Skocz do zawartości

Podróż do przyszłości


7Pato7

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moje pierwsze opowiadanie. Moja kariera trwa już wiele sezonów, ale postanowiłem sobie, że zacznę coś skrobać :) zobaczymy co z tego wyjdzie.




14.03.2028



Lech 6:3 Legia... cóż to był za mecz! Rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski obfitował w emocje, jakich dawno nie byliśmy świadkami. Poznaniacy możnaby rzec przerwali hegemonię, dominację absolutną stołecznego zespołu w polskiej piłce, mimo iż do przerwy na tablicy widniał wynik 2:3. Warszawianie na drugą połowę wyszli totalnie zdekoncentrowani, gdyż w dwumeczu prowadzili 6:3 (na Łazienkowskiej Legia wygrała 3:1) i w świadomości piłkarzy zrodziło się przekonanie, że nic im nie zabierze możliwości marszu po siódmy triumf z rzędu... Jednak przekonaliśmy się na własne oczy, jak piłka potrafi być piękna i nieprzewidywalna. Lech odrobił straty, strzelając cztery bramki w drugiej połowie, w efekcie czego wygrał w dwumeczu 7:6. Dodajmy też, że to druga porażka z rzędu legionistów na Bułgarskiej. Czyżby twierdza Poznań rodziła się na nowo? Wcześniej nie potrafili wygrać u siebie z Legią przez 7 spotkań.


Cóż, Puchar Polski nie powędruje w ręce Legii, za to w Ekstraklasie pewnie kroczą po 15 triumf z rzędu, mając na 8 spotkań przed końcem 12 punktów przewagi właśnie nad Lechem. Mimo tego, jest to jeden z najsłabszych sezonów od lat. W Lidze Mistrzów nie udało się wygrać nawet jednego spotkania, ciułając ledwie dwa remisy... A przecież jest to zespół, który całkiem niedawno grał w półfinale LM ( 2024r. , porażka 2:3 w dwumeczu z Manchesterem United), a także może poszczycić się mianem finalisty LE ( 2025r., porażka 0:2 z Arsenalem) . Marzeniem wszystkich sympatyków Legii jest oczywiście triumf w europejskich rozgrywkach, ale potrzeba odkurzyć kadrę i przeznaczyć trochę funduszów na wzmocnienia. Ostatnio zdecydowanie zaczęto inwestować w młodych piłkarzy, którzy za kilka lat będą mogli stanowić o sile Legii.


W Warszawie otwarcie przyznają, że doskwiera im brak konkurencji na krajowym podwórku. Praktycznie wszystkie inne zespoły popadły w przeciętność. Jedynie Lech coś tam się stara, coś próbuje, ale Europy nie potrafią zwojować. A przecież to oni w 2012r. przełamali po długich latach barierę wejścia do LM. Pech chciał, że w następnym sezonie 2013/2014 Legia zdobyła mistrzostwo i stała się jej regularnym uczestnikiem. W eliminacjach LM do obecnego sezonu odpadli niezwykle frajersko z rosyjskim Zenitem (2:2 , 2:4). Która to już taka wpadka Mariusza Rumaka w Europejskich Pucharach? Nie sposób tego zliczyć...


Legia czeka tylko i wyłącznie na nowy sezon, w którym znowu będą mogli zweryfikować swoje siły w Europie. Sympatycy polskiego futbolu liczą też na to, że inne zespoły również wywalczą niezwykle cenne punkty do rankingu.




W następnym odcinku wywiad z naszym polskim Sir Alexem Fergusonem





Wersja gry: Football Manager 12 wersja 12.2.2

Baza danych: duża

Zasady: własne

Edit: uaktualnienie bazy danych na dzień 05.09.2012r.



Odnośnik do komentarza
Jedna z kawiarni w centrum Warszawy, czerwcowy słoneczny poranek. W Polsce od wczoraj gorycz, smutek i niedowierzanie. Polska reprezentacja odpadła pechowo w fazie grupowej Mistrzostw Europy, wygrywając jedno spotkanie i remisując pozostałe dwa.




Umówiłem się dziś na spotkanie z trenerem Legii - Krystianem.


Jak skomentujesz postawę Biało-Czerwonych?


