Skocz do zawartości

Szwajcarska neutralność


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymuszonym opuszczeniu Le Mont miałem kilka ofert pracy. Nie mogłem narzekać na brak zainteresowania swoją osobą. Servette FC przedstawiło najbardziej intratną propozycje, jeśli chodzi o finanse, ale nie chciałem mierzyć się z byłym klubem. Postanowiłem, że poszukam szczęścia zza granicą. Francja? Tam też miałem ciekawą ofertę od grającego na 3 szczeblu rozgrywek CS Sedan. III liga mnie nie interesowała, w ogóle nie pojechałem na spotkanie. Nie to , że zrobiłem „żabojadom” na złość, nie. W tym czasie byłem w Łodzi, gdzie podpisywałem umowę z Widzewem. Tak, Widzewem Łódź. Klubem, który kiedyś był postrachem polskiej sceny futbolowej, a teraz przez nieudolność niektórych ludzi, popadł w szarzyznę.

W klubie zastałem zawodników w dość kiepskich nastrojach i już pierwszego dnia było widać, że nie ma tu atmosfery. Szatnia milczała, nie było czuć ducha drużyny. Ciężkie zadanie przede mną.

 

Widzew Łódź, sezon 2014/2015, analiza, część I.

W kadrze jaka zastałem pierw przyjrzałem się bramkarzom. W I zespole było ich dwóch. Pierwszy to ten lepszy i mający o wiele więcej doświadczenia, Dino Hamzic (27l. BiH). Zdecydowany numer jeden, a jego zmiennik Maciej Krakowiak (22l., POL) ma dobrego mentora.

 

Na pozycję lewego obrońcy miałem trzech graczy z czego dwóch prezentowało dość solidny i zbliżony poziom. Damian Ceglarz (23l., POL) sprawiał wrażenie szarej myszki, ale miał dobre warunki fizyczne i na tym opierał swoją grę. Technicznie bez rewelacji i tym atrybutem różnił się od Damiana Marcin Kozłowski (21l., POL). Lepszy technik, ale gorszy atleta. Plusem Kozłowskiego była możliwość gry na prawym i lewym skrzydle defensywy.

 

W obwodzie na pozycje miałem jeszcze Michała Sołtysika (24l., POL) i Sebastiana Tylaka (16l., POL). Ci dwaj zawodnicy bardziej mi pasują na środek obrony niż na skrzydła. Sołtysik dośrodkowania ma żałosne, a o technice nie będę nawet wspominać. Fizycznie również słaby. Słaba szybkość, równowaga. Nadrabia determinacją, walecznością i typowymi atrybutami dla stopera (gra głową, krycie i odbiór).

 

16 letni Sebastian to wychowanek Widzewa i mimo młodego wieku prezentuje się naprawdę wybornie. Niby potrafi grac na lewej flance, ale jak osobiście tam go nie widzę. Patrząc na typowo obronne atrybuty to musi zdecydowanie poprawić krycie. Cechuje go dobry wyskok, siła i podobnie jak u Tylaka walka. Lubię takich zawodników.

 

Na prawej stronie obrony mogłem skorzystać z wcześniej wspomnianego Kozłowskiego, ale również z Jakuba Czaplińskiego (19l., POL). Kuba może grać zarówno z tyłu, ale też jako skrzydłowy. Kozłowski ma dość wyraźną przewagę w atrybutach defensywnych nad Czaplińskim i to Marcin powinien grać w pierwszym składzie.

 

Przejdźmy do analizy stoperów. W zespole jest dwóch solidnych środkowych, którzy powinni stanowić o sile tej formacji, jak nie o sile całego klubu. Volodymyr Pidvirnyi (25l., UKR) w swojej ojczyźnie kariery nie zrobił ( jeden sezon w I lidze, Karpaty Lwów), ale na zaplecze Ekstraklasy prezentuje się naprawdę dobrze. Pracowity, zwinny z dobrym przyspieszeniem. Można, by się przyczepić o siłę Ukraińca i do wyskoku. Tak, górne piłki to jego największa bolączka. Mam nadzieję, że ta wadę przyćmi swoją znakomitą grą.

