Skocz do zawartości

Nogami do Sławy


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2014, 14.3.1

Baza Danych: Średnia

Ligi: Anglia, Czechy, Francja, Niemcy, Polska, Węgry, Włochy, Hiszpania, Turcja, Argentyna

Pliki dodatkowe: FM 2014 Revolution Final Update CA/PA FIX

Zasady: własne hardcorowe

 

Nie mogłem dłużej wytrzymać czytając opisywane przez Was kariery nie mogąc samemu niczego skrobnąć. Przez ten czas nie próżnowałem i uczyłem się gry w FM14. Prowadziłem do 2025 roku Stal Rzeszów, z którą to zdominowałem Polską ligę. Gorzej wiodło mi się w Europie, gdzie moim największym sukcesem było wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Gra zaczęła mnie nudzić, więc podjąłem trudną decyzję o zawieszeniu kariery i rozpoczęciu nowej już na łamach forum. Mam nadzieję, że ta kariera dorówna poprzedniczce i przez ponad dwa lata będzie wisiała w forumowych karierach.

 

Przed startem kariery zawsze stawiam sobie jakieś cele i zasady. Obejmując klub nie będę mógł z niego odejść do czasu aż zdominuję krajową ligę, wprowadzę zespół do Ligi Mistrzów i ustabilizuję klubowe finanse. Moim dalekosiężnym celem jest objęcie jakiegoś wielkiego klubu: Realu, Barcelony, Chelsea, czy Bayernu. Miło by było wreszcie osiągnąć jakiś sukces z reprezentacją, którą nigdy nie potrafiłem grać.

 

Zaczynamy.

Odnośnik do komentarza

Maniek_ZKS został nowym szkoleniowcem drugoligowej węgierskiej drużyny Kozármisleny SE. W poniedziałek były opiekun m.in.Górnika Wałbrzych poprowadzi pierwsze zajęcia z nowym zespołem. Jego asystentem będzie József Mucha.

 

Decyzja o zatrudnieniu nowego trenera może być lekkim zaskoczeniem, tym bardziej, że do startu sezonu pozostały tylko trzy tygodnie. Gdy przed kilkoma dniami z drużyną rozstał się Eduardo Almeida, jego obowiązki przejął asystent Mucha, który w przeciągu 48 godzin przegrał sromotnie dwa sparingi. Działacze Kozármisleny uznali jednak, że w sztabie szkoleniowym przydałby się wprawiony w pracy, w II lidze trener.

 

- Doszliśmy do wniosku, że dla drużyny lepiej będzie, jeśli pierwszym trenerem będzie osoba, która jest bardziej doświadczona, jeśli chodzi pracę w klubach drugoligowych. - argumentuje nam prezes Atilla Feleki.

- Otrzymałem telefonicznie propozycję objęcia zespołu, dziś spotkaliśmy się z zarządem i ustaliliśmy szczegóły. Kozármisleny jest klubem, który będzie się rozwijał, ma większy potencjał niż większość polskich drugoligowców, a do tego świetnego prezesa - powiedział nam Maniek.

 

Dla polskich kibiców nie jest to anonimowa postać. Jako piłkarz karierę związał przede wszystkim z Stalą Rzeszów, w której na środku pomocy grał przez kilka sezonów w II lidze. Trenerską przygodą rozpoczął natomiast w Zagłębiu Sosnowiec trenując od 2004 roku trampkarzy, a następnie juniorów tego klubu. W 2005 roku zakotwiczył w pierwszej drużynie Szombrów Bytom szybko wyprowadzając ten klub z B-Klasy aż do IV ligi, a następnie asystował dwa sezony trenerowi Ryszardowi Kuźmie, w Stali Rzeszów, która grała wtedy w I lidze. Po rzeszowskiej przygodzie trafił do SMS'u Łodz, gdzie w II lidze zostawił zespół na 2 miejscu przekazując pałeczkę Tomaszowi Hajto, który zakończył sezon awansem. W 2012 roku Maniek nie prowadził żadnej drużyny, a przed sezonem 2012/13 pojawił się na trenerskiej karuzeli zostając trenerem I-ligowego Górnika Wałbrzych, z którego zwolniony został po kilkunastu... dniach. Trenerskie papiery "podrasował" stażem w Wiśle Kraków i międzynarodowym pobytem w Debreczynie u trenera Dana Petrescu.

