Skocz do zawartości

Scottish Legacy


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

***

 

22 czerwca, Pittrodie Stadium, konferencja prasowa Aberdeen F.C.

 

Obecni: prezes Stewart Milne, dyrektor ds. sportowych Willie Miller, asystent Archie Knox oraz Darren Ferguson

 

Media: BBC Radio 5 live, Real Radio, The Scottish Sun, Scotland on Sunday i goal.com

 

- Czy możemy zaczynać?

- Oczywiście prezesie.

 

Stewart Milne- Drodzy państwo, zwołaliśmy tą konferencję prasową z prostego, choć niespodziewanego ruchu ze strony zarządu Aberdeen Football Club. Otóż z prowadzenia naszego zespołu zrezygnował trener Derek McInnes, decydując się na wypowiedzenie umowy ze względów zdrowotnych. Wyraziliśmy zgodę na odejście pana McInnes'a, przez co na stanowisku trenera naszej drużyny pojawił się wakat. Dzięki wytężonej pracy mnie, oraz moich współpracowników z zarządu oraz przy sporym udziale Archiego Knoxa udało nam się wypełnić to miejsce kimś wyjątkowym. Kim? O tym może więcej opowie jedna z legend naszego zespołu, pan Knox.

 

Archie Knox- Panowie, człowiek którego za chwilę anonsujemy na nowego menadżera naszego zespołu będzie na sobie niósł olbrzymie brzemię. Będzie to nie tylko ciężar prowadzenia tak znakomitego i zasłużonego dla szkockiego futbolu zespołu jak Aberdeen, ale przede wszystkim ciężar jego nazwiska. Prosto z Peterborough, gdzie zrezygnował z pracy specjalnie dla nas, nowy menadżer Aberdeen Football Club- syn legendarnego sir Alexa- Darren Ferguson!

 

Darren Ferguson- Witam zgromadzonych dziennikarzy, oddaje się do państwa dyspozycji.

 

The Scottish Sun- Jak to jest przejmować schedę 18 lat po ojcu? Czy presja nie będzie na panu zbyt duża?

 

Darren Ferguson- Absolutnie nie boję się presji persony mojego ojca. Sir Alex Ferguson to wielka postać, zasłużona dla futbolu w Aberdeen jak i na świecie. Ale ja mam na imię Darren Ferguson i pracuje na własną kartę, niezależną od jego sukcesów. Podchodzę do tej pracy jako wyzwanie - jakiś tam bodziec w postaci wspomnień sprzed tylu lat się pojawia, ale staram się o tym nie myśleć. Jest tu i teraz.

 

Scotland on Sunday- Jak opisze pan swoje podejście do futbolu i prowadzeniu zespołu?

 

Darren Ferguson- Określiłbym to jako starą szkocką szkołę trenerki. Tym bardziej cieszę się z obecności w klubie takich ludzi jak pan Willie Miller, Archibald Knox czy Jim Leighton którzy są moimi mentorami i bliskimi współpracownikami. Zamierzam przebudować Aberdeen od piwnicy po strych. Pewnie usłyszę sporo nawiązań do ojca, ale nie mam zamiaru bać się postawić na młodzież. I nie ma w mojej drużynie zawodników straconych, każdy może mi udowodnić, że jest warty bycia częścią tego zespołu. Według mnie gra w naszych barwach powinna być dla zawodników zaszczytem, nie kolejną pracą.

 

BBC Radio 5 live- Jakie są priorytety transferowe klubu ?

 

Darren Ferguson- Nie ma. Nie zamierzam odpowiadać na pytania dotyczące taktyki, na początku muszę przepracować kilka dni z zawodnikami których mam obecnie do dyspozycji i wtedy zaczniemy podejmować decyzje. Póki co wszystko jest sprawą otwartą, wolałbym skupić się na piłkarzach którzy obecnie są w klubie, ale gdy tylko zajdzie taka potrzeba nie zawaham się zatrudnić kogoś kto będzie prezentował odpowiedni poziom i chęć, zaangażowanie.