Cóż, niestety nie udało się nam wyjść z grupy, jednak widzę w tej drużynie niezwykły potencjał. Wierzę w to, że uda nam się zakwalifikować za dwa lata do Mistrzostw Świata i tam powetujemy sobie teraźniejsze niepowodzenie.

To był w jakimś sensie Twój zespół, prowadziłeś reprezentację przez dwa mecze eliminacyjne. Dlaczego zrezygnowałeś?

Zwyczajny konflikt interesów. Nie mogłem pogodzić pracy z dwoma zespołami jednocześnie. Za namową związku zostałem selekcjonerem, ale w klazuli kontraktu był taki punkt, że jak nie będę w stanie tego pogodzić, to zrezygnuje. I tak zrobiłem, jednak Dominik Nowak, były trener Wisły Kraków odwalił kawał dobrej roboty, wprowadzając zespół na Mistrzostwa. Życzę mu powodzenia w dalszej pracy.


Jak podsumujesz sezon 2027/2028 w wykonaniu Legii?





Mimo tego, że zdobyliśmy 15 tytuł z rzędu nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. W Lidze Mistrzów rozczarowaliśmy. Po raz pierwszy od 2012 roku nie udało nam się zagrać na wiosnę w europejskich pucharach. Potrzeba gruntownych zmian, restrukturyzacji m.in. w klubowych kontraktach. Już teraz mogę powiedzieć, że nie przedłużymy kontraktów z 5 zawodnikami pierwszego zespołu. Dzisiaj oficjalnie żegnam Caballero, Kaleme Menga,Juana Manuela, Zdenka Jiche oraz Jarosława Wiacka, który przechodzi na zasadzie wolnego transferu do Lechii Gdańsk. Dziękuje im z całego serca za grę w moim zespole.




Czego oczekujesz po reszcie polskich zespołów w nadchodzącym sezonie?


Życzę wszystkiego najlepszego Lechowi Poznań. Od dawna liczę na to, że wreszcie uda nam się zobaczyć dwa polskie zespoły w LM. To by pozwoliło przeskoczyć wreszcie pewną barierę, ponieważ od lat nasza piłka stoi praktycznie w miejscu. Oprócz Lecha mam nadzieję na przynajmniej dwa zespoły w fazie grupowej LE.


Możemy spodziewać się jakichś spektakularnych transferów?


Owszem, jeżeli znajdziemy dobrego zawodnika za dobre pieniądze to rozważymy możliwość jego sprowadzenia. Jednak moim priorytetem jest sprowadzanie zawodników 16-sto, 17-sto letnich tak, aby mogli się oszlifować trochę w naszej drużynie U-18, a w późniejszym czasie stopniowe wprowadzanie ich do pierwszego zespołu. Vadana, Leonidas, Isailovic... Mam nadzieje, że wykreujemy więcej takich piłkarzy.


Zaczyna Pan swój 18 sezon w Legii, nie brakuje motywacji? Czy Legia znowu sięgnie po Mistrzostwo Polski?


Wspominałem kiedyś, że jak wygram LM to dopiero będę się zastanawiał nad przyszłością. Co do rozgrywek krajowych... Mam nadzieję na zaciętą walkę do ostatniej kolejki.


Życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego.


Dziękuję.



edit: błąd rzeczowy na samym początku posta, z grupy jednak wychodzą 3 zespoły o.O

Odnośnik do komentarza

Pocztówka z przeszłości #1

 

Dzisiaj pod lupę bierzemy sezon 2012/2013 w wykonaniu Legii Warszawa. Był to drugi sezon pracy trenera Krystiana. Pierwszy sezon nie przyniósł mistrzostwa Polski i zapewne zostałby zwolniony, gdyby nie wygrana w Pucharze Polski. Ale o tym innym razem.