 

- Spróbował już II-ligowego chleba, zna węgierskie środowisko piłkarskie, a poza tym jest młodym i ambitnym szkoleniowcem - mówi prezes Feleki. - Wierzę, że z nim nasza drużyna jest w stanie utrzymać się w II lidze choć zadanie nie będzie łatwe.

 

Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza

MaKK: Na niższe ligi przyjdzie czas, mam nadzieję, że to będzie długa kariera.

Ralf: Wszystko w odcinku poniżej.

PiotruH: Szukałem właśnie takiej ligi, w której jeszcze nie grałem, wybór padł na Węgry, ale byłem bardzo blisko Turcji.

Esteban: Dlaczego specyficzna? Wydaje się, że jest dużo wyrównanych zespół: Debreczyn, Ferencváros, Videoton, czy obrońca tytułu Győr.

 

Kozármisleny jest to dość małe miasteczko w południowych Węgrzech, w którym mieszka około 6 tysięcy osób. Nie dziwi więc zatem pojemność naszego stadionu, który oprócz trybuny na 200 osób, nie posiada kompletnie nic oprócz płotu przy którym stanąć może 1000 fanatyków. Zaskakiwać może naprawdę podstawowa baza treningowa i kilka orlików niedaleko stadionu, na których to codziennie można spotkać grupy młodzieżowe naszego zespołu.

 

Sam klub powstał w 1989 roku, a więc jest dość młody, ale nie najmłodszy w naszej lidze, gdyż takie Balmazújváros powstało przed trzema laty. Naszymi rywalami są amatorzy z Bólyi SE i mieszczuchy z oddalonego niecałe 100km Pécs.

 

Niestety nasz klub po ubiegłorocznym miejscu w środku tabeli przeszedł wielkie zmiany i ze składu, który mógł walczyć o najwyższe cele został tylko asystent Mucha. Obecnie jesteśmy typowani do spadku, a 15 miejsce prognozowane przez bukmacherów chluby nie przynosi.

 

Sztab szkoleniowy jaki zastałem prezentował mizerny poziom. Ludzie, którzy tu pracowali dorabiali po zakończeniu swojej pracy, a więc o jakichkolwiek umiejętnościach nie mogło być mowy.

 

József Mucha (HUN, 61 lat) - Asystent

David Papp (HUN, 41) - Koordynator Pionu Juniorskiego

Csaba Volcsanyi (HUN, 45) - Trener Bramkarzy

Istvan Telek (HUN, 47) - Trener Siłowy

Zsolt Szabó (HUN, 42) - Trener Pierwszej Drużyny

Peter Tereki (HUN, 44) - Główny Fizjoterapeuta

Balazs Tóth (HUN, 37) - Scout

 

 

Odnośnik do komentarza

MaKK: Jeśli gdzieś przejdę, to w grę wchodzi Turcja i tamtejsze niższe ligi. Nazwiska się powtarzają, ale damy rade.

 

Spotkanie z zarządem i prezesem przebiegło w miłej atmosferze. Dostałem pełne poparcie i wolną rękę w zatrudnianiu nowych zawodników. W zamian miałem uratować klub przed spadkiem i powalczyć o lepsze finanse dzięki sprzedaży zawodników. Niestety klub znajdował się w kiepskiej sytuacji finansowej i o pieniążkach na transfery mogłem pomarzyć.

 

Pierwszy przegląd kadr zakończyłem kłótnią z Zoltánem Farkasem, którego przesunąłem do zespołu U21, a ten kategorycznie się temu sprzeciwił. Stwierdziłem, że jeśli udowodni swoją przydatność dla pierwszej drużyny, dostanie w niej szansę gry. Zawodnik przystał na takie warunki i obyło się bez większej awantury.

 

Przeglądając sterty papierów rozwalających się na moim biurku kompletnie zapomniałem o meczu reprezentacji młodzieżowej Węgier, która podejmowała w sparingu Mołdawię. Zagrało tam dwóch naszych podopiecznych: nasza największa perełka 18-letni środkowy pomocnik Erik Nagy (6.2) i wypożyczony z Paksi Dániel Tóth (9.2) strzelec trzech bramek!

 

Bramkarze:

 

- Csaba Sólyom (HUN, 32, BR, 0/0, 34tys zł.)

- Donát Helesfay (HUN, 22, BR, 0/0, 9tys zł.)