 

Stewart Milne- To by było na tyle. Wszystko co miało zostać zostało powiedziane, dajmy panu Fergusonowi zacząć pracę. Dziękuje wszystkim za przybycie.

 

***

 

W ten oto sposób, po 18 latach, na biurku menadżera w Aberdeen Football Club ponownie wygrawerowane zostało najbardziej zasłużone nazwisko dla tego klubu- Ferguson.

 

***

 

Tak więc drodzy państwo, zapraszam Was w podróż do Szkocji, do Aberdeen, do odzyskania dawnej chwały tego klubu.

 

Football Manager 2012

Ligi: Anglia (1), Hiszpania (1), Polska (1), Niemcy (1), Szkocja (3)

Baza danych: Duża

Dodatkowe pliki: Oryginalne brytyjskie media, uaktualnienie CMrev.

Cel: Prosty- stworzenie potęgi z Aberdeen i przejście do Manchesteru United.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko- Darren Ferguson.

Data i miejsce urodzenia- 9 lutego 1972, Glasgow, Szkocja

Zawód- Menadżer

 

 

Głupota. Tym wszystkim dziennikarzom wydawało się, że presja mojego nazwiska zeżre mnie od środka już na konferencji prasowej. Niedoczekanie. Szkocja to futbolowa potęga, która w dzisiejszych czasach jest wyraźnie niczym ospały wulkan, wciąż czeka na erupcje, na impuls z jej wnętrza. I tym impulsem ma być mozolnie odbudowywane i stawiane na nogi, wielkie Aberdeen.

 

***

 

Spotkanie z zawodnikami

 

Darren Ferguson: - Słuchajcie panowie. Trener McInnes opuścił drużynę z powodów zdrowotnych. Jak pewnie wiecie nazywam się Darren Ferguson i od dzisiaj jesteście pod moją batutą. Zapamiętajcie sobie jedną ważną rzecz- gra dla Aberdeen to zaszczyt. Jeżeli znacie historię naszego klubu to wiecie, że najlepsze lata minęły wraz z moim ojcem. Minęły i to jest dobre słowo. Bo teraz nadeszły nasze czasy, chcę, abyśmy razem zbudowali nowe Aberdeen. Stara, dobra szkoła i jakość w nowym, współczesnym wydaniu. Za wzór perfekcyjnej szkockiej drużyny uważam wielki Celtic za czasów Jocka Steina i chciałbym abyśmy dążyli właśnie do linii perfekcji jaką wyznaczyli sir Alex Ferguson i Jock Stein. Jakieś pytania?

 

Russell Anderson: - Nie boss.

 

Darren Ferguson: - Jeszcze jedno - nie życzę sobie tytułowania mnie per "boss". To jest zarezerwowane dla sir Alexa. Jeżeli osiągniemy razem tyle co on i jego wielka drużyna wtedy będziecie mogli tak mówić. Chciałbym abyście zwracali się do mnie per "coach". A teraz zapraszam na boisko. Nicky, Jason i Przemek zapraszam do Jima Leightona, cała reszta pod wodzą Archiego drobna rozgrzewka i pan Knox poprowadzi dzisiejszy trening. Ja się wam przyjrzę z boku.

 

I z tych moich obserwacji wyszła, ni mniej ni więcej, opisana kadra drużyny. Oto ona.

 

Bramkarze:

 

Nicky Weaver (32, ENG)- Solidny angielski bramkarz, pamiętający czasu Manchesteru City w League 1 i Championship. Trafił do nas po niezłym sezonie w Sheffield, kandydat do bluzy numer 1.

 

Jamie Langfield (31, SCO)- W mojej opinii najlepszy obecnie bramkarz Aberdeen. Wychowanek Dundee, ale w naszych barwach rozpoczyna już 7 sezon z rzędu. Świetny goalkeeper, w dodatku szkot z krwi i kości. Niestety, przez poważną infekcję wirusową będzie pauzował jeszcze jakieś 3 miesiące. Do tego czasu zastępować go ma Weaver.