 

To był bardzo dziwny sezon. Obfitował w wiele wpadek, ale Legioniści do samego końca, do ostatniej minuty ostatniej kolejki sezonu byli w grze. Puchar Polski zakończył się na ćwierćfinale. Zespołem lepszym okazał się Śląsk Wrocław wygrywając w dwumeczu 3:1. W Lidze Europejskiej nie udało się niestety wyjść z grupy, lepszymi zespołami okazały się być AEK Ateny oraz Galatasaray. Jedyna nadzieja na osiągnięcie sukcesu była właśnie w rozgrywkach ligowych. Głównym konkurentem było Zagłębie Lubin. W przerwie zimowej trener Krystian wraz z zarządem opracowali niecny plan. Mianowicie podkupili Zagłębiu dwóch najlepszych piłkarzy - Adriana Błąda (1,6 mln euro) oraz Michala Padadopoulosa (1,9 mln euro). Bajońskie sumy jak za takich przeciętniaków... Jak się później okazało, kariery na Łazienkowskiej zbytnio nie zrobili. W dwumeczu z Miedziowymi Legia dostała dwa razy łomot - 3:0 na Łazienkowskiej oraz 2:0 na Dialog Arenie. Miało to gruntowny wpływ na ostateczny układ tabeli. Wszystko zależało od ostatniej kolejki...

 

Przed ostatnim meczem oba zespoły miały po tyle samo punktów. Emocje sięgały zenitu, mecze rozgrywane były o tych samych porach a więc każdy nasłuchiwał wieści. Legia Warszawa podejmowała u siebie Lechię Gdańsk, zaś Zagłębie u siebie mierzyło się z Koroną Kielce. Pełny stadion na Łazienkowskiej oczekiwał mistrzostwa, ale to Zagłębie musiało się potknąć ze względu na gorszy bilans bezpośrednich meczów. Bilans bramek był identyczny, a więc temperatura była niezwykle gorąca. Krystian postanowił zagrać ultraofensywnie, jednak przez cały mecz bił głową w mur obrony Lechii. Końcowe minuty, nadeszła wieść z Lubina, że Zagłębie remisuje 1:1. Presja była ogromna, ale niestety nie udało się Gdańszczanom nic strzelić... mecz zakończył się wynikiem 0:0.

 

Trener Krystian wraz z całym sztabem szkoleniowym i zarządem najedli się wtedy wstydu. Haniebnego wstydu. Piłkarzy schodzących z murawy stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego żegnały niewyobrażalne gwizdy, wymieszane z rozgoryczeniem i łzami. Warszawa była wtedy stolicą nie tylko Państwa, ale również pośmiewiska. Śmiała się cała Polska, a dla szkoleniowca tamten okres to prawdziwe piekło. To cud, że udało mu się uratować posadę - wbrew kibicom, którzy z chęcią spaliliby go na stosie.

 

Gracze z tamtego okresu , transfery , tabela końcowa

Odnośnik do komentarza
To są kurwa jakieś kpiny - rzekł Krystian patrząc na świeżo opublikowany raport najpopularniejszych klubów w Polsce. Od lat, mimo dominacji, Legia nie zdołała wyprzedzić Lecha. - Chuj z tymi rankingami, i tak boisko wszystko weryfikuje co roku, jakiś impotent umysłowy pewnie sie tym zajmuje. No cóż , nie ma się czym przejmować. Ten kontekst na pewno zwiększy tylko motywacje naszego zespołu w tym sezonie.


Oczekiwania zarządu w tym sezonie to zwycięstwo w ekstraklasie i walka o zwycięstwo w Pucharze Polski. W Lidze Mistrzów zaś zadowoli nas baraż.


Baraż? Przecież i tak z automatu co roku wchodzimy do fazy grupowej. Nie rozumiem was, zero ambicji, co roku te same wymagania jeżeli chodzi o europejskie rozgrywki... Powinniście wymagać więcej od zespołu, w końcu nie jesteśmy już takimi żółtodziobami i każdy, kto przyjeżdża na Łazienkowską drży o wynik. No ale ja jednak nie siedzę na ciepłym stołku, wiec co mogę o tym wiedzieć...


Ogłoszono również terminarz rozgrywek ekstraklasy. W meczu inauguracyjnym dojdzie do klasyku - Legia zagra na Bułgarskiej z Lechem. Zaczynamy sezon wielkim spotkaniem, mam nadzieje ze trafimy z formą na 28 lipca. Wcześniej rozegramy jeszcze mecz o superpuchar ze Śląskiem Wrocław . Niby nic nie znaczące trofeum, ponadto co roku gramy na własnym stadionie wiec i o zwycięstwo nie jest trudno.