- Martin Námeth (HUN, 18, BR, 0/0, 10.75tys zł.)

 

Środkowi Obrońcy:

 

- József Fellai - (HUN, 23, O LŚ, 0/0, 2.1tys zł.)

- Balázs Banai - (HUN, 20, O LŚ, 0/0, 89tys zł.)

- András Tar - (HUN, 18, O Ś, 0/0, 2.1tys zł.)

- Balázs Vattai - (HUN, 22, OŚ DP, 0/0, 2.1tys zł.)

 

Boczni Pomocnicy:

 

- Balázs Szabó - (HUN, 24, OP DP/PŚ, 0/0, 75tys zł.)

- Attila Cziráki - (HUN, 22, OP DP/PŚ, 0/0, 2.1tys zł.)

- Miklós Gaál - (HUN, 32, OL, 0/0, 100tys zł.)

- Oliver Fenyvesi - (HUN, 20, OL DP, 0/0, 31.5tys zł.)

- Márton Kiss - (HUN, 24, OP, 0/0, 26.5tys zł.)

 

Środkowi Pomocnicy:

 

- Erik Nagy - (HUN, 18, P PLŚ, 1/0j, 115tys zł.)

- Dávid Galamb - (HUN, 19, P LŚ, 0/0, 2.5tys zł.)

- Tamás Kovács - (HUN, 22, PŚ, 0/0, 75tys zł.)

- Milan Bozović - (SRB, 20, PŚ OPŚ, 0/0, 31.5tys zł.)

 

 

Skrzydłowi:

 

- Zsolt Schmidt - (HUN, 23, OP PŚ, 0/0, 16.75tys zł.)

- Dániel Kovács - (HUN, 22, OP LŚ, 0/0, 33.5tys zł.)

- Dániel Tóth - (HUN, 18, OP PL N, 1/3j, 120tys zł.)

- Krisztián Nagy (HUN, 20, OP PŚ N, 0/0, 125tys zł.)

 

Napastnicy:

 

- Lóránt Oláh - (SRB, 33, NŚ, 0/0, 41.5tys zł.)

- Bence Varga - (HUN, 23, NŚ, 0/0, 23.5tys zł.)

- Adrián Tóth - (HUN, 26, NŚ, 0/0, 16.75tys zł.)

Odnośnik do komentarza

Mój pierwszy mecz, chociaż tylko sparingowy przyszło oglądać aż 147 osób, z czego byłem naprawdę zadowolony. Naszym przeciwnikiem było amatorskie Marcali, w którego to szeregach grał 40-letni Peter Zugor, chyba najstarszy piłkarz jakiego do tej pory spotkałem. Wynik spotkania był dzisiaj drugoplanowy, bardziej przyglądałem się poszczególnym zawodnikom, by wyłapać w którymś z nich przyszłego lidera zespołu. Świetne wrażenie pozostawili po sobie Dániel Tóth, który podtrzymał formę z reprezentacji i dzisiaj zdobył dwie bramki, oraz środkowy pomocnik Zsolt Schmidt kreujący grę z drugiej linii.

 

Mecz Towarzyski, 20.06.2014

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 147 widzów.

Kozármisleny SE - Marcali IFC 4:1 (2:0)

1:0 Dániel Tóth 10'

2:0 Dániel Tóth 29'

2:1 Attila Páli 55'

3:1 László Fitos 58'

4:1 Bence Varga 80'

MOM: Dániel Tóth "8.9" - Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza

Te kilkanaście dni od poprzedniego sparingu zleciało w mgnieniu oka. Pracuje już w tej mieścinie ponad dwa tygodnie, a wcale nie odczuwam tęsknoty za Polską i tamtejszymi rozrywkami. W Kozármisleny dzieje się bardzo dużo dzięki głównemu skautowi Balázsowi Tóth. Mój pracownik świetnie wywiązał się ze swojego zadania i po szybkim rozeznaniu na krajowych rynku transferowym sporządził mi szeroką listę zawodników, którzy chcieliby do nas dołączyć.

 

Jeszcze przed drugim meczem towarzyskim, którym tak naprawdę otwieramy pierwszą część okresu przygotowawczego udało nam się podpisać kontrakt z czterema zawodnikami, którzy mogą stanowić o sile zespołu.