 

Partnerem Pidvirnya będzie Rafał Augustyniak (21l., POL). Przeciwieństwo Ukraińca, jeśli chodzi o grę w powietrzu. Ciężko go przepchnąć, jednak martwi mnie jego sposobność do gubienia krycia. Liczę na Rafała, że będzie takim Atlasem tego klubu.

 

Na upartego w tej pozycji odnalazł, by się także Krystian Nowak (21l., POL). Krystian nie będzie zbyt często grać w defensywie, bo ja go widzę bardziej w pomocy, jako rygiel defensywy. Niezłe podanie, potrafi przewidzieć sytuację na boisku i nie odpuszcza tak łatwo. Jeden z lepszych zawodników w obecnym Widzewie.

 

W rezerwach należy zwrócić uwagę na Damiana Zawitkowskiego (16l., POL). To kolejny wychowanek, który obdarzony jest nietuzinkowym talentem. Kolejny walczak. Dostanie pewnie kilkanaście minut przez cały sezon. Na jego etapie rozwoju nie należy wrzucać go na głęboką wodę.

 

Nie wiem, kto stoi na sprowadzeniem Cristiana Tomasa (21l., ESP), ale powinien dostać okulary. Ten chłopak to niby wychowanek Sevilli, czyli uznanego klubu w Hiszpanii. Niby to też obrońca, wszystko niby. Wystawiony na listę, czekamy na głupca… wróć… na kupca.

Odnośnik do komentarza

Widzew Łódź, sezon 2014/2015, analiza, część II.

 

Przejdźmy teraz do centralnej części linii pomocy. Nie zdecydowałem jeszcze jakim ustawieniem będziemy grali. System 4-3-3 w Le Mont spisywał się całkiem przyzwoicie, lecz w Widzewie mam kilku skrzydłowych i może skorzystam z ich usług. Czas pokaże. Na środku pomocy mogą grać wspomniani wcześniej Augustyniak oraz Nowak. Jednym z lepszych zawodników na defensywnego pomocnika jest Piotr Mroziński (22l., POL). Piotrek podchodzi do swojego zawodu bardzo profesjonalnie i plusuje u mnie swoim twardym charakterem. Mankamentem u niego jest boiskowa inteligencja i nie można od niego wymagać jakiegoś nadzwyczaj kreatywnego podania.
Arkadiusz Kasperkiewicz (20l., POL) będzie chyba przyspawany do ławki rezerwowych, bo ja go w 1 składzie nie widzę. Cóż z tego, że jest pracowity, jak nie ma w jego grze takiej zadziornośći.

Ciekawym zawodnikiem jest Maksymilian Rozwadowicz (21l., POL). Chłopak z dobrym podaniem oraz przeglądem sytuacji może rozwinąć się na całkiem solidnego grajka. Podobnie jest z Mariuszem Rybickim (22l., POL), tyle że on bardziej pasuje mi na skrzydło.

Veljko Batrovic (21l., MNE) kilka lat temu był na testach w samym Arsenalu Londyn i był uznawany za naprawdę utalentowanego zawodnika. Dobra motoryka, przegląd sytuacji i ten 21 letni pomocniko-napastnik technicznie też ma coś do zaprezentowania. Trzeba będzie dobrze go ustawić na boisku, aby jego zalety się nie zmarnowały. Liderem środka pola wydaje się być Bartłomiej Kasprzak (22l., POL). Najbardziej wszechstronny gracz w centrum. Gdyby jeszcze popracował na poprawieniem swojej fizyczności to był, by idealny. Mimo tej wady sadzę, że to będzie kluczowy gracz Widzewa w tym sezonie.