 

Jason Brown (29, WAL)- Doświadczony, ograny i... słaby. Nie prezentuje jakiś powalających umiejętności, dość wolny i ospały w bramce. U mnie zdecydowany numer 4.

 

Przemysław Łukasik (17, POL)- Świetny, młody chłopak z Wrocławia. Mimo 17 lat ma już nawyki świetnego łapacza i jest w nim potencjał na naprawdę wielką karierę w naszym zespole. Póki co ogrywa się wśród juniorów, ale zamierzam postawić na niego w jakimś mało istotnym meczu ligowym.

 

 

Obrońcy:

 

Russell Anderson (32, SCO)- Nasz wychowanek i jedna z największych gwiazd, powraca do domu po 4 latach rozłąki. Będzie to dla niego 13 sezon w barwach The Dons. Ostoja defensywy, rasowy stoper i kandydat na kapitana. Niestety, pierwsze 2 miesiące naszej współpracy spędzi w gabinecie fizjoterapeuty lecząc naciągnięte ścięgno pachwiny.

 

Isaac Osbourne (25, ENG)- Na prawej obronie z konieczności, to jego pierwszy sezon w karierze poza Coventry. Wygląda na całkiem solidnego zawodnika i wierzę, że mogę wykrzesać z niego naprawdę niezłe wyniki. Ma potencjał i należy go wykorzystać.

 

Chris Clark (30, SCO)- Kolejny "syn marnotrawny", powracający po 4 letnim wojażu w Plymouth. Podobnie jak Isaac, prawy obrońca z konieczności. Wrócił na stare śmieci i czeka go tutaj ciężka walka o miejsce na boisku. Mimo 30tki na karku bardzo przyzwoity fizycznie.

 

Mark Reynolds (24, SCO)- Współpracy z tym gościem jestem bardzo ciekaw. Motherwell wypuściło go ponieważ jak na stopera jest bardzo kruchej wagi- zaledwie 68 kilogramów przy 181 centymetrach wzrostu. Nie jest to wymarzony środkowy obrońca, ale ma mocne ciągoty do lewej strony obrony i tam będę starał się znaleźć dla niego więcej gry.

 

Clark Robertson (17, SCO)- Wiele osób mówi mi, że Clark to jeszcze dzieciak. Ale ten dzieciak w wieku 16 lat rozegrał 13 ligowych spotkań dla tego klubu, co świadczy o nim przynajmniej dobrze. Widzę w nim godnego rywala o miejsce w składzie z Reynoldsem, przyszłość należy do niego.

 

Andrew Considine (24, SCO)- Nasz chłopak, całą karierę spędził w tym klubie i zna go od podszewki. Dobry stoper, ma wielki potencjał i niesamowite serce do gry w tym klubie. Idealny przykład tego, że da zaangażowaniem i pracą da się niwelować straty w umiejętnościach. Prawdziwy walczak, przykład dla innych.

 

Gary Naysmith (32, SCO)- Czy jakiemukolwiek fanowi brytyjskiej piłki musimy go przedstawiać? Gary to świetny lewy obrońca, autor 46 spotkań w Szkockiej kadrze narodowej, wychowanek Hearts, przez lata gracz Evertonu. Mimo mocno zaawansowanego wieku wciąż prezentuje olbrzymie umiejętności i jest mentorem dla Robertsona i Reynoldsa, bardzo ważny członek mojej drużyny.

 

Ryan Jack (19, SCO)- Nominalny prawy obrońca i chyba moja największa nadzieja na rozwój w tej formacji. Kolejny wychowanek który pokazuje, że potrafi grać w piłkę na najwyższym poziomie. Poprzedni sezon rozegrał cały i ukoronował go nawet bramką. W tym sezonie również zamierzam na niego postawić.

