs jedenastek obfitował w zmarnowane strzały. Po naszej stronie jedenastek nie wykorzystali Sandoval, Scarfone i De Bock. Szczerze po trzech nietrafionych karnych wątpiłem już w awans, jednak świetnie bronił Luigi Sepe i to jemu zawdzięczamy dalszy udział w Pucharze Włoch. Rzuty karne dla Avellino wykorzystali Bergamini, Val, Cortes, Emilio i Allevi.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2022

 

Serie A

 

[24/38] Roma - Avellino 4:3 (2x Bouchet, Falcinelli)

[25/38] Avellino - Inter Mediolan 4:0 (2x Scarfone, De Bock, Eberini)

[26/38] Juventus Turyn - Avellino 1:1 (Bellusci)

[27/38] Avellino - Hellas Verona 2:0 (Falcinelli, Salvatori)

 

Tabela

 

Puchar Włoch - półfinał

 

[1/2] Avellino - Juventus Turyn 1:1 (Tariq)

[2/2] Juventus Turyn - Avellino 3:0

 

Liga Europy - 1 runda eliminacyjna

 

[1/2] Petrolul - Avellino 2:6 (2x Val, Edu, Bianco, Bujica, Bergamini)

[2/2] Avellino - Petrolul 2:0 (Emilio, Bergamini)

 

Na początku miesiąca mierzyliśmy się z Romą, która przez większą część sezonu zajmowała trzecie miejsce i dzięki świetnej formie w ostatnim czasie oraz stracie kilku punktów przez Juventus awansowali na drugą pozycję i poważnie włączyli się do walki o mistrzostwo. My jednak nie zwalniamy tempa i mimo porażki z Romą zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli. Najbardziej cieszą mnie zgubione punkty przez Juventus, który uważam za największą przeszkodę na drodze do mistrzostwa. Bardzo ważny był bezpośredni pojedynek między nami, który udało nam się zremisować z czego jestem zadowolony. Bohaterem spotkania przeciwko Veronie został Mateusz Kuchta, który już po raz drugi w ligowym meczu ratuje nam wynik broniąc rzut karny w kluczowym momencie spotkania. Juventus odkuł się natomiast w Pucharze Włoch awansując do finału naszym kosztem. W meczu rewanżowym Stara Dama byłą po prostu o wiele lepsza od nas i zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Przeciwko rumuńskiemu zespołowi posłałem zawodników rezerwowych, którzy znakomicie sobie poradzili i bez problemów wyeliminowali pierwszego przeciwnika w Lidze Europy. Kolejną przeszkodą będzie Empoli, które dobrze znamy z rozgrywek ligowych.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2022

 

Serie A

 

[28/38] Pescara - Avellino 2:0

[29/38] Avellino - Udinese 4:0 (Kosnić, Bianco, Scarfone, Bujica)

[30/38] Avellino - Genoa 2:3 (2x [sam.])

[31/38] Sassuolo - Avellino 2:1 (Cortes)

 

Tabela

 

Liga Europy - 2 runda eliminacyjna

 

[1/2] Empoli - Avellino 2:1 (Cortes)

[2/2] Avellino - Empoli 3:2 (2x Falcinelli, Salvatori)

 

Niestety nastąpił kryzys, którego żadnym sposobem nie byłem w stanie przełamać. Nie pomagały zebrania zespołu, ani rozmowy indywidualne z zawodnikami. Moi piłkarze na boisku byli kompletnie nieobecni, graliśmy bez żadnego polotu w ofensywie i do tego dawaliśmy sobie strzelać dość proste bramki. Efektem tego jest prawdopodobnie zaprzepaszczenie szansy na Mistrzostwo Włoch, które jeszcze w poprzednim miesiącu było bardzo realne. Tytuł znacząco nam się oddalił, lecz nie wszystko jeszcze stracone. Trzy punkty straty to nie tak dużo, jednak nasza forma pozostawia wiele do życzenia i najpierw musi wydarzyć się coś, co wstrząśnie naszym zespołem i pobudzi nas do walki.

W Lidze Europy nie daliśmy rady Empoli i nasz udział kończy się już na drugiej rundzie eliminacyjnej, na pocieszenie mogę jedynie powiedzieć, że w przypadku awansu wylosowalibyśmy Bayern Monachium.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ/MAJ 2022

 

Serie A

 

[32/38] Avellino - Livorno 5:2 (2x Falcinelli, Allevi, Salvatori, Edu)

[33/38] Empoli - Avellino 1:1 (Falcinelli)

[34/38] Avellino - Lazio Rzym 5:0 (2x Falcinelli, 2x Bianco, Bujica)

[35/38] A.C. Milan - Avellino 1:3 (2x Falcinelli, Bouchet)

[36/38] Avellino - Torino 2:0 (Falcinelli, Sandoval)

[37/38] Catania - Avellino 4:4 (2x Edu, Falcinelli, Allevi)

[38/38] Avellino - Perugia 3:1 (Falcinelli, Bianco, Bujica)

 

Tabela

 

Udało nam się wrócić do świetnej formy, lecz niestety trochę za późno. Mogę chyba śmiało stwierdzić, że gdyby nie marzec to bylibyśmy Mistrzem Włoch, a tak pozostaje nam tylko obejść się smakiem. Ostatecznie przez stratę punktów z Catanią po dwóch straconych bramkach w doliczonym czasie gry spadliśmy na trzecie miejsce w tabeli. Końcówka sezonu była na prawdę dobra w naszym wykonaniu i z dobrymi nastrojami zakończyliśmy ten sezon. Do samego końca walczyliśmy o mistrzostwo i było bardzo blisko. Ten sezon dużo nas nauczył i mimo niepowodzenia w Lidze Mistrzów oraz przegrania walki o tytuł ligowy to dużo osiągnęliśmy i możemy być z siebie zadowoleni. Królem strzelców Serie A po raz drugi z rzędu został Diego Falcinelli.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...