 

Naszym głównym celem transferowym od samego początku było obsadzenie bramki jakimś doświadczonym bramkarzem, który mógłby pokierować linią obrony, a także zapewnić spokój na linii. Zoltán Szatmári (HUN, 34, BR, 0/0, 9.75tys zł.) spełniał każde z wymienionych kryteriów, a jego sprowadzenie do klubu przyniosło euforię wśród kibiców. Nasz nowy nabytek rozpoczynał karierę w MTK Budapeszt, gdzie bronił przez dwa sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 2011 roku przeniósł się do FGSz Siófok, w którym rozegrał tylko jedno spotkanie i nieoczekiwanie wyjechał do... Danii, a dokładniej do Lyngby. Tam wystąpił, tylko raz, a cały sezon przesiedział na ławce rezerwowych, co znacząco zwolniło jego karierę. Po sezonie spędzonym na obczyźnie wrócił do Węgier, dokładniej do Vasas SC, a więc naszego ligowego przeciwnika. Rozegrał tam 26 spotkań i był podstawowym golkiperem drużyny, z jakichś nieznanych mi powodów po zakończeniu sezonu zdecydował nie przedłużać kontraktu z klubem i dzięki temu znalazł się u nas, co mnie bardzo cieszy.

 

Linię obrony wzmocniłem wypożyczonym z Miedzi Legnica Danielem Tanzyną (POL, 23, OŚ, 0/0, 105tys zł.), który przed rozpoczynającym się sezonem został karnie przeniesiony do zespołu rezerw i ściągniętym z wolnego transferu Zoltánem Csiszárem (HUN, 30, OŚ, 0/0, 29.5tys zł.), który ma na swoim koncie 158 występów na drugoligowych frontach.

 

Skład uzupełniłem Marcinem Stromeckim (POL, 19, PŚ, 0/0, 28.5tys zł.) a więc zawodnikiem Legii Warszawa. Marcin zgodził się do nas dołączyć na roczne wypożyczenie, a ja mam nadzieję, że jego umiejętności mocno wystrzelą w górę, gdyż na pozycji środkowego pomocnika mam mały kłopot.

 

Na kolejny mecz sparingowy czekałem jak dziecko, zaprezentować się miało czterech nowych zawodników, którzy rozpoczynali spotkanie od pierwszej minuty. Po naszej grze nie oczekiwałem fajerwerków, mieliśmy spokojnie wygrać i to nam się udało. Pobliski zespół Harkány nie stworzył przez 90. minut żadnego zagrożenia, a ja cieszyłem się z bramek zdobywanych przez naszych piłkarzy. Niestety po 10. minutach z boiska zejść musiał Dániel Tóth, jego kontuzja okazała się na tyle poważna, że będzie pauzował ponad trzy tygodnie, co dla zawodnika będącego w gazie jest fatalną informacją.

 

Mecz Towarzyski, 01.07.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 138 widzów.

Kozármisleny SE - Harkány SE 3:0 (2:0)

1:0 Zsolt Schmidt 31'

2:0 Adrián Tóth 35'

3:0 Lóránt Oláh 55'

MOM: Zsolt Schmidt "7.4" - Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza
Podsumowanie Miesiąca: Czerwiec 2013

Bilans: 0-0-0
Nemzeti Bajnokság II: ---
Liga Kupa Grupa E: ---
Finanse: 374.727tys zł. (-38tys zł.)
Nagrody: -

Transfery (Polska):

1. Marcin Kamiński z Lecha Poznań do Rubinu Kazań za 5mln zł.
2. -
3. -

Transfery (Świat):

1. Leonardo Bonucci z Juventusu Turyn do Arsenalu Londyn za 104mln zł.
2. Raphaël Varane z Realu Madryt do Liverpoolu za 103mln zł.
3. Pedro z Barcelony do Chelsea Londyn za 97mln zł.

Ligi na Świecie:

Anglia: ---
Argentyna: ---
Czechy: ---
Francja: ---
Hiszpania: ---
Niemcy: ---
Polska: ---
Turcja: ---
Węgry: ---
Włochy: ---

Europejskie Puchary (Polska):

Liga Mistrzów, 2 Rudna Kwalifikacyjna, Mistrzowie:
- Legia Warszawa vs. Ludogorec Razgrad

Reprezentacja Polski:

Mecz Towarzyski, Warszawa:
Polska vs. Argentyna 2:2 (Lewandowski 29', Błaszczykowski 43' - Messi 6', Agüero 65')

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1533 pkt.
2. Niemcy 1382 pkt.
3. Urugwaj 1211 pkt.
(...)
56. Polska 491 pkt
Odnośnik do komentarza

Swoje kursy przedstawili bukmacherzy, którzy za przyszłego mistrza ligi uważają Nyirgyháze (2.60), a na podium znaleźć by się miały zespoły Gyirmót (3.50) i Tatabánya (4.00). Nikogo nie zaskoczyli typując nas jako faworyta do spadku (17.00).