 

 

Pomocnicy:

 

Gavin Rae (33, SCO)- Leciwy środkowy pomocnik z wciąż dużymi umiejętnościami. Po wojażach w Anglii, Gavin powrócił do Szkocji by dograć swoje do piłkarskiej emerytury. Ważny członek pierwszego zespołu, świetny mentor dla młodszych graczy.

 

Robert Milsom (24, ENG)- Dość ciekawa osoba w linii pomocy, znakomity zmiennik dla Rae. Młody, silny, ma prześwity talentu, mocno pracuje i gra bardzo ostro. Podoba mi się jego specyfikacja i chcę mu dać szanse na rozwój w mojej drużynie.

 

Stephen Hughes (28, SCO)- Kolejny środkowy pomocnik w kadrze, kolejny Szkot wracający z Anglii. Niestety, wychowanek Rangersów. Wydaje mi się, że umiejętnościami trochę odstaje od Gavina i Roberta, ale jako ich zmiennik może okazać się bardzo wartościowym piłkarzem. Niestety, dopiero za miesiąc, gdy w pełni zaleczy skręcony staw kolanowy.

 

Jonny Hayes (23, IRL)- Takich piłkarzy kocham na zabój. Szybki, niezły technicznie, młody. Hayes może grać na obu skrzydłach i będzie bardzo przydatną postacią w mojej taktyce. Potencjał na klasowego piłkarza, byleby to wykorzystał. Zamierzam mocno z niego korzystać.

 

Michael Paton (22, SCO)- Kolejny z naszych wychowanków, niestety, już nie tak utalentowany. Lewoskrzydłowy, który dla mnie jest typową zapchajdziurą i przyda mi się w rotacji. Tyle.

 

 

Napastnicy:

 

Rory Fallon (29, NZL)- Przeciętny snajper, po raz pierwszy wyjeżdżający grać poza Anglię. Nie zachwyca mnie niczym szczególnym poza doświadczeniem i w chwili obecnej jest dla mnie numerem 4 wśród napastników. Niemniej jednak, nie skreślam go. Tacy piłkarze lubią zaskoczyć.

 

Scott Vernon (27, ENG)- Choć w CV ma tylko tułaczkę po League 1 i Championship, oraz jeden sezon u nas (33/9) to Scott jest zdecydowanie najlepszym obecnie snajperem w kadrze Aberdeen. Grając systemem z jednym lisem pola karnego pasuje mi on tam jak ulał i liczę, że będzie w tym roku żądlił. Póki co, dla mnie numer 1.

 

Josh Magennis (20, NIR)- Wychowanek Cardiff, dziwię się, że działacze tego klubu nie poznali się na umiejętnościach Josha. Nie jest on... on wcale nie potrafi grać technicznie. Ale jego motoryki i atrybutów fizycznych pozazdrościłaby mu nie jedna gwiazda. Dobry materiał na snajpera.

 

Mitchel Megginson (18, SCO)- Moje oczko w głowie jeżeli chodzi o napad. Wychowanek i potencjał na wielką strzelbę naszego klubu. Będzie rywalizował z Magennisem o miano naturalnego zmiennika dla Scotta Vernona. Dobry piłkarz.

 

 

 

Ufff... Po pierwszych paru dniach zanotowałem sobie ważne adnotacje w dzienniku- koniecznie skupić się na wzmocnieniu ofensywnej pomocy i zakupie klasowego stopera. Koniecznie.

Odnośnik do komentarza

Draken- Budżety to 10 tysięcy funtów luzu w płacowym i 0 na transfery. Nie mam pieniędzy na zbędnego napastnika, wzmocniłem najpotrzebniejsze pozycje.