Dnia 14.07.2028 roku, dzień przed meczem o Superpuchar Polski, miała miejsce tradycyjna inaugurująca sezon konferencja prasowa, na której trener Krystian odpowiadał na rozmaite pytania, a także przedstawił kadrę na nadchodzący sezon.


Jak podsumujesz okres przygotowawczy?


Wszystko odbyło się w należytym porządku, nie odnotowaliśmy co najważniejsze żadnych kontuzji, a więc w pełni sił możemy przystąpić do pierwszego meczu. Jedynie Fernando boryka się z problemami, ale już za kilka dni powinien wznowić treningi


Skład się trochę pozmieniał, widać powiew świeżości. Jest też kilka nowych twarzy w Pańskim zespole. Może pan się wypowiedzieć o nich w dwóch słowach?


Więc tak, do klubu sprowadziliśmy trzech zawodników z wolnego transferu. Są to Brazylijczyk Charuto, który jest doświadczonym 32-letnim napastnikiem. Głównym walorem, który zaważył na tym, że go sprowadziłem są jego atrybuty fizyczne. Pozostałych dwóch to Niemiec Alexandru Dinu oraz Turek Hasan Celik. Alexandru to osiemnastolatek, defensywny pomocnik, który ma za sobą epizod w Bayerze Leverkusen. Nie zagrał tam co prawda ani jednego meczu, ale widzimy w nim wielki potencjał. Z Hasanem podobna sytuacja, także epizod w Bayerze, ale on z kolei zaś występuje na środku pomocy.


A co z graczami, którzy dotychczas grali w zespole U-18?


Oficjalnie potwierdzam, że do pierwszego zespołu przechodzą Dragan Djenić, osiemnastoletni Serb, który zadebiutował w poprzednim sezonie. Może z powodzeniem grać na bokach obrony. Poza nim szansę na grę na pewno będą dostawać znani już Państwu Sebastian Szwagra, Marcin Kowalski, Piotr Gmitrzuk czy Robert Mazurek. Nie zapominajmy o Nitriansky`m i Abreu. Poza tym w obecnym zespole U-18 jest aż siedmiu zawodników, którzy mają ogromny potencjał. Ale o nich jeszcze usłyszycie.



Prezentacja kadry


Bramkarze:

Alexander Perez - Wenezuela - 32-letni zawodnik, wicekapitan, który zacznie już swój 13 sezon w zespole. Doświadczony, solidny, 12 czystych kont w 22 występach w poprzednim sezonie.

Jorg Mayer - Niemcy - 20-letni bramkarz z ogromnym potencjałem, ściągnięty rok temu na zasadzie wolnego transferu. W tamtym sezonie 8 występów z czego w 5 zachował czyste konto. Myślę, że w tym sezonie będzie dostawał więcej szans.

Roman Persona - Polska - siedemnastolatek, uzupełnienie kadry


Boczni obrońcy:

Patryk Dudek - Polska - nasz 32-letni kapitan, wychowanek klubu. W poprzednim sezonie 18 występów, zanotował 3 asysty i był wybierany 3 razy graczem meczu. Jego nominalna pozycja to prawa strona, ale z powodzeniem może zagrać na lewej.

Łukasz Pietrasiak - Polska - 25-letni lewy obrońca, wychowanek klubu. Będzie zmiennikiem.

Dragan Djenić - Serbia - 18 lat. Jak wyżej wspomniałem ma za sobą 1 występ w pierwszej drużynie, ale zaczyna już swój czwarty sezon w Legii. Będzie miał dużo okazji by zaprezentować swoje umiejętności. Może występować na wszystkich pozycjach w obronie.

Peter Pavlik - Słowacja - 19 lat, w klubie będzie zaczynał swój trzeci sezon, w poprzednim zanotował 13 występów i zdążył zadebiutować już w narodowej reprezentacji. Talent, chociaż osobowość ma niesportową...


Stoperzy:

Nick Erdogan - Holandia - 23 lata, sprowadzony sezon temu z Lazio za 3,5 mln euro. Jest wszechstronny, bo od biedy może zagrać na boku obrony, a nawet w pomocy.