 

Kolejny mecz sparingowy rozgrywaliśmy na wyjeździe z amatorskim Petóházi. Pierwszą połowę zagraliśmy na stojąco, dzięki czemu padły dwie bramki dla gospodarzy, a w drugiej zmieniona "11" pokazała na czym polega dobry futbol. Niestety dla zawodników, po meczu zarządziłem dodatkowe zajęcia kondycyjne, mające na celu poprawić wydajność zawodnika.

 

Mecz Towarzyski, 10.07.2013

Stadion Kinizsi Utca, Petóházi, 97 widzów.

Petóházi SE - Kozármisleny SE 2:2 (2:0)

1:0 Viktor Horváth 31'

2:0 Gyórgy Vég 35'

2:1 Bence Varga 61'

2:2 Erik Nagy 85'

MOM: Márton Kiss "7.3" - Kozármisleny SE

 

Nieoczekiwanie tuż po zakończeniu meczu podbiegł do mnie Zoltán Szatmári krytykując mnie za zbyt ostre potraktowanie niektórych zawodników, a w szczególności Serba Bozovica. Najstarszy zawodnik klubu widocznie zapomniał kim jest mimo wieku i został skarcony wstrzymaniem tygodniowej pensji. Coś czuję, że mimo umiejętności ten transfer będzie nas drogo kosztował.

Odnośnik do komentarza

Pierwszym poważnym rywalem z którym poszło nam się zmierzyć był nasz klub patronacki Pécs. Zawodnicy, którzy występują w ekstraklasie nie pokazali kompletnie nic, a jedyna bramka jaką zdobyli padła po stałym fragmencie gry. Gdyby nie nasza fatalna kondycja, to moglibyśmy pokusić się o olbrzymią niespodziankę, mimo, że w sparingu. Dodam, że goście rozgrywali ostatni sparing przed inaugurującym meczem ligowym z Kaposvárem.

 

Mecz Towarzyski, 15.07.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 278 widzów.

Kozármisleny SE - Pécs 0:1 (0:0)

0:1 Roland Fröhlich 88'

MOM: Peter Beke "7.2" - Pécs

 

Przed kolejnym sparingiem, tym razem z grającym w Lidze Europy Żeljezniczarem Sarajewo, w składzie zrobił mi się mały szpital. Niedysponowanych miałem dwóch środkowych obrońców, branych pod uwagę w kwestii pierwszej "11", oraz trzech ofensywnych pomocników, z których dwóch miało pauzować ponad miesiąc. Skład mieliśmy nieco przemeblowany, "wzmocniony" juniorami ze szkółki. Kolejny raz zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie zawodnicy grający po przerwie, którzy podnieśli maksymalnie poprzeczkę w walce o pierwszy skład.

 

Mecz Towarzyski, 22.07.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 269 widzów.

Kozármisleny SE - Żeljezniczar Sarajewo 1:0 (0:0)

1:0 László Fitos 73'

MOM: László Fitos "7.3" - Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza
Podsumowanie Miesiąca: Lipiec 2013

Bilans: 0-0-0
Nemzeti Bajnokság II: ---
Liga Kupa Grupa E: ---
Finanse: 336.472tys zł. (-40tys zł.)
Nagrody: -

Transfery (Polska):

1. Karol Linetty z Lecha Poznań do AS Monaco za 6.25mln zł.
2. Jakub Kosecki z Legii Warszawa do Metalista Charków za 6mln zł.
3. Tomasz Podgórski z Piasta Gliwice do Lecha Poznań za 1.9mln zł.

Transfery (Świat):

1. Andriy Yarmolenko z Dynama Kijów do Realu Madryt za 125mln zł.
2. Arda Turan z Atletico Madryt do Juventusu Turyn za 121mln zł.
3. Iñigo Martinez z Realu Sociedad do Realu Madryt za 111mln zł.