Takim przeciwieństwem Bartka jest Mateusz Broź (27l., POL). Fizycznie świetny, ale reszta fatalna. Jeśli znajdzie się chętny to płakać nie będę, a jak nie to Mateusz powinien przyzwyczaić się do roli „zapchaj dziury”.
W rezerwie mam kilku utalentowanych nastolatków: Michał Surma (15l., POL), Michał Leszczyński (16l., POL), Marek Pietrzak (16l., POL).
Z wymienionych wcześniej zawodników na skrzydłach mogą grać: Czapliński, Broź, Kasprzak oraz Rybicki. Na bokach pomocy najbardziej wartościowym graczem jest Boris Dosljak (26l., MNE). Były gracz Zety dobrze czuje się na skrzydle, ale ja bardziej widzę go w roli napastnika. Z solidnym wykończeniem oraz chłodna głową powinien strzelić kilka goli. Po bliższym przeanalizowaniu skrzydłowych doszedłem do wniosku, że nie ma nawet co próbować gry bokami. Mateusz Lawniczak (21l., POL), Konrad Wrzesiński (21l., POL), David Kwiek (27l., POL) reprezentują sobą zbliżony, niski poziom umiejętności.

Przejdźmy teraz to formacji odpowiedzialnej na strzelanie goli i sianiu postrachu wśród przeciwników. Liczbowo atak prezentuje się solidnie. Dosljak, Rybicki oraz Batrovic mogę grać na tej pozycji jednak tylko zawodnik rodem z Czarnogóry wygląda mi na prawdziwego napastnika. Liczby nie przekładają się na wartość. Bartosz Narożnik (21l., POL), Damian Warchoł (18l., POL) czy Patryk Golański (16l., POL) nie mają doświadczenia w bojach nawet pierwszoligowych. Kluczowym zawodnikiem w ataku jest gracz, który liznął trochę gry w Ekstraklasie. Mowa o Adamie Dudzie (24l., POL). Dobre wykończenie akcji i umiejętność gry w powietrzu sugerują, że Adam powinien być skutecznym strzelcem.

Co do kwestii finansowych, to na transfery mam do rozdysponowania 34 tys. €! Wolnych pieniędzy a pensje zostaje jedynie 598 . Część kasy z budżetu na transfery przejdzie na pensje, bo będę szukać wzmocnień na wolnym transferze (Ew. wypożyczenia).

Odnośnik do komentarza

24.06.2015.
Pierwszy sparing rozegraliśmy z naszym zespołem u18. Po ciekawym i obfitującym w gole meczu wygraliśmy, ledwo 4:3. Graliśmy w ustawieniu ze skrzydłowymi, tak na sprawdzenie.

Mecz towarzyski,
Widzew Łódź Widzew Łódź u18 4:3
(V. Batrovic `30 `31, P. Mroziński `54, D. Warchoł `86 P. Pietrzak `3 `45, M. Woźniczak `15)

27.06.2015.
Krystian Nowak naciągnięte ścięgno podkolanowe, 3-4 tygodnie przerwy.

1-3. Taki był końcowy wynik drugiego ze sparingów. Przeciwnikiem Zawisza Bydgoszcz. Posiadanie piłki na nasza korzyść, ale nic sensownego z tego nie wynikało. Rywal był po prostu lepszy.

Mecz towarzyski:
Widzew Łódź Zawisza Bydgoszcz 1:3
(P. Golański `47 P. Strąk `13, M. Kona `78, S. Ziajka `82)

Po meczu z Zawiszą, w klubie zameldował się pierwszy nowy zawodnik. Patryk Misik (20l., CAN 1/0 u20, DMC/MC/AMC). Ostatnio próbował podbić Wrocławski Śląsk, ale grał tylko w III ligowych rezerwach.