 

***

 

Przez następne 3 tygodnie, wraz z moim asystentem i przyjacielem- moim oraz ojca- Archiem Knoxem oraz dyrektorem ds. sportowych i wychowankiem sir Alexa- Willim Smithem mocno pracowaliśmy nad zespołem oraz nad jego wzmocnieniami. Efektem tych prac jest wzmocnienie 4 zawodnikami, dwójką z bloku defensywnego oraz dwójką z bloku pomocy. Jestem zadowolony z każdego z nich z osobna i uważam, że stać ich na wiele pod naszymi skrzydłami. A więc po kolei:

 

Gary Kenneth (24, SCO) - Silny, młody Szkot. Bardzo dobry piłkarz, którego moim zdaniem Dundee United pozbyli się zbyt łatwo. Wykorzystaliśmy to i bardzo się cieszę, bowiem Gary ma zadatki na prawdziwego killera w linii obrony, obok Russa Andersona.

 

Gil Blumstein (21, ISR) - Potrzebowałem uniwersalnego ofensywnego pomocnika- i jak z nieba spadł mi Izraelczyk Blumstein. W zeszłym roku nie sprawdził się co prawda w barwach Inverness, ale u mnie dostanie więcej zaufania i gry, co powinno zaprocentować.

 

Jason Koumas (31, WAL) - Tego gościa przedstawiać chyba nie muszę- 34 grał w reprezentacji Walii, wypłynął w 3 angielskich klubach- WBA, Wigan i Cardiff. Teraz ma być liderem naszej ofensywy, świetny piłkarz i bardzo mnie cieszy perspektywa pracy z nim.

 

Nathan Cameron (19, ENG) - A to była akurat okazja. Nathan podpisał nowy kontrakt z Coventry i szukał klubu w którym mógłbym się ograć. Silny, młody, waleczny. Idealne uzupełnienie mojej linii obrony i za symbolicznego funta postanowiłem go wypożyczyć i dać mu szansę. Zobaczymy...

 

 

Dwa dni później, wspólnie z prezesem Milne, zaplanowaliśmy prezentację nowych graczy oraz naszego sponsora strategicznego.

Odnośnik do komentarza

Draken---> Na Koumasa bardzo liczę, to ma być lider linii pomocy...

Janusz---> Bardzo mi się Aberdeen podoba... I nie mógł bym grać kimś z Old Firm, nuda ;). Dzięki i liczę na Twoją obecność :).

 

***

 

Pittodrie Stadium, konferencja prasowa Aberdeen Football Club

 

Darren Ferguson- Witam wszystkich serdecznie na konferencji prasowej poświęconej czterem nowym nabytkom drużyny Aberdeen. Obok mnie siedzą kolejno: Garry Kenneth, Gil Blumstein, Jason Koumas oraz Nathan Cameron. Pytania?

 

The Scottish Sun- Przyjście Jasona Koumasa wydaje się być sporym sukcesem dla Aberdeen. Co skłoniło pana do zatrudnienia tego piłkarza?

 

Darren Ferguson- Jason to świetny, doświadczony piłkarz. Ktoś kogo w tej drużynie potrzebowaliśmy, piłkarz który będzie w stanie pociągnąć ofensywne akcje zespołu. Uważam, że trafił w dobre miejsce dla siebie i może tu pokazać zęby po raz kolejny w swojej karierze.

 

Jason Koumas- Bardzo się cieszę, że będę pomagał odzyskać Aberdeen dawną świetność. Po ostatniej nieudanej przygodzie z Cardiff byłem na bezrobociu i wtedy z ofertą przyszedł do mnie coach Ferguson. To świetny gość, ma pomysł na tą drużynę i dlatego zdecydowałem się mu pomóc. To może być świetna przygoda i myślę, że nasz zespół stać na kilka niespodzianek.

 

Scotland on Sunday- Transfer Garry'ego Kenneth'a wywołał zaszokowanie wśród wielu kibiców. Wychowanek Dundee United, grający tam całą karierę, trafia do Aberdeen?