Ligi na Świecie:

Anglia: ---
Argentyna: ---
Czechy: Mlada Boleslav +0
Francja: ---
Hiszpania: ---
Niemcy: ---
Polska: Wisła Kraków +0
Turcja: ---
Węgry: Debreczyn VSC +0
Włochy: ---

Europejskie Puchary (Polska):

Liga Mistrzów, 2 Rudna Kwalifikacyjna, Mistrzowie:
- Legia Warszawa vs. Ludogorec Razgrad 2:0 (Sá 5', Pinto 19') i 1:0 (Sá 55')
Liga Mistrzów, 3 Runda Kwalifikacyjna, Mistrzowie:
- Legia Warszawa vs. Strømsgodset IF 0:0 i -:-
Liga Europy, 2 Runda Kwalifikacyjna:
- Ruch Chorzów vs. Inter Baku 3:0 (Visnakovs 9', Szyndrowski 68', Włodyka 86') i 3:0 (Visnakovs 44', Efir 67', Babiarz 81')
Liga Europy, 3 Runda Kwalifikacyjna:
- Ruch Chorzów vs. Viktoria Pilzno 1:1 (Stawarczyk 50') i -:-
Liga Europy, 2 Runda Kwalifikacyjna:
- Lech Poznań vs. Zimbru Kiszyniów 2:0 (Trałka 31', Ceesay 41') i 3:0 (Lovrencsics 7', Wołąkiewicz 18', Hämäläinen 73')
Liga Europy, 3 Runda Kwalifikacyjna:
- Lech Poznań vs. HNK Rijeka 2:3 (Hämäläinen 37', Lovrencsics 69') i -:-
Liga Europy, 2 Runda Kwalifikacyjna:
- Zawisza Bydgoszcz vs. Asteras Tripolis 1:0 (Wagner 76') i 3:1 (Micael 14', Carlos 15', Masłowski 29')
Liga Europy, 3 Runda Kwalifikacyjna:
- Zawisza Bydgoszcz vs. Real Sociedad 0:2 i -:-

Reprezentacja Polski:

Mecz Towarzyski, Warszawa, 14.08.13
Polska vs. Łotwa -:-

Ranking FIFA:

1. Hiszpania 1616 pkt.
2. Argentyna 1412 pkt.
3. Niemcy 1350 pkt.
(...)
55. Polska 601 pkt (+1)

 

Odnośnik do komentarza

Przekroczony o ponad dwa tysiące złotych budżet płac uniemożliwiał mi dokonanie jakichkolwiek transferów, a co za tym idzie kadrę na zbliżający sezon uważałem za zamkniętą.

 

Sparing z serbską Sloboda rozpoczęliśmy idealnie, od bramki Adriána Tótha, który kilka minut później musiał zejść z powodu urazu. Goście, którzy podobnie jak my grali na zapleczu ekstraklasy postawili nam bardzo trudne warunki i po pierwszej połowie prowadzili 2:1, dzięki bramkom z rzutów wolnych. Na drugą połowę wyszliśmy bez zmian i zaczęła krystalizować się nasza przewaga. Niestety nieskuteczność Marcina Stromeckiego i pech Erika Nagy, który dwukrotnie trafił w słupek spowodowały, że przegraliśmy ten mecz.

 

Mecz Towarzyski, 03.08.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 226 widzów.

Kozármisleny SE - FK Sloboda Point Użice 1:2 (1:2)

1:0 Adrián Tóth 4'

1:1 Vuk Marusić 35'

1:2 Vuk Marusić 44'

MOM: Vuk Marusić "9.1" - FK Sloboda Point Użice

 

Wyjazdowe spotkanie do Chorwacji, na mecz z tamtejszym NK Amaterem miało być głównym sprawdzianem naszych umiejętności. Niestety tuż przed meczem kontuzji doznał Balázs Szabó, który tym samym straci początek sezonu. Samo spotkanie rozczarowało. Mimo naszej wygranej jestem niezadowolony z postawy niektórych zawodników, szczególnie środkowych obrońców, którzy popełnili fatalny błąd przy bramce gospodarzy. Zadowolony jestem natomiast z tego, że udało mi się doprowadzić zawodników do optymalnej formy fizycznej, z czym miałem olbrzymie problemy w poprzednio prowadzonych klubach.

 

Mecz Towarzyski, 07.08.2013

Stadion Jelasz, Slavonski Brod, 122 widzów.