Tego samego dnia, późnym wieczorem parafkę na 2 letnim kontrakcie złożył Artur Siemaszko (18l., POL, ST). Artur to taki młodszy Adam Duda. Gra w powietrzu nie stanowi dla niego problemu. Wychowanek Stomilu Olsztyn, przybył do nas z wolnego transferu.

Z klubu odszedł, za to Konrad Wrzesiński (21l., POL, MR/AMR). Zdecydowałem się grać bez skrzydeł, więc dla Konrada nie było miejsca w zespole. Odszedł za 4,4 tys. do Stomilu Olsztyn.

28.06.2015.
W godzinach przed południowych w klubie pojawił się Eugene Shevchenko (19l., UKR, ST). Próbował sił w Wiśle Kraków, ale bez skutecznie. To wzmocnienie było chyba dla nas ostatnim jakim udało mi się dokonać. Teraz w grę wchodzą jedynie wypożyczenia.

4.07.2015.
3 sparing to rywal z górnej półki. Gościliśmy Steauę Bukareszt. Można było się spodziewać, że to rywal będzie dyktować warunki gry, ale końcowy wynik to kompletne zaskoczenie. Po morderczym boju pokonaliśmy wyżej notowanego rywala. Świetny debiut w zespole zaliczył Misik, autor gola i asysty.

Mecz towarzyski:
Widzew Łódź Steaua Bukareszt 3:2
(P. Misik 26, A. Duda ’47, D. Ceglarz ’88 A. Prepelita ‘4 ’22)

Odnośnik do komentarza

7.07.2015.
Zaskoczyliśmy wszystkich wypożyczeniem Moi (21l., DL/DML, ESP) z Sevilli. Na 1 ligę to naprawdę solidne wzmocnienie.
Chwilę po Hiszpanie w klubie pojawił się Oded Gavish (26l., DC, IZR). Kolejny gracz, który w poprzednim sezonie próbował zawojować Ekstraklasę, ale ta sztuka mu się nie udała. W Śląsku rozegrał 8 spotkań i został zesłany do III ligowych rezerw. Nie oszukujmy się, Gavish traktuje Widzew jakoś odskocznie do większego klubu.

9.07.2015.
3 tys. zapłaciła nam Stal Stalowa Wola za Mateusza Brozia (27l., MC/AMC/L, POL). Oj, jak się cieszę.

11.07.2015.
Do Łodzi na mecz sparingowy zawitał zespół z 2 ligi Czeskiej Trinec. Bez najmniejszych problemów pokonaliśmy gości. Wielkie pochwały dla Kasprzaka, który harował jak wół w środku pola. Duda zaczyna się oficjalnie burzyć, że nie jest zadowolony z tego, że gra w Widzewie. Problematyczny typ.

Mecz towarzyski:
Widzew Łódź Trinec 4:1
(J. Bilek ’21 /s/, D. Warchoł ’67, V. Batrovic ’73, O. Gavish ’89 /k/ - M. Tanner ’76)

15.07.2015.
Kolejny drugoligowiec z Czech stał się naszym łupem. Po gorszym dla oka spotkaniu, wygraliśmy z Zlinem również 4:1. Duda zawodnikiem meczu. To spotkanie było chyba dla Adama ostatnim występem w koszulce Widzewa. 500 tys. to kwota jaka Korona Kielce chcę nam przelać za Dudę. 0,5 mln za tego zawodnika? Proszę bardzo.

Mecz towarzyski:
Widzew Łódź Zlin 4:1
(A. Duda ’29, B. Dosljak ’42, J. Mebelka ’58 /s/ , E. Shevchenko ’61 P. Pastornicky ’63 /k/)

Odnośnik do komentarza

16.07.2015.
3 tys. zarobiliśmy na sprzedaży Davida Kwieka (27l., POL, ML/AML). Powędrował do Stomilu Olsztyn.
O wiele więcej skasowaliśmy na transferze niezadowolonego Adama Dudy (24l., POL, ST). 500 tys. wyłożyła Korona Kielce. Teraz trzeba poszukać prawilnego zastępstwa.