Damian - Hiszpania - 34 lata, ma za sobą 4 udane sezony w Legii. Z racji na zaawansowany wiek myślę, że częściej będzie siadał na ławce, ale to nadal wysoki poziom.

Tomas Janek - Czechy - 19 lat, od poprzedniego sezonu nasz etatowy środkowy obrońca. 23 występy ze średnią 7,28 rok temu. Będzie z niego wielki stoper.

Marco Mance - Chorwacja - 18 lat, bez występów w pierwszej drużynie. W tym sezonie dostanie szansę, sprowadzony rok temu z Dinama Zagrzeb za 775 tyś euro


Pomocnicy:

Filipi - Portugalia - 31 lat, doświadczony defensywny pomocnik, 8 występów w drużynie narodowej, 7 lat stażu w Legii

Alexandru Dinu - Niemcy - 18 lat, wspomniany wyżej

Hasan Celik - Turcja - 18 lat, j.w.

Piotr Gmitrzuk - Polska, 20 lat, 6 występów w poprzednim sezonie. Niby ma potencjał, ale raczej będzie grał rzadko. Dyskwalifikuje go słaba wytrzmałość

Bruno Abreu - Portugalia - 20 lat, pomocnik długodystansowiec, który z powodzeniem może zagrać na '10' lub w ataku. Sprowadzony rok temu za 230 tyś euro z Boavisty, 14 występów i 4 gole

Julio Francisco Cerezo - Hiszpania - 26 letni wysunięty rozgrywający, który może również zagrać na ofensywnej pomocy. Dobry strzał z dystansu, w zeszłym sezonie 6 bramek


Ofensywni pomocnicy:

Fernando - Brazylia - 23-letni ofensywny pomocnik, a także napastnik. Sprowadzony rok temu za 7,25 mln euro z Puebla. 9 goli i 5 asyst, zaaklimatyzował się już w polskim klimacie, dlatego liczę na to, że ten sezon będzie w jego wykonaniu o wiele lepszy

Sebastian Szwagra - Polska - 19 letni, zawodnik z potencjałem, będzie dostawał swoje szanse, liczę na to, że się rozwinie


Skrzydłowi:

Manuel - Hiszpania - 31-letni lewy skrzydłowy, w poprzednim sezonie 10 goli i 3 asysty. W klubie od 4 sezonów

Jiri Nitriansky - Czechy - 19-letni , również lewy skrzydłowy, kupiony rok temu za 1,1 mln euro ze Sparty Praga. Perspektywiczny, zobaczymy jak będzie sobie radził.

Alexey Baranov - Rosja - 31-letni prawy skrzydłowy, prawdziwa gwiazda i legenda Warszawskiej Legii . Trzynaście sezonów stażu.


Napastnicy:

Charuto - Brazylia - wspomniany wyżej

Marcin Kowalski - Polska - 18 letni lis pola karnego, w poprzednim sezonie 3 gole. Będzie miał dużo szans na wykazanie się, mam nadzieje że coś z niego będzie



24 zawodników, kadra jeszcze pewnie ulegnie zmianie, w końcu do zamknięcia okna transferowego jeszcze daleko. Średnia wieku zespołu to 22 lata, media prognozują nam 2 miejsce. Sezon czas zacząć :)

Odnośnik do komentarza

@Debrecen

 

Mam jeszcze kilku kocurów w młodej drużynie. Bodajże siedmiu, także jest w czym wybierać ;)

 

 

15.07.2028r. 15:00 Stadion Wojska Polskiego, Warszawa (SUPERPUCHAR POLSKI)

 

Legia Warszawa 4:0 Śląsk Wrocław

Baranov `32 `54

Manuel `81

Erdogan `88

 

Oceny

 

Pierwszy oficjalny mecz tego sezonu i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Spokojna, pewna wygrana. Śląsk nie stworzył dla nas większego zagrożenia. To był dobry prognostyk przed zbliżającą się inauguracją sezonu ligowego.

 

 

 

29.07.2028r.