NK Amater - Kozármisleny SE 1:3 (1:0)

1:0 Zvonimir Carija 21'

1:1 Márton Kiss 47'

1:2 Bence Varga 89'

1:3 Tamás Kovács 90+2'

MOM: Márton Kiss "7.9" - Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza

Losowanie 2. Rundy Pucharu Węgier ułożyło się po naszej myśli i trafiliśmy na amatorski Mórahalom Városi SE.

 

Dwa ostatnie spotkania towarzyskie miały na celu poprawienie skuteczności, co nie szczególnie się udało. Pojedynek z Decs rozgrywaliśmy w eksperymentalnym składzie, co za tym idzie brak zgrania powodował beznadzieje konstruowanie akcji, a bez akcji nie było sytuacji strzeleckich i mecz zakończyliśmy na zero z przodu i z tyłu.

 

Mecz Towarzyski, 13.08.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 140 widzów.

Kozármisleny SE - Decs 0:0 (0:0)

MOM: József Fellai "7.1" - Kozármisleny SE

 

Pech nas nie opuszczał. Ostatni sparing i straciłem dwóch podstawowych zawodników. Wynik też nie powala na kolana, a co za tym idzie boję się inauguracji, gdyż nie mam pojęcia jakim składem wyjdziemy i na co nas stać.

 

Mecz Towarzyski, 17.08.2013

Stadion Alkotmány Tér, Kozármisleny, 122 widzów.

Kozármisleny SE - Beremend 4:1 (2:0)

1:0 AdriánTóth 7'

2:0 Dániel Tóth 34'

2:1 István Gyulai 56'

3:1 Tamás Kovács 81'

4:1 Marcin Stromecki 90+2'

MOM: Marcin Stromecki "8.1" - Kozármisleny SE

 

Kontuzjowani po meczu Dániel Tóth i Balázs Bennai będą pauzować odpowiednio trzy i osiem miesięcy, szok.

 

Odnośnik do komentarza

MaKK: Widzę obeznany w klimatach Madziarów :)

 

Okres przygotowawczy minął bardzo szybko i nim się obejrzałem czekał nas pucharowy pojedynek z półzawodowym Mórahalom. Innego wyniku jak zwycięstwo nie przyjmuję, z takimi rywalami powinniśmy wygrywać w cuglach i mam taką nadzieję, że dzisiaj się tak stanie.

 

Szatmari - Kiss (k), Csiszár, Tanzyna, Fenyvesi (Tar 55') - Cziráki, Nagy, Stromecki (T.Kovács 69'), Fitos, D.Kovács (Bozović 70') - A.Tóth

 

Nasza olbrzymia przewaga w pierwszej połowie nie przekładała się na bramki, a co za tym idzie zaczęło robić się nerwowo. Najpierw Daniel Tanzyna upierdzielił równo z trawą napastnika gospodarzy i dostał żółty kartonik, a w rewanżu Tibor Fazekas wszedł obunóż w Fitosa i wyleciał z boiska. Od tej pory zaczęliśmy grać jak na faworytów przystało. Świetną partię rozgrywał Marcin Stromecki, który dzielił i rządził w środku pola, co chwilę posyłając prostopadłe podania do Tótha, któremu wyraźnie brakowało szczęścia gdyż dwukrotnie ostrzelał poprzeczkę. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzał Kissa wypluł Kecskes, a dobitka Adriána Tótha bezproblemowo znalazła drogę do siatki.

 

Po zmianie stron graliśmy zdecydowanie lepiej, co udokumentowaliśmy bramkami w 50 i 58 minucie. Nie ustrzegliśmy się też błędu w obronie, a konkretniej Tara, który grał z konieczności na lewej stronie i nie zdążył za uciekającym Zabosem, ten wyszedł sam na sam z Szatmarim i nie dał mu żadnych szans. Ostatnie minuty spotkania minęły na grze w środku pola, co dawało mi pewność wygranej i awansu do kolejnej rundy.

 

Magyar Kupa, 2 Runda, 21.08.2013

Mórahalmi Sportpáyla, Mórahalom, 170 widzów.

Mórahalom Városi SE - Kozármisleny SE 1:3 (0:1)

0:1 Adrián Tóth 40'

0:2 Dániel Kovács 50'

0:3 Erik Nagy 58'

1:3 Bálint Zabos 69'

MOM: Erik Nagy "7.7" - Kozármisleny SE

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...