18.07.2015.
W przed ostatnim meczu sparingowym, zmierzyliśmy się z naszym klubem filialnym Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Skutecznością błysnął 16 letni Golański. Wynik pewny, gra pewna, ale rywal słaby, wiec nie ma co się zbytnio podniecać. Minusem jest kontuzja Misika na 12 dni.

Mecz towarzyski:
Drweca Nowa Miasto Lubawskie Widzew Łódź 0:4
(P. Golański ‘2 ’42, E. Shevchenko ’57, O. Gavish ’68)

19.07.2015.
Szaleństwo na rynku transferowym trwa dalej. Po sprzedaży Dudy za ładną sumke, poszukiwałem napastnika. Kontakty ze Szwajcarii przydały się, bo do klubu dołączył wychowanek Grasshoppers Karim Rossi (21l., ST, MAR 3/0 u20). Ostatnio próbował sił w Hull City i Stoke.

25.07.2015.
Na sam koniec zmierzyliśmy się z Rubinem Kazań. Widać, że nasza forma jest naprawdę dobra. Mimo porażki (1:2) pokazaliśmy się kibicom z bardzo dobrej strony. Walka, walka i jeszcze raz walka. Debiut Rossiego mało udany. Karim był mało aktywny, zagubiony widać, że dawno nie grał.

Mecz towarzyski:
Widzew Łódź Rubin Kazań 1:2
(M. Rybicki ’64 M. Devic ’35 /k/, ‘90+1)

Odnośnik do komentarza

Kretyni! Mogli mieć zespół w E-klasie, a dostaną jakieś barachło jako trenera :D Szkoda, bo byłem ciekaw też jak wygląda gra w Szwajcarii, sam nigdy tam nie zawędrowałem. I przyznam, że przy ogromie rozegranych godzin w FMie wylot przez zmianę zarządu zdarzał mi się tak rzadko, że aż zapomniałem iż to możliwe :D

Powodzenia z przywracaniem wielkiej chwał Widzewowi!

Odnośnik do komentarza

@azakarsan - dzięki za słowa wsparcia :P

 

Sierpień 2015:

PS. W I lidze nie może grać więcej niż jeden zawodnik spoza UE :D To niezłe jaja, zupełnie to przegapiłem. W 1 zespole mam 4 zawodników spoza UE w tym bramkarza :D Ciekawie.

8.08.2015.
Volodymyr Pidvirnyi (25l., UKR, DC) odszedł do Zorii Ługańsk za 5 tys. . Nie miał szans na grę, bo przez moje gapiostwo nie zorientowałem się, że w podstawowej „11” może grać tylko 1 gracz spoza UE. Na bramce mamy Hamzicia.

Kontuzje:
E. Shevchenko pęknięta kość przedramienia, 4 tygodnie, 11.08.
V. Batrovic skręcony staw kolanowy, 2-3 tygodnie, 11.08.
B. Kasprzak uraz biodra, 3-4 miesiące, 26.08.

I liga:

2.08.2015. [1/34] Widzew Łódź Stomil Olsztyn 2:0
1:0 B. Kasprzak ‘43
2:0 P. Golański ‘90

CzK M. Kozłowski ‘87

8.08.2015. [2/34] Bytovia Bytów Widzew Łódź 4:5
0:1 P. Golański ‘20
0:2 M. Rybicki ‘30
1:2 F. Kozłowski ‘38
2:2 A. Napierała ‘45+2
3:2 F. Kozlowski‘50
3:3 P. Golański ‘58
3:4 B. Kasprzak ‘60
4:4 R. Grzelak ‘83
4:5 D. Warchol ‘88

15.08.2015. [3/34] Widzew Łódź GKS Tychy 3:0
1:0 B. Dosljak ‘24
2:0 K. Rossi ‘41
3:0 B. Dosljak ‘79