 

Darren Ferguson- Myślę, że to gdzie się wychował i grał absolutnie nie czyni z Garry'ego gorszego piłkarza. To świetny, młody obrońca, z wielkimi papierami na grę. Myślę, że będzie wielkim wzmocnieniem tej formacji w mojej drużynie. Nie ma dla mnie znaczenia skąd pochodzi, dopóki gra i wygląda tak jak on.

 

Garry Kenneth- Bardzo się cieszę, że za namową trenera Fergusona trafiłem do Aberdeen. To znakomity klub ze świetną historią i to wielki zaszczyt, że będę jego częścią. To, że wychowałem się w Dundee absolutnie nic nie zmienia. Teraz jestem graczem The Dons i na tym skupiam się w pełni.

 

BBC Radio 5 live- Sporym zaskoczeniem wydaje się być wypożyczenie Nathana Camerona z Coventry. Skoro do klubu przyszedł Kenneth, skąd wypożyczenie tego angielskiego piłkarza?

 

Darren Ferguson- Transfer Nathana Camerona to była okazja. Jest młody, potrzebuje ogrania którego w Coventry by nie dostał. Dostaliśmy go za symbolicznego funta i może być ważnym elementem naszej defensywy w tym roku. Ma wszystkie zadatki by zostać klasowym stoperem i chcemy mu pomóc w rozwoju.

 

Nathan Cameron- Cieszę się, że trafiłem do Aberdeen. W Coventry nie miałem szans na regularną grę, mimo nowego kontraktu, więc działacze ze Szkocji wyszli mi naprzeciw ze świetną ofertą. Liga szkocka jest twarda i siłowa, to jest coś dla mnie. Mam nadzieję, że pomogę trenerowi Fergusonowi i całemu klubowi w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu w obecnym sezonie.

 

Darren Ferguson- Na dzisiaj to by było tyle, dziękujemy za uwagę.

 

***

Odnośnik do komentarza

fm-maniak---> Dzięki ;). Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania.

 

***

 

Pittodrie Stadium, konferencja prasowa Aberdeen Football Club

 

Archie Knox- Witam serdecznie zgromadzonych na konferencji prasowej przed spotkaniem Aberdeen z Kilmarnock. Obecny jest z nami trener Darren Ferguson. Nasz kapitan Russell Andersson jest niestety kontuzjowany, ale na konferencji zastąpi go Jason Koumas.

 

Scotland on Sunday- Panie Ferguson, jak przygotowywał pan swój zespół przed starciem z Kilmarnock?

 

Darren Ferguson- Niczego specjalnego nie mam Wam zamiaru mówić. Przygotowywaliśmy się do tego meczu jak do każdego innego, nie zamierzam rozmawiać o szczegółach mojej taktyki. Chcemy wyjść i pokazać dobry futbol w naszym wykonaniu. Zależy nam na dobrym początku sezonu.

 

BBC Radio 5 live- A czy może pan zdradzić skład w którym pańska drużyna pojawi się na boisku?

 

Darren Ferguson- Nie mógłbym. Moi zawodnicy o wyborze meczowej 18-tki dowiedzą się godzinę przed meczem na odprawie, wprowadziłem taki zwyczaj do szatni i nie mam zamiaru od razu go zmieniać.

 

The Scottish Sun- Pytanie kierowane do Jasona Koumasa. Jak czujesz się przed debiutem w Aberdeen?

 

Jason Koumas- To ważna dla mnie chwila, debiutować w takim klubie jak nasz. Liczę, że wspólnie z kolegami poprowadzimy The Dons do zwycięstwa i coach Ferguson będzie z nas zadowolony. Nie odczuwam wyjątkowej presji, w moim wieku jest już to dla mnie chleb powszedni. Ale to zawsze jest ekscytujące, grać po raz pierwszy w nowym miejscu. Zwłaszcza, jeżeli jest to niesamowite Pittodrie Stadium.

 

goal.com- Wiele mówi się o tym, że macie zagrać ofensywną i otwartą piłkę. Jak ustosunkuje się pan do tych doniesień, panie Ferguson?