 

No i się zaczyna. Jedziemy do Poznania na mecz z Lechem. Nie wygraliśmy tam od dwóch spotkań, prognoza pogody zapowiadała aż 35-stopniowy upał, więc można założyć że będzie tam prawdziwe piekło. Atmosfera w drużynie wspaniała, czego chcieć więcej? Ano zwycięstwa na Bułgarskiej.

 

Wyjściowy skład prezentował się następująco: Perez; Dudek, Janek, Erdogan, Pavlik; Filipi, Hasan Celik; Baranov, Nitriansky, Manuel; Kowalski (4-2-3-1)

 

Ekstraklasa (1/30) 29.07.2028r. 15:00 Stadion przy ul. Bułgarskiej

 

Lech Poznań 3:2 Legia Warszawa

Kowalski `45+1, `79

 

Spodziewałem się trudnego meczu no i niestety nie podołaliśmy po raz kolejny z Lechem. Mimo, że przez całe spotkanie przeważaliśmy, to jednak obrona trochę zawiodła i szybko zrobiło się 2:0 dla Poznaniaków. Kontaktowy gol do szatni dawał nadzieję, ale gol na 3:1 w 69 minucie Oostinga przesądził o sprawie. 10 minut później znowu udało się złapać kontakt, znowu młody Marcin Kowalski. Od tego momentu do końca spotkania graliśmy ultraofensywnie, ale niestety nie udało się nic strzelić. Pierwsze koty za płoty...

 

Oceny

 

 

Zaczęły się też coroczne boje polskich zespołów w europejskich pucharach.

-Lech Poznań oczywiście dał dupy w pierwszym meczu u siebie ze Standardem Liege (0:2)

-Lechia Gdańsk remisowo u siebie ze słoweńskim Mariborem (0:0)

-Wisła Kraków uporała się w drugiej rundzie kwalifikacji do LE z ormiańskim Mika Aszterak (2:0 , 5:0 ) . W trzeciej rundzie zaczęli pewnym zwycięstwem z węgierskim Honved (4:0)

-Śląsk Wrocław jako zdobywca Pucharu Polski zaczyna rozgrywki od 4 rundy

Edytowane przez MaKK
Usunięte spacje
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2028

 

Panie Krystianie, jak skomentuje pan ostatni mecz?

 

Niestety nie zaczęliśmy tego sezonu tak, jak wszyscy tego oczekiwali. Bułgarska jest trudnym terenem, poza tym upał dał nam we znaki. Do końca sezonu jest wiele spotkań, także nie dramatyzujmy zbytnio.

 

Ekstraklasa (2/30) Legia Warszawa - Wisła Kraków 7.08.2028r. 18:30 stadion Wojska Polskiego, Warszawa

 

W tym meczu spokojnie mogliśmy się zrehabilitować i pokazać wszystkim na prawdę, na co nas stać. W końcu Łazienkowska i doping ponad 50 tysięcy naszych kibiców. Piłkarze byli niezwykle zmotywowani, aby się odkuć za niepowodzenie w poprzedniej kolejce.

 

Legia Warszawa 8:0 Wisła Kraków

 

-Baranov `3

-Erdogan `21, 45+1

-Fernando `42, `69

-Charuto `58

`Manuel `72

 

Chyba nie spodziewał się Pan aż tak wysokiego zwycięstwa?

 

Dominacja absolutna, Wisła nie zdołała zaistnieć w tym meczu nawet na chwilę. Nie mogę nachwalić się Fernando, który miał udział przy wszystkich bramkach strzelonych przez nasz zespół. Coś zupełnie niewiarygodnego.

 

Wygląda na to, że na Łazienkowskiej w tym sezonie każda drużyna będzie przyjeżdżać i grać taktyką typu 'obrona Częstochowy'. Na wasze szczęście dysponujecie ofensywą, która wyprzedza tę ligę o lata świetlne. Znowu możemy się spodziewać samych pogromów tego typu?

 

Tonujmy emocje, to dopiero druga kolejka. Poza tym Wisła skupiona jest na tym, aby zaistnieć również w Europie. Życzę im wszystkiego najlepszego.

 

Oceny

 

Ekstraklasa (3/30) Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 14.08.2028r. 18:30

 

Drugi mecz pod rząd u siebie. Okazja na to, aby rozkręcić drużynę. Mecz z podtekstami, w Lechii gra dwóch naszych byłych zawodników - Jarosław Wiacek oraz Juan Manuel.

 

Legia Warszawa 2:0 Lechia Gdańsk

 

-Fernando `81

-Marcin Kowalski `85

 

Strasznie długo męczyliście się z tym, aby wbić pierwszego gola. Dopiero kontrowersyjna czerwona kartka dla stopera Juana Manuela sprawiła, że zrobiło się nieco luźniej.

 

Lechia zagrała bardzo zorganizowany futbol w defensywie, a my mogliśmy tylko i wyłącznie przez większą część meczu bić głową w mur. Nie ukrywam tego, że w momencie osłabienia Gdańszczan sytuacja stała się dla nas prostsza, lecz i tak potrzebowaliśmy aż 25 minut na to, aby otworzyć wynik tego spotkania. Fernando potwierdza, że wielkie pieniądze wydane na niego nie zostały wyrzucone w błoto, poza tym młody Kowalski znowu strzela. Mam nadzieję na to, że podtrzyma swoją formę, w klubie potrzeba rdzennych polskich wychowanków. No i macie przede wszystkim odpowiedź na to, że jest zdecydowanie za wcześnie na to, aby gloryfikować naszą formę po jednym meczu. Gratulacje dla trenera Mateusza Machaja za stworzenie dobrej taktyki na ten mecz.

 

Oceny

 

Ekstraklasa (4/30) Arka Gdynia - Legia Warszawa 18.08.2028r. 20:30, stadion GOSiR Gdynia

 

Gramy teraz co tydzień, tak więc sytuacja dla nas niezwykle komfortowa. Drużyna ma bardzo dużo czasu na regeneracje. Nie mogę się doczekać tego, aż będziemy grali co 3 dni. Piłkarze też nie mogą się doczekać, w końcu wtedy będę stosował większą rotację.

 

Arka Gdynia 0:2 Legia Warszawa

 

-Janek `25

-Fernando `84 k.

 

Oceny

 

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe, w zespole coraz większe morale

 

Ekstraklasa (5/30) Legia Warszawa - Korona Kielce, 25.08.2028r. 20:30 stadion Wojska Polskiego, Warszawa

 

Na Łazienkowską przyjeżdża jedenasta drużyna poprzedniego sezonu. Inny wynik jak zwycięstwo w ogóle nie wchodzi w grę.

 

Legia Warszawa 5:0 Korona Kielce

 

-Fernando `10, `35

-Cerezo `15

-Baranov `64

-Kowalski `90

 

Oceny

 

Tabela

 

Do grupy Ligi Mistrzów trafiliśmy razem z Manchesterem United, Schalke oraz Steauą. Liczę na co najmniej 3 miejsce, ale coś czuję że będziemy się bić jak równy z równym o awans z Schalke. W tamtym sezonie również graliśmy z nimi w fazie grupowej (2:2 wyjazd, 1:2 dom). W tym roku liczę na udany rewanż.

 

Co do pozostałych polskich zespołów... Do faz grupowych LE wszedł Śląsk oraz Lech. Wisła odpadła z Hull City (0:1, 0:1). Lechia Gdańsk odpadła z niemieckim Wolfsburgiem (1:2, 1:1). Śląsk trafił do grupy z Romą, Lewskim oraz Szachtarem Donieck. Lech zaś będzie mierzył się z Bayernem, Rosenborgiem Trondheim oraz Olympiakosem Pireus.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2028

 

Po przerwie reprezentacyjnej przyszedł czas na większą częstotliwość rozgrywanych spotkań. Sezon zaczyna się powoli rozkręcać.

 

Ekstraklasa (6/30) 9.09.2028r. Śląsk Wrocław 2:4 Legia Warszawa (Janek `3, Erdogan `6, `50, `54) Oceny

 

Po tym meczu przyszedł czas na inaugurację sezonu w Lidze Mistrzów. Do Warszawy przyjeżdża Steaua. Wg bukmacherów jesteśmy nieznacznym faworytem.