22.08.2015. [4/34] Arka Gdynia Widzew Łódź 2:4
0:1 B. Dosljak ‘3
0:2 B. Dosljak ‘13
1:2 Ł. Nowak ‘18
1:3 K. Rossi ‘22
2:3 Ł. Nowak ‘50
2:4 B. Dosljak ’52 /k/

26.08.2015. [5/34] Piast Gliwice Widzew Łódź 1:2
1:0 B. Szeliga ‘10
1:1 B. Dosljak ‘43
1:2 K. Rossi ‘75

30.08.2015. [6/34] Widzew Łódź Wisła Płock 5:2
1:0 B. Dosljak ‘16
1:1 P. Wlazło ‘19
2:1 K. Rossi ‘28
2:2 P. Hosek ‘31
3:2 K. Nowak ‘55
4:2 K. Rossi ‘73
5:2 J. Czapliński ‘83


Puchar Polski:

11.08.2015. 3 runda, Grunwald Ruda Śląska Widzew Łódź 2:2 D. 0:1
1:0 M. Domjan ‘19
1:1 D. Warchoł ‘22
2:1 M. Domjan ’71 /k /
2:2 E, . Shevchenko ‘86
2:3 B. Dosljak ‘118

CzK – J. Czapliński ‘75

Bilans: 7 [7-0-0] 24:11

| Poz| Inf   | Zespół                | M     | Wyg   | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1. |       | Widzew Łódź           | 6     | 6     | 0     | 0     | 21    | 9     | 12    | 18    |
| 2. |       | Olimpia Grudziądz     | 6     | 4     | 1     | 1     | 9     | 6     | 3     | 13    |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 3. |       | Miedź Legnica         | 6     | 4     | 1     | 1     | 15    | 7     | 8     | 13    |
| 4. |       | Dolcan Ząbki          | 6     | 4     | 1     | 1     | 6     | 3     | 3     | 13    |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
(...)
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 14.|       | Arka Gdynia           | 6     | 1     | 2     | 3     | 7     | 12    | -5    | 5     |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 15.|       | Kotwica Kołobrzeg     | 6     | 1     | 2     | 3     | 10    | 14    | -4    | 5     |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 16.|       | Sandecja Nowy Sącz    | 6     | 1     | 1     | 4     | 5     | 8     | -3    | 4     |
| 17.|       | Bytovia Bytów         | 6     | 1     | 1     | 4     | 8     | 12    | -4    | 4     |
| 18.|       | Stal Stalowa Wola     | 6     | 0     | 2     | 4     | 4     | 11    | -7    | 2     |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------|

Takiego początku w Łodzi się nie spodziewałem. Wszystkie mecze wygrane, świetna forma w napadzie, ale jak widać po niektórych spotkaniach z obrona troszkę gorzej. Kibice Widzewa nie przyzwyczajeni to takiego seryjnego wygrywania i taka gra trochę ich zaskakuje. Mecz w pucharze Polski kosztował nas niesamowitą ilość energii. Wystawiłem lekko rezerwowy skład, bo liczyłem na łatwe zwycięstwo z III ligowcem. Przeliczyłem się. Świetna forma nowych nabytków: Rossi, Gavish i Moi świetnie wkomponowali się w warunku panujące w I lidze.

Przeoczyłem limit zawodników spoza UE i zmuszony byłem grać na bramce Krakowiakiem, a w ataku wpuścić Dosljaka. Maciek nie zawiódł mnie, a Boris w 5 spotkaniach ustrzelił już 8 goli. Hamzic jest bliski wypożyczenia do Olimpii Grudziądz. 3 graczy spoza UE jakoś jeszcze się podzielą grą w wyjściowej „11”. Początek miesiąca miał 16 letni Golański. Strzelał jak na zawołanie i to z sytuacji, w których nie pomyślał bym, że można strzelić bramkę. Potem już nie było kolorowo. Olbrzymi spadek formy i Patryk był często niewidoczny na placu gry.