 

Darren Ferguson- Nie zamierzam odpowiadać na pytania dotyczące taktyki, już mówiłem. Jeżeli to wszystko to dziękuje wszystkim za przybycie, do zobaczenia jutro na Pittodrie.

 

***

Odnośnik do komentarza

Pittodrie Stadium, szatnia, 19.00, 25 lipiec

 

Darren Ferguson- Panowie, ogłaszam skład. Zagramy trenowanym ustawieniem 1-4-2-3-1. W bramce Weaver, w obronie Jack, Kenneth, Considine, Naysmith, środek pomocy Milsom i Rae, skrzydła Hayes i Blumstein, podwieszony Koumas i na szpicy Vernon. Na ławce Brown, Reynolds, Paton, Robertson, Cameron, Megginson, Magennis. Jakieś pytania? Brak? To dobrze. A teraz się skupcie, szczegóły przedstawi wam Archie.

 

Archie Knox- Nie myślcie sobie, że Kilmarnock podłoży nam się tylko dlatego, że nazywamy się Aberdeen. Niektórzy z Was pewnie pamiętają Krisa Boyda z Rangersów? Właśnie przeciwko niemu dzisiaj zagracie, to cholernie niebezpieczny typ w ofensywie i trzeba na niego uważać. Uważajcie też na Eremenkę, bo gość potrafi działać z piłką różne dziwne rzeczy. Całą resztę założeń znacie. Gramy spokojnie, nie na hurra i przemyślanie. Nie nastawiajcie się na kontry tylko na kontrolowanie przebiegu spotkania. Jako kapitan wyjdzie dzisiaj Considine, tak zadecydował Anderson. The Dons!

 

***

 

Porady taktyczne moje i Archiego na niewiele się zdały. Już w 2 minucie po składnej akcji do siatki trafia Borja, środkowy pomocnik Kilmarnock.

 

- Weaver! Weaver kurwa! Jesteś bramkarzem, wiesz? Powinieneś łapać te pieprzone piłki, a nie je kurwa odbijać!

 

Te i wiele innych uwag wytoczyły się z moich ust podczas pierwszej połowy, która była masakryczna. Bardzo pozytywnie nastawieni do mnie fani nie manifestowali swojego oburzenia, raczej mnie wspierając.

 

***

 

Pittodrie Stadium, szatnia Aberdeen, przerwa w meczu

 

Darren Ferguson- Chłopcy, co się tutaj dzieje? Gramy u siebie, przed swoimi fanami, a te chłopaszki z Kilmarnock Was jadą jakbyście zapomnieli, że jesteście piłkarzami! Co ja wam tłukę do łbów od początku mojej pracy? Gra tutaj to zaszczyt i trzeba się tego, kurwa, trzymać! Wiecie co macie zrobić, nie muszę Wam tego mówić. Na ławke idą Vernon i Blumstein, wejdą Paton i Magennis. Reszte powiem wam Archie.

 

Scott Vernon- Trenerze, jako na ławkę? Ja? Dlaczego? Inni też nie grają dobrze!

 

Darren Ferguson- Scotti'ie, czy Ty właśnie podważasz moje decyzje? Tak postanowiłem, nie zrobiłeś absolutnie NIC co uprawniało by Cię do zostania na boisku. Wejdzie za Ciebie Josh, taka jest moja decyzja.

 

Scott Vernon- Nie zgadzam się trenerze, chciałbym zagrać...

 

Darren Ferguson- Taka jest moja decyzja, ubierz się w dres.

 

***

 

To była klęska. Chłopcy, jakby głusi na moje prośby, w drugiej połowie zagrali tak samo. W 50 minucie dobił nas jeszcze Kris Boyd i na mój debiut, na inaugurację, przegrywamy u siebie 0:2 z Kilmarnock. Byli lepsi.

 

 

Aberdeen 0:2 Kilmarnock

 

2' Borja (Kilmarnock)

50' Boyd (Kilmarnock)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...