 

Liga Mistrzów (1/6) 12.09.2028r. Legia Warszawa 6:0 Steaua Bukareszt (Fernando `10, `13, `73 k., Baranov `24, Kowalski `41, `87) Oceny

 

Ekstraklasa (7/30) 15.09.2028r. Legia Warszawa 4:0 Jagiellonia Białystok (Kowalski `6, Mance `26, Charuto `41, Nitriansky `43) Oceny

 

Puchar Polski (2 runda) 20.09.2028r. Stomil Olsztyn 0:3 Legia Warszawa (Nitriansky `14, `60, Janek `35) Oceny

 

Ekstraklasa (8/30) 23.09.2028r. Piast Gliwice 2:4 Legia Warszawa (Nitriansky `25, Charuto `50, `58, Cerezo `81) Oceny

 

Liga Mistrzów (2/6) 27.09.2028r. Schalke 2:1 Legia Warszawa (Nitriansky `28) Oceny

 

Ekstraklasa (9/30) 30.09.2028r. Polonia Warszawa 1:0 Legia Warszawa Oceny

 

Przez niemal cały miesiąc szliśmy jak burza, ale ostatnie dwa mecze we wrześniu pozostawiają wiele do życzenia. Z Niemcami zawiodła nieco skuteczność, zaś w meczu z Polonią w zasadzie nie zaistnieliśmy. Polonia czekała na zwycięstwo w derbach prawie 4 lata.

 

Tabela ekstraklasa

Odnośnik do komentarza

Październik 2028

 

Ekstraklasa (10/30) 4.10.2028r. Legia Warszawa 3:0 Cracovia (Charuto `46, Janek `55, Kowalski `76) Oceny

 

Ekstraklasa (11/30) 15.10.2028r. Legia Warszawa 4:0 Pogoń Szczecin (Janek `24, Dinu `36, Pavlik `39, Erdogan `60) Oceny

 

Liga Mistrzów (3/6) 18.10.2028r. Manchester United 2:0 Legia Warszawa Oceny

 

Ekstraklasa (12/30) 21.10.2028r. Widzew Łódź 1:5 Legia Warszawa (Erdogan `2, Nitriansky `5, `23, Kowalski `41, Kowalczyk (sam) `73) Oceny

 

Puchar Polski (3 runda) 24.10.2028r. Legia Warszawa 3:0 Korona Kielce (Charuto `8, `40, Kowalski `81) Oceny

 

Ekstraklasa (13/30) 28.10.2028r. Legia Warszawa 4:1 Ruch Chorzów (Kowalski `2, `22, Valenta (sam) `32, Fernando `35) Oceny

 

Liga Mistrzów (4/6) 31.10.2028r. Legia Warszawa 1:1 Manchester United (Nitriansky `9) Oceny

 

W rozgrywkach krajowych pędzimy jak walec, same przekonywujące zwycięstwa. Miesiąc zakończyliśmy pozytywnym wynikiem w Europie, zremisowaliśmy z Czerwonymi Diabłami. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz nawet wygrać, no ale trudno. Liczymy się w dalszym ciągu w walce o awans.

 

tabela ekstraklasa

Odnośnik do komentarza

Listopad 2028

 

Ekstraklasa (14/30) 4.11.2028r. Flota Świnoujście 0:3 Legia Warszawa (Velychko `30 (sam), Celik `47, Charuto `79) Oceny

 

Ekstraklasa (15/30) 18.11.2028r. Legia Warszawa 2:1 Zagłębie Lubin (Kowalski `24, Erdogan `63) Oceny

 

Liga Mistrzów (5/6) 22.11.2028r. Steaua Bukareszt 0:4 Legia Warszawa (Manuel `24, `60, `69, `89) Oceny

 

Ekstraklasa (16/30) 27.11.2028r. Legia Warszawa 2:0 Lech Poznań (Kowalski `45, Charuto `61) Oceny

 

 

Kolejny bezproblemowy miesiąc na własnym podwórku, w LM Rumuni nie stanowili dla nas żadnego zagrożenia. W dwumeczu wbiliśmy im aż 10 goli. Na wiosnę zagramy w europejskich pucharach, kwestią tego czy w LE czy w LM jest ostatni mecz z Schalke na własnym stadionie. W tabeli tracimy do nich 1 pkt, tak więc potrzebujemy zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...