Smuci tez postawa Mrozińskiego. 2 pierwsze spotkania miał bardzo dobre, ale podobnie jak u Golańskiego mocny zjazd w dół. Największy plus? Kuba Czapliński. Gdy Kozłowski wyleciał z boiska w meczu ze Stomilem jego miejsce na prawej obronie przejął właśnie 19 letni Kuba. Waleczny w obronie, nieustępliwy, a do tego robiący niezły zamęt w ataku.

Transfery(świat):
E. Salvio (Benfica = = > PSG) 22 mln
V. Corulka (Lokomotyw Moskwa = = > AS Monaco) 12 mln
Antunes (Malaga = = > Benfica) 6 mln

Transfery (Polska):
F. Jagiełło (Zagłębie L. = = > AS Monaco 775 tys.
M. Chrien (Viktoria Pilzno = = > Wisła Kraków) 675 tys.
J. Buric (Lech Poznań = = > Wisła Kraków) 500 tys.

Ranking FIFA:
1. Niemcy 1508 pkt(…) 48. Polska 633 pkt


Francja:
Lique 1: PSG 5 (4-1-0) 13 pkt (+3)
Ligue 2: SM Caen 5 (4-1-0) 13 pkt (+1)

Polska:
Ekstraklasa: Ruch Chorzów 7 (7-0-0) 21 pkt (+2)

Szwajcaria:
Super League: Sion 4 (4-0-0) 12 pkt (+3)
Challenge League: Old Boys 3 (3-0-0) 9 (+4)

 

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2015:

Transfery:

1.09.2015. Sebastian Bonecki (20l., MC, POL) < = = wypożyczenie do końca sezonu z Zagłębia Lubin.
Boniecki został wypożyczony w trybie ekspresowym po tym jak poważnej kontuzji doznał Kasprzak. Nie wiem czy jest w stanie zastąpić Bartka w 100%, ale to była najlepsza opcja wypożyczenia środkowego pomocnika.

1.09.2015. Dino Hamzic (27l., GK, BiH 2/0 u21) = = > wypożyczenie do końca sezonu, Olimia Grudziądz.
Szkoda mi było oddawać Dino do Grudziądza, ale musiałem. Wolę mieć Dosljaka w ataku i Krakowiaka na bramce. Mamy, wtedy większą siłę ofensywną.

Kontuzje:
P. Golański - uraz klatki piersiowej, 2-3 tygodnie, 19.09
K. Rossi naciągnięte ścięgno podkolanowe, 3-4 tygodnie, 19.09


I liga:

2.09.2015. [7/34] Miedź Legnica Widzew Łódź 2:2
0:1 K. Rossi ‘64
1:1 K. Kontrakiewicz ‘85
1:2 K. Rossi ‘90+3
2:2 K. Danielewicz ‘90+4

5.09.2015. [8/34] Stal Stalowa Wola Widzew Łódź 2:2
0:1 R. Augustyniak ‘4
1:1 Ł. Nowosielski ’11 /k/
2:1 W. Dziadzio ‘42
2:2 B. Dosljak ‘57

12.09.2015. [9/34] Widzew Łódź Kotwica Kołobrzeg 4:1
1:0 K. Nowak ‘7
1:1 T. Pełka ‘9
2:1 P. Misik ‘22
3:1 P. Golański ‘62
4:1 E. Shevchenko ‘66

19.09.2015. [10/34] Widzew Łódź Chrobry Głogów 4:1
0:1 P. Smółka ‘6
1:1 P. Smółka `12 /s/
2:1 M. Rybicki `16
3:1 M. Rybicki `32
4:1 M. Rybicki `87

26.09.2015. [11/34] Dolcan Ząbki Widzew Łódź 2:1
1:0 J. Mrozik `1
1:1 E. Shevchenko `28
2:1 J. Mrozik `90

Puchar Polski:

23.09.2015. 4 runda, Lech II Poznań Widzew Łódź 2:4
0:1 E. Shevchenko `16
1:1 T. Kaczmarek `20
1:2 P. Misik `21
1:3 K. Nowak `30
1:4 M. Rybicki `32
2:4 K. Bzdziel `77

Bilans: 6 [3-2-1] 17:10

Kolejny udany miesiąc w Łodzi. Kibice już powoli zaczynają wierzyć w to , że Widzew nie będzie wreszcie chłopcem do bicia i atmosfera na trybunach jest fantastyczna. Wrzesień zaczęliśmy od dwóch remisów i podział punktów z Miedzią mogę uznać za wynik dobry to już remis ze Stalą był nie do przyjęcia. Miedź podobnie jak i My od samego początku sezonu ma aspiracje do powalczenia o awans zaś Stal okupuje ciągle pozycje w strefie spadkowej. Dwa remisy nie popsuły mojego nastroju, a morale zespoły nadal były wysokie. Mecz z Kotwica i Chrobrym pokazały nasza siłę w ofensywie. Obu zespołom strzeliliśmy po 4 gole i w tych spotkaniach byliśmy strona absolutnie dominująca. Zakończenie ciepłego września nie było już tak udane, jak i cały miesiąc. Dolcan postawił ciężkie warunki, a wypożyczony Mrozik dwukrotnie głową pokonał Krakowiaka. Ten mecz długo zapadnie Augustyniakowi w pamięci. Napastnik Dolcanu z łatwością wygrywał pojedynki powietrzne z Rafałem.

W pucharze Polski trafiliśmy na rezerwy Poznańskiego Lecha. Przewidywania mediów co do wyniku świadczyły o tym, że to zespół z Wielkopolski jest lekkim faworytem. Takie stwierdzenie zmotywowało chłopaków do pięknej gry. Młodzi gracze z Poznania próbowali trzymać gardę i dwukrotnie wyprowadzili skuteczne ciosy, ale nasz upór i determinacja w osiągnięciu korzystnego rezultatu były silniejsze.

Bez Rossiego w ataku i Kasprzaka gramy nadzwyczaj mądrze i skutecznie. Bartka z powodzeniem zastępuje Nowak, który haruje jak wół w drugiej linii. Misik powoli wraca do sprawności fizycznej i nie męczy się już tak, że co drugi mecz musi siadać na ławce. Rybicki szaleje w ataku, Kozłowski wygrywa na razie rywalizuje z Czaplińskim, a wypożyczony Boniecki powoli wpasowuje się w styl zespołu. Kolejny miesiąc rozczarowuje Mroziński. Miał być kluczowym graczem w pomocy, takim walczakiem całym serduchem, lecz jest jedna wielka kupa.

Transfery(świat):
K. Manolas (Roma = = > Chelsea) 21 mln
A. Sandro (FC Porto = = > Man City) 16,5 mln
A. Ayew (Marseille = = > Man Utd) 11 mln

Transfery (Polska):
M. Pazdan (Jagiellonia = = > Atromitos) 925 tys.
A. Sloboda (Podbeskidzie = = > Żylina) 39,5 tys.
M. Piter-Bucko (Olimpia Grudziądz = = > Trnawa) 30,5 tys.

Ranking FIFA:
[+1] 1. Holandia 1519 pkt(…) [+8]40. Polska 695 pkt


Francja:
Lique 1: PSG 9 (7-2-0) 23 pkt (+3)
Ligue 2: SM Caen 9 (7-1-1) 22 pkt (+1)

Polska:
Ekstraklasa: Ruch Chorzów 10 (8-2-0) 26 pkt (-)

Szwajcaria:
Super League: Sion 7 (5-2-0) 17 pkt (+4)
Challenge League: Chiasso 7 (4-2-1) 14 (